خانه » آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی » روش مطالعه زبان تخصصی روانشناسی
روش مطالعه زبان تخصصی روانشناسی

روش مطالعه زبان تخصصی روانشناسی

طی مشاوره هایی که به شما عزیزان میدهم یکی از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات شیوه مطالعه درس زبان تخصصی است. اینها سوالات رایج شماست: میتونم درس زبان رو کنار بذارم چون خیلی ضعیف هستم و فکر نمیکنم به کنکور برسونمش. چطور زبان بخونم من یک دفترچه از لغات مهم دارم که هر روز میخونم اما نمیتونم به سوالات پاسخ بدم. چه کتابی بخونم که با سطح زبان من متناسب باشه. چه درسی رو به جای زبان بخونم که جبران ضعف من در زبان باشه. و ….

اول اینکه بیایید از همین ابتدا تکلیفمون رو با درس زبان تخصصی روشن کنیم. فکر میکنیم در چه سطحی هستیم و توقع چه درصدی از خودمان داریم؟ ممکن است شما با خواندن یک درس مشکل حتی فیزیولوژی که از آن میترسید درصد خوبی کسب کنید چون مطالعه و مرور برای این درس بازخورد خوبی در چند ماه دارد اما برای درس زبان واقع بین باشیم. در چند ماه نمیتوانیم از صفر به صد برسیم. بنابراین اگر سطح پایه زبان شما ضعیف است به دنبال درصد بالا نباشید. به درصد کم راضی باشید اما درس را کنار نگذارید. اینکه درسی را ضعیف هستید و کنار می گذارید نشانه خوبی نیست. خواندن دروس راحت برای شما و رقابت نکردن با بقیه کار یک داوطلب باانگیزه و سخت کوش نیست! شاید برای بعضی اشخاص که واقعا سطح زبان بسیار ضعیفی دارند و در مدت کنکور نیز باید روی دروس دیگر وقت بگذارند و فرصت تقویت زبانشان را ندارند بتوان در شرایطی خاص زبان را کنار گذاشت که این بستگی به روند مطالعاتی و شرایط آن شخص دارد. 

برخی می گویند فلان شخص زبان را صفر درصد زده اما رتبه عالی اورده. بله امکان پذیر است چون نهایتا نمره کلی شماست که تراز و وضعیت شما را مشخص می کند و درس دیگری می تواند جبران کننده باشد اما شما از کجا مطمئن هستید که درسی بتواند جبران زبان را برای شما بکند؟ چقدر می توانید مطمئن باشید که مثلا درس امار را صد در صد بزنید و زبان را صفر بزنید؟ اگر درس امار سخت بود و شما نتوانستید درصد معمول و بالاتر را بزنید چه؟ اگر اینقدر اطمینان دارید که درصد بالایی خواهید زد خوشا به حال شما! ولی فکر میکنم این ریسک بزرگی است. بنابراین جمله من این هست: اگر اطمینان دارید که درسی می تواند درصد زبان را برای شما جبران کند می توانید درس زبان را در شرایطی که هیچ امیدی به آن ندارید کنار بگذارید اما اگر آن درس نتوانست جبران زبان را بکند زیان بزرگی را متحمل خواهید شد. شما زبانتان را به درصد معقولی برسانید و روی درسی هم که فکر میکنید قوی هستید سرمایه گذاری کنید اما فکر نکنید که بتواند قطعا جبران زبان را بکند. البته این درس جبران کننده باید جزو دروس رقابتی باشد نه اینکه درسی باشد که اکثرا درصد بالایی در آن دارند.

خوب امیدوارم که همین جا تصمیمتان را گرفته باشید و زبان را در برنامه قرار دهید. حالا چطور زبان را بخوانیم. شما یک کتاب دارید که شامل متون روانشناسی است. زیاد تفاوتی با هم ندارند اما به سطح زبان شما بستگی دارد. یک کتاب راحت و کم حجم برای سطح کمتر از متوسط کتاب متون روانشناسی به زبان انگلیسی از سیدمحمدی است. کتاب متوسط و خوبی که به اغلب دوستان پیشنهاد می شود کتاب متون روانشناسی به زبان انگلیسی از لیندا لیل است. از این کتاب ترجمه هم موجود است اما توصیه ما این است که ترجمه را خریداری نکنید و به خودتان متکی باشید. نهایتا اگر هم خریداری کردید، فقط بعد از اینکه تمام تلاشتان را برای ترجمه کردید به آن رجوع کنید. برای سطح بالاتر کتاب هاشمیان پیشنهاد می شود. گرچه متن این کتاب سخت نیست اما حجم زیاد آن برای عده ای مشکل زاست. اما خواندن کتاب به تنهایی فایده ای نخواهد داشت. شما یک کتاب می خوانید که با لغات تخصصی در متن آشنا شوید. بعد از آنکه این لغات را استخراج کردید و با متون روانشناسی آشنا شدید دیگر به آنها نیاز ندارید. تقویت درک مطلب اصل برنامه را تشکیل می دهد. بنابراین این اشتباه است که شما روزانه فقط زمانی برای حفظ کردن لغات داشته باشید. در کنکور از شما خواسته می شود که به سوالات جواب دهید نه اینکه متن را لغت به لغت ترجمه کنید یا هر چیز دیگری. بنابراین باید درک مطلبتان را قوی کنید. متن های زیادی برای تمرین کردن دارید. متون کنکورهای سال های پیش مهم ترین آنهاست. در ویکی پدیا نیز می توانید متن های زیادی را جستجو کنید و بخوانید و در کنار آن مرور لغات را هم داشته باشید.

روزانه یک ساعت حداقل برای زبان اختصاص دهید. این زمان برای یک برنامه زمانی متوسط است قطعا کسی که زمان کمتری دارد به همان میزان زبان را هم کمتر می خواند ولی تکرار روزانه برای همه ضروری است. هر زمان که فکر می کنید کشش بیشتری برای خواندن زبان دارید این برنامه را قرار دهید و ثابت نگه دارید یعنی زمان مشخص روزانه داشته باشید. موقع خواندن متن ممکن است گاهی چند خط بیشتر نخوانید. اشکالی ندارد به تدریج بهتر خواهید شد. فقط متن را درک کنید و اگر ترجمه ای دارید با آن مقایسه کنید تا درک درستی داشته باشید نه اینکه خط به خط یکسان ترجمه کرده باشید. ترجمه متون کنکوری نیز در کتاب های کمک آموزشی هست. نهایتا لغات مهم را مشخص کرده و در جعبه لایتنر قرار دهید. روی این جعبه تاکید دارم چون فکر میکنم به شکل دیگری نمی توان لغت را به شکل اصولی حفظ کرد. روزانه یک تایم حدودا یک ربع تا بیست دقیقه برای مرور لغات بگذارید. می توانید از وقت های مرده هم استفاده کنید. به تدریج باید در ترجمه سریع تر شوید و زمان کمتری برای هر پاراگراف صرف شود. ا

در آزمون های ازمایشی و کنکور اصلی چطور زبان را پاسخ دهیم؟ شما یک زمان بندی شخصی برای هر درس دارید که به تدریج در آزمون های ازمایشی آن را پیدا می کنید. روش های مختلفی برای زمان پاسخ به سوالات زبان هست (اول جلسه، آخر جلسه، نصف آن اول جلسه و نصف آن آخر جلسه) و بسته به شخص شما و وضعیت تسلط شما متفاوت است. پس اینجا یک شیوه را توصیه نخواهیم کرد. در مورد شیوه پاسخ دادن بهتر است اول یک نگاه به سوالات بکنید و صورت سوال را بخوانید بعد به سراغ متن بروید. علت این امر این است که اگر شما متن را اول بخوانید بعد سوالات را بخوانید مجبور می شوید دوباره متن را بخوانید تا جواب سوال را پیدا کنید ولی اگر اول سوالات را بخوانید هنگام خواندن متن اگر دیدید جواب ان را پیدا کرده اید در متن علامت میزنید. اینها همه به تمرین احتیاج دارد و در ازمون ای ازمایشی انجام می شود و اشکالات ان مشخص می شود. شاید دیدید که این روش اصلا مناسب شما نیست و روش دیگری امتحان کردید. لزومی به زدن همه سوالات یک متن هم نیست هر چه که فکر میکنید کاملا درست است پاسخ دهید چون احتمال غلط در درس زبان بالاست. نیازی نیست همه متون را هم پاسخ دهید، به دنبال متون ساده تر باشید.

و نهایتا برای تغییر رشته ای ها که کارشناسی زبان دارند ارزوی موفقیت میکنم چون می توانند با این درس خودشان را از بقیه متمایز کنند. اما حواستان باشد که فکر نکنید زبان شما خوب است و دیگر نیازی به خواندن نیست. شما باید روی متون تخصصی تسلط داشته باشید. اما خوب قطعا زمان کمتری از بقیه برای این درس لازم دارید.

 برای مشاهده آزمون های آنلاین زبان اینجا کلیک کنید

در صورتی که این مطلب را مفید می دانید، با کلیک روی آیکن شبکه های اجتماعی زیر آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

Untitled-1

دوره تخصصی آمار و روش تحقیق

دوره تخصصی آمار و روش تحقیق ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکترای روانشناسی به همت ...

۵۷ دیدگاه

 1. باران بهاری

  سلام وقت بخیر
  من امسال میخوام برای رواشناسی عمومی فردوسی روزانه بخونم تازه سال اولی هست که ارشد ازمون میدم و فارغ التحصیل ۸۹ الهیات هستم
  به نظر شما برای من خوندن کتاب های مدرسان و روان اموز کافیه یا منابع اصلی رو هم باید بخونم

   
 2. سلام خسته نباشید من میخواستم کتاب زبان سید محمدی رو بخرم ولی دقیق نفهمیدم منظورتون کدوم کتابشه.اخه یکیش متون تخصصی روانشناسیه یکیش هم متون روانشناسیه.رشتم بالینیه میشه دسم دقیق کتابو بگید که بخرمش با تشک

   
 3. سلام خسته نباشید من میخواستم کتاب زبان سید محمدی رو بخرم ولی دقیق نفهمیدم منظورتون کدوم کتابشه.اخه یکیش متون تخصصی روانشناسیه یکیش هم متون روانشناسیه.رشتم بالینیه میشه دسم دقیق کتابو بگید که بخرمش با تشک

   
 4. سلام خسته نباشین

  الان برای این وقت کم واسه زبان چه منبعی پیشنهاد میدین؟؟

  همینطور برای رشد و مرضی مدرسان کفایت میکنه؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابع رو در بخش ارشد سراسری با توضیحات کامل ذکر کردیم لطفا مطالعه کنید…..اگر طبق برنامه ریزیتون برای درس خاص یا منبع خاصی وقت کم داشتید میتونید یک خلاصه خوب رو جایگزین کنید.

    
 5. سلام خدا خیرتون بده
  من کارشناسی علوم تربتی ام برای ارشد روانشناسی تربیتی ثبت نام کردم. تو دوران مدرسه زبانم همیشه ۱۸-۱۹-۲۰ ولی کنکور سراسری وقت کم آوردم و نزدم. الان برا ارشد می خوام شروع کنم چی بخونم ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام به بخش منابع در قسمت ارشد سراسری در فهرست بالای سایت مراجعه کنید. اونجا منابع پیشنهادی رتبه یک رو نوشته بودیم.

    
 6. سلام خانم خجوی..سوالی ک داشتم اینه ک من کتاب لیندا فقط ۱ فصل مونده.ک با استفاده از جعبه لایتنر میخونم لغاتشو..حالا ک ب اخر کتاب رسیدم لغات زیادی ازش مونده ک باید حفظ کنم،،ب نظرتون الان چیکار کنم اول لغاتو کامل حفظ کنم تمام ک شد برم سراغ مدرسان یا هر دو با هم باشه..من چون لغات رو ریز ب ریز در میارم زیادن و سخت شده دیگ حفظ کردنشون..
  و سوال دیگ اینکه گفتین بعد از تمام شدن کتاب مروری ک از کتاب باز داریم ب همراه ترجمه باشه دیگه درسته؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. اگر به شکل جعبه لاینتر هست که هر روز انجام میشه تا وقتی لغات جعبه تمام بشه که احتمالا تا کنکور دستتون خواهد بود. از هفته دیگه متن داخل سایت میگذاریم هفته ای یکی، ولی خودتون بیشتر از این باید متن بخونید از ویکی پدیا سرچ کنید، کتاب مدرسان،متن های کنکور و ازمون های ازمایشی، و مرور کتاب لیندا لیل یعنی مجدد روخوانی کنید.

    
 7. سلام خانم دکتر.ببخشید من کارشناسی زبان انگلیسی خوندم و تقریبا بادرس زبان مشکلی ندارم به همین دلیل بنابه توصیه شماکتاب هاشمیان گرفتم ودارم میخونم حالاسوالم اینه شماکه فرمودین لغات هردرس رو هرروز بخونین.لغاتی که آخر هر چپتر این کتاب هست بخونم کافیه؟؟یا لغات کتاب دیگه ای منظورتون هست؟!ممنون میشم کمک کنین

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   منظور لغات همین کتابی که میخونید، لغات پاورقی تمام کتاب های مهمی که می خونید، لغات اخر کتاب ها مخصوصا هیلگارد هست. شما برای افزایش دامنه لغت محدودیتی ندارید. اما کنار این تقویت درک مطلب و متن خوانی مهم تر هست. یعنی شما لغت رو حفظ می کنید به عنوان وسیله ای برای درک مطلبتون.

    
 8. باسلام خدمت خانم دکتر ،ببخشید من دانشجو ترم ۳روانشناسی هستم چون زبانم خیلی ضعیف هست و توی کنکور کارشناسی خیلی ضربه خوردم میخام این تجربه دیگه برا ارشدم اتفاق نیوفته. چه پیشنهادی برای من دارید که از الان چجوری زبان رو بخونم؟!

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام کتاب هایی که برای کنکور معرفی کردیم رو برای پایه میتونید بخونید اما خوندن مقاله هم خیلی کمک کننده است هم پایه زبان رو قوی میکنه هم پایه روانشناسی رو.

    
 9. سلام
  من زبانم در حد متوسط به پایین هست یعنی زبان سال های پیش رو ۲۰درصد یا این حودوا میزنم

  من توی خواندن متن کل متن را میفهمم یعنی الگوی کلی را می گیرم اما توی خود سوال های اصلی مثل عنوان اصلی چیست گاهی میمونم
  گفتم زبانم۲۰ درصد هست یعنی کل جمله ها . کلمه هارو معنی می کنم ولی توی پاسخ دادن گیر می کنم
  ۱- به نظر شما این ها با تست زدن زیاد حل می شود چون فقط تو جواب دادن گیر دارم؟
  ۲-یک کتاب گرامر کوچک معرفی کنید اگر مخصوص کنکور باشد چه بهتر؟
  ایا تا پایان سال میتوانم با مطالعه ای هفتگی۵ساعته زبانم رو به۷۰ درصد برسونم؟

  و تشکر ویزه از سایت خوبتون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ۱- شما باید هر چه بیشتر و بیشتر متن های کنکور رو بخونید و به سوالاتش پاسخ بدین. لغت خوندن گام اول هست و تمرین ترجمه قطعا کمک کننده است اما کنارش باید مهارت های درک مطلب رو هم یاد بگیرید و اینکه جطور در زمانی کم بتونید پاسخ چند سوال کلیدی رو مشخص کنید. سعی میکنم در این زمینه پستی بگذارم در اینده. شما فعلا باید پایه زبانتون رو برای لغت و ترجمه متن قوی کنید و وقتی پیش رفتید بیشتر درک مطلب های کنکوری پاسخ بدین ۲- گرامر برای کنکور ارشد نیازی نیست اما میتونید از کتاب های کنکوری مثل انتشارات فرهنگ که حجم زیادی هم نداشته باشند استفاده کنید. ۳ – هر روز یک ساعت زبان بخونید.

    
 10. سلام مجدد. در ضمن تغییر رشته ای هستم .

   
 11. سلام با تشکر فراوان از شما. من تصمیم دارم از هفته اینده برای ارشد روانشناسی بخونم. زبانم زیاد قوی نیست در بخش گرامر مشکل دارم. آیا زبان عمومی رو اول بخونم بعد به سراغ متون تخصصی برم؟ ممنون از شما

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. برای زبان تخصصی روانشناسی باید درک مطلبتون رو قوی کنید نیازی برای وقت گذاشتن برای گرامر نیست. البته اگر تایم مطالعاتی خوبی دارید میتونید روزهایی رو هم به زبان عمومی اختصاص بدین تا ترجمه اتون قوی تر بشه (مثلا یک روز در میان زبان عمومی و تخصصی) ولی عمده زمانتون باید برای متن خوانی باشه و بالا بردن دامنه لغات تخصصی.

    
 12. سلام خسته نباشید
  آیا می شود تنها با خواندن منابع ماهان در کنکور ارشد سراسری روانشناسی قبول شد.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. درباره منابع و شیوه اصولی خواندن متن هایی در سایت هست که لطفا مطالعه کنید (بخش ارشد سراسری فهرست بالای سایت، بخش نکات مشاوره ای)

    
 13. سلام خانم دکتر عزیر.خانم دکتر من در یکی از سایت ها خوندم که متون روانشناسی کنکور از ویکی پدیا گرفته میشه.ایا صحت داره؟میشه ما اختلالات رو در ویکی پدیا سرچ کنیم و بخونیم؟خانم دکتر من کتاب مدرسان دارم.از نظرتون خوبه یا لیندالیل بگیرم؟من زبانم خیلی ضعیفه.هرچقدر هم که میخونم بازم یه سری کلمات هستن که معنی اون ها رو در تست نمیدونم.پیشنهاده شما چیه؟متون رو هر روز دو ساعت در برنامه ام گذاشتم که شاید بتونم زبان رو به ۲۰ درصد برسونم.لغات انتهای کتاب هیلگارد رو هم میخونم.اما واسه زبان عمومی چیکار کنم؟یه سری کلمات تو اختصاصی نیستن ولی توی کنکور میان و من معنی اون ها رو نمیدونم.برای زبان عمومی هم پیشنهادی دارید؟خواهش میکنم کمک کنید.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. اول یک کتاب پایه باید بخونید مثل همین لیندا لیل که لغات پایه تخصصیتون بهتر بشه بعد هر چه بیشتر متن خوانی کنید که از همین متون ویکی پدیا لغات تخصصی رو سرچ می کنیم و متونش رو میخونیم من هم چندین متن براتون خواهم گذاشت. هر لغتی در پاورقی کتاب و اخر کتاب و اینها هم هست میتونه کمک کنه که فلش کارت کنید و بخونید. برای زبان عمومی اگر ضعیف هستید میتونه در ترجمه کمک کنه ولی ما در برنامه نمیذاریم چون متن خوانی تخصصی مهم تر هست هر چه بیشتر متن بخونید بهتره. شما الان چقدر وقته شروع کردید. باید پیش بره طول میکشه

    
  • اگر۲۰ درصد میخواین من تجربه ای ضعیفمو می گم فصل ۱و۴و۸مدرسان بقیه فصلاش به درد نخورن که مربوط به فیزیولوزیک هست که شانسی کمی دارن
   با این ۳ فصل و خوندن فصل اخر برای نحوه جواب دادن به۲۰ درصد میرسید اما از اون به بالا باید لیندا لیل بخونید مخصوصا جلد۲ که الان باهم یکی شدن

    
 14. سلام
  خسته نباشید
  درباره منابع من یکسری کتاب ها را برای هرترم و اون درس تهیه کردم و الان دارم میخواستم برای تک تک اونها من را راهنمایی کنید که اگر خیلی متفاوت نیستند من مجبور نشم دوباره هزینه کنم و کتاب تهیه کنم و از همین کتاب هایی که دارم استفاده کنم
  انگیزش و هیجتن مارشال ریو
  روش تحقیق سرمد و بازرگان
  کودکان استثنایی میلانی فر
  نوروسایکولوژی معظمی
  من این ها را دارم ممنون میشم بهم بگین که اگر خیلی با منابع اولیه متفاوت نیستن مجبور نشم نهیه کنم کتاب های دیگری را??
  بسیار سپاسگزارم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابع رو در بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت نوشتیم. لطفا از اونجا نگاه کنید.

    
 15. با سلام و عرض احترام.
  آیا علاوه بر کتاب های برک برای رشد و فیرس برای بالینی، لازمه کتابهای مدرسان شریف و پوران رو خرید؟ یا همون منابع رو چند بار بخونیم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بله برای جمع بندی و تست زنی لازمه. گرچه مثلا در رشد تقریبا همه مطالب تکراری است اگر منابع اصلی رو خونده باشید یا خلاصه ما رو خونده باشید. اما برای بالینی با توجه به تعدد منابع بهتر هست که حتما کتاب موسسات رو داشته باشید.

    
 16. سلام میخواستم بدونم اگه بعد از ماه رمضون شروع کنم به خوندن واسه ارشد بالینی دیره؟آخه همش فکر میکنم که نکنه وقت کم بیارم.چون من حداقل هر درسی رو باید ۳دور بخونم و تو خوندن خیلی کندم.خیلی روحیم ضعیف شده…و اینکه اگه رو کتاب سیدمحمدی تسلط کامل پیدا کنم چقدر میتونه موثر باشه؟خیلی ممنونم.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   شما میتونید الان با تایم کم شروع کنید با هر درسی که براتون جذاب تره و فکر می کنید انرژی کمتری ازتون میگیره. که از ابتدای مرداد تایمتون رو بیشتر کنید و برنامه رو فیکس کنید. اگر میتونید زمان خوبی بزارید برای مطالعه نه چرا دیر باشه قطعا جبران می کنید. کتاب سیدمحمدی برای شروع خوبه.

    
 17. سلام و خسته نباشید
  من دو ساله از درس فاصله گرفتم الان میخوام ارشد روانشناسی بالینی لطفا راهنماییم کنید که چطور شروع کنم
  چطور برنامه ریزی کنم
  مخصوصا تو خوندن زبان تخصصی راهنماییم کنید
  سپاس

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام به تدریج شروع کنید و با تعداد درس کمتر بعدا افزایش بدید هم تایم رو هم تعداد دروس رو. اینطوری روی روال خواهید افتاد و بهتر هست که یک مکانی رو انتخاب کنید مثل کتابخانه تا شروع کنید بعد اگر راحتتر بودید تو خونه مطالعه کنید. درباره شیوه شروع و اولویت منابع لطفا پست های مربوط در سایت رو بخونید : در حاشیه سایت شروع اصولی کنکور ۹۴ رو بخونید

    
 18. با سلام و خسته نباشید.
  خانوم دکتر یه سوال داشتم .
  من دانشجو ارشد بالینی هستم و لیسانسم غیر مرتبط است.
  با توجه به اینکه روانشناسی در مقطع دکتری شامل سه گرایش بالینی و سلامت و عمومی است .اطلاع خواسی از گرایش سلامت ندارم.
  لطفا تفاوت این سه رشته در چیست و به ترتیب اولویت کدوم گرایش بهتر است و بازار کار مناسب تری داره.
  در ضمن خودم به کار بالینی و گرایش بالینی علاقه زیادی دارم ولی اطلاعی از گرایش سلامت ندارم .
  با تشکر

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام برای روانشناسی سلامت یک پست در سایت هست که مطالعه کنید (فهرست بالای سایت، بخش دکترا، بخش نکات مشاوره ای)- برای تفاوت بالینی و عمومی هم در سایت مطلب هست که همان تفاوتها در دکترا هم دیده میشه (فهرست بالای سایت، بخش ارشد، بخش نکات مشاوره ای) – نمی توان گفت کدام بهتر و بدتر است روانشناسی کلا به علاقه و مهارت شخصی وابسته است و اینکه شما قصد چه کاری دارید

    
 19. سلام.من کتاب لیندا لیل رو تموم کردم و الان دارم کیانوش هاشمیان رو می خوانم ولی نمی دونم کتاب مرجعی برای ترجمه ی متن هاش هست؟ اگه موسسه ای چاپ کرده, ممکنه بهم معرفیش کنید؟ممنون.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. نه ترجمه ای نمیشناسم. اگر منظور سراسری امسال است همزمان با مرور لغاتتون درک مطلب های سال های پیش رو فراموش نکنید که اولویت دارند.

    
 20. ظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام خدا قوت . بابت تمام زحماتتان سپاسگزار م.
  سوالی دارم در مورد خوندن زبان برای سال بعد اینکه همزمان که از جعبه لایتنر استفاده می کنم باید متن هم بخونم و ترجمه کنم (مثلا در حد یه پاراگراف یا بیشتر )یا فعلا فقط لغاتی که بلد نیستم را روش متمرکز بشم و در جعبه قرا بدم ؟ در این صورت چه زمانی باید شروع به خوندن متن ها کنم ؟ وسوال دیگم اینکه به طور متوسط باید روزی چند لغت رو در جعبه قرا بدم .

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای مطالعه سال بعد حتمااا شیوه شروع را خواهم نوشت الان درگیر مشاوره های جمع بندی هستم. انشالا با جزئیات شیوه های مطالعه و … را می نویسم. فعلا فقط لغات را در جعبه قرار دهید تا تمام لغات در جعبه قرار گیرد. بسته به پایه زبان لغات کمتر یا بیشتر خواهد بود. تعداد روزانه میتونه بین ۲۰ تا ۳۰ باشه ولی از الان که دارید شروع می کنید نگران تعدادش نباشید هر تعداد که خودتون راحت هستید میتونه کمتر باشه.

    
 21. سلام برای کنکور دکتری روانشناسی عمومی چه منبعی با توجه به زمان کم بهترین گزینه هست؟
  من در مجموع ترجمه و دایره لغات زبانم خوب هست
  سپاس

   
 22. متاصفانه و صد متاسفانه مشکل دوستان در زبان عدم شناخت با نوع سوالات و نحوه پاسخ دهی به اوناست. دارم جزوه ایی رو در همین راستا آماده می کنم امیدوارم که بتونم قبل از کنکور امسال بدم به دوستان ولی خوب قولی نخواهم داد. جزوه نتیجه نزدیک به شش سال تجربه تدریس کنکوری زبان هستش ولی متاسفانه وقت شدیدا کمی برای این کار دارم ولی بازهم تلاش خواهم کرد قبل از کنکور به مدیر سایت بدم بزاره روی سایت

   
 23. سلام خسته نباشید. خوشحالم که این سایت رو پیدا کردم چون واقعا بهش احتیاج داشتم و ازتون ممنونم که همچین سایتی رو راه انداختید.
  من دارم امسال برای بالینی آماده میشم اما راستش خیلی نا امیدم درصدهام اصلا راضی کننده نیست با این فرصت محدودی که دارم فک نمیکنم قبول بشم . کتاب کاپلان خیلی برام سخته چطوری میتونم هرچه بهتر و سریعتر خودمو برسونم. به یه سری دلایل باید امسال قبول بشم. لطفا کمکم کنید.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. نمی توان به صورت کلی متوجه شد که اشکال کار کجاست که درصدها پایین است. باید ازمون های خود را تحلیل کنید و اشکال شایع را مشخص کنید. ممکن است منبع درست نباشد، ممکن است به علت دوره نکردن باشد و تسلطی که هنوز ندارید، ممکن است مشکل در نوع خواندن باشد و …. در مورد کاپلان تنها اختلالات پرتکرار در کنکور را بخوانید و دوره را شروع کنید. همزمان با شروع دوره یک خلاصه کتاب و ملاک های dsm-5 را اضافه کنید

    
 24. سلام . من زبانم در حد متوسط بطوریکه برای کنکور پارسال که واسه اشنایی شرکت کردم نخونده و براساس زبان عمومی م ۴۸ درصد زدم . امسال که بطور جدی دادم میخونم ولی بازم زبان نمیخونم و درصد زبانم تو ازمونای ازمایشی مدرسان در همین حدوده. میدونم که اگه کار کنم بیشتر درصد بسیار بالاتری هم بدست میارم ولی اصلا دست و دلم به زبان نمیره چون منبعی هم برای خوندن ندارم البته سید محمدی رو خوندم تاحدودی ولی اسون بود برام . بنظرتون من چیکار کنم برای زبان ? لغت بخونم یا متن .؟ متن از کجا باید بخونم به غیر از تستای کنکور گذشته؟ ممنون میشم کمکم کنید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به وقت باقی مونده کتاب مدرسان حجیم هست بهتره کتاب لیندا لیل رو بخونید به علاوه مرور سیدمحمدی و مخصوصا سوالات سال های گذشته. بسیار درک مطلب و متن کار کنید و برای لغات وقت جداگانه برای مرور داشته باشید.

    
 25. سلام . مطالبی که نوشته اید عالیه. من سطح زبانم در حد متوسطه. ضعیف نیستم ولی در پیدا کردن جواب سوالات درک مطلب خیلی کندم. و از الان میخوام شروع کنم و جدی جدی بخونم…به نظرتون شروع کردن از الان به خصوص درس زبان دیره ؟؟ {البته من تغییر رشته ای نیستم}
  بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم.. بابت وقتی که میذارید خیلی خیلی ممنونم…

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. نه اصلا دیر نیست. روزانه وقت بگذارید میتونید به سطح مناسبی برسید. متن های کنکورهای پیشین رو فراموش نکنید. با رعایت نکاتی که گفتم امیدوارم بتونید به درصد مطلوب برسید. پیدا کردن جواب سوال درک مطلب فقط و فقط به تمرین احتیاج داره.

    
 26. درود واقعاً سپاسگذارممممممم خیلیییییییییییی زیاد لطف کردین و همیشه خدا قوتتون بده و همیشه پاینده باشین

   
 27. دورد و سپاس فراووون به شما واقعاً ازتون قدردانم که خیلی خوب ما رو می شنوین و به تندی جوابمون رو می دین کتابی رو که من دارم انتشارات ارشد هست به نوشته خانوم پرنیان مقامی
  مرسی از پیشنهادی که دادین اما راستش می دونین چیه من چون امسال سال ِدومی هست که کنکور می دم و پارسال زبانم رو اصلا رها کردم و ۰ زدم و خیلی ضربه خوردم ازش الان به شدت استرسش رو دارم اصلاً تو حوندنش گیجم…. نمی دونم چه طوری شروعش کنم؟
  بله متاسفانه به دلیل فاصله گرفتن ِ زیاد از زبان توی ِ درسش ضعیف هستم…
  واثعاً ازتون حمایت می خوام این پستتون خیلی واسم خوب بود اما هنوز سر درگمم در انتخاب ِ کدوم کتاب رو خوندن؟
  با این اوصاف بازم کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنین بخونم؟ بازم می گین سید محمدی رو بخونم؟ یا یه کتاب ِ بهتری رو از انتشارات ِ خاصی سراغ دارین معرفی کنین که مورد تاییتون باشه؟
  پیشاپیش از حمایت ِ صمیمانتون صمیامانه قدردانم
  پاینده باشین

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. سپاس از قدردانی شما. فکر میکنم بهترین کتاب لیندا لیل باشه که جامع و متوسط هست. همچنین کنکورهای سال های پیش. مهم خوندن مرتب و تمرین هست حالا هر متنی که باشه خوبه.

    
 28. وافعاً ازتون سپاسگذارم این متن همین استرس من بود نمی دونین خوندن زبان و فکر کردن بهش چفدر از من انرژی می گیره واسه خوندن….
  فقط اینکه من کتاب ِ سید محمدی رو دارم اما ترجمه نداره چون ترجمه نداره و من توی ِ دیکشنری دنبال لغات می گردم از من خیلی وقت می گیره من رو از خوندن نا امید می کنه … ولی یک کتاب ِ دیگه دارم که از انتشارات ِ ارشد هست حجمش متره اما با ترجمه ی متن هست اون از من کمتر وقت می گیره پیشنهاد می کنین کدوم یکی رو بخونم؟ متنی که ترجمه داره و حجمش اما کمتره ولی وقت ِ کمتری به خاطر ِ داشتن ترجمه از من می گیره از کتاب ِ سید محمدی که بی ترجمه هست رو؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. کتابی رو که میگید نمیشناسم لطفا اسمش رو بگید. من به شخصه فکر میکنم بدون ترجمه بهتر هست چون تمرین شما همین تلاش شما برای ترجمه است اما اگر ضعیف هستید بله ترجمه میتونه کمک کنه که وقت کمتری برای پیدا کردن لغاات بگذارید

    
 29. سلام برای درس فیزیولوزی و انگیزش هیجان خصوصا انگیزش هیجان کتاب خوب نمی شناسید برای تست معرفی کنید یه بار دیگه هم پرسیدم انگار نظرم تایید نشده از پاسخ احتمالیتون ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. خاطرم هست که یک نظر به این مضمون رو پاسخ دادم ولی مطمئن نیستم. کتاب مناسب مدرسان شریف و پوران پژوهش مناسب هستند. لطف کنید سوالات را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید. سپاس

    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیگیری خریدهای انجام شده و ثبت سفارش تلفنی: 02125917744