خانه » آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی » جزوه و خلاصه کتاب ارشد » مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک نشر روان آموز
7

مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک نشر روان آموز

مقدمه مولف:

از زمانی که خواندن کنکور ارشد را شروع کردم جای خالی یک مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک را احساس کردم. من با روش خودم با این درس سخت و فرارکنار آمدم که نتیجه آن بالاترین درصد روانشناسی فیزیولوژیک در این سالها، یعنی بالای ۹۵ درصد بود. این قضیه در سال هایی که به داوطلبان ارشد مشاوره می دادم ادامه پیدا کرد و حتی بیشتر ذهنم را مشغول کرد. درسی که می توان درصد بالایی در آن کسب کرد جزو درس هایی شده که داوطلبان از آن فرار می کنند. مجموعه هایی نیز در بازار دیده بودم اما متاسفانه این مجموعه ها کامل نیستند و امسال نمی توانستید به سوالات جزئی طراحان با آنها پاسخ دهید. اما اغلب مشاوران به کتاب های قبلی اکتفا می کنند که احتمالا به دلیل عدم آگاهی از محتوای دقیق آنها و عدم صرف وقت برای تطبیق آنها با سوالات سال اخیر است. دلایل غیرآکادمیک دیگر نیز در این امر دخیل است که نمی خواهم اینجا به آنها اشاره کنم. البته این دست کتاب ها برای یک درصد پایین کافی است اما اگر بخواهید درصد مطلوبی کسب کنید شما را یاری نخواهند کرد. برخی کتب نیز همه تست های سال های گذشته را وارد نکرده اند، و بعضا اشتباهات فاحشی دارند. سال پیش مجموعه ای تهیه کردم که همانطور که در بخش پاسخ تشریحی سوالات دیدید، تمام سوالات کنکور امسال را پوشش می داد اما همواره  به دنبال ویرایش و بهبود آن بودم. امسال سعی کردم مجموعه ای در اختیارتان بگذارم که بتوانید آسان تر مطالب را فرا بگیرید.  امیدوارم که این مجموعه شما را در درجه اول در یادگیری مباحث شیرین درس روانشناسی فیزیولوژیک و پس از آن در کسب درصد مطلوبتان یاری کند و قدمی برای نزدیک تر شدن شما به هدفتان باشد.

هیچ مجموعه ای بی نیاز از نظر خوانندگان آن نیست. مثل همیشه مشتاقانه منتظر نظرات ارزشمند شما برای بهبود مجموعه هستم و همواره از این نظرات جهت ویرایش مجموعه بهره برده ام.

زینب خجوی، رتبه ۲ دکتری روانشناسی و رتبه ۶ ارشد روانشناسی بالینی – راه ارتباطی: ravanamooz@yahoo.com

ویژگی های مجموعه:

 • این مجموعه تلفیقی از سه منبع اصلی درس روانشناسی فیزیولوژیک است که به ترتیب شامل کتاب روانشناسی فیزیولوژیک دکتر خداپناهی، دکتر معظمی و دکتر روحانی است. این منابع در انتهای کتاب ذکر شده اند. همچنین در بعضی موارد لازم از کتاب نورسایکولوژی و سایکوفیزیولوژی دکتر خداپناهی کمک گرفته ام.
 • این مجموعه مطالب را به شکل کامل اما با زبان روان تر و استفاده از عکس و توضیحات کامل ارایه کرده است.
 • مطالب در پاراگراف ها و خطوط مجزا ارایه شده است تا مطالعه برای داوطلب آسان تر باشد چرا که دیده شده است مشخص کردن مطالب اساسی در این درس یکی از مشکلات داوطلبان است. همچنین در انتهای هر فصل یک بخش به نام “مروری بر نکات فصل” قرار دارد که مهم ترین نکات فصل را گوشزد می کند و یک خلاصه از فصل ارایه می کند.
 • در انتهای هر فصل سوالات کنکور کارشناسی ارشد سراسری سال های گذشته همراه با کلید پاسخ به شکل طبقه بندی شده قرار گرفته است. پاسخ تمام این سوالات در متن مجموعه مستقیما وجود دارد که نشان دهنده کامل و کافی بودن این مجموعه برای پاسخ به تمام سوالات درس روانشناسی فیزیولوژیک است. همچنین تست های تالیفی به آخر فصل اضافه شده است که برای مرور و ارزیابی خودتان بسیار مفید خواهد بود.
 • مجموعه شامل ۲۳ فصل در ۳۰۰ صفحه است که عناوین آن به شرح زیر است:

تعریف روانشناسی فیزیولوژیک – روش های تحقیق در روانشناسی فیزیولوژیک – ساختار و کارکرد سلول های عصبی – دستگاه عصبی مرکزی – پتانسیل غشا و انتقال آن بین نورون ها- ساختار دستگاه عصبی- قشر جدید مغز- کارکرد و آسیب لوب های قشر مغز – مخچه، ساقه مغز و نخاع – ساختارهای زیرقشری – دستگاه عصبی محیطی  و خودکار- پیک های شیمیایی (انتقال دهنده ها و هورمون ها) – دستگاه حرکتی – دستگاه دیداری – دستگاه شنوایی و تعادل – حس شیمیایی (چشایی و بویایی) – حس تنی احشایی – چرخه های شبانه روزی – تکلم – دقت و هشیاری – یادگیری و حافظه – انگیزش – هیجان – بیماری های روانی و مغ

برای مشاهده نمونه مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز، از یکی از مهم ترین فصول این درس، اینجا کلیک کنید

برای خرید مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک نشر روان آموز اینجا کلیک کنید

دوستانی که قبلا مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک(ویراست اول) را تهیه کرده بودند و قصد تهیه ویراست جدید را دارند نام و ایمیلی که قبلا با آن خرید کرده بودند را به ایمیل زیر ارسال کنند تا توضیحات لازم برایشان ارسال شود: ravanamooz@yahoo.com

 

به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5

مجموعه آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5

مجموعه آسیب شناسی روانی شامل تمام نکات مهم کتاب آسیب شناسی روانی گنجی بر اساس ...

۱۰۷ دیدگاه

 1. سلام
  این جزوه مطالب انگیزش و هیجان رو هم پوشش داده؟

   
 2. سلام،وقتتون به خیر
  میخواستم بپرسم جزوه ی فیزیولوژیک روان آموز، کتاب انگیزش و هیجان،خداپناهی رو هم پوشش میده؟یا فقط شامل روانشناسی فیزیولوژیک خداپناهی هست؟یعنی با خوندن این جزوه لازم به خوندن انگیزش و هیجان به صورت جداگانه نیست؟

   
 3. با عرض سلام. میخواستم بدونم این جزوه رو برای آزمون دکتری امسال پیشنهاد میکنید؟

   
 4. با سلام
  من میخواستم کتاب فیزیولوژی رو برای کنکور دکتری خریداری کنم فق میخواستم ببینم بصورت کتاب هست یا پی دی اف یا هردوش برامون ارسال میشه؟؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام هر دو هست پی دی اف و چاپ شده. موقع خرید انتخاب می کنید کدوم رو میخواید. البته وقتی چاپ شده می خرید، پی دی اف هم براتون ارسال میشه.

    
 5. ببخشید این کتاب فیزیولوژیک واسه کنکور دکتری هم مناسبه؟؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام چون این درس جدید هست در دکتری، نمیشه پیش بینی کرد. اما چون اینن مجموعه از سه کتاب اصلی این درس تهیه شده پیشنهادش کردیم. خداپناهی، معظمی و روحانی.

    
 6. سلام من این کتاب را از نوع الکتریکی اش خرید کردم و هنوز ایمیل بدستم نرسیده اگر بخواهم این خرید را به نسخه چاپی تغغیر دهم چکار باید کنم ؟؟؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام، شاید ایمیلتون رو اشتباه موقع خرید وارد کردین چون مشکل اکثر دوستان به این دلیله..برای نسخه چاپی ادرستون رو ایمیل کنید به ravanamooz@yahoo.com تا هزینه محاسبه و تفاوتش رو واریز بفرمایید تا همکاران براتون ارسال کنند

    
 7. سلام.وقتتون بخیر.من کتاب امار هردوجلدش.رشد جلد اول وفیزیولوزیک خرید کردم.هزینه اشونم از حسابم کم شده.ولی فقط امار برام ایمیل شده.لطفا بگید چیکار کنم

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام من چک کردم شما ایمیلتون رو موقع خرید اشتباه وارد کردین (ایمیلی که اینجا وارد کردین فک کنم درست هست). مجموعه ها براتون ایمیل شد به این آدرسی که اینجا وارد کردین..دوستان مجدد عرض میکنم مشکلات خرید رو در کامنت ها ننویسید ممکنه چک نشه. ایمیل کنید لطفا

    
 8. سلام.من کتاب روانشناسی فیزیولوزیک.ورشد جلداول.وامارتوصیفی واستنباطی.ولی نیومدن/چرا

   
 9. سلام خانم خجوی. من روانشناسی بالینی دانشگاه تهرانم. میتونم نسخه چاپی این کتاب رو تو دانشکده ازتون بگیرم تا هزینه ارسال ندم؟

   
 10. سلام. من کتاب رو ۱۶ شهریور سفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده . ایمیلی هم مبنی بر اشکال از شما دریافت نکردم . چیکار کنم ؟

   
 11. سلام خانم خجوی عزیز،من هم این کتاب رو به صورت الکترونیکی خریداری کردم،ولی لینک دانلودی وجود نداشت،ممنون میشم اگه برام ارسال کنید،با تشکر از سایت خوب شما

   
 12. سلام
  من این کتاب رو خریدم ولی به ایملم توی هرز نامه فقط پیام مبنی بر خرید ارسال شده و هیچ لینگ دانلودی وجود ندارد چیکار کنم
  دیشب سساعت۱۲٫۳۰ خریدم.نوشته حسلب کاربری شما.ولی لینگ دانلود ارسال نشده.من نسخه الکترونیکی فیزیولوزی رو خریدم۲۵ت.من هم ریختم ولی الان هیچی؟؟؟

  ۴۱۱۳۳۹۶۶۰۴۹ شماره رسید پرداختم
  سریع ارسال کنید ممنون

   
 13. سلام.
  من سیستم برای مطالعه ندارم.
  چاپی میخوام؟😣
  نمیشه؟
  چنده قیمتش؟

   
 14. سلام خانم خجوی.این مجموعه کامل هست؟میتونم به جان خداپناهی ,این مجموعه رو چند بار بخونم و درصد بالای ۶۰ بیارم؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام بله از نظر خودم کامل هست و تمام سوالات سال های پیش رو هم پوشش میده ولی کسی نمیتونه درصد رو برای شما تضمین کنه چون به مطالعه شما بستگی داره. بازم نمونه روی سایت هست میتونید خودتون ملاحظه کنید

    
 15. سلام خسته نباشید
  تاریخ ۲۴ مرداد،جزوه فیزیولوژیک رو بصورت اینترنتی خریدم ولی هنوز لینکش برام فرستاده نشد

   
 16. سلام. وقتتون بخیر.
  ببخشید من دیروز کتاب رو پستی خریدم. نوشته شده فایل الکترونیک هم ایمیل میشه، ولی ایمیلی به دست من نرسیده!
  چقدر طول می کشه تا کتاب به دستم برسه؟

   
 17. باعرض سلام وخسته نباشید آیا این کتاب در کتابفروشی ها قابل تهیه است به دلیل کاهش هزینه پست میشود آن را از کتاب فروشی تهیه کرد؟

   
 18. سلام ببخشید من ۱۴ تیر ماه این کتاب خریداری وسفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده لطفا بررسی کنید

   
 19. سلام خانم دکتر خجوی عزیز جزوه فیزیولوژیک من هم به دستم نرسیده.با همین ایمیل سری قبل خریدم

   
 20. سلام .من این مجموعه رو ویراست اولشو خریدم.
  هزینشو دوباره باید پرداخت کنم؟
  ممنون

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام خیر در انتهای متن توضیح داده شده که برای تهیه ویراست جدید چکار کنید. یک ایمیل بزنید و ایمیلی که باهاش خرید کرده بودید رو ذکر کنید.

    
 21. سلام. وقتتون به خیر. من همه ی اطلاعات رو وارد می کنم اما موقع تسویه حساب ب مشکل میخورم و صفحه برام باز نمیشه و سفارشم ثبت نمیشه

   
 22. سلام.خسته نباشید والاازبس ایمیل دادم جوابی هم ندیدم خسته شدم بخدا .پس کی جوابمومیدین جزوه فیزیو دستم می رسه ؟؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. امروز به همه ایمیل های در این زمینه جواب دادم. این ایمیل بینش نبود. با ایمیل دیگه ای بوده؟ اگر به دستتون نرسیده جوابی هنوز، لطفا مجدد ایمیل کنید.
   ایمیل هم این هست اشتباها ایمیل نداده باشید: ravanamooz@yahoo.com

    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *