خانه » آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی » منابع آزمون » منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۸
منابع ارشد روانشناسی سراسری 95منابع آزمون ارشد روانشناسی

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۸

منابع زیر بر اساس آخرین تغییرات کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ نوشته شده است

زبان تخصصی:

برای اینکه با نظریات و واژگان اساسی روانشناسی آشنا شوید لازم است که از منابع اصلی مطالعه را آغاز کنید تا با لغات پایه آشنا شوید و سپس متن های مختلف بخوانید. می توانید با کتاب لیندا لیل یا سیدمحمدی شروع کنید. بعد از تمام شدن کتاب های پایه، باید متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید. از همین ابتدا برای زبان بهتر است جعبه لایتنر داشته باشید.ما لغات کتاب لیندالیل را به ترتیب حروف الفبا در نرم افزار نارنگی داریم بعد از یک بار خواندن لیندالیل می توانید از آن برای مرور لغات تا روز کنکور استفاده کنید. خودتان هم هر واژه جدیدی در هر منبعی دیدید به شکل فلش کارت در جعبه لایتنر بگذارید. به زودی واژگان پرتکرار سال های گذشته را نیز اضافه خواهیم کرد. هر چه متن زبان به دستتان می رسد بخوانید و تردید نکنید. اینکه زبان عمومی را هم قوی کنید عالی است. اگر فرصت دارید واژگان عمومی را از کتب معروفی مثل ۵۰۴ واژه هر شب یا یک در میان (یک شب تخصصی، یک شب عمومی) بخوانید. در تلاشیم که تا اواسط تابستان کتاب زبان تخصصی روانشناسی روان آموز را نیز منتشر کنیم که مطالعه آن را توصیه می کنیم.

اگر فرصتتان محدود است: فقط لیندا لیل و متون سالهای پیش

آمار و روش تحقیق:

کتاب اصلی و پایه برای آمار کتاب آمار و احتمالات کاربردی دکتر دلاور است که اگر بخواهید پایه ای بخوانید با آن شروع می کنید. پس از آن یا همراه با آن می توانید مجموعه آمار روان آموز را برای نکات تکمیلی و همچنین خلاصه شدن مباحث  مطالعه کنید. این مجموعه توسط سرکار خانم دکتر ابراهیمی (رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی و رتبه دو دکتری روانشناسی) تهیه شده است. این مجموعه شامل سوالات کنکوری ارشد و دکتری ۱۰ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی است که برای تست زنی می توانید از آن استفاده کنید. نکته ای درباره کتاب مدرسان شریف بگویم. این کتاب، کتاب خوبی است، مثال های زیادی هم دارد اما اشتباهات زیادی هم دارد و بخش آمار استنباطی آن برای یک کنکور دشوارتر ، کافی نیست. از طرفی کتاب مدرسان تقریبا کپی  کتاب دلاور است بنابراین نیاز نیست هردوی آنها خوانده شود، اگر مدرسان را دارید دیگر نیازی به دلاور نیست (البته نظر من این است که دلاور را هم بخوانیم اما به خاطر بحث هزینه ممکن است بخواهید یکی را تهیه کنید). برای درس آمار مجموعه فلش کارتی در نرم افزار نارنگی داریم که به دلیل ماهیت این درس توصیه می کنیم حتما تهیه کنید. این فلش کارت ها برای مرور روزانه نکات و فرمول های فرار این درس لازم است. اگر کسی آمار بسیار ضعیفی دارد کلاس دکتر فراهانی قطعا به او کمک خواهد کرد.

کتاب پایه برای روش تحقیق کتاب دکتر دلاور است. پس از آن و در صورت داشتن وقت کافی کتاب دکتر سرمد، بازرگان و حجازی توصیه می شود. منابع دیگر در جدول ارایه شده است اما اکثرا نمی توان همه آنها را مطالعه کرد از این جهت کتابی که در حال حاضر بهتر پوشش می دهد کتاب مدرسان شریف است که برای تست زنی هم از همان استفاده می کنید. جزوه روش تحقیق دکتر فراهانی نیز توصیه می شود (دانلود رایگان)

اگر فرصتتان محدود است: آمار و روش تحقیق مدرسان شریف

روانشناسی رشد:

با توجه به تغییراتی که در مباحث مورد توجه طراحان رخ داده است مطالعه مباحث همه منابع معرفی شده رشد ضروری است اما آیا شدنی است؟  مجموعه روانشناسی رشد روان آموز که توسط دکتر زینب خجوی (رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه شش ارشد روانشناسی بالینی) تهیه شده است کامل ترین مجموعه روانشناسی رشد را در اختیار شما می گذارد که همه این منابع را پوشش می دهد. جلد اول روان آموز، دو جلد لورابرک را پوشش می دهد. جلد دوم روان آموز، کتاب کرین و دو جلد ژنتیک را پوشش می دهد.  درباره کتاب لورابرک باید بگویم که قبلا این کتاب کمتر مدنظر طراح بود اما دو سال است که هم از جلد یک هم جلد دو سوال طرح می شود. خواندن کل این کتاب برای همه سخت است بنابراین تلاش ما این بوده که تمام جزئیات هر دو جلد در مجموعه قرار بگیرد تا اگر فرصت مطالعه نداشتید به این مجموعه اکتفا کنید و نهایتا فقط یک بار فصل را از روی کتاب اصلی بخوانید. همچنین متن کتاب ژنتیک برای اکثر دوستان سخت است و مجموعه تلاش کرده که بیان روان تری داشته باشد تا بتواند جایگزین کتاب ژنتیک شود. اما کتاب کرین را به همه توصیه می کنیم که حتما بار اول یا قبل از خواندن هر فصل جزوه، بخوانند چون بسیار شیرین است و نظریه را به شکل مفهومی درک می کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد

آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی:

منبع اول این درس کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی است. برای سرمایه گذاری بیشتر برای کسانی که وقت مناسب دارند خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک پیشنهاد می شود با این تذکر که همه قسمت های کتاب نیاز به خواندن ندارد (فقط اختلالات را بخوانید). مجموعه آسیب شناسی روان آموز، همه نکات مهم کتاب گنجی و مهمترین مطالب کتاب کاپلان و سادوک و همچنین مهمترین نکاتی تکمیلی از کتاب هالجین و دادستان را پوشش می دهد. می توانید یک بار فصل را از کتاب گنجی بخوانید تا فهم بهتری کسب کنید و پس از آن فقط جزوه را بخوانید. فلش کارت های موجود در نارنگی به خوبی تمام نکات کتاب گنجی را پوشش می دهد و برای مرور روزانه عالی است. در حال به روزرسانی این فلش کارت هستیم تا همه نکات مجموعه آسیب روان آموز را نیز پوشش دهد (همه به روزرسانی ها برای کسانی که این نرم افزار را تهیه کرده اند، به طور خودکار وارد مجموعه فلش کارتهایشان خواهد شد)

به کودکان استثنائی که تقریبا نیمی از سوالات این بخش را به خودش اختصاص می دهد باید بعنوان یک درس جدا نگاه کنیم. منبع پیشنهادی کتاب کودکان استثنائی گنجی است و در کنار آن مجموعه کودکان استثنائی روان آموز پیشنهاد می شود که علاوه بر پوشش نکات این کتاب، نکات تکمیلی از سایر کتب را همراه تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی شامل می شود. این مجموعه تا ابتدای تیر روی سایت قرار خواهد گرفت.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه آسیب شناسی روان آموز، هر دو جلد و مجموعه کودکان استثنائی روان آموز

روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی):

این درس منابع متعددی دارد که شاید هیچ کس نمی تواند همه آنها را بخواند. همچنین سوالات به گونه ای است که دانش کلی شما از همه دروس در پاسخگویی به آن موثر است و صرفا مختص منبع خاصی نیست. کتاب اصلی برای این درس کتاب روانشناسی بالینی فیرس است. اگر کنکور ساده بیاید همه سوالات با این کتاب قابل پاسخ است. با توجه به حجم بالای فیرس، می توانید در مطالعه اول از کتاب فیرس خلاصه خوبی تهیه کنید و در دوره های بعد فقط خلاصه را بخوانید تا فرصت داشته باشید که منابع دیگری را نیز بخوانید. خلاصه ای از کتاب روانشناسی بالینی کرامر روی سایت داریم که توصیه می کنیم همزمان با خواندن فیرس (یا پس از آن)، به شکل تکمیلی خوانده شود چرا که فصول آنها همپوشی زیادی با هم دارند. برای بخش نظریه های روان درمانی کتاب پروچاسکا را توصیه می کنیم اما با توجه به حجم بالای این کتاب، توصیه می کنیم که خلاصه کتاب پروچاسکا را از سایت تهیه کنید و آن را جایگزین کتاب کنید (این خلاصه تا ابتدای تیر روی سایت قرار خواهد گرفت). در تلاشیم مجموعه ای از همه این کتب همراه با تست منتشر کنیم اما با توجه به حجم بالای منابع این درس، مطمئن نیستیم که چه زمان این مجموعه آماده خواهد شد. در صورت عدم انتشار آن تا اواخر تابستان، می توانید کتاب مدرسان شریف را جهت جمع بندی و تست زنی تهیه کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف

روانشناسی فیزیولوژیک:

مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز بهترین مجموعه موجود در بازار برای این درس است که تمام مباحث مهم فیزیولوژی از منابع اصلی و تست های سال های گذشته را پوشش می دهد و تنها درسی است که با اطمینان می توان گفت از منبع اصلی آن هم برای کنکور روان تر و مفیدتر است. این کتاب بر اساس کتاب خداپناهی نوشته شده است و تمام نکات آن را پوشش می دهد و در عین حال نکات تکمیلی از کتاب معظمی و روحانی را وارد کرده است. اما اگر با درس فیزیولوژی مشکل ندارید و قصد مطالعه منبع اصلی دارید، کتاب خداپناهی اولویت اول شماست.  در صورت نداشتن فرصت برای مطالعه سایر کتب، فقط از کتاب دکتر روحانی بخش غدد درون ریز را بخوانید. منبع بعدی برای سرمایه گذاری بیشتر کتاب دکتر معظمی است که می توانید فقط فصولی را از آن بخوانید که در خداپناهی نبوده است. این درس بسیار فرار است. توصیه ما اکیدا این است که هر روز فلش کارت های نرم افزار نارنگی را بخوانید که تمام نکات این مجموعه را پوشش می دهد. درباره کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر پیری عزیز که از همکاران خوبم هستند، باید بگویم کتاب ایشان برای درصد بالا کافی نیست ولی اگر کسی نمی تواند سرمایه گذاری زیادی بکند به دلیل مختصر و مفید بودن، کتاب مناسبی خواهد بود. به علاوه قطعا کلاس دکتر پیری هم به او کمک خواهد کرد.

برای درس انگیزش و هیجان منبع اصلی کتاب انگیزش و هیجان دکتر خداپناهی است اما اگر با متن کتاب اصلی مشکل دارید، می توانید خلاصه این کتاب را که در روان آموز موجود است جایگزین کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب پوران پژوهش

علم النفس:

منابع اصلی شامل  کتاب دکتر احدی و بنی جمال، کتاب دکتر احمدی و کتاب دکتر کجباف هستند. هر سه کتابهای کم حجمی هستند پس از تعدد آنها نترسید. اما اگر فرصت محدودی دارید به جای دو کتاب اول، مدرسان شریف را جایگزین کنید و کتاب دکتر کجباف را در کنارش مطالعه کنید. فعلا مجموعه ای برای این درس نداریم اما در تلاشیم که تا انتهای تابستان مجموعه خوبی از این درس منتشر کنیم.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مدرسان شریف

روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی):

منبع اصلی این درس مشخص و کتاب روانشناسی هلیگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب دکتر گنجی است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مدرسان شریف

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۵  (بالینی و عمومی)

عنوان درس

منابع به ترتیب اولویت- هایلایت شده ها با رنگ قرمز حتما تهیه شود

آسیب شناسی روانی

 • آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5، تالیف مهدی گنجی،  جلد ۱ و ۲ (ویراست سوم)، نشر ساوالان
 • مجموعه آسیب شناسی روان آموز، هر دو جلد
 • فلش کارت های نارنگی برای مرور روزانه
 • خلاصه کاپلان و سادوک، بر اساس DSM-5
 • اسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 نوشته هالجین و ویتبورن،  ترجمه سیدمحمدی، دو جلد، نشر روان

روانشناسی کودکان استثنائی

 • روانشناسی کودکان استثنائی، تالیف مهدی گنجی، نشر ساوالان
 • مجموعه روانشناسی کودکان استثنائی روان آموز (به زودی)
 • کودکان استثنائی، میلانی فر، نشر قومس
 • آموزش کودکان استثنائی، سیف نراقی و نادری
 • روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی، افروز، نشر دانشگاه تهران

آمار

 • آمار در علوم تربیتی و روانشناسی، نوشته دکتر علی دلاور، نشر رشد/ یا مدرسان شریف
 • مجموعه آمار روان آموز 

روش تحقیق

 • روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، نوشته علی دلاور، نشر ویرایش
 • کتاب مدرسان شریف
 • روش های تحقیق در علوم رفتاری، نوشته دکتر سرمد، بازرگان و حجازی، نشر آگه
 • روش تحقیق در علوم رفتاری، رمضان حسن زاده

روانشناسی فیزیولوژیک

 • مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز 
 • فلش کارت های نارنگی جهت مرور روزانه
 • روانشناسی فیزیولوژیک، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز نوشته حائری روحانی، نشر سمت

انگیزش و هیجان 

 • انگیزش و هیجان، نوشته خداپناهی، نشر سمت / یا خلاصه روان آموز

علم النفس

 • علم النفس نوشته دکتر کجباف
 • کتاب علم النفس مدرسان شریف 
 • علم النفس، نوشته احدی و بنی جمالی، نشر دانشگاه علامه طباطبایی
 • روانشناسی شخصیت از دیدگاه دانشمندان اسلامی، نوشته علی اصغر احمدی

روانشناسی رشد

 

 • نظریه های روانشناسی رشد، نوشته ویلیام کرین، ترجمه خویی نژاد، نشر رشد
 • مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۱، نشر ارسباران
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۲، نشر ارسباران
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته محمود منصور، نشر سمت
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته منصور و دادستان، نشر رشد

متون روانشناسی به زبان انگلیسی

 • متون روانشناسی به زبان انگلیسی، نوشته  لیندا لیل/ یا متون روانشناسی دکتر سیدمحمدی
 • نرم افزار نارنگی جهت مرور لغات لیندالیل
 • متون روانشناسی ویکی پدیا
 • متون کنکورهای سال های گذشته
 • مجموعه زبان تخصصی روان آموز (به زودی)

روانشناسی بالینی

 • روانشناسی بالینی، نوشته فیرس و ترال، ترجمه  فیروز بخت (ویراست جدید)، نشر رشد
 • کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف
 • خلاصه روانشناسی بالینی کرامر از  روان آموز
 • خلاصه کتاب نظریه های روان درمانی، نوشته پروچاسکا و نورکراس از  روان آموز
 • روانشناسی بالینی، نوشته سعید شاملو، نشر رشد
 • راهنمای سنجش روانی، مارنات و گراث، (بخش های مربوط به آزمون های پرکاربرد)
 •  روانشناسی عمومی
 • روانشناسی عمومی، نوشته هیلگارد، ترجمه براهنی، نشر رشد
 • روانشناسی عمومی، نوشته حمزه گنجی
 • کتاب مدرسان شریف
به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

منابع ارشد روانشناسی وزارت علوم

یک بار برای یک سال!

منابع بین اکثر داوطلبان یکسان است و این شیوه مطالعه شماست که نتیجه را تعیین ...

۷۱۸ دیدگاه

 1. نرم افزار نارنگی رو چطور دانلود کنم؟؟؟ برای لغات لیندالیل

   
 2. سلام.من امسال میخام ارشد شرکت کنم رشته روانشناسی .ولی شدیدا احتیاج ب مشاوره دارم.چون میخام تغییررشته بدم نمیدونم ک میتونم خودمو آماده کنم یا نه.یا از چ دروسی و چ منابعی باید استفاده کنم.

   
  • مدیر سایت

   سلام منابع در قسمت کنکور ارشد (فهرست بالای سایت) هست. برای مشاوره هم میتونید مشاوره تلفنی بگیرید از بخش فروشگاه تعیین وقت کنید

    
 3. سلام وقت بخیر. ببخشید میشه برای روانشناسی فیزیولوژیک تالیف جیمز کالات ترجمه یحیی سید محمدی رو خوند؟ اخه بعضی از مشاوران این کتاب رو معرفی کردن میخواستم نظر شما رو هم بدونم. با تشکر

   
 4. سلام خرید جزوه های روان اموز از طریق سایته؟چطوری به دست ما میرسه و چه مدت طول میکشه؟

   
  • مدیر سایت

   سلام بله از طریق فروشگاه سایت (در قسمت فهرست بالای سایت)……میتونید نسخه الکترونیک یعنی پی دی اف بخرید، میتونید هم پرینت شده اش رو سفارش بدین که بسته به پست پیشتاز یا سفارشی همون موقع خرید مینویسه براتون که چقدر طول میکشه.

    
 5. سلام. میخواستم بدونم میتونم به جای امار دلاور فقط امار روان اموز رو بخونم

   
 6. سلام.
  ببخشید نسخه چاپی آسیب شناسی چه زمانی رو سایت قرار میگیره؟

   
 7. سلام. یه سوال داشتم ازتون. مپر بالینی به وزارت بهداشت منتقل نشده؟ پس چطور شما الان برای منبع نوشتین؟ اگر منتقل نشده میشه همچنان برای کنکور علوم انتخابش کرد؟یا باید منتظر بود ؟ ما الان بخونیمش یا نخونیمش؟

   
 8. سلام خسته نباشید
  من کارشناسی حقوق دارم برای ارشد میخوام روانشناسی بالینی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول بشم.خیلی سردر گمم استرس دارم به خاطر تمرکزم رو دانشگاه نمیدونم اصلا میتونم قیول بشم یا نه میشه یه راهنمایی بکنید از کجا شروع کنم و قبول شدن ایا هوش خیلی بالایی میخواد و سخته با کارشناسی دیگه یا نه
  و اینکه اگه معدل کارشناسی خیلی پایین باشه باتوجه به تاثیر معدل اصلا امکانش هست که دانشگاه خوب و دولتی قبول شد؟

   
  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام سردرگمی برای شروع طبیعیه اما یک مشاوره بگیرید درباره هر سوالی که دارید میتونیم راهنمایی تون کنیم .خیلی از چیزا هم داخل سایت توضیح داده شده مثل منابع. معدل پایین کمی کار رو سخت میکنه اما با درصدهای خوب قابل جبرانه.

    
 9. شما فقط گفتید یا مجموعه روان اموز بخرید یا منتظر تهیه مجموعه روان اموز باشید بعد برمیگردین میگین همه موسسات میگن جزوه مارو بخونید حب خودتون هم همینکارو کردین

   
  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سپاس از فیدبک شما.به این دلیل که جزوه خوبی از آسیب سراغ نداشتیم که بهتون معرفی کنیم اگر کتاب اسیب مدرسان خوب بود، اون رو هم مثل علم النفس و امار و استثنائی اش معرفی می کردیم. در بالا هم نوشتیم یک موسسه میتونه سال به سال یک مجموعه ارایه کنه ما پارسال رشد و فییزیولوژی نوشتیم امسال هم اسیب می نویسیم سال های بعد هم اگر فرصت کنیم بقیه مجموعه ها و سعی میکنیم که کامل تر از کتبی باشه که امسال معرفی شده تا جایگزینشون کنیم. اگر هم نتونستیم مجموعه خوبی تهیه کنیم قطعا کتب موسسه دیگری که مناسب باشه رو مثل همیشه معرفی خواهیم کرد، حتی اگر خودمون اون جزوه رو داشته باشیم. نکته دوم اینه من عرض کردم موسساتی که میگن فقط جزوات ما و منبع اصلی رو کنار میزارن. در حالیکه ما به منبع اصلی تاکید داریم و فقط به جزوات خودمون تاکید نمی کنیم. البته اینها رو کاملا در متن هم توضیح دادم و ممنون میشم اگر دقیق بخونید. در هر حال، اینها معرفی و پیشنهاد است و انتخاب با داوطلب هست. اجباری در تهیه نیست.

    
 10. باسلام و تشکر فراوان از راهنمایی هایتان
  آیا به جای آمار دلاور می توان کتاب آمار توصیفی و استباطی نصرا… فرجی از انتشارات پوران پژوهش را خواند؟

   
 11. سلام. من تصمیم دارم مجموعه رشد و فیزیولوژی روان اموز رو بخرم. میخوام بدونم ویرایش جدیدی از این کتاب ها منتشر میشه یا نه؟

   
 12. سلام خانم دکتر
  ببخشید من کارشناسی مترجمی زبان دارم. در بین منابع ارشد روانشناسی مطمئنم که نمی تونم برای درس آسیب شناسی روانی وقت بگذارم.. اما برای بخش استثنایی چرا. به جز روانشناسی رشد و فیزیولوژیک که قصد دارم از جزوات سایت استفاده کنم برای باقی دروس از منابع اصلی شروع می کنم. به نظر شما با این رویه و برنامه ریزی مناسب انشالا برای ارشد ۹۷ می تونم خودم رو آماده کنم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام خوب این امر نیاز به صحبت دقیق تر داره به شکل کلی من نمیتونم بگم که برنامه مناسب هست یا نه. یک ماه مطالعه ارزیابی صورت بگیره میشه بر اساس اون فهمید که فرصت می کنید چه چیزهایی رو تا آخر بخونید. فقط هم منبع نیست و برنامه ریزی و مرور و مطالعه صحیح هم هست که با رعایت همه اینها حتما نتیجه خوبی میگیرید.

    
 13. سلام.خسته نباشید.رشته کارشناسی من مدیریت بازرگانی بوده و تصمیم دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم.میخواستم بدونم همان منابع ارشد روانشناسی بخونم برای کنکور کفایت می کنه یا باید قبل از کنکور واحدهایی از رشته روانشناسی پاس کنم؟ تشکر از راهنمایتون

   
 14. سلام وقت بخیر
  سال نو مبارک
  بعضی از جزوات که در منابع اشاره کردید مربوط به روان آموز در قسمت خرید محصولات نیس مثل انگیزش و هیجان و روانشناسی عمومی لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

   
 15. سلام خسته نباشید…

  یه سوال برام پیش اومده در مورد تست کودکان استثنایی..خواستم با شما مطرحش کنم تا جواب درست رو بدونم ممنون میشم پاسخ بدید

  سوال اول: در آموزش گفتارخوانی به کودکان ناشنوا کدام یک از عبارات زیر با روش ترکیبی مطابقت میکند؟ جواب : تاکید بر معنای گفتار نه اصوات منفرد

  سوال دوم:در آموزش گفتارخوانی به کودکان ناشنوا تاکید کدام عبارت با روش ترکیبی مطابقت میکند؟ جواب : بر اصوات نه محتوای گفتار…

  تو گزینه های سوال دوم گزینه ی ( تاکید بر معنای گفتار نه اصوات منفرد ) هم وجود داشت ولی جواب چیز دیگری بود

  این سوالها متفاوتن؟؟؟!! یا جوابو اشتباه دادن؟؟ من فکر کردم که شاید گزینه ها جا به جا شده باشند اما در توضیحات هم هر گزینه توضیح جداگانه ای داشت و در موردش کامل شرح داده بود

  میشه این ابهام رو رفع کنید لطفا؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام من سالهاست که مطالب مربوط به کودکان استثنائی رو مطالعه نکرده ام و دانشی در این زمینه ندارم. اما سوالتون رو منتشر میکنم دوستان کنکوری اگر خواستند کمک کنند.

    
 16. سلام و خسته نباشی
  من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم قصد تغییر رشته دارم واسه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی لطفا توضیحات لازم را بهم بدین از کجا باید منابع رو بگیرم

   
 17. salam mn taze az bahmn vared daneshgah misham karshenasi ravanshenasi mikhastam, bdonam bayad chi kar konam ta btonam arshad ro ye daneshgah ali ghabol sham

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام سوالتون خیلی کلی است پست های مشاوره ای سایت رو در بخش ارشد (فهرست بالای سایت) مطالعه بفرمایید. اگر سوال جزئی تری بود در خدمتیم. مشاوران سایت هم به شکل تلفنی در خدمت شما هستن.

    
 18. سلام
  ممنون بابت ارسال فایل ها..

  من کتاب فیزیولوژیک رو خریداری کردم و برای نحوه دریافت نسخه چاپی رو انتخاب کردم، الان تو ایمیل دانلود فایل الکترونیکیش هست…یعنی دیگه برام ارسال نمیشه؟

   
 19. سلام خسته نباشید.چنتا سوال داشتم ازتون
  ۱٫ اینکه من وقت کم دارم برای مطالعه ی کتاب فیرس فصل های مهم کدوم فصل هاست؟
  ۲٫برای رشد کتاب مدرسان شریف کافی هست؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام.۱٫ میتونید در بخش کنکور ارشد قسمت نکات مشاوره ای، تحلیل ازمون سال های پیش رو ببینید تا با فصول مهم فیرس اشنا بشید. ولی به طور کلی میشه ۵ فصل اول و ۵ فصل اخر رو اولویت اخر قرار داد گرچه توصیه ما اینه که همه اش حتی اگر وقت نیست یک خلاصه براش خونده بشه ۲٫ کتاب خوبی است اما کافی نیست.

    
 20. زهرا خانومم

  سلام خوبین؟ کنکور برا همه یکسانه ؟یا گرایشاش فرق میکنه دروس عمومی ازش تست نمیاد؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام دروس و ضرایب روانشناسی رو میتونید در بخش کنکور ارشد (در فهرست بالای سایت) ببینید.

    
 21. سلام…خسته نباشید…ممنون بخاطر سایت خوبتون…منابع اصلی کدومان ؟؟؟ اینجا بیشتر مجموعه های سایت رو پیشنهاد دادین… زمینه روانشناسی سانتراک منبع نیست ؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام سعید عزیز ما همه منابع اصلی لازم رو نوشتیم اصلا تاکید بر منابع سایت نکردیم. و اون رو در شرایط خاصی به جای منبع معرفی میکنیم. لطفا جدول و توضیحات اون رو کامل مطالعه بفرمایید.

    
   • ممنون…
    ولی اخه من تو جاهای دیگه منابعی غیر این منابع هم دیده بودم واسه همین منگ شدم یکم…

     
 22. سلام خانم خجوی.خلاصه کتاب روانشناسی عمومی چه کتابی رو پیشنهاد میکنید ؟کتاب فیزیولوژیک شما مطالب انگیزش رو هم داره؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای عمومی چیز خاصی نمیشناسم ولی اغلب کتب مثل مدرسان هیلگارد رو پوشش میدن. خیر کتاب فیزیولوژی فقط روانشناسی فیزیولوژیک هست

    
 23. سلام.من تازه قصد کردم امسال ارشد امتحان بدم گرایش عمومی .منتها نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم چطور میتونم ازتون کمک بخوام؟امروز از سایت ….. مشاوره گرفتم تمام سعی و حرفشون فروش جزواتشون بود.رویکردمشاوره شمام اینطوریه؟یا حرفه ای ترین؟!

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به اینکه کمی دیر شروع می کنید شاید تاکید مشاور شما به جزوات خلاصه بوده گرچه بعضی از همان ابتدای تابستان هم به جزوات خودشون متاسفانه تاکید می کنند. با توجه به وقت آزاد شما و پایه شما مشاور میتونه اگر بخواید منابع اصلی هم معرفی کنه که داخل سایت هم ذکر کردیم منابع رو. بستگی به درسش داره و مشاور تلاش میکنه هماهنگ با شرایططتون برنامه بده اگر فرصت خوندن منبع اصلی باشه که چه بهتر، اگر نه یک خلاصه خوب معتبر رو میشه جایگزین کرد. باید برنامه ریزی بشه تا ببینید می رسید بخونید یا خیر. مشاور آقای عبدولی هستند میتونید با ایشون تلفنی صحبت داشته باشید.

    
 24. سلام ظهرادینه تون بخیر.من کنکور کارشناسی ارشدو تازه شرکت کردم و مجموعه روانشناسی انتخاب کردم و هدفم روانشناسی بالینیه و رشته کارشناسیم علوم تربیتی هست که تابستان ۹۶تمام میکنم.باتوجه به وقت محدود تابرگذاری ازمون میخوام خیلی سریع منابعی که لازمه رو سفارش بدم از انتشارات شما.خواهش میکنم راهنماییم کنید با توجه به این وقت محدود اولویت با کدام دروس هستش یا بهتره از مجموعه خلاصه هاتون استفاده کنم ؟؟؟؟ برای دولتی زیاد امیدندارم چون دیرشروع کردم اما پیام نور هم قبول بشم خوبه .خواهش میکنم راهنماییم کنید تا منابعی که لازمه سریعتر ازتون سفارش بدم و شروع کنم به خوندن. باتوجه به اینکه خودمم هنوز دانشجوهستم ویک ترم دیگع دارم تا کارشناسیم تمون بشه.باتوجه به این و وقت محدود برام منابع رو بگید .ممنون میشم.لطفا شماره تماستونم رو هم بذارید تا راحتتر بتونم باهاتوت در ارتباط باشم…

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای منابع متناسب با شرایطتتون بهتر هست که با مشاور ارشد صحبت تلفنی داشته باشید که راهنمایی لازم رو هم بهتون بدن. اما مجموعه های داخل سایت که مناسب شما هست رو میتونید از فروشگاه سایت تهیه کنید برای اکثر درس ها مجموعه داریم.

    
 25. سلام خسته نباشید
  من جلد دوم رشد رو پارسال از شما تهیه کردم اما نمونه سوال نداره! مجدد باید تهیه کنم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. خیر ایمیلی که باهاش خرید کردید رو به ایمیل روان آموز بفرستید تا شرایط تهیه براتون گفته بشه.

    
 26. سلام
  میخاستم بپرسم سال انشار کتابها هم مهمه؟مثلا روانشناسی کودک کتابی ک دسته منه مال سال ۷۰ هستش اما نویسنده وتالیف همونه.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام اگر کتاب اپدیت شده باشه باید اپدیت جدید رو تهیه کنید چون سال انتشار کتاب شما خیلی قدیمی است. ولی بعضی کتاب ها هم هستن که تغییر نکردن. توی کتاب فروشی میتونید سوال کنید.

    
 27. سلام این منابع مهم کە با رنگ قرمز نوشتید واسە کنکور ارشد ۹۶هم همین منابع و مولف ها مهم هستند؟

   
 28. سلام خسته نباشید! میخواستم از فروشگاه سایت مجموعه روانشناسی رشد رو تهیه کنم، دو جلد برای این مجموعه قرار دادید…خواستم بدونم این دو جلد با هم متفاوت هستن ؟ یعنی باید دوتا رو باهم بخونیم یا همپوشانی دارن و خوندن یکیش کفایت میکنه؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام توضیحات هر جلد رو لطفا مطالعه کنید. جلد یک چرخه زندگی است که مطالب کتاب لورابرک رو داره با تکمیل از برخی منابع دیگه..جلد دو نظریه های رشد رو داره شامل کتب ژنتیک و کرین. اگر خیلی فرصت کم باشه جلد دو در اولویت هست.

    
 29. سلام برای قبولی در روانشناسی بالینی چه کتابایی رو بخونم اخه ب یکی از دوستان گفتین واس بالینی روان عمومی نیاز نیس و اینکه بخوام دولتی بیارم چ رشته هایی خوبه و برای بازارکار کار فرقی دارن باهم یا نه؟ممنون میشم بم پاسخ بدین اخه نمیدونم اطلاعات در مورد ارشد رو از کجا کسب کنم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام درباره سوالتون در زمینه منابع، توضیحات کافی بالا داده شده لطفا مطالعه بفرمایید……درباره تفاوت عمومی و بالینی هم یک پست در بخش نکات مشاوره ای قسمت کنکور ارشد داریم لطفا مطالعه کنید.

    
 30. سلام
  پاسختون به یکی از پستها رو خوندم
  قصد تغییر رشته دارم
  سوالم اینه که برای ارشد بالینی نیازی به خوندن دروس بخش روانشناسی عمومی نیست؟

   
 31. سلام خسته نباشید من پارسال از اول فروردین شروع کردم ب خوندن تو این مدت فقط۴منبع رو خوندم ۴۰۰۰ شدم بالینی.به نظرتون از الان بخونم ازمونهای مدرسان رو هم شرکت کنم.امکان قبولی روانشناسی بالینی روزانه رو دارم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام نسیم عزیز این یک سوال کلی هست قطعا من نمیتونم بهش پاسخی بدم ولی قطعا با یک برنامه ریزی صحیح، منابع اصولی و پیش رفتن حساب شده میتونید موفق بشید. اگر قراره الان شروع کنید مرور همزمان با مطالعه خیلی برای شما مهم هست و برنامه ریزی ای که بدونید دقیقا نهایت تایمی که برای هر درس باید اون درس رو جمع کنید کی هست. میتونید از اقای عبدولی مشاور ارشد سایت کمک بگیرید.

    
  • سلام عزیزم من پارسال ۸۰۰ شدم بازم بالینی قبول نشدم با وجود اینکه من ارشد از آزاد دارم و ارشد سراسری می خواستم

    
 32. با عرض سلام و ادب .
  من کارشناسی علوم تربیتی خوندم . اگه از الان بخونم آیا میتونم امید وار باشم که روانشناسی بالینی دانشگاه فردوسی قبول میشم یا نه ؟
  در ضمن بنده آموزگارم به نظرتون برای ادامه تحصیل بالینی مناسب تره یا مشاوره ؟
  ممنون میشپ پاسخ بدید . با تشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام سوالتون کلی است من نمیتونم بگم امید به قبولی یعنی چی، قطعا اگر تلاش کنید و با برنامه ریزی صحیح و اصولی بخونید قبول میشین. در مورد سوال دوم هر دو این رشته ها مناسب هستند شما باید ببینید هدفتون از ادامه تحصیل چی هست و در چه حیطه ای دقیقا میخواید کار کنید چون مشاوره هم گرایش های مختلف داره.

    
 33. سلام،ببخشید من دانشجوی ترم سه روانشناسی هستم،میخوام از حالا خودمو برای قبولی توی دانشگاه شهید بهشتی اماده کنم،شما چه راهکاری میفرمایید؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بهتره که فعلا به فکر کنکوری خوندن نباشید و تلاش کنید پایه رو قوی کنید. هر واحدی که میگذرونید کتاب های اصلی (که اغلب کتاب های کنکوری همین پست هم هستند) رو کنارش بخونید اگر استاد تدریس نمیکنه.

    
 34. درود و خسته نباشید به شما بابت فعالیت صحیح شما.
  من مدرک کارشناسی گرافیک دارم قصد دارم تغییر رشته بدم و ارشد روانشناسی بخونم با این فرصت کم اگه ممکن منو راهنمایی کنید… همین منابع بخونم کافیه؟ و اینکه به نظر شما فرصت می کنم و نتیجه می گیرم با این فرصت کم و تقریبا ۵ماه ؟ البته اینم بگم به دروسی مثل آمار آشنایی ندارم برای مطالعه کنکور.
  زبان انگلیسی هم آنچنان قوی نیست هیچ اعتماد به نفسی درش ندارم… شما می تونید بگید چه دروسی جایگزین این دو گزینه کنم نتیجه خوبی بگیرم؟!!

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام لطفا بخش بالا رو کامل درباره منابع بخونید هر انچه لازم بوده نوشته شده. همچنین به بخش ارشد سراسری قسمت نکات مشاوره ای برین و پست های مربوط به شیوه مطالعه رو بخونید. درسی رو نمیتونید جایگزین امار کنید باید بخونیدش فقط میتونید مباحث خیلی دشوارش رو برای خودتون حذف کنید ولی توصیه به حذف درس نمیشه، با توجه به اینکه درس زبان رو هم ضعیف هستین. زبان رو روی یک درصد خاص نگه دارید حداقل و باقی درصد لازم رو روی درسی با ضریب یکسان مثلا رشد جبران کنید.

    
 35. سلام من کارشناسی مشاوره و راهنمایی دارم میخواستم بپرسم برای کارشناسی ارشد خانواده چه منابعی روپیشنهاد میکنید و کتاب کدوم موسسات در درس های مختلف بهتره ؟
  ممنون از شما

   
 36. سلام وقتتون بخیر خانم دکتر.خانم دکتر من یه سری سوالات کنکور رو که منابع اش رو گذاشتین پیدا نکردم
  مثلا سوالا ۱۱۸ که درمان ها از نظر سلیگمن هست رو من همچین جدولی توی کتاب فیرسم فصل درمان های روانشناختی صفحه ۴۱۸ ندارم
  نمیدونم کتابم تغییر کرده یا چیز دیگه
  راهنماییم کنید لطفا

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام هر انجه فعلا در سایت برای فیرس داریم چه خلاصه چه ارجاعات به این کتاب مربوط به ویراست قبلی این کتابه که شاید با کتاب شما فرق داره. انشاله طی دو ماه اینده ادیت میکنیم بر اساس ویراست جدید.

    
 37. سلام.ببخشیدمنابعی که برای بالینی معرفی کردید منابعی که باقرمزنوشته شده رابخونیم کفاف میکنه ممنون میشم پاسخ بدهید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بسته به فرصت داره. با توجه به گستردگی بالینی اگر کسی وقت کنه بقیه رو هم میخونه، اگر نه بهتره که روی منابع مهم مسلط بشه و یک خلاصه برای بقیش بخونه.

    
 38. سلام.ببخشید تاریخ ثبت نام ارشد سراسری و تاریخ برگزاری ازمون ارشد رو بی زحمت میگید؟!.ممنونم

   
 39. سلام من از شهرستان میخام بیام تهران برای تهیه کتابها میشه یک ادرس بهم بدین برای خرید ؟

   
 40. سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون.من امسال تغییر رشته دادم وبالینی شرکت کردم باتوجه به مشغله کاری خودم نتونستم کامل منابعی که دراختیار داشتم رو بخونم ورتبم ۲۰۰و…شدولی امسال و میخوام وقت بیشتری بزارم وحداقل منابعی که دارمو کامل بخونم وخیلی دوس دارم حتما تو یکی از دانشگاه های خوب کشور در بیام آیا با توجه به رتبم میتونم تو ۶ماه آینده به این خواستم برسم وامید داشته باشم؟وآیا شما برای من توصیه ای دارید که سریعتر بتونم مطالب رو جمع بندی کنم وموفق بشم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام رتبه اتون پارسال فرمودید ۲۰۰ بوده که رتبه بدی نیست. بنابراین حتما اگر امسال با برنامه بهتر پیش برید و منسجم باشید حتما نتیجه خوبی میگیرید. من نمیتونم توصیه ای به این شکل بکنم چون از شرایط شما اطلاعی ندارم. موفق باشید.

    
 41. مبین رسولی

  با عرض سلام
  میخواستم بدونم برای کنکور ارشد چه آزمون آزمایش رو شرکت کنم؟

   
 42. سلام خسته نباشی.گفتید همه منابع که در جدول ذکر شده مربوط به بالینی میباشد جز دروس عمومی.ایا برا کنکور ارشد سراسری دروسی که مربوط به بالینی میباشد را مطالعه کنیم کافیه یا دروس عمومی هم باید مطالعه بشه؟!

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   اگر گرایش عمومی هستید، درس عمومی رو باید به جای بالینی بخونید. اگر بالینی هستید نیازی نیست.

    
 43. سلام
  برای مبحث مربوط به DSM چه کتابی رو بخونیم؟
  فیرس تقریبا هیچی نداره راجع به محورهای DSM

   
 44. سلام
  ببخشید برای شرکت در آزمون ارشد بالینی۹۶ این منابعی که معرفی کردید یعنی( علم النفس و آمار و رشد و زبان تخصصی وغیره )همه رو باید بخونیم؟ یا فقط اون ۶ منبعی که مخصوص بالینی بیان شده رو باید بخونیم؟

   
 45. رها ریاحی

  سلام .من کارشناس مترجمی میخونم و دی ماه تموم میشه .ایا سه چهار ماه باقیمونده تا اردیبهشت رو میتونم خودم رو واسه کنکور ارشد روانشناسی عمومی اماده کنم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به این که تغییررشته هستید سخته که به شکل فشرده در سه ماه بتونید بخونید چون نیاز به دوره و تسلط زیادی دارید. اما من نمیتونم پیش بینی ای هم بکنم با توجه به اینکه زبانتون خوبه میشه بهش امید داشت که کمک بزرگی باشه. از این جهت تلاشتون رو بکنید با یک برنامه ریزی که بهتون میگه می رسید یا نمی رسید، چه منبعی بخونید و غیره. میتونید از اقای عبدولی مشاور ارشد سایت تعیین وقت کنید تا راهنماییتون کنند.

    
 46. سلام. من کتاب بالینی فیرس مال سال ۹۱ رو دارم، میشه بگید تغییر کرده و باید جدید بخرم یا همون خوبه?

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام اگر میتونید کلا ادیت جدید کتاب رو بخرید بهتره. گرچه تغییراتش اساسی نیست از این جهت ما به کسانی که قصد دارن مجموعه بالینی ما رو برای جمع بندی و مرور بخرند، گفتیم که مجدد هزینه نکنند برای خرید کتاب اصلی و همون قبلی رو بخونن، چون ما مجموعه هامون رو داریم ادیت میکنیم بر اساس کتب جدید.

    
 47. با عرض سلام و ادب و خسته نباشید
  ببخشید من ترم دوم روانشناسی رو میخونم ازتون سوالی داشتم من میخواستم چند تا کتاب از جمله ۵ تا منبع روانشناسی عمومی ۱و ۲ و غیره رو بخرم و بخونم برای ارشد.به نظرتون اگه از الان بخرم کتاب ها تا وقتی که ارشدمو بدم تغییر میکنه و باید دوباره ویراست جدیدشونو بخرم یا به عبارت دیگه میتونم از اون کتاب ها ۴ سال بعد هم استفاده کنم یا باید تازه هاشو بخرم؟
  از لطف و بزرگواریتون بی نهایت ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام من نمیتونم نظری بدم در این باره، اما یک سری کتاب ها که تازه ادیت شدند بعیده که تغییر کنند.

    
 48. فاطمه بانو

  با سلام نظر شما راجب پکیج پارسه برای بالینی چیه؟؟؟این منابعی که گفتید هم برای عمومیه هم بالینی؟؟؟؟؟چون من فقط بالینی میخوام.خوندن منابع ذکر شده از جانب شما برای کنکور سراسری کفایت می کنه؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام اطلاعاتی درباره کتبی که گفتید ندارم. ما منابعی رو در فوق ذکر کردیم که طبق کنکور سال های اخیر پاسخگوی سوالات بودن. توضیحات کامل برای هر درس داده شده لطفا مطالعه کنید.

    
 49. سلام اولویت این منابع چجوریه ینی اگه اولیا رو پیدا کردیم خوندنشون کافیه بعدیا لازم نیستن
  یا اینکه اولیا رو بخونیم بعدشم بعدیا رو هر چقد فرصت شد؟
  ممنون

   
 50. سلام من الان ترم ۵کارشناسی هوشبری هستم ولی می خواستم ارشدم رو روانشناسی بخونم به نظرتون از الان شروع کنم؟ درضمن معدل چه قدر تاثیر داره توی قبولی؟ ودراخر شنیدم اگه در روانشناسی دومدرک پشت سرهم داشته باشیم مثلا ارشد ودکترا میشه کار درمانی انجام داد درسته؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام در بخش ارشد سراسری، قسمت نکات مشاوره ای، یک پست داریم مربوط به تغییر رشته، اون رو بخونید….معدل بیست درصد تاثیر داره،،بله باید دو مقطع بخونیید،،،،اینکه چطور شروع کنید کمی پاسخش طولانیه میتونید از مشاوره تلفنی استفاده کنید اما به طور خلاصه ، منابع اولویت اول رو هر کدوم براتون جذاب تر هست و تخصصی است و البته مشاور هم میتونه کمک کنه، بخرید و شروع به روخوانی کنید، بدون خط کشی و کنکوری خوندن….همه دروس رو نه، فقط انها که تخصصی هستن….مثل اسیب، رشد، نظریه های روان درمانی، ….فعلا کنکوری شروع نکنید چون خسته میشید، برای شروع کنکوری با مشاورتون هماهنگ بشین

    
 51. سلام ،خسته نباشید،رشته کارشناسی من آمار هستش،میخوام ارشد روانشناسی بالینی بخونم بنظرتون در ۶ماه میتونم خودمو آماده کنم برای کنکور؟ من کتاب هیلگاردو تهیه کردم که بخونم چون شنیدم کتاب مرجع هستش،بنظرتون کافیه؟،ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با یک برنامه صحیح و پیوسته بله میتونید. منابع رو در همین پست فوق با توضیحات کامل ذکر کردیم لطفا مطالعه کنید

    
 52. سلام خانم دکتر خجوی. منابع بالا رو میشه از الان استارت زد و تموم کرد؟و مرور هم کرد؟یعنی ۷ ماه کافی هست برای کنکور یا عقب موندم؟

   
 53. سلام من زبانم در حد عالیه، چون رشته ام زبانه. اگر اصلا آمار و نخونم،ارشد بالینی شیراز قبول میشم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام توصیه میشه هیچ درسی رو حذف نکنید. شاید آمار اون سال راحت بیاد و کسانی که آمار نزنند ضرر زیادی بکنند.

    
 54. با سلام
  خانم دکتر برای انتخاب منابع ارشد ۹۶ چه نکاتی رو باید رعایت کنیم.با توجه به اینکه آزاد و سراسری باهم ادغام شده اند.
  چه دروسی رو حذف کنیم؟آیا علم النفس رو نخوانیم؟
  چه زمانی به طور دقیق وضعیت منابع ارشد ۹۶ سراسری مشخص میشه؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام فعلا تغییری ندین و با منابع سراسری پیش برین. من خودم در برنامه ها فعلا با دروس اصلی مثل اسیب، رشد، امار، زبان و فیزیو شروع کردم

    
 55. باسلام و خسته نباشی به مشاور محترم.
  چند سوال ازتون داشتم.
  ۱:من کارشناسی روانشناسی عمومی خواندم ایا برا ارشد بالینی نیازی هست که منابع را مطالعه کنم یا نمونه سوالات و تست بزنم کافیه؟!
  ۲:منابع سال ۹۶ همان منابع پارسال میباشند یا تغییر کردند؟
  ممنون از پاسخگویتان

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ۱- نه قطعا فقط تست کافی نیست. با توجه به فرصتتون میتونید از مننابعی که ذکر شده مطالعه کنید یا اگر فرصت ندارید خلاصه ای براش تهیه کنید. ۲- منابعی که در پست فوق ذکر شده اپدیت شده است.

    
 56. سلام،وقتتون بخیر،من تغییر رشته ای از علوم کامپیوتر به روانشناسی بالینی هستم و برای سال ٩۶ میخوام کنکور ارشد شرکت کنم اما با توجه به اینکه برای داشتن مطب در آینده گذراندن دو مقطع حداقل الزامیه،میخواستم بدونم میتونم با تطبیق واحد در دانشگاه پیام نور و شرکت در امتحانات لیسانس بالینی رو بگیرم؟یعنی عمومی های گذرانده شده ام را تطبیق دهم و اختصاصی هارو امتحانشون رو با بچه های لیسانس تو دانشگاه پیام نور بدم تا لیسانس بالینی رو بگیرم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام ما صرفا در زمینه کنکور اطلاعات داریم. در زمینه ای که فرمودید اطلاعات دقیقی ندارم متاسفانه.

    
 57. سلام برای ارشد بالینی دانشگاه های تهران (سراسری)چه رتبه ای قابل قبوله؟

   
 58. سلام خسته نباشید. در مورد منابع بالینی سوالی برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدید..
  منابعی که من برای این درس دارم کتاب فیرس (ویراست۲۰۰۲) ، پروچسکا و شاملو هست
  تو منابعی که ذکر کردید ویراست جدید فیرس رو معرفی کردید که من ندارم.
  حالا سوال من این هست که آیا خوندن همین منابعی که دارم در کنار کتاب مدرسان و پوران پژوهش کافی هست یا حتما باید ویراست جدیدش رو هم تهیه کنم و بخونم؟ با تشکر.

   
  • سلام
   من هر روز میام نگاه میکنم ببینم جوابمو دادین یا نه

   ممنون میشم اگه پاسخ بدید لطفا. 🙂

    
  • سلام خسته نباشید. در مورد منابع بالینی سوالی برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدید..
   منابعی که من برای این درس دارم کتاب فیرس (ویراست۲۰۰۲) ، پروچسکا و شاملو هست
   تو منابعی که ذکر کردید ویراست جدید فیرس رو معرفی کردید که من ندارم.
   حالا سوال من این هست که آیا خوندن همین منابعی که دارم در کنار کتاب مدرسان و پوران پژوهش کافی هست یا حتما باید ویراست جدیدش رو هم تهیه کنم و بخونم؟ با تشکر.

    
   • ::مدیر سایت::
    ::مدیر سایت::

    سلام فیرس تغییراتی داشته هرچند زیاد نیست ولی اگر میتونید نسخه جدیدش رو بخرید..اگر هم قرار هست بعدا خلاصه سایت ما رو براش بخونید چون اپدیت شده هست نیازی نیست هزینه کنید کتاب جدید بخرید

     
 59. سلام میخواستم بدونم إز کارشناسی پرستاری میتوان ارشد روانشناسی خوند ؟؟

   
 60. عرض سلام و ادب
  برای کسی که رشته کارشناسیش غیر روانشناسی هست و ارشد بالینی میخونه بعداز اتمام ارشد چه موقعیتهای شغلی وجود داره؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   محدود خواهد بود چون کار درمان نمیشه انجام داد به شکل قانونی. تدریس و کارگاه و کارهایی تو کلینیک ها مثل کلینیک های ترک اعتیاد یا آزمون گیری و تشخیص هست که میشه بدون پروانه انجام داد.

    
 61. باعرض سلام و احترام
  افرادی که با رشته کارشناسی غیرمرتبط، ارشد بالینی میخونن بعداز پایان تحصیلات اجازه دارند مطب بزنن ؟
  یکی از دوستان این تردید را درمن به وجود آورده و مرجعی بهتر از سایت شما برای گرفتن جواب پیدانکردم .ممنون از لطفتون

   
 62. سلام
  بنده پایه علمی قوی ای ندارم. مخصوصا در زبان خارجه و آمار، سرمایه ذهنی ندارم.
  ولی تصمیم جدی برای قبول شدن در دانشگاههای دولتی دارم.
  با توجه به زمان باقی مانده تا کنکور بنظرتان من میتونم موفق شم؟ (یعنی ارزش وقت گذاشتن از الان داره یا نداره)
  یا بهتره سال بعد از اوایل تابستان شروع کنم؟

   
 63. سلام،،،
  ببخشید میخواستم بدونم برای شرکت در ارشد بالینی خوندن روانشناسی عمومی لازم نیست؟

   
 64. سلام با تشکر از مطالب خوبتون من کارشناس مشاوره هستم می خواستم برأی ارشد روانشناسی بخونم
  ولی اصلا نمی دونم مشاوره رو ادامه بدم یا روانشناسی ؟؟؟
  الان زمینه هیلگارد رو شروع کردم مى خواستم بدون چطورى تست بزنم بعد از مطالعه هر فصل یا کل کتاب
  متشکرم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام این یک تصمیم شخصی است و به اهداف و علایق خودتون برمیگرده…برای امار حتما کنارش تست بزنین اما برای بقیه دروس اگر تست های یک مبحث زیاده نصفش رو بزارین برای بعد..از تست های تالیفی سایت هم میتونید برای مرور استفاده کنید.

    
 65. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی رشته ی عمران هستم
  اما وقتی وسطای درس خوندن بودم متوجه علاقه ی شدیدی به روانشناسی شدم کتاب های روانشناسی خوندم و تحقیق میکردم
  حالا دوسن دارم ادامه ی تحصیل توی این رشته بدم
  بنظر شما امکان پذیرِ و چه مدت زمان لازم داره تا کسی که مطالب رو تاحالا نخونده شروع کنه به خوندن

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام به بخش ارشد سراسری مراجعه کنید قسمت نکات مشاوره ای پستی هست به اسم تغییر رشته ای ها بخوانند. اون پست رو بخونید اگر سوالی موند در خدمتم.

    
 66. سلام خانم خجوی.من تغییر رشته ای هستم. پارسال درس خوندن رو برای بالینی شروع کردم ولی نتونستم ادامه بدم.امسال به نظرتون از شهریور شروع کنم با توجه به برنامه دقیقی که ریختم و پیشینه ای که دارم ۸ ماهه میتونم این منابع بالا را چند دوری بخوانم؟وقت کم نمیارم.در ضمن فارغ التحصیل هستم و وقتم در روز کلا ازاده برای درس خواندن.ممنون میشم پاسخ بدید.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به وقت آزادتون بله قطعا میتونید اگر یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید. می فرمایید برنامه ریختید پس میدونید که میتونید یا نه و اگر نه مشکل کجاست. همه چیز با یک برنامه ریزی حل میشه البته برنامه منعطف.

    
 67. سلام. وقت بخیر. من سال گذشته جزوات روان آموز همراه با نمونه سوالات تالیفی خانم دکتر تهیه کردم ایا ویراست های جدید خیلی متقاوتند و نیاز به تهیه مجدد دارم یا خیر؟
  سپاس

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام ویراست جدید خانم خجوی برای خریداران قبلی ارسال میشه. لطفا ایمیل بزنید و ایمیلی که باهاش خرید کرده بودید رو ذکر کنید

    
 68. سلام
  وقتتون بخیر
  ضریب آمار و روش تحقیق در آزمون ارشد بالینی چنده ؟
  واسه کودکان استثنایی و مرضی باید چی بخونیم ؟
  پیشاپیش از پاسختون ممنونم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   به بخش ارشد سراسری مراجعه کنید ضرایب و منابع هست. و توصیه اینکه به ضرایب توجه نکنید تعادل رو در همه دروس حفظ کنید

    
 69. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی هستم
  میتونم توی کنکور ارشد روانشناسی شرکت کنم ؟؟؟

   
 70. سلام – تغییری در منابع سال ۹۶ ایجاد نشده ، یعنی برای امسال هم منابع پارسال را تهیه کنیم؟

   
 71. من لیسانس فلسفه غرب دارم ارشد روانشناسی عمومی میخوام ببینم میتونم ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم شانسی دارم یا برا دکتری چطور

   
 72. سلام میشه از شما خواهش کنم سایت دانلود کتاب زبان انگلیسی معرفی کنید ممنونم

   
 73. ّسلام خسته نباشین
  من کارشناسی علوم تربیتی گرایش تکنولوژی هستم
  به نظرتون میتونم ارشد بالینی موفق بشم واقعا .سر در گم هستم .که تربیتی یا بالینی بخونم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام سوالتون قابل پاسخ نیست. مشخصا اگر اصولی مطالعه کنید میتونید موفق بشید درباره رشته این علاقه شماست که مهمه و انگیزه ای میشه برای مطالعه درست.

    
 74. سلام
  من لیسانس غیر مرتبط با روانشناسی دارم بخاطر علاقه به بالینی برا ارشد از امروز شروع به مطالعه کردم کتاب فیزیولوژیک خداپناهی رو که خوندم هیچی متوجه نشدم و سرم در حد انفجاره بیشتر از نیم ساعت نتونستم بخونم میخوام بدونم چجوری بخونم میشه کلا این درسو برا کنکور نخوند یا اینکه کلا بی خیال ارشد بالینی بشم این درس خیلی سخته نمیشه اصلا خوندو متوجه شد لااقل برا منکه کلا رشته م چیز دیگه س نیاز به راهنماییتون دارم همم اینکه اگه۹ماه بخونم امکان قبولی برا من هس که تازه میخوام این کتابارو بخونم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بخاطر یک درس که بی خیال ارشد نمی شید به قول خودتون 🙂 بله این درس سخته مخصوصا کتاب اصلیش، و توصیه ما به خوندن مجموعه خودمون هست . در مورد شیوه خوندنش هم تایم های کوجکتری رو هر روز براش بذارید و در تایم زیاد نخوندیش. و مرورهای زیاد براش داشته باشید. نیاز به مرورهای زیاد داره و اصلا نمیتونید بار اول حس تسلط داشته باشید.

    
 75. سلام
  من فلسفه میخونم ترم پنجم میخوام آزمون ارشد بالینی شرکت کنم میشه لطف کنید بفرمایید من برای شروع باید چیکار کنم.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام سوالتون کلی است. توصیه میشه پست های بخش نکات مشاوره ای ، در قسمت ارشد سراسری، رو بخونید. و برای شروع یک مشاوره هم بگیرید اگر هنوز سوالی بود.

    
 76. سلام من رشته فلسفه میخونم و ترم پنجم میخوام آزمون ارشد بالینی شرکت کنم میشه لطف کنید بگید باید برای شروع چیکار کنم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام به بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت برین. قسمت نکات مشاوره ای پست های اونجا رو بخونید.

    
 77. سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد هستم . تقریبا تعدادی از کتاب های مدرسان شریف رو به تموم شدن هستن . بیشتر وقت باقی مونده رو میخوام صرف کتاب های منبع کنم . دچار سردرگمی شدم چون علاوه بر اینکه باید منابع بخونم باید مطالعه بیشتری داشته باشم که خودم به پای بچه های دولتی برسونم . برای درس های مرضی و بالینی چه کتاب های پیشنهاد می کنید . ممنون سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد هستم . تقریبا تعدادی از کتاب های مدرسان شریف رو به تموم شدن هستن . بیشتر وقت باقی مونده رو میخوام صرف کتاب های منبع کنم . دچار سردرگمی شدم چون علاوه بر اینکه باید منابع بخونم باید مطالعه بیشتری داشته باشم که خودم به پای بچه های دولتی برسونم . برای درس های مرضی و بالینی چه کتاب های پیشنهاد می کنید . ممنون

   
 78. سلام روزتون بخیر.یه سوال داشتم من الان همهی منابعی که تو مصاحبه با رتبه های برتر خونزم تو سایتتون رو گرفتم.سوالم اینه که منابع رو همه رو با هم بخونم یا هر کتابی که تموم شد برم سراغ بعدی.منظورم اینه که میخوام رشد رو بخونم هم زمان کرین و لورا و مدرسان رو با هم بخونم یا نه لورا که تموم شد بعد کرین رو شروع کنم.یه سوال دیگه که داشتم از پروچاسکا کدوم فصلاشو بخونم؟مرسی.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. یک کتاب اصلی در کنار یک خلاصه کتاب رو میتونید به شکل تلفیقی بخونید و نهایتا یکیش رو برای دوره بگذارید. مثلا رشد لورابرک که می خونید در کنار مجموعه ما، مجموعه رو برای دوره میگذارید. چیزهایی که با هم میخونید باید از نظر مبحثی ربط داشته باشند، الان شما مبحث چرخه زندگی رو از رشد برک میخونید، نیازی به خوندن کرین کنارش نیست چون ربطی به هم ندارند. یکیش رو الان بخونید و برنامه ریزی کنید که کی تمام بشه و دومی کی شروع بشه…این یک مثال بود از درس رشد. برای باقی دروس هم همینطور….برای نظریه های مهم پروچاسکا میتونید تحلیل آزمون سال های پیش رو ببینید (بخش ارشد سراسری، قسمت نکات مشاوره ای)، ولی بهتر هست که اول فیرس رو در برنامه داشته باشید که اولویت اول هست.

    
 79. سلام خسته نباشید روانشناسی شخصیت جزو منابع روانشناسی بالینی ارشد نیست ؟

   
 80. سلام من کارشناسی روانشناسی میخونم و ترم ۳ هستم و میخوام برای کنکور ارشدم از الان کتابهای منبع رو بخرم که بخونمشون ولی میترسم کتابها تغییراتی بکنن نظرتونو میخواستم بدونم بنظر تون کار درستیه که من از الان کتابها رو بگیرم و بخونم؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   ممکنه تغییر کنند بعضی ها اما در هر صورت شما در دانشگاه هم یک سری دروس رو دارید میخونید و اگر بخواید پایه اتون قوی اشه در هر درسی که پاس می کنید خوبه که اگر منبع معرفی شده استاد جزو منابع شاخصی که برای کنکور معرفی می کنیم نیست، خودتون همزمان با اون منابع کنکوری رو هم بخونید به هدف یادگیری نه کنکور

    
 81. سلام من رشته ام مهندسی کامپیوتر هست . در سایت وزارت بهداشت ذکر شده که نمیتونم تو بالینی شرکت کنم . آیا آزمون وزارت علوم متفاوت هست؟ ضرایب و منابعی که وزارت بهداشت تعیین کرده با وزارت علوم متفاوت هست؟ اصلا من میتونم شرکت کنم ؟ میشه راهنمایی کنید؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بله علوم میتونید شرکت کنید به بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت برین و اطلاعاتی که میخواین رو ببینین

    
 82. سلام. خسته نباشید
  من برای کارشناسی ارشد از رشته‌ی دیگه امسال میخوام کنکور روانشناسی بدم. یعنی تغییر رشته ای هستم.
  و خیلی نیاز به راهنمایی و کمک دارم
  ممنون می‌شم راهنمایی کنید من رو
  بیشتر منابع رو خریدم و از روانشناسی بالینی کرامر شروع کردم.
  خیلی استرس دارم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام در خدمتتون هستیم میتونید پست های سایت رو از بخش ارشد سراسری بخش نکات مشاوره ای بخونید و برای اینکه با مشاور هم صحبت کنید میتونید به بخش مشاوره تحصیلی سایت برین و تعیین وقت کنید

    
 83. سلام خسته نباشید من دارم کارشناسی روانشناسی عمومی میخونم وقصد دارم برای ارشد بالینی بخونم .سوالم اینه که باید ازمون بالینی بدم یا ازمون روانشناسی عمومی

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام . مجموعه یک روانشناسی رو باید شرکت کنید. تفاوت کنکور بالینی و عمومی هم تنها در یک درس هست. برای آشنایی با جزئیات منابع و ضرایب و غیره به فهرست بالای سایت بخش ارشد سراسری مراجعه کنید

    
 84. امین

  سلام.من پارسال جزوه فیزیو رو ازتون گرفته بودم.الان باید چطور تهیه کنم؟

   
 85. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.برای اسیب شناسی روانی من کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان رو دارم ایا لازمه اسیب شناسی روانی گنجی رو هم تهیه کنم؟چه فرقی با هم دارند؟همچنین کودکان استثنایی میلانی فر با گنجی تفاوت داره؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   بله با توجه به سوالات سال های اخیر ما گنجی رو بعنوان منبع اصلی ارشد معرفی می کنیم. با توجه به کنکور پارسال برای استنثائی میلانی فر رو منبع اول معرفی میکنیم.

    
 86. سلام.ببخشید من میخوام ارشد بالینی شرکت کنم درس روانشناسی عمومی جز منابع هست برای این گرایش؟

   
 87. سلام وقتتون بخیرمن تغییر رشته ای هستم وارشدو میخوام بالینی بخونم فقط دچارسردرگمی شدم
  روانشناسی شناختی.مبانی علوم اعصاب.مبانی علوم شناختی؟؟؟این دورس جزء دروس امتحانی بالینی محسوب میشه؟چون کنکور۹۲بااین عنوان دردفترچه بود.امکانش هست موادامتحانی بالینی رو بگید؟واقعاممنونتون میشم چون توهیچ سایتی نتونستم پیداکنم اگه امکانش هست برام ایمیل کنید.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام این مسیر رو برید تا ضرایب دروس هر گرایش رو ببینید: فهرست بالای سایت، بخش ارشد سراسری، بخش مجموعه روانشناسی یک، ضرایب و گرایش ها

    
 88. سلام و درود
  خانم خجوی من امسال نتیجه ی خوبی از کنکور نگرفتم و دارم واسه کنکور ۹۶ خودما اماده میکنم
  سوال من در مورد درس زبانه من خیییلیییی زبانم ضعیفه در حد زیره صفر
  شما واسه شروع چه کتابیا ÷یشنهاد میکنید
  که یه خورده سطح زبانم بالا بیاد من در حد دانش اموزایای راهنمایی زبان بلدم شایدم کمتر و خیلی نگران زبانم
  ممنون

   
 89. سلام. در قسمت منبع آسیب شناسی روانی قسمت بالا ک توضیحات هست نوشتید آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 اما در جدول پایین نوشتید آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-V . آیا اینها تفاوتی با هم دارند؟

   
 90. سلام
  تغییرات منبع درس علن النفس مشخص نشد ؟
  “امسال این درس تغییراتی داشته است اما خواندن دو کتاب قبلی که همیشه سوال داشته اند در درجه اول توصیه می شود. تغییرات این درس در آینده اعلام خواهد شد.”
  ممنونم

   
 91. برای کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک ایا همه فصول هر سه جلد باید خونده بشه؟

   
 92. ببخشید نظریه های شخصیت جز منابع وزارت علوم نیست؟

   
 93. سلام من رشتم گفتاردرمانی هست و میخام ارشد بالینی بدم. ایا شما پیشنهاد می کنید منابع بخونم؟

   
 94. سلام خسته نباشید من کنکور ۹۵شرکت کردم گ.فقط جزوه خوندم اما نتیجه فکر نمیکنم چیزی بشه که من میخواستم میشه بهم کتاب اصلی که تو کنکور بهم کمک میکنه معرفی کنید ممنون

   
 95. سلام و خسته نباشید
  در کنکور سال بعذ روانشناسی ایا رشته های غیر مرتبط باز هم اجازه ی شرکت دارن؟
  و اینک ایا زمان کنکور بهمن هست یا اردیبهشت؟ از کحا باید بفهمیم برای برنامه ریزی

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بله میتونن…زمان رو از سنجش پرسیدم عکسش رو در کانال تلگرام گذاشته بودم، گفتند فعلااا اردیبهشت. چیز قطعی نگفتن باید منتظر بود. ما مطالعه رو شروع کردیم

    
 96. باسلام. آیا کتاب رشد جدید لورا برک چاپ شده و در بازار موجود است؟

   
 97. خودم هم متوجه نشدم،
  با کارشناسی غیر مرتبط،
  ارشد رو برای “روان شناسی عمومی و یا مشاوره” می خوام بخونم ، ممکنه تفاوت هاشون رو کمی توضیح بدید

   
  • ::مدیر سایت::

   مشاوره بیشتر روی مشاوره و راهنمایی افرادی که مشکلات بالینی کمتری دارند تمرکز داره مثلا فرض کنید برای مشاوره ازدواج، شغلی، ….
   روانشناسی عمومی از لحاظ آکادمیک بیشتر یک رشته نظری هست و واحدهاشون هم در این جهت هست به این شکل که بیشتر دروس نظری دارند تا عملی، اما از لحاظ کاری نزدیکی بیشتری به روانشناسی بالینی دارن و واحدهای مشابه زیاد دارن. کارشون در حیطه های مختلف میتونه باشه که مشاوره رو هم در برمیگیره. کلا رشته روانشناسی با گرایش عمومی و بالینی گسترده تر هست و فارغ التحصیلانش بسته به علاقه کار می کنند و محدودیتی ندارند. هر چه گرایش خاصتر میشه محدودتر میشه و البته تخصصی تر یعنی از همان ابتدا حیطه کاری مشخص هست، مثل کودکان استنثائی، مشاوره، بالینی کودک، ….

    
 98. سلام و خسته نباشید،
  با کارشناسی نامرتبط با روان شناسی
  اقتصاد علامه،
  ممکنه راهنمایی م کنید

   
 99. سلام ببخشید میخواستم بدونم مجموعه امار و فیزیولوژیک دقیقا کی ویرایش میشن ؟چون من بی صبرانه منتظرم .ممنونم.

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. ویرایش مجموعه فیزیولوژی بیشتر از نصفش تموم شده و من چون روی این مجموعه وسواس دارم عجله ای نمیکنم. تا یک هفته دیگه روی سایته انشاله. امار هم خ ابراهیمی گفتند که نهااایتا تا آخر خرداد روی سایت هست گرچه تلاششون اینه که زودتر آماده بشه. دروسی که قرار هست اول منبع اصلی بخونید رو میشه دیرتر تهیه کرد مجموعه اش رو، فقط فیزیولوژی که میخاید از روی همین جزوه بخونید رو سریعتر آماده میکنیم.

    
 100. سلام
  آقای فیروزبخت جدیدا یک کتاب آسیب شناسی روانی از آقای بارلو ترجمه کرده اند( دیوید اچ.بارلو و وی.مارک دیورند)
  نظرتان درمورد این کتاب چیه؟
  برای کنکور ارشد چطور؟
  سوال دیگه من اینکه توی تلگرام امکان ارتباط برقرار کردن باشماوجودندارد؟
  باتشکر قبلی

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام نخونده ام این کتاب رو. ما منابع رو بر اساس کنکورهای اخیر انتخاب می کنیم….خیر ممنون میشم که در سایت سوالاتتون رو مطرح بفرمایید

    
   • ممنون از اهتمام به پاسخگویی تون .(تعریف کتاب رو ازجناب گنجی شنیدم واینکه تازه چاپ شده)
    پیشنهاد میکنم یک گروه(نه کانال) برای تبادل نظر ومطالب مربوط به کنکورهای نودوشش توتلگرام ایجاد کنید تا هرکس راحت تر سوالاتش روبپرسه ومطالب ارائه بشه
    افرادی روهم که شناخت دارید میشه ادمین گروه بذارید برای مدیریت تا هزینه زمانی زیادی هم نشود

     
    • ::مدیر سایت::

     گرچه گروه تلگرامی مزایایی داره اما به نظر من معایب گروه های تلگرامی برای داوطلب کنکوری بیشتر از مزایایی اون هست. اکثر این گروه ها به خاطر داوطلبان شکل نمی گیرند. از این جهت ما گروهی نمی سازیم و صرفا در کانال هستیم. ما در سایت به همه سوالات شما دوستان پاسخ میدیم و خودتون هم میتونید اگر سوالی از هم دارید اینجا مطرح کنید (بخش پرسش و پاسخ)……ممنونم از پیشنهاد شما و وقتی که برای این پیام گذاشتید.

      
 101. سلام
  برای کنکور وزارت علوم قصد خوندن دارم.میخوام از نمایشگاه کتاب کاپلان رو بخرم شما ترجمه رضایی رو پیشنهاد میکنید یا گنجی؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام من پاسخی که به دوست دیگرمون دادم براتون میگم: من کتاب ترجمه اقای گنجی رو نخوندم که مقایسه کنم. صرفا بر این اساس که کاپلان سادوک قبلی رو که داشتم از ترجمه دکتر رضاعی بود و من از ترجمه ایشون راضی بودم، ویراست جدید رو هم ترجمه ایشون رو خریدم. شاید هم کتاب اقای گنجی بهتر باشه نمیدونم. ولی کلا به نظرم باید از مطالب کتاب استفاده کرد و اینقدر دو ترجمه تفاوت نخواهد داشت که در نوع مطلبی که می گیرید متفاوت باشه هر دو مترجمان خوبی هستن. احتمالا اختلاف ها بر سر ترجمه اصطلاحات است.

    
   • ممنون از پاسختون
    و با توجه به سوالات کنکور امسال میشه بگید ترجمه اصطلاحات دکتر گنجی به کنکور نزدیک هست؟چون ایشون معمولا اصطلاحات اصلی ولاتین رو بکار میبرن

     
 102. سلام
  چرا منابع روانشناسی تربیتی رو نذاشتین؟؟؟
  یعنی فقط برای داوطلبان روانشناسی عمومی و بالینی مشاوره می دین؟؟؟
  نکنه امسال روانشناسی تربیتی در دایره کارتون نیست؟؟

   
 103. سلام خانوم دکتر خواستم بپرسم کتاب روانشناسی بالینی کرامر باید ترجمه فیروز بخت رو خوند یا مترجم دیگه ای هم هست؟؟
  باتشکر

   
 104. سلام خانم خجوی من بعد از عید جزوه روانشناسی فیزیولوژیک رو تهیه کردم ایا تغییرات جدید خیلی زیادن و من بهتره جزوه رو مجدد تهیه کنم؟
  ممنون

   
 105. سلام.هزینه ی بسته ی روان آموز چقدره ؟
  آزمون هاش چطور ؟
  با همین کتابها به تنهایی میشه رتبه ی تک رقمی به دست آورد یا باید منابع دیگه هم مطالعه کرد؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام به پست شروع اصولی در صفحه اصلی مراجعه کنید توضیح کامل داده شده. هزینه مجموعه ها نیز در فهرست بالای سایت بخش مجموعه جزوات هست (یا پست مجموعه جزوات در صفحات قبلی سایت)

    
 106. سلام
  از اینکه وقت میگذارید برای دانشجویان تشکر میکنم
  من تنها مشکلی که دارم زبانه و امسال هم با اینکه سه درس تخصصی را بالای ۵۰ زدم اما متاسفانه همان طور که فکر میکردم زبان حالمو گرفت با اینکه دوستان میگفتن آسون بوده
  گرامر هیچی بلد نیستم و نمیدونم چقدر توی کنکور دانستش لازمه ، به نظر شما اگر سید محمدی را کامل بخونم با متن های متفرقه میتونم به ۵۰ برسم؟
  سوال دیگه هم اینکه آمار مدرسان بخونم یا جزوه روان آموز؟
  تشکر

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. اگر زبانتون خیلی ضعیفه یک کلاس خوب میتونه کمک کنه البته وقت دارید که از همین الان کار کنید و به سطح خوبی برسونیدش. در عین حال روی دروس دیگه خیلی خوب سرمایه گذاری کنید جبران زبان رو خواهد کرد. کتاب سیدمحمدی یک کتاب پایه است کافی نیست. برای امار ما مجموعه کاملی در حال تهیه داریم که اون رو به جای مدرسان توصیه میکنیم. شما باید با کتاب دلاور شروع کنید.

    
 107. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
  دربحث آسیب شناسی اگر ازجهت محتوایی وعلمی بخوایم نظر بدیم نه ازجهت منبع کنکور صرفا،بین کتاب دکتر گنجی وهالجین کدام بهتر است؟
  چون اختلاف قیمت زیادی باهم دارند
  باتشکر

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام من هر دو رو خوندم. کتاب هالجین یک کتاب چکیده تر و خلاصه تر هست اگر کسی بخواد یک آشنایی مختصر پیدا بکنه کتاب هالجین بهتر هست. ولی اگر بخواید بیشتر بخونید و مفصل تر با مباحث آشنا بشین کتاب گنجی توضیحات بیشتری داره و قیمت بیشترش هم احتمالا بخاطر همین باشه. ولی در کل اگر برای خودتون قصد دارید بخونید کتاب کاپلان سادوک هم هر دانشجوی روانشناسی باید یک بار رو بخونه حداقل، با ترجمه رضاعی یا گنجی.

    
 108. سلام ازمون وزارت بهداشت ووزارت علوم چه فرقی داره؟
  جفتشو میشه هم زمان شرکت کرد؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. به فهرست سایت برید. بخش ارشد سراسری ، روانشناسی یک. اونجا در قسمت نکات مشاوره ای در این زمینه توضیح داده شده.

    
 109. با سلام و تشکر به خاطر اطلاع رسانی خوبتون,من دانشجو ترم دو روانشناسی هستم,قصد داشتم با بن کتاب از نمایشگاه دو سه جلد از منابع مهم ارشد رو بخرم و تابستون مطالعه کنم,شما با تجربه ای ک دارید چ منابعی رو پیشنهاد میدید

   
 110. باسلام وسپاس فراوان از سایت خوبتون

  خواستم بدونم اخرین ویراست کتاب روانشناسی رشد لورابرک وبالینی فیرس با ویراست قبلیشون خیلی فرق دارن؟؟
  حتما باید اونارو تهیه کردو خوند؟؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام ما جزوات پارسالمون بر اساس ویراست قبلی بود و فرق زیادی نداشت. ولی خود ما هم جزوات رو داریم ادیت میکنیم بر اساس کتب جدید.

    
 111. با عرض سلام و احترام
  دو سوال از خدمتتون دارم
  اول اینکه کنکور ارشد بعدی، بهمن امساله یا اردیبهشت سال آینده؟
  دوم اینکه آیا با مدرک کارشناسی غیر مرتبط به روانشناسی و داشتن دو فوق لیسانس روانشناسی و رشته مرتبط مثلا مشاوره یا جامعه شناسی میشه پروانه مشاوره اخد کرد یا با چنین شرایطی ، حتما باید تا مقطع دکترا ادامه تحصیل داد؟
  ممنون از پاسخگوییتون

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. مشخص نکردند ما مشاوره ها رو از خرداد شروع میکنیم. در قانون نوشته شده دو مقطع متوالی مرتبط. این موردی که شما گفتید برای من جدید هست بهتره از سازمان نظام سوال کنید.

    
 112. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روانشناسی هستم می خواستم از الان برای کنکور ارشدم بخونم میشه لطفا راهنماییم کنید که چه منابعی مطالعه کنم؟ و با چه برنامه ریزی پیش برم؟
  ممنون

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام بهتر هست که با واحدهای دانشگاهیتون پیش برید و هر درسی که پاس می کنید در همون ترم سعی کنید پایه ای اون درس رو خوب یاد بگیرید. اگر منابع کنکوری جزو منابع معرفی شده اساتید نیست خودتون اونها رو مطالعه کنید اما نه کنکوری. برای یادگیری خودتون. فعلا فکر کردن به کنکور زوده. میتونید همچنین زبانتون رو قوی کنید که سال کنکور راحت باشید.

    
 113. با عرض سلام و تبریک سال نو و تشکر از سایت خوبتون
  من برای بار دوم از خدمتتون چند سوال داشتم
  ۱- کنکور ارشد بعدی ( بعد از اردیبهشت امسال ) طبق روال گذشته در بهمن ماه سال جاری هست یا در اردیبهشت سال آینده؟
  ۲- من از رشته ای کاملا غیر مرتبط (مهندسی مکانیک )قصد ادامه تحصیل در روانشناسی را دارم با توجه به فرصت یکساله در صورت مطالعه خوب به قبولی در تهران یا اصفهان میتونم امیدوار باشم ؟با توجه به اینکه در گذشته مطالعه تخصصی درین حیطه نداشتم
  ۳- در صورت قبولی کارشناسی ارشد و مطالعات گسترده تر از حیطه دروس برای جبران و پوشش نقصان مقطع کارشناسی ، امکان موفقیت کاری درین رشته برای من وجود داره؟
  ۴- با توجه به شرایط من و اینکه در متون فوق الذکر برای هر درس بیش از یک مرجع معرفی شده، برای هر درس چند کتاب مرجع رو مطالعه کنم ؟
  ۵- من در هفته چهار روز بصورت تمام وقت و دو روز بصورت نیمه وقت فرصت مطالعه دارم و روزانه قصد مطالعه دو الی چهار ساعت زبان و متون متفرقه از جمله فایلهای صوتی روانشناسی برای افزایش آگاهی عمومی درین حیطه دارم ، با توجه به این مهم و زمان باقی مانده در طول روز ، شما روازنه مطالعه چند ساعت متون ارشد رو برای قبولی با احتمال زیاد در ارشد توصیه میکنید ؟ شش ساعت کافی هست ؟ یا بعبارت دیگر در هفته چند ساعت مطالعه اختصاصی دروس ارشد رو پیشنهاد میکنید با توجه به زمان محدود روزانه ای که دارم
  ۶- متاسفانه در زبان ضعیفم ، با فرض اینکه وضعیتم در طول سال آتی در درس زبان هیچگونه تغییری نکنه ،( که البته سعیم رو برای بهتر شدن خواهم کرد) آیا با درصدهای بالا در دیگر دروس ،جبران درس زبان خواهد شد یا برای قبولی در تهران یا اصفهان ، درصد نسبی خوب در زبان لازم و ضروری است؟
  با عرض پوزش از سوالات متعددی که طرح کردم و تشکر از اینکه وقت خودتون رو برای راهنمایی بنده اختصاص دادین ممنون میشم اگر جواب سوالات فوق رو که بخاطر دغدغه ذهنی من زیاد است با ذکر شماره پاسخ بدین و اگر هر شش سوال رو پاسخ بدین بنده رو بینهایت سپاسگزار و شرمنده میکنید
  از حسن توجه و راهنمایی مشفقانه شما کمال تشکر را دارم
  موفق و پیروز باشید

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به تعدد کامنت ها امکان پاسخ گویی به سوالات طولانی نیست. میتونید از مشاوره تلفنی استفاده کنید یا سوالات رو در چند خط خلاصه کنید

    
 114. سلامم خانم دکتر من دو سال فرصت دارم واس ارشد بالینی وزارت علوم مطالعه کنم…از کدوم منابع شروع کنم واس هر درس؟؟کدوم کتابها رو زودتر بخونم؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. اگر دانشجوی روانشناسی هستید که با هر واحدی که پاس می کنید منابع مرتبط با اون درس رو بخونید و در اون درس قوی بشید . در عین حال زبانتون رو قوی کنید…. اگر دانشجوی روانشناسی نیستید کتاب های تخصصی رو هر ککدام که براتون جذاب تر هست فقط رمان وار بخونید برای آشنایی تا موقع شروع مطالعه جدی همه اش رو یک دور رمان وار خونده باشید. همچنین زبان رو قوی کنید. اگر هم طبق پایه در درسی مثل امار ضعیف باشید اون رو هم میتونید زودتر شروع کنید. واقعا نمیشه کلی گفت شخص به شخص فرق میکنه من صرفا یک راهنمایی کلی خدمتتون گفتم.

    
 115. سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم در مورد منابع ارشد ،توی هر سایتی یه مدل از منابع با کتاب های مختلف معرفی شده من کاملا گیج شدم که کدوم درسته و کدوم باید بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا این منابعی که معرفی کردید برای آزمون ارشد سال ۹۶ کفایت میکنه یا خیر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابعی که ذکر شده بر اساس رتبه های برتر سال های اخیر هست. میتونید مصاحبه این دوستان رو هم در سایت بخونید و منابعی که خوندند رو ببینید.

    
 116. سلام
  ببخشید من از یه رشته مهندسی می خوام واسه سال ۹۵ از الان شروع کنم واسه رشته روانشناسی عمومی چون علاقه زیادی دارم ولی هیچ بک گراندی از آزمون ارشد و به خصوص روانشناسی ندارم می خواستم راهنمایی کلی بگیرم که چجور و با منابعی شروع کنم
  ممنون از سایت خوبتون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام لطفا به بخش ارشد سراسری قسمت نکات مشاوره ای برید و مطالب رو بخونید کلیت کار دستتون میاد. مشاوره های هفتگی سال بعد و طرح تبسم رو سال دیگه از اول خرداد شروع می کنیم فعلا تا تمام شدن کنکور امسال مشاوره برای سال بعد نخواهیم داشت فقط میتونید یک تماس داشته باشید به شکل کلی تا اون موقع بدونیند که چیکار کنید. موفق باشید

    
 117. سلام.ببخشید روانشناسی مرضی ساراسون جزء منابع نیستند

   
 118. سلام بانو
  تغییر رشته ای هستم،یه راهنمایی میخواستم ازتون،در مورد روش تحقیق،تمرکز روی دوتا منبع دلاور و مدرسان برام راحت نیست،مدام باید چک کنم ببینم چیزی اضافه هست یا نه،کدومو بخونم کدومو نخونم،مدرسان کاملتره و حتی گاهی مطالبی اضافه بر دلاور داره،شما چه پیشنهادی دارین،بنظر شما لازمه هردو مطالعه بشه و باهم خونده بشه یا دلاور تنها برای درصد خیلی خوب کفایت میکنه؟ممنونم،

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام .همینطور که گفتید مدرسان کامل تره و توصیه میشه که حتما مدرسان رو بخونید حتی اگر دلاور رو خوندید. دلاور رو به کسانی میگیم بخونند که احساس می کنند موقع مطالعه مدرسان مطلب براشون جا نیافتاده وقتی دلاور رو میخوننن انسجام مطلب بیشتره و چون کتاب کوچیکه مدرسان رو هم کنارش برای تکمیل می خونند.

    
 119. ممنون که جواب دادید .. یهه سوال دیگه ام داشتم.. میخواستم بدونم شما که خودتون وزارت علوم بودین و تجربه زیاد دارید واقعا اینطور که میگن بین وزارت علوم و بهداشت فرق است؟ من تفاوت هاشونو که میخونم حس میکنم بهداشت خیلی بهتره.. اونجا ادم کار یاد میگیره ولی علوم فقط میخونی!یا اینکه بچه های بهداشت انواع کلینیک های مختلف در اختیارشونه و میتونن تجربه کسب کنند. دارای بورد تخصصی اند! و کارورزی هاشون جدی تره.. ینی وزارت علوم اینطوری نیس؟میشه راهنماییم کنید و اینکه میشه هر دو رو کنکور داد؟ یا فقط باید روانشناسی یا مشاوره باشیم؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بله این تفاوت بین علوم و بهداشت وجود داره. هر کس بسته به هدفی که داره و شرایط خودش تصمیم می گیره که بهداشت بره یا علوم. کسی که قصد کار بالینی و درمانگری داره بهداشت در این زمینه قوی تر کار میکنه. البته این به معنای این نیست که فارغ التحصیلان بهداشت همه درمانگران خوبی هستن یا علوم خوب نیستن. چون در این رشته شخص خیلی مهم هست و خوشبختانه کارگاه های خوب زیاد هستن که میشه ازشون استفاده کرد. ولی در زمینه دسترسی به بیمار در بهداشت دسترسی بیشتری دارید. اگر روانشناسی و مشاوره هستش کارشناسیتون میتونید بهداشت هم شرکت کنید. موفق باشید

    
 120. سلام
  من دانشجوی کارشناسی روانشناسی عمومی هستم ولی برای ارشد میخوام بالینی بخونم میخواستم بدونم الان باید منابع روانشناسی ۱رو بخونم یا ۲؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 121. سلام
  من ترم یک رشته روانشناسی هستم چون بسیار علاقه دارم ب این رشته از همین الآن ب فکر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستم اما نمیدونم از کی باید دقیق برای آزمون ارشد سروع کنم ب خوندن:(لطفا بهم بگید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام خیلی زوده بهتر هست که پایه اتون رو قوی کنید که بعدا برای مطالعه کنکور راحت باشید. هر واحدی که برمیدارید اگر جزو دروس کنکوری هست منابع اصلیش رو در همون ترم یا تابستونش سعی کنید بخونید و برای یادگیری خودتون منظوره نه برای کنکور. زبانتون رو هم میتونید از همین الان به فکرش باشید که قوی کنید.

    
 122. کتاب تست متون تخصصی کدام انتشارات رو پیشنهاد می کنید؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. مهمترین متن هایی که باید بخونید متن های کنکورهای سال های پیش هست که فرقی نمیکنه چه انتشاراتی باشه و از دفترچه کنکور هم میشه خوند. اما کتاب مدرسان کتابی با متن های زیاد هست که میتونه مناسب باشه.

    
 123. با سلام و درود
  یک سوال دارم اینکه چرا در آزمون ارشد باید به تمامی سوالات کلیه گرایشها باید جواب داد لطفا راهنمایی کنید با تشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام متوجه سسوال نشدم. شما باید فقط به دروسی جواب بدید که در گرایش موردنظرتون ضریب دارند.

    
 124. سلام
  رشته ی من علوم اجتماعی بوده
  برای خواندن منابع ایا ترتیبی وجود داره
  و خلاصه منابع را از کجا میتونم تهیه کنم؟
  ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام در همین بخش منابع کامل درباره هر درس توضیح دادم که اولویت با چی هست. خلاصه منابع رو هم از بخش جزوات در فهرست بالای سایت میتونید تهیه کنید. اینکه برای چه دروسی چه منابعی یا چه خلاصه ای بخونید یا اصلا منبع بخونید یا خیر به برنامه ریزی و شرایطتتون برمیگرده.

    
 125. سلام. در جواب سوال یکی از دوستان فرمودین که با کارشناسی غیرمرتبط و ارشد روانشناسی نمیشه مطب زد. آیا با دادن آزمون سازمان نظام روانشناسی هم نمیشه مطب زد؟

   
 126. خانم خجوی عزیز روز خوش.سه سوال دارم
  ۱٫برای درس استثنایی ازبین مدریان ماهان وسنجش کدوم پیشنهادمیکنین وباتوجه به تغییرات این درس مناسب تره؟ چون رتبه های برتر منابع مختلفی عنوان کردم مثل خانم هادی که ماهان خوندن.خواستم ببینم نظرشما چیه؟
  ۲واینکه کتاب سنجش تکمیلی پورشریفی نایابه. شمانمیدونین ازکجامیشه تهیش کرد؟!
  ۳بعد اینکه جزوه فیزیو ادیت جدیدش برامون لطف میکنید ارسال میکنید؟
  ممنون میشم مثل همیشه مهربانانه جواب بدین.
  ایام به کام

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ۱- مدرسان یا پوران رو پیشنهاد میکنم و جزوه اقای فرمانی ۲- از خود سنجش تکمیلی باید تهیه کنید ۳- ادیت جدیدی نداره اگر موردی باشه براتون ایمیل میشه.

    
 127. سلام خانم دکتر.
  من واسه درس رشد، جزوه شما، کتاب برک و کرین رو دارم میخونم.
  بعضا یه نگاهی هم به مدرسان میندازم.
  با توجه به اینکه از کتاب دکتر منصور خیلی سوال اومده، با این منابعی که من میخونم میتونم سوالات کنکور رو جواب بدم؟ یا اینکه باید کتاب دکتر منصور رو هم بگیرم بخونم؟؟
  ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام ما سعی کردیم که تمام مطالب ژنتیک رو پوشش بدیم و شخصا چون ادم دقیقی هستم فک نمیکنم نکته ای باقی مونده باشه اما همیشه به کتاب اصلی تاکید داشتیم چون انسجام لازم فقط داخل کتاب اصلی هست. اما با توجه به سخت بودن متن ژنتیک شما خودتون میتونید با توجه به زمانتون تصمیم گیری کنید که می رسید بخونید یا خیر و اگر دیدید هم که نمی رسید جای نگرانی نیست. البته خودتون میتونید چک کنید با تست های سال های قبل که خیالتون راحت بشه که میتونید پاسخ بدید با همین یا خیر بدون اینکه من چیزی بگم.

    
 128. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما خانوم دکتر عزیز ، من تغییر رشته ای هستم ، لیسانس علوم تربیتی ، سه سال ارشد بالینی شرکت می کنم اما بدون مطالعه دقیق ، امسال تا پایان تیر خیلی کم مطالعه داشتم ، از اول مرداد برنامه ریزی کردم اما به دلیل مشکلات زیادی نتونستم طبق برنامه پیش برم. به تازگی با سایت خوب و مفید شما آشنا شدم و طبق برنامه ریزی شما برنامه درسی ام را ریخته ام تقریبا از اول آذر. کتابهای فیرس ، جلد ۱ رشد لورا، استثنایی میلانی فر، علم النفس و خلاصه روانپزشکی جلد ۱ را یک دور سریع خوانده ام . جلد ۲ رشد و فیزیو کالات رو نصف خوندم . سوالات من از شما: میشه به جای معرفی سایت کتاب آمار دکتر دلاور با نام مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی را مطالعه کرد ؟
  برای مرضی کتاب گنجی مهم تر ه یا ساراسون ، در سایت های دیگه هم اسمی از هالجین و ویتبورن و سلیگمن آورده شده ، من گیج شدم کدوم رو بخونم .
  خلاصه روانپزشکی ترجمه پور افکاری بر اساس DSM IV رو میشه به جای معرفی سایت خوند یا خیلی فرق کرده ؟
  من برای استثنایی میلانی فر رو یک دور خوندم باید حتما گنجی رو تهیه کنم و همینطور برای فیزیو و انگیزش حتما باید کتاب خدا پناهی رو تهیه کنم چون من فیزیو کالات و انگیزش ریو را شروع به مطالعه کردم .
  من باید روزی صد صفحه مطالعه داشته باشم تا بتونم کتابهای خودم و حداقل کتابهای مهم تر ه معرفی سایت شما و همینطور کتاب تست و جزوات سایت شما رو بخونم ، به نظرتون برنامه ریزی من درسته یا نه باتوجه به اینکه سرعت خوندنم پایین است ؟
  یه سوال دیگه هم اینکه تست زنی باید همراه درس باشه یا بعد از اتمام هر کتاب ؟
  من به راهنمایی و کمک شما نیاز دارم.
  با تشکر فراوان از زحمات شما.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ببخشید پیامتون طولانی است. درباره منابع هر انچه که لازم بوده در همین بخش منابع نوشتم و اولویت ها رو مشخص کردم لطفا با توضیحاتش دقیق بخونید. منابع پیشنهادی بنده همینهاست که اینجا ذکر شده با توضیحاتش. اگر ازمون ازمایشی ثبت نام کرده اید تا جای امکان خودتون رو باهاش هماهنگ کنید و اگر شرکت نکردید ازاد هستید که طبق برنامه گفته شده در سایت پیش برین و تا ازمون های جامع تقریبا تمام کرده باشید. اما دقت کنید که شما هر هفته باید دوره هفته پیش رو داشته باشید و نمیتونید یک سره بخونید و جلو برید. تست زنی رو هم میتونید در همون موقع دوره هاتون انجام بدین که اگر مشکلی در فهم مطلب بوده برگردید و مجدد اون قسمت رو نگاه کنید. فعلا روی یک منبع اصلی و خلاصه کتاب سرمایه گذاری کنید تا ببینید زمان بهتون چی میگه.

    
 129. با سلام و احترام
  شنیدم درس آسیب شناسی چند فصل حذف شده داره. لطف کنید فصول رو بگید . سپاسگزارم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ما سعی میکنیم فصلی حذف نکنیم چون مسئولیت زاست اما با توجه به ازمون های سال های اخیر فصل مواد و فصل جنسی رو میتونید در اولویت اخر بگذارید. برای دیدن فصول مهم ، تحلیل ازمون سایت رو در قسمت ارشد سراسری ببینید.

    
 130. سلام

  من کارشناسی دبیری زیست خوندم الان بعد ۵سال میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم !
  میشه راهنماییم کنید که حتما باید کلاسهای ارشد رو شرکت کنم یا خودم میتونم بخونم ؟
  شما بسته آموزشی رو پیشنهاد میکنید برای کسانی که مثل من تغییر رشته ای هستند یا کل منابع اصلی رو ؟

  ممنون میشم کمکم کنید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. کلاس بستگی به خودتون داره اکثر دوستان توی امار و زبان و فیزیولوژی مشکل دارند باقی دروس متن روان تری دارند و با مطالعه حل می شن. ولی باز بسته به پیشینه شما در دروسی که ذکر کردم هم ممکنه نیاز داشته باشید یا نداشته باشید. بعد از کمی مطالعه دستتون میاد خودتون که نیاز هست یا خیر. برای منابع هم تاکید به منابع اصلی است، لطفا پستی که در بخش نکات مشاوره ای گذاشتیم به اسم شروع اصولی کنکور، رو مطالعه کنید (در قسمت ارشد سراسری)

    
 131. منیره بانو

  سلام خسته نباشید
  من تا مهر امسال تعدادی هنوز واحد های پاس نشده دارم میخوام اردیبهشت امسال کنکور بدم که برای بهمن دانشگاه برم یک سال عقب نباشم دفترچه سال قبل فقط دانشگاه سمنان نیمسال دوم داشت فکر نیمکنم تکمیل ظرفیت شانسی بیارم میخوام بدونم میتونم نیمسال های اول رو قبول بشم بعد یک ترم مرخصی بگیرم بعد ترم بعدش بهمن برم یا نمیشه ؟

   
 132. سلام . من یه هفته ای هست که کتاب روانشناسی عمومی هیلگارد از مهدی گنجی رو خریدم و میخونم. ادامه بدم یا ترجمه براهینی رو ترجیح میدید؟ به مترجم توجه نکرده بودم.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   اون کتابی که از اقای گنجی هست روانشناسی عمومی هیلگارد نیست تا جایی که من میدونم. مطمئن هستید که کتاب هیلگارده؟؟……..کتاب اولی که توصیه میشه کتاب هیلگارد هست (که ترجمه براهنی بوده فقط تا جایی که اطلاع دارم)

    
   • سلام
    شما اگه تو گوگل سرچ کنی زمینه روانشناسی هیلگارد از مهدی گنجی مشخصات کتاب رو میتونید ببینید. از نشر ساوالان هم هست. آیا جفت کتابا یکی هست و مترجم ها فرق دارند یا کلا من اشتباه میکنم؟ مرسی از پیگیریتون

     
   • هیلگارد ترجمه ی مهدی گنجی جدیدتر و بهتره .

     
 133. سلام،ممنونم از راهنماییهاتون،یه سوال در مورد کتاب رشد پوران و.مدرسان داشتم،بنظر شما کدومش کاملتره؟چون من پوران رو دارم،از جهت تعدد منبع عرض میکنم که تمرکزمو کم میگنه،شما چی صلاح میدونین،من مدرسان رو تهیه کنم؟متشکرم از بودنتون،پیروز باشین

   
 134. سلام
  بنده تغییر رشته ای هستم و چون اطلاعاتم ناقص هست این سوال رو میپرسم.. dsm-v با dsm-5 فرقی داره ؟؟ شما تو منابع زدی dsm-v ولی کتابی که من گرفتم زده dsm-5 . یکی هستند یا باید عوض کنم ؟

   
 135. سلام ، خسته نباشید من روانشناسی خوندم و تازه شروع به خوندن کردم و میخوام برای ارشدم بالینی و هم عمومی رو امتحان بدم ولی ظاهرا منابع تغییر کردن و من برای اسیب دو جلد هالجین رو خوندم که بر اساس دی اس ام چهار تجدیدنظر شده استو این منو نگران کرد ایا خیلی تغییر کردن؟؟؟ از طرفی از پراکندگی مطالب و کتاب زیادم هم میترسم و برای بالینی ایا کتاب فیرس به تنهایی کفایت میکنه یا اگر به جای فیرس خلاصه پوران پژوهشو بخونم اشکال داره ، شما چی توصیه میکنید؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام در همین بخش منابع من نظرم رو درباره هر درس ذکر کردم هر چی اینجا بگم باز مجدد تکرار اونهاست. لطفا کامل توضیحات فوق رو بخونید. برای اسیب لازمه که کتابی بر اساس دی اس ام جدید خونده بشه، ولی اگر قبلا هم چیزی خوندید دوره بکنید اون رو ولی کافی نیست. فیرس لازمه که خودش خونده بشه……برای اینکه استرستون بابت منابع کم بشه توصیه میکنم حتما برنامه بلندمدت داشته باشید که در اون مشخص کنید هر هفته چقدر خوننده میشه از هر کتاب و هر کتاب کی تمام میشه. اون موقع خیالتون بابت منابعی که دستتون هست راحت میشه. (پست های بخش نکات مشاوره ای در قسمت ارشد سراسری رو بخونید).

    
 136. سلام و خسته نباشید ، من پارسال آسیب شناسی گنجی رو خریدم اما امسال کتابش تغییر کرده و اضافه شده حالا من به خاطر چند بخشش بازم بخرم؟

   
 137. سلام.خسته نباشید
  سوالم این بود که برای زبان رشته روانشناسی باید زبان عمومی هم خوانده بشه؟و اینکه کتاب ۵۰۴ واژه مدرسان هم بخونم یا نیازی نیس؟
  من کاملا ناگهانی و اتفاقی تصمیم گرفتم که از روانشناسی بخونم با توجه به اینکه اقتصاد خوندم و با توجه به شرایط کاری همسرم و اینکه نمیتونم شهر دیگه ای برا تحصیل برم اگر از الان بخونم آیا دیر هست برای قبولی در دانشگاه سراسری شهید باهنر کرمان؟
  پیشاپیش سپاسگذارم بابت پاسخ و سرعت بسیار بالای جواب دادن سوالات

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. اصل زبان تخصصی به تمرین درک مطلب هست. یک پست هم برای مطالعه زبان داریم که میتونه کمک کنه(در بخش نکات مشاوره ای قسمت ارشد سراسری). زبان عمومی رو کسانی که سرمایه گذرای خوبی می کنند میتونند بخونند که دامنه لغاتشون بیشتر بشه ولی زمانی که صرف زبان تخصصی می کنید باید بیشتر باشه. …خیر دیر نیست به شرط اینکه با برنامه و منظم بخونید.

    
 138. سلام کتاب های مدرسان همون هایی هستن که تو پکیج هست? یا این کتاب ها با کتاب های پکیج متفاوته?

   
 139. سلام خانم دکتر من یه تغییر رشته ای از برق به بالینی هستم ، به علت تنوع معرفی منابع بخصوص اینکه من یه تغییر رشته ای هستم و اگاهی درستی در مورد منابع ندارم ، لطف کنید و منابع هر درسو واسم ایمیل کنید اگه زحمتی نیست.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابع با توضیح مفصل هر درس در همین پست بالا کامل ذکر شده است. اگر سوال جزئی هست در خدمتم.

    
 140. سلام خانم دکتر من یه تغییر رشته ای از برق به بالینی هستم ، منابعی که دیدم خیلی متفاوت هستش ، اگه لطف کنید و منبع هر درس و واسم ایمیل کنید خیلی ممنون می شم.

   
 141. سلام زینب خانم. کتاب آمار روش تحقیق مدرسان۹۲ و علم النفس۹۲ مناسب هستن؟ یادرس نامه و نکاتشون تغییر کرده؟
  من آمار روش تحقیق دلاورم دارم.ولی مقداری بااین درس مشکل دارم.
  برای علم النفس میشه فقط مدرسان خوند ونتیجه گرفت؟
  اگه مجموعه امار شمارو بگیرم نیازی به مدرسان هست؟
  بی صبرانه منتظر جوابتون هستم.مرسی

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. نه تغییری که بخاطرش کتاب جدیدی بخرید نیست فقط اسیب تغییر داره که اون هم فقط یک فصل اضافه شده. مجموعه امار برای کسی که بخاد بیشتر سرمایه گذرای کنه مناسبه وگرنه مدرسان هم کتاب خیلی خوبی برای امار و روش تحقیقه. علم النفس کتاب اصلی خودش هم حجمی نداره چرا خودش رو نمی خونید و برای جمع بندی مدرسان رو.

    
 142. سلام و سپاس از زحمات بیدریغ شما

  من کتاب آسیب گنجی بر اساس دی اس ۵ را خوندم و باید بگم شاهکاره .خیلی از مطالبو که تو چهار سال دوره ی لیسانس نفهمیده بودم اونجا خیلی خوب توضیح داده .متاسفانه ایشون کتاب انگیزش و هیجان ندارن .شما غیر از این منابعی که برای انگیزشو هیجان معرقی فرمودین کتابی میشناسین که همون مطالب یا مطالب مشابهو مثل آقای گنجی توضیح داده باشه ؟باور کنین هرچی کتاب خداپناهی را بیشتر میخونم بیشتر گیج میشم .دکتر سیدمحمدی کتاب انگیزش و هیجان مارشال ریو رو اصلن خوب ترجمه نکردن . برای فهم بهتر کتاب خداپناهی باید چیکار کرد ؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام ما مشکل فیزیولوژی رو حل کردیم اما انگیزش رو هنوز نه! میتونید از کتاب پوران پژوهش استفاده کنید

    
 143. با سلام وخسته نباشد..من دانشجوی ارشد روانشناسی هستم..قراره درباره پیاژه کنفرانس و مقاله اراِئه بدهم..آیا سایت معتبر و کتاب خوبی در نظر دارید به من پیشنهاد دهید؟ممنون..با تشکر از زحمات فراوان شما

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. سایت که نمی شناسم اما کتاب های خود پیاژه بهترین کتاب هایی هستند که میتونید استفاده کنید. ۱- گفتگوی ازاد با ژان پیاژه ۲- دیدگاه پیاژه در گستره تحول روانی …هر دو فکر میکنم ترجمه منصور و دادستان باشند اگر اشتباه نکنم.

    
 144. روانشناس جوان

  سلام. وقتتون بخیر
  من چندتا از منابع اصلی تو کتابخونه دانشگاهمون یافتم. مثلا علم النفس احدی چاپ پنجم سال۷۱ (۱۳۲صفحه س)یا کرین.فیرس. متون روانشناسی لیندالیل مربوط به ده دوازده سال پیش. بنظرتون مناسب هستن؟! خیلی تغییر کردن آیا؟
  بعداینکه برای شروع درس بالینی ازهفته دیگه دیرنیست؟! بقیه دروس نصفه پیش رفتم. امابرای بالینی بخاطرتعدد منابع هنوز جرات شروع ودرست خوندن پیدانکردم ونگرانم.
  مرسی از سایت بی نظیرتون…لحظه هاتون سرشار از آرامش

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. من اطلاعی ندارم که از دوازده سال پیش کتاب ها تغییر کرده اند یا نه. خوب احتمالا بعضی هاشون تغییر کردند بهتر هست که ویراست جدیدش رو پیدا کنید و خودتون چک کنید. برای بالینی هم دیر نیست اگر برنامه ریزی منظمی براش انجام بدین. از فیرس شروع کنید.

    
 145. سلام،،ببخشید کتاب کرامر ترجمه فیروز بخت و گنجی با هم فرق دارند؟تو این سالها بیشتر از کدوم ترجمه سوال بیشتری اومده؟

   
 146. سلام
  من روزی از هر کتاب ۱۰تا۱۵ صفحه می خونم
  درسته حجمش کمه ولی یادم میمونه
  با این سرعت تا اول دی اکثر کتاب هام بجز یکیش تموم میشه
  بنظرتون سرعتم خوبه
  برای زبان هم روزی ۳صفحه از لیندا در سه روز هفته وسه روز تست ارشد

  ایا سرعتم خوبه یا باید تعداد صفحاتو ببرم بالا چون روزی۴درس میخونم؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام به نظرم خوبه مخصوصا اینکه برنامه ریزی بلندمدت کردین و مشخص شده که در زمان مناسبی تمام میشه.

    
 147. چند صفحه است این جزوه کرین؟

   
 148. یعنی جزوه شما کاملا کرین رو پوشش میده

   
 149. سلام
  خرید کتاب کرین برای رشد ضروری هست من لورابرگ۱و۲ و منصور رو دارم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام یک سری نظریه ها فقط در کرین هست و در این دو که گفتید نیست. نهایتا میتونید از مجموعه ما استفاده کنید.

    
 150. سلام واقعا بابت صبروپاسخ گوییتون ممنونم
  بنظر شما اولین منبع اصلی رشد کدوم کتابه؟
  سوال دومی هم که از خدمتتون داشتم اینکه من ترم اخر با۱۹ واحد هستم(برای درسهای دانشگاه نیازی به وقت گذاشتن ندارم اما سه روز دانشگاه باید برم وکلاس دارم) بنظرتون بهتره روزی چندتا درس مختص کنکور بخونم؟
  سوم هم اینکه لازمه از الان علم النفس رو بخونم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ۱- منابع رشد دو دسته هستند لورابرک، و نظریه ها که بخشی از اون در کتاب کرین هست و بخشی از اون در کتاب ژنتیک. یعنی نظریه های مختلفی در هر دو هستند….بنابراین هر دو باید خونده بشن و اگر چیزی رو نرسیدید بخونید میتونید از مجموعه رشد روان اموز استفاده کنید. ولی برای شروع لورابرک جلد یک متن روان تری داره…..۲- خودتون باید برنامه ریزی کنید که هفته ای چقدر باید از هر درس خونده بشه و به چقدر زمان برای شخص شما نیاز داره.روزهایی که دانشگاه نیستید باید جبران بشه. به طور متوسط روزی شش تا هفت ساعت مناسبه و ماه های اخر بیشتر..۳- فعلا خیر کمی پیش برین بعد. مثلا از ابان یا آذر. اگر ازمون ازمایشی دارید که همزمان با اون.

    
 151. سلام
  ببخشید من لیسانس مهندسی شیمی هستم
  میخوام تغیررشته بدم واسه ارشد ولی نمیدونم واسه من که تغیررشه ای هستم کدوم رشته بهتره بین روانشناسی عمومی یابالینی ؟ازیکی دونفرهم پرسیدم گفتن نمیتونی بالینی قبول بشی چون خیلی سخته وتوتغیررشته ای هستی
  میخواستم کمکم کنید سردرگمم.بنظرشما چه رشته ای برم بهتره و بازار کارکدوم بهتره؟ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام لطفا به بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت، قسمت نکات مشاوره ای مراجعه کنید . یک پست درباره تفاوت عمومی و بالینی داریم که براتون مفید خواهد بود…….بالینی قطعا سخت تره اما تغییررشته های زیادی هم داریم که از پسش برامدن مثل خانم هادی که مصاحبه اشون رو در سایت می بینید.

    
 152. سلام
  من فرصت زیادی برای مطالعه ندارم
  میخواستم ببینم اگر این منابع رو خوب بخونیم برای روانشناسی عمومی میشه نتیجه ی مساعدی گرفت؟
  عمومی : هیلگارد و گنجی
  رشد : مجموعه خودتون و کتاب مدرسان
  امار و روش تحقیق : مدرسان
  علم النفس : مدرسان
  آسیب : گنجی بر اساس DSM-5
  کودکان استثنایی گنجی و میلانی فر
  فیزیولوژی : مجموعه روان اموز
  انگیزش و هیجان : دکترخداپناهی

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. من همیشه تاکیدم به منبع اصلی هست اما اگر کسی فرصت نداشته باشه چون مرور خیلی مهمتره میتونه مجموعه خلاصه بخونه . برای رشد و فیزیولوژی بله کامله. برای همه دروسی هم که گفتید خلاصه از یکی از رتبه ها داریم که طی دو روز اینده روی سایت قرار میدیم میتونید استفاده کنید که شامل تمام کتاب های منبع کنکور هست که کنار اولویت اول مطالعاتی که در همین بخش منابع ذکر شده اونها رو بخونید و نیازی به منابع دوم به بعد نباشه (یعنی کتاب اول معرفی شده بعلاوه خلاصه ها)

    
 153. سلام خانم خجوی یه پاسخ تشریحی برای درس بالینی دیدم که که ۱۰ سوال رو ازش داده بودن
  منابع سوالاتم گفته بودن
  ۴سوال رو از کتاب (کتاب روانشناسی بالینی بزرگسال (فرآیند تشخیص و درمان) نوشته اس . جی . یی . لیندزی جی . یی . پاول مترجم :محمد رضا نائینیان- صفحه ۲۱۶) مطرح کرده بودن اونم مستقیم که میشه ۴۰درصد از ۱۰ سوال به نظرتون این کتاب نمیتونه جزو منایع مهم قرار بگیره؟

   
  • البته اون ص ۲۱۶ باهاش کپی شده مال یکی از سوالاست

    
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابع رو بر اساس یک سال نمیشه مشخصا انتخاب کرد اون هم برای درس بالینی که منابع پراکنده داره. مثلا سال قبلش میشه بیشتر سوالات رو با بالینی فیرس جواب داد. برای درس بالینی که منابع پراکنده داره پیشنهاد من این هست که با کتاب فیرس که پایه هست شروع کنید کرامر هم که مطالب همپوش زیادی داره و کتاب خوب و مهمی هست یا کنارش بخونید یا بعد از اون اگر هم فرصت نشد براش خلاصه بخونید. یک کتاب هم برای نظریه های روان درمانی انتخاب کنید. کتابی که فرمودین مربوط هست بیشتر به درمان اختلالات و نمیتونه به عنوان کتاب پایه خونده بشه اما برای کسی که بخواد منابع تکمیلی بخونه کتاب خوبی است. گرچه میشه بسیاری از سوالات رو بدون خوندن چنین کتاب هایی جواب داد ( برای مثال عرض می کنم بازآموزی تنفسی برای اختلال وحشتزدگی (علاوه بر اینکه در کتاب های اسیب خوندین) در صفحه ۵۳۴ بالینی فیرس هم هست ) اما قطعا برای درسی به این پراکندگی هر چه منابع بیشتری بخونید خیالتون راحتتره

    
 154. من کرامر رو دارم میخوام بعد تموم شدن فیرس اونو بخونم ایا منظورتون از کرامر این کتاب هست
  مقدمه ای بر روان شناسی بالینی
  جفری پی کرامر، ویکی پرز، داگلاس ا. برنستاین
  ترجمه مهرداد فیروز بخت
  مترجمش گنجی نیست من این رو برای وزارت خریده بودم ایا به درد علوم میخورد اگر نه همون کرامر ترجمه گنجیرو میخرم
  ممنون

   
 155. یعنی شما میگید ک پروچسکا رو نخونم ، کرامر بخونم! خواهشن اگه میشه در مورد منابع بالینی بیشتر کمکم کنین خیلی در مورد منابع این درس سردرگمم، من کتاب فیرس رو هم چن بار خوندم قبلا..

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   بالینی دو بخش داره که یکیش فیرس و کرامر هست یکیش نظریه ها که منابعش شفیع ابادی و پروچاسکا هست…اصولا وقت نمیشه همه اش رو بخونیم. فیرس که اصلی هست و حتما خونده میشه کرامر مطالب مشترک زیادی با فیرس داره ممکنه اگر خودش رو هم بخونید سریع پیش بره اما چون ما احتمال زیاد براش خلاصه داریم (تا هفته دیگه مشخص میشه) میتونید از خلاصه استفاده کنید. برای نظریه ها هم پروچاسکا برای اشنایی و شروع بهتره اما شفیع ابادی کنکوری تره و حجم کمتری داره… ما برای شفیع ابادی خلاصه خواهیم داشت که میتونید استفاده کنید اما پیشنهادم اینه که خودش رو بخونید تا با نظریه ها کامل اشنا بشین…خلاصه پوران پژوهش و مدرسان هم که خوب هستند..بالاخره این درس ضریب سه هست و منابعش هم به همین شکل زیادتر و پراکنده تره….

    
 156. سلام خانم خجوی..سوالی داشتم..برای درس بالینی میخام ک کتاب فیرس مدرسان و پرچسکا رو بخونم،تو منابعتون کرامر رو هم پیشنهاد دادین، ولی کتابی حدود ۷۰۰ صفحه اس ک زیاده، میشه ب جاش کتاب پورشریفی رو کامل خوند یا کرامر رو بگیرم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام کرامر اولویت دوم هست فعلا فیرس رو میتونید بخونید. برای بالینی احتمال زیاد ما خلاصه کرامر رو خواهیم داشت به زودی. اگر هم اماده نشد کتب موسسات مثل پوران و سنجش تکمیلی میتونن جبرانش کنن اگر فرصت نکردین بخونین. گرچه کرامر خیلی از مطالبش تکراری فیرس هست

    
 157. سلام
  ایا باید همه منابع خریداری شود این ها خیلی زیادن
  من این کتاب هارو دارم
  اسیب گنجی۱و۲
  بالینی فیرس وپروچاسکا
  اما و روشو مدرسان شریف
  فیزیولوزیک و انگیزش مدرسان
  زبان لیندا لیل و مدرسان
  رشد لوار برگ جلد ۱و۲ وزنتیک منصور جلد۱
  علم النفس احدی و بنی جمال
  عمومی هیلگارد

  ایا دیگر به خرید کتاب دیگری هست؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام شما اولویت اول هر درس رو دارید شروع به مطالعه کنید برای بعد از اینها بسته به زمانتون تصمیم می گیرید که اولویت های دومی که در جدول ذکر شده رو هم بخونید یا خیر. منابع رتبه سه رو هم که در مصاحبه اشون ذکر کردند نگاه کنید. توضیحاتی که برای منابع دادم رو هم کامل بخونید فکر میکنم تمام مطالب رو با جزئیات ذکر کردم.

    
 158. در کنکور ارشد از چرخه زندگی بیشتر سئوال میاید یا نظریه های رشد؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سال های اخیر بیشتر نظریه ها بود اما پارسال از کتاب لورابرک که چرخه زندگی هست بیشتر سوال بود بنابراین باید هر دو رو بخونید

    
 159. و ببخشید برای رشد لورا برک همه ی دوجلد را کامل بخونیم؟ فصولی هست که مهم تر باشه؟ و فصولی کم اهمیت؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بخش نوجوانی مهم تر هست ولی چون پارسال از بخش های دیگه هم سوال بود باید اونها رو هم بخونید اما توجه کنید که جلد دو حذفیاتی هم داره مثلا در بزرگسالی و پیری تغییرات و بیماری های جسمانی مهم نیست. و اخر فصول هم مطالبی هست که تقریبا بدیهیات هستند و شاید یک دور سریع بخواید فقط بخونید. مجموعه روان اموز مطالب مهم رو به اندازه کافی گفته و میتونید به اون برای جلد دو اکتفا کنید

    
 160. باسلام و سپاس از شما ببخشید خانم دکتر برای درس فیزیولوژی کتابها و خلاصه های همین سایت را تهیه کنیم کفایت میکنه یا حتما باید منبع اصلی را بخریم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام مجموعه روان اموز کامل هست میتونید یک فصل رو بخونید و مقایسه کنید. اما اگر فرصت کنید و خودتون نیاز ببینید میتونید به شکل فصل به فصل با هم بخونید.

    
 161. سلام خانم خجوی عزیز.سوالی ک داشتم اینه ک من کتاب اسیب شناسی دکتر گنجی جلد ۱ رو دارم تموم میکنم تا اخر شهریور و از اول مهر میخام ک همزمان با برنامه ازمون سنجش پیش برم و برای درس مرضی همزمان ک دکتر گنجی رو باز میخونم در کنارش کتاب دکتر دادستان رو هم بخونم !! خوبه ب نظر شما؟
  و برای رشد هم علاوه بر رشد لورا و مدرسان و پوران ک میخام کامل بخونم ب نظرتون بین ژنتیک و کرین کدوم مهم تره ک یکی خلاصه خونده شه و کتاب دیگ خلاصه؟
  نظرتون چیه؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای دادستان نیازی به خوندن کتاب اصلی نیست در حد خلاصه روان اموز کفایت میکنه چون کتاب های مهم تری هم برای ارشد وجود دارند. به نظرم با توجه به اهمیت استثنائی بعد از تمام شدن اسیب وقتتون رو روی استثنائی بگذارید و بعد از اون دوباره هماهنگ کنید که خدمتتون بگم برای اسیب چیکار کنید. میتونید همزمان با گنجی کتاب مدرسان رو هم بخونید…. برای رشد نمیشه گفت ژنتیک مهمتره یا کرین چون بعضی نظریه ها رو مشترک دارند و بعضی رو هم غیرمشترک. میتونید برای نظریات غیرمشترک هر دو کتاب رو بخونید و برای نظریات مشترک کرین رو همراه با مجموعه دو روان اموز بخونید که شامل ژنتیک و کرین هست.

    
 162. سلام.
  با تشکر فراوان از سایت خوبتون.
  ببخشید میخواستم ببینم نظرتون درباره کتاب جدید آسیب شناسی بر اساس DSM-5 باچر که دکتر سیدمحمدی ترجمه کردند چیه؟؟؟
  من با ترجمه و کتابا گنجی مشکل دارم و همیشه وقتی میخونم پر از اشکاله…الانم آسیب شناسی های هالجین و باچر و دیویسون(ترجمه شمسی پور) دارم انطباقی میخونم و خیلی عالی هستن..اما با دیدن مطالب شما موندم برا کنکور خوبه یا نه..به نظرتون اگر مدرسان بخونم جواب میده؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام باچر رو نخوندم و نمیدونم چطور هست. کتاب هالجین بر اساس دی اس ام پنج هم قطعا منبع مهمی است اما ما بر اساس دو سال اخیر تصمیم گیری کردیم و گنجی رو معرفی کردیم. اگر فرصتش رو دارید به نظرم میتونید هالجین و گنجی رو با هم بخونید. مدرسان هم برای جمع بندی مناسب هست

    
 163. سلام خانم دکتر
  خیلی ممنون بابت زحمت های که برای ما میکشید
  ببخشید منظور ازکتاب آسیب شناسی دکتر گنجی همون dsm 5است؟
  من کتاب dsm5 ترجمه رضاعی رو دارم این کتاب رو بخون خوبه؟ در ضمن من چند روزی دارم فیزولوژی خداپناهی رو میخونیم و اصلا نمیفهمم? مجموعه فیزولوژی که روی سایت دارید خلاصه مباحثه یا یه مجموعه کامل به شدت احساس میکنم باید یه منبع دیگه رو بخونم خیلی پیچیده اس این نثر کتاب دکتر خداپناهی???????

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. بله منظور همان کتاب اسیب شناسی بر اساس دی اس ام پنج هست. کتاب دکتر رضاعی خود دی اس ام هست نه کتاب اسیب شناسی. …مجموعه فیزیولوژی روان اموز کامل هست و شامل همه مباحث مهم از سه منبع اصلی که فکر میکنم کفایت میکنه.

    
 164. سلام خسته نباشید، من قصد دارم عمومی شرکت کنم، برای دوره هیلگارد کدوم کتاب ها بهتره ؟ پوران یا انتشارات ساد؟

   
 165. سلام با تشکر خیلی فراوان از سایت عالیتون
  بهترین منبع کمک درسی برای وزارت بهداشت چه منبعیه؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام یک سری مجموعه کتاب ها و نکات رو روی سایت خواهیم گذاشت که برای کنکور بهداشت خواهد بود. موسسه خاصی رو نمیشناسم که روی بهداشت کار کنه.

    
 166. با سلام و خسته نباشید
  دارم برای ارشد بالینی روانشناسی وزارت علوم میخونم
  من این کتب زیر رو دارم میشود بگید منابع من چطور هست
  زبان تخصصی:لیندا لیل.لزگی برای زبان عمومی.سوالات سال های قبل
  اسیب شناسی :اسیب شناسی روانی DSM-5 مهدی گنجی جلد ۱و۲
  و کودکان استثنایی:کودکان استثنایی مهدی گنجی بر اساس DSM-5
  بالینی:۴کتاب.فیرس.کرامر.روان درمانی پروچاسگا.شخصیت شولتز این کتاب و برای دل خودم میخونم
  امار و روش تحقیق:هرد دلاور
  رشد:۲جلد لورا برک+زتنیک محمود منصور
  فیزیولوزیک و انگیزش هیجان:هردو خدا پناهی
  علم النفس:علم‌النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی – تالیف احدی و بنی‌جمالی
  روانشناسی شخصیت از دیدگاه اسلام – تالیف علی اصغر احمدی
  روانشناسی عمومی:هیلگارد به اضافه کلمات اخرش این کتاب رو واسه محکم کاری و این که دید کلی روانشناسی میده میخونم
  ممنون میشم کمکم کنید و اینکه بگید برای بالینی ۴کتاب رو چجوری بخونم.
  منابع رو طبق اخرین ویرایش ها و از سایت های معتبر گرفتم
  با تشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابعتون رو با جدول و توضیحات بالا لطفا چک کنید. فکر میکنم توضیحات فوق کامل هستند. برای بالینی میتونید ابتدا کتاب های بالینی فیرس و کرامر رو به شکل تطبیقی بخونید یا اگر فرصت نشد برای کرامر خلاصه ای بخونید که ما قرار خواهیم داد. بعد از تمام شدن اون میتونید زمانش رو به نظریه های روان درمانی بدین.

    
 167. سلام خسته نباشید با توجه به این که وقت نمیشه همه کتابا رو خوند لطفا کتابای کمک آموزشی واسه کاپلان گنجی dsm5و آسیب د ادستان و آزمونهای روانی مارنات(پاشاشریفی) و ژنتیک منصور و دادستان معرفی کنید(کمک آموزشی هایی معفی کنید که این کتابا رو پوشش بده)

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام فکر میکنم که وقت خوبی دارید کنکور اردیبهشت سال بعد برگزار میشه. برای رشد که در حال حاضر مجموعه کاملی در سایت داریم میتونید استفاده کنید. برای ازمون روانی که مربوط به بهداشت هست برای سراسری نیست، خلاصه ای داریم که در حال اماده شدن هست برای اینکه روی سایت بگذاریم. برای اسیب هم گنجی رو باید خودش رو بخونید برای سایر کتاب ها خلاصه ای در حال اماده شدن هست که تا اخر تابستان روی سایت قرار میگیره

    
 168. ببخشید از این کتاب حدودا چند سوال میاد- نظریه های روان درمانی، نوشته پروچاسکا و نورکراس، ترجمه سیدمحمدی-
  ایا می شود این را نخواند اما به حاش شخصیت شولتز و بالینی کرامر و بالینی جفرس رو خوند؟؟؟
  ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای اینکه ببینید از نظریه ها و کدومش سوال میاد میتونید تحلیل ازمون سایت رو بخونید در بخش ارشد سراسری فهرست بالای سایت. بالینی کرامر و فیرس فقط خلاصه ای از نظریات رو دارند برای نظریه ها باید کتاب جداگانه ای خونده بشه یا خلاصه ای از اون. فعلا فیرس رو میتونید داخل برنامه داشته باشید برای بقیه بسته به زمانتون خودشون یا خلاصه اش رو خواهید خوند.

    
 169. سلام من کارشناسی شیمی دارم و تصمیم گرفتم برای بالینی کنکور بدم . برای شروع دیر نیست؟ برای خوندن مستقیما سراغ منابع اصلی برم؟ زبان رو چطوری بخونم؟ ممنونم که پاسخ من رو میدید.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام خیر دیر نیست. لطفا پست شروع اصولی کنکور ۹۴ رو از سایت اول بخونید اگر سوالی بود در خدمتم. این پست در بخش نکات مشاوره ای در قسمت ارشد سراسری قرار داره

    
 170. سلام خسته نباشید با توجه به این که وقت نمیشه همه کتابا رو خوند لطفا کتابای کمک آموزشی واسه کاپلان گنجی dsm5و آسیب د ادستان و آزمونهای روانی مارنات(پاشاشریفی) و ژنتیک منصور و دادستان معرفی کنید(کمک آموزشی هایی معفی کنید که این کتابا رو پوشش بده)

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای رشد میتونید از مجموعه رشد روان اموز استفاده کنید. برای دادستان هم همینطور. برای چند منبع اسیب هم به زودی مجموعه ای قرار میدیم. برای ازمون های مارنات هم مجموعه ای رو قرار خواهیم داد میتونید فعلا دروس دیگه رو مطالعه کنید.

    
 171. سلام
  میشه لینک خریدشو قرار بدید؟

  من میخوام ازتون مشاوره بگیرم که چگونه و به چه طریقی بخونم.میشه بگید هزینش چطور هست چون من میخواهم تا روز قبل کنکور مشاوره بگیرم
  ؟
  اگه میشه یک نمونه مشاوره بیان کنید تا ببینم چطوری هست البته من سایتتون رو می پسندم
  [لبخند]

   
 172. سلام اقای گنجی خسته نباشید
  من کتاب اسیب شناسی شمارو با جلد۱و۲تهیه کردم حودا۷۰ تومان هزینه داشت
  سوال من این هست من دارم برای ارشد میخونم ایا این ۲جلداسیب شناسی و به اضافه روانشناسی کودکان استثنائی بر اساس DSM-5 از گنجی دیگر نیازی به خلاصه کاپلان هست؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ببخشید این سایت مربوط به آقای گنجی نیست 🙂
   برای سراسری کاپلان در اولویت دوم قرار داره اگر فرصت بود برای مطالعه بیشتر هست که یک خلاصه کتاب هم میتونه به جاش خونده بشه و نیازی به خوندن حجم زیاد کاپلان نیست.

    
 173. برای علم انفس خرید هردوی این کتاب ها ضروری هستعلم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلام

  ü علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلام: احدی و بنی جمالی

  ü روانشناسی شخصیت: احمدی

  ایا کتاب مدرسان را میتوان جایگزین این ها کرد یا خود کتاب بهتر است؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   چون حجم این کتاب ها زیاد نیست و از الان هم وقت خوبی دارید بهتره که خودشون رو بخونید چون درصد بالا در این درس زدن هم سخت نیست.

    
 174. با سلام
  این سوال واقعا واسم عجیب هست
  این روانشناسی عمومی یا هیلگارد مگه ضریبش تو بالینی صفر نیست پس چرا بازم میخونن و تو کنکور میزننش-یعنی تاثیر پنهان داره؟؟

   
 175. سلام
  من لیسانس اقتصاد کشاورزی دارم و االان دارم واسه روانشناسی می خونم…
  با همشون یه جورایی کنار اومدم جز فیزیولوژی (خداپناهی)خیلی واسم سخته.البته هنوز ۱۵ صفحه بیشتر ازش نخوندم…

  بالینی هم اسامی روانشناسها خیلی زیاده…اینارو چجوری حفظ کنم؟حتما باید حفظ کنم؟

  راستی بالینی و عمومی از نظر شغلی چه فرقی باهم دارن؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام برای فیزیولوژی میتونید از مجموعه ما استفاده کنید. برای بالینی هم اسامی در بخش تاریخچه همه اشون نیاز نیست حفظ بشن فقط برجسته ترین ها مهم هستند بعدا که مجموعه نکات بالینی رو روی سایت گذاشتیم میتونید ازش استفاده کنید…برای تفاوت بالینی و عمومی در سایت نوشته ای داریم میتونید بخونید. بخش ارشد سراسری بخش نکات مشاوره ای.

    
 176. سلام.با تشکر از سایت خوبتان.
  من لیسانس بازرگانی دارم و میخواهم ارشد بالینی بخوانم.چند کتاب مرجع مثل روان شناسی هیلگارد و کتاب لورا برک رو گرفتم ولی خیلی زادن.کتابای تست مردسان رو هم دارم.میخواستم ببینم جایی هست که بشه از اونجا تیتر های مهمتر را خواند؟ اگه میشه منو راهنمایی کنید.
  یکی از دوستان گفت که لیسانس روانشناسی را در پیام نور بخوانم و سپس هم زمان ارشد بخوانم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به این که کنکور عقب افتاده با یک برنامه ریزی خوب میتونید منابع اصلی رو هم بخونید. ما در سایت مجموعه رشد و فیزیولوژی رو داریم که میتونید استفاده کنید. برای بقیه هم کتاب های موسسات رو برای هر درس معرفی کردیم در منابع. ولی توصیه من با توجه به تغییررشته بودنتون این هست که برنامه ریزی کنید تا جایی که میشه منابع اصلی رو هم بخونید. برای موضوع دوم بله میتونید لیسانس پیام نور بخونید که دو مقطع مرتبط هم باشید

    
 177. سلام خیلیییی خیلییی ممنون از سایتتون واقعا عالیه مطالب و من کلی ذوق کردم از کشف اینجا و خوشحالم 🙂 من ترم سه روانشناسی هستم و از الان به شدت نگران ارشدم و میخوام یه برنامه ریزی خوب داشته باشم که حتمن حتمن موفق شم هدفم روانشناسی بالینی دانشگاه تهران یا شیراز یا تبریز هست فقط همینا میشه لطف کنید و راهنماییم کنید من از الان چی بخونم بهتره زبان رو که شروع کردم خیلی ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ممنونم.
   الان که خیلی زوده الهام عزیز. فعلا هر درسی که بهتون ارایه میشه رو کامل بخونید و منابعی که در سایت معرفی شده رو اگر اساتید معرفی نکردند برای هر درس در همون ترم مطالعه کنید. به این فکر باشید که پایه اتون رو تقویت کنید. خوندن و ترجمه مقاله های روانشناسی هم میتونه هم دانش روانشناسی اتون رو بالا ببره هم زبانتون رو تقویت کنه. ترم ۵ مجدد وضعیتتون رو به ما بگین 🙂

    
 178. سلام گفته بودید( منطور این هست که خلاصه کتاب هایی که بر اساس دی اس ام چهار هستند علت شناسی و درمانشون که تفاوتی نداره اونهها رو بخونید طبقه بندی ها رو بر اساس دی اس ام پنج از همان کتاب گنجی.) حالا سوال من اینه ملاکهای طبقه بندی تو لا به لای متنهاست یا سرفصلی داره به اسم ملاکهای طبقه بندی؟؟ من واقعا نمیدونم. لطفا واضح توضیح بدید.باتشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام وقتی شروع به خواندن یک اختلال می کنید اول تشخیص و ملاک ها رو میخونید بعد علت شناسی و درمان. روند همه کتاب ها همین هست. منظور من این بوده که برای مثال کتاب مدرسان بخش تشخیص رو میتونید نخونید. که البته من خودم شخصا فکر میکنم اگر فرصت خوبی داشته باشید باید تفاوت های دی اس ام قبلی و جدید رو هم بدونید مثلا اینکه وسواس قبلا در کدام طبقه بوده ، یا ملاک های افسردگی چه چیزی اضافه شده یا تغییر کرده.

    
 179. سلام خسته نباشید
  من لیسانس اقتصاد کشاورزی دارم و میخوام ارشد روانشناسی بخونم…تازه میخوام شروع کنم…راستی کنکور مگه بهمن نیست؟؟؟
  منابع را تا حدودی تهیه کردم البته واسه انگیزش کتاب مارشال ریو (به جای خداپناهی)و برای ژنتیک محمود منصور (به جای لورا برک)و برای روانشناسی مرضی کتاب کاپلان (به جای سلیگمن) و روانشناسی بالینی پوران پژوهش(به جای فیرس)!!!را تهیه کردم . اشکال نداره اینهارو فقط بخونم؟البته منابع درسهای دیگه رو تهیه کردم.
  برخی کتابها مثل کاپلان خیلی حجیمند آیا تمام فصول رو باید بخونم؟
  از هر درس چند منبع بخونم؟
  از کی تست زدن رو شروع کنم؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید…خیلی سردرگمم…

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام زمان کنکور به اردیبهشت موکول شده. درباره منابع همین توضیحاتی که داده شده رو اگر بخوام جواب بدم مجدد تکرار میکنم. فیرس باید حتما خودش خونده بشه. لورابرک رو اگر فرصت نمی کنید حتما باید خلاصه اش خونده بشه پارسال سوالات زیادی داشته. رشد دو بخش داره یکی چرخه زندگی هست که منظور لورابرک هست و یکی نظریه ها که در ژنتیک و کرین هست. میتونید برای اونهایی که نمی رسید از مجموعه های ما استفاده کنید. انگیزش و هیجان هم منبع اول خداپناهی است…. به جز رشد که دو بخشش مهم هست برای باقی دروس اگر فرصت ندارید میتونید منبع معرفی شده اول رو بخونید و برای بقیه از کتاب موسسات استفاده کنید گرچه با عقب افتادن کنکور می رسید منابع خوبی بخونید.

    
 180. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که واسه کنکور ارشد بالینی وزارت علوم (تغیر رشته ای نیستم) نیازی هست که روانشناسی شخصیت رو بخونیم؟؟ و اینکه واسه روانشناسی مرضی اول مدرسان (دی اس ام ۴) رو بخونیم ؟؟یا مرضی ۵ گنجی؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام جزو منابع اصلی نیست میتونید برای تقویت نظریه ها بخونیدش وگرنه ضروری نیست. برای اسیب میتونید فصل به فصل با هم این کتاب ها رو بخونید اگر نه اول گنجی رو.

    
 181. سلام خسته نباشید
  در قسمت منابع خیلی کلی گفته و زمان میبره همه رو بخونم برای کارشناسی ارشد.
  من وقت زیادی ندارم اخه شاغل هستم خواستم راهنماییم کنید که چند تا کتاب بیشتر نخونم
  گفتم نظر شما رو بپرسم ببینم چه کتاب های رو بخونم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام با توجه به اینکه کنکور اردیبهشت برگزار میشه فکر میکنم اگر خوب برنامه ریزی کنید میتونید منابع مهم رو بخونید و هر چی که نرسیدید خلاصه کتاب بخونید. با یک برنامه ریزی بلندمدت مشخص میشه که چقدر زمان دارید و با این زمان چطور باید بخونید. برنامه ریزی همه چیز رو مشخص میکنه

    
 182. سلام خانم خجوی.مجوعه رواشناسی فیزیولوژیک کی قراره اماده شه و اینکه حدودا چن صفحه میشه.بیشتر از کتاب خداپناهی هست؟ممنون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام آماده است و طی همین روزها روی سایت قرار میگیره. از سه منبع اصلی معظمی، خداپناهی و روحانی استفاده شده. در این زمینه تعداد صفحاتش مهم نیست چون مطالب رو کامل همراه با تمام سوالات کنکور داره و صرفا خلاصه نیست.

    
 183. سلام خسته نباشید درسته که مشاوره اول با شما به صورت رایگانه؟ چجوری میتونم از ای مشاوره استفاده کنم؟ منظورم اینه که مشاوره رایگانتون واسه همست یا فقط اونایی که میخوان از طرح تبسم استفاده کنند میشه ایمیلتونو بزارید؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام نه رویا جان مشاوره رایگان نداریم. از کجا چنین چیزی رو خوندین؟ برای مشاوره لطفا به بخش مشاوره تحصیلی در فهرست بالای سایت مراجعه کنید

    
 184. حالا با این تقاسیر نیازی هست فیرس جدید بخرم یا با همون فیرس قدیمی بخونم؟

   
 185. منظورتون از ملاکهای طبقه بندی مدرسان فصل۳؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   منطور این هست که خلاصه کتاب هایی که بر اساس دی اس ام چهار هستند علت شناسی و درمانشون که تفاوتی نداره اونهها رو بخونید طبقه بندی ها رو بر اساس دی اس ام پنج از همان کتاب گنجی.

    
 186. خانم دکتر. کتاب دکتر افروز چاپ دانشگاه تهران منظورتون هست یا سنجش تکمیلی؟!

   
 187. یادم رف بپرسم واسه اسیب به جز آسی ب۵ گنجی و کودکان ۵ گنجی هالجین ۵ رو هم باید بخونیم؟ و اینکه جلد ۲ هالجین ۵ کی میاد بازار؟؟ و اینکه واسه دی اس ام ۴ چه کتابی و کمک آموزشی بخونیم؟ فقط خوندن کمک آموزشی واسه ۴ کفایت میکنه؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام گنجی و استثنائی رو بخونید درباره باقی منابع باید به زمانتون نگاه کنید که می رسید یا خیر. کتاب مرضی مدرسان برای جمع بندی منابعی که بر اساس دی اس ام چهار نوشته شده بودن، به جز ملاک هاش، خوب هست.

    
 188. سلام خانم خجوی خسته نباشید شنیدم بخشای از بالینی فیرس ترجمه فیروزبخت تو ویراست جدیدش تغیر کرده آیا این خبر صحت داره؟ من کتاب فیرس رو حدود سه سال پیش خریدم تو سایت انتشارات رشد تهران که رفتن مشخصات جلد جلو و پشت کتاب مثل کتاب من بود و تعداد صفحاتشم همون ۸۹۶ که کتاب منم ۸۹۶ صفحست ۲-درسته که واسه وزارت علوم رشته باالینی کتاب کاپلان ضروری نیست؟ اگه دو جلد آسیب ۵ گنجی و کودکان ۵ گنجی رو بخونیم بازم باید کاپلان گنجی رو بخونیم؟؟؟؟ و اینکه چه موقع تست بزنیم همزمان که داریم میخونیم یا….؟؟؟ من تازه شرو کردم بخونم منابع اصلی رو به نظر شما تا چه موقع باید منابع رو با نکته برداری و خلاصه هاش تموم کرده باشم؟؟؟ تا پایان دی خوبه؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام.۱- ویراست جدیدش امده اما تغییرات کلی نداره و تغییراتش جزئیه. ۲- کاپلان در اولویت نیست گنجی و استثنائی رو بخونید بعد برای باقی زمان تصمیم بگیرید که چقدر فرصت دارید که بخاید منبع دیگ بخونید یا خیر. کتاب مرضی مدرسان هم برای جمع بندی خوبه به جز ملاک هاش. ۳- برای امار میتونید همزمان تست بزنید ۴- با توجه به عقب افتادن کنکور شما سه ماه اخر رو هم برای دوره و جمع بندی کلی بذارید خوبه با توجه به زمان خوبی که دارید بعد تموم شدن هر کتاب میتونید روزهایی رو برای دوره کتاب هایی که تموم شدن اختصاص بدین

    
 189. سلام. یکی از دوستانم سه سال کنکور ارشد میده .میگه هیچکدوم از سوالا رو نمیشه تو کتابا پیدا کنی!! یعنی سوالاش انقدر مفهومیه؟؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. خیر اینطور نیست 🙂 کافیه خودتون وقتی یک درس رو خوندین مثلا رشد، تست های فصلش رو بزنید می بینید که داخل کتاب هست.

    
 190. سلام خسته نباشید برای ارشد بالینی آیا کتاب روان شناسی شخصیت هم باید به عنوان منابع بخونیم ؟ اگر باید بخونیم از چه کتابی استفاده کنیم؟

   
 191. سلام
  اینکه میگم باید حتما فرهنگی باشی تا امتحان کارشناسی روانشناسیرو بدی راسته
  از دانشگاه علمی کاربردی که بودم میخوام ازمون بدم واسه روانشناسی دانشگاه دولتی
  مشکلی هم هست جلوم
  کاملا راهنمایی کنید
  ممنون

   
 192. سلام
  عددهایی که در درس روانشناسی رشد مثل اینکه بچه ها در ۴ ماهگی غان وغون می کنند مهم هستند یا نه؟؟؟؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام بعضی سوالات در ازاد عدد می دن گاهی اما سراسری خیر . مگر ویژگی خیلی بارزی باشه مثل اضطراب جدایی، مراحل پیاژه…

    
 193. سلام
  بعد از خواندن منابع اصلی شما چه کتابی رو برای تست زدن و دوره پیشنهاد می کنید

   
 194. خانم خجوی عزیز. من مترجمی زبان انگلیسی خوندم. قصد دارم ارشد بالینی بخونم. بعضی ازمنابع هم تهیه کردم .طبق نمونه برنامه ای که شما توسایتتون زدین سعی کردم برنامه ریزی کنم. ۱)چه زمانی لازمه خلاصه نویسی کنم مقداری کندم البته. ۲) زمان مرور کی هست؟! ۳) برای منی که تغییر رشته ای هستم وتاحالا بعضی منابع حتی از نزدیک ندیدم بهتر اینه که هر درس روز بخصوصی داشته باشه یا در طول روز چندین درس رو قراربدم؟! دوفصل جلد۲ رشدبرک خوندم.دوفصل فیزیولوژی. سه فصل فیرس.فصل یک بالینی پوران.همین!!
  خواهش میکنم بفرمایین چطور برنامه ریزی کنم بتونم همه منابع لازم بخونم. ممنون از لطفتون.تابعد…شادباشین

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ۱- میتونید برای دروسی که ما مجموعه داریم (فیزیو، بالینی و رشد) خلاصه انجام ندین تا سریع تر پیش برین. برای اسیب و استثائی فقط خلاصه کنید. باقی دروس هم که خلاصه لازم نداره. ۲- اگر بتونید با شروع ازمون موسسات بعضی کتاب های حجیم تر رو مطالعه کرده باشید و اون موقع همراه ازمون دوره کنید، و بعضی کتاب های سبک تر رو از اون موقع شروع کنید به نظر برنامه خوبی هست. ۳- یک برنامه ریزی هفتگی انجام بدین بعد از دو سه هفته مطالعه میتونید برنامه بلندمدت رو مشخص کنید که هر کتاب کی تمام خواهد شد تا نگرانیتون رفع بشه. طبق چیزی که در سایت نوشتیم درس ها رو میتونید قرار بدین اما کاملا شخصی است.

    
 195. مدیر جان جواب لطفا 🙁

  راهنمایی کنید 🙁

   
 196. سلام

  وقت بخیر
  من امسال. میخوام کنکور ارشد بالینی. شرکت کنم، اما هنوز هیچ مطالعه ای نداشتم و تازه میخوام شروع کنم.
  به نظرتون خیلی دیره؟ من کتابایی که تو سایت نوشتید رو تقریبا دارم، فقط واقعا نمیدونم اول کدومو بخونم چی بخونم؟ اصلا وقت میشه؟ ؟ کتابروانشناسی فیرس حذفیاتی نداره؟ کدوم فصل هاش مهم تره؟.
  ممنون از پاسختون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. مریم عزیز در همین بخش منابع برای هر درس توضیح دادیم که چه منبعی اولویت داره برای شروع. بعضی کتابها مثل رشد، فیزیولوژی و بالینی که ما ازشون مجموعه داریم میتونه بهتون کمک کنه که برای دوره راحتتر باشید و فقط بار اول کتاب رو بخونید. برای رشد هم ما از همه منابع در مجموعه امون داریم که میتونید بر حسب وقت هر چه فرصت نشد فقط از مجموعه ما بخونید. با برنامه ریزی بلندمدت باید بتونید همه اینها رو مشخص کنید. نه دیر نیست اگر تایم روزانه خوبی داشته باشید.شاید حجم فیرس زیاد باشه اما مطالبش خیلی خلاصه میشه و حجمش کم میشه بنابراین اگر برنامه ریزی کنید نگرانیتون رفع میشه که هر کتاب کی تمام میشه.

    
 197. سلام من کارشناسی علوم سیاسی خوندم میخواستم برای ارشد روانشناسی شرک کنم ولی شنیده ام که از امسال برای کساییکه کارشناسی رشته غیر مرتبط خودن شرایط سخته میشه میتونید لطفا کمک کنید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام میتونید شرکت کنید. برای گرفتن پروانه اشتغال کار سخت تر هست چون باید دو مقطع روانشناسی خونده باشید

    
 198. سلام خانم خجوی.این خلاصه فیزیولوژیک کی قراره آمده بشه؟چند صفحه است تقریبا؟میشه به جای خود کتاب خداپناهی خوندش؟قیمتش و…

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام تایپش تمام شده و در حال ادیت هست.میتونم بگم تا اخر این هفته و اگر تمام نشد حتما تا هفته بعد آماده است. این مجموعه خلاصه یک کتاب فقط نیست و سعی شده که با تکیه بر منبع اصلی یعنی کتاب خداپناهی، مطالب روان تر بشن و با توضیحاتی از کتاب معظمی کامل شده اند. بله میشه به جای منابع اصلی خوند چون متن روان تری داره و کامل مطالب رو پوشش میده.

    
 199. سلام خانم خجوی،،،راسته ک کنکورامسال زمانش عوض شده و قراره اردیبهشت برگذار شه یا نه؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام خبرهایی از برخی سایت ها منتشر شدده اما تا خود سازمان سنجش چیزی اعلام نکنه موثق نیست.

    
 200. با سلام
  منابع روانشناسی تربیتی هم همین کتابها میباشد یا منابع آن فرق دارد؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. متفاوت هست. در بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت به مجموعه روانشناسی ۲ مراجعه کنید

    
 201. سلام خسته نباشید برای اسیب شناسی روانی اگر کتاب گنجی و هالجین رو بخونیم کافیه ؟یا باید کاپلانم بخونیم؟ با تشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام کاپلان اولویتی برای علوم نداره و اگر کسی بخواهد خوب سرمایه گذاری کنه و زمان خوبی داشته باشه میتونه اختلالات پرتکرار رو فقط بخونه. من فکر میکنم کتاب مدرسان برای مثال کاپلان رو پوشش میده و نیازی به وقت گذاشتن براش نیست. چون باید استثنائی هم خونده بشه که حجم زیادی از سوالات اسیب رو شامل میشه.

    
 202. سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی علوم تربیتی هستم سال ۹۵ تموم می کنم.
  می خواستم برای بالینی یواش یواش شروع کنم، ایا این منابع رو بخونم کافیه، یا ممکنه برای سال دیگه تغییر کنند؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام نه احتمال زیاد تغییر آنچنانی نخواهد داشت چون چند سال هست که همین منابع خونده می شن به جز آسیب که دو سال هست تغییر کرده.

    
 203. سلام خسته نباشید
  من تغییر رشته ای هستم و در رصته ی کارشناسیم به دلیل بی علاقگی به درس معدلم ۱۳ بود ولی برای ارشد شدیدا در حال مطالعه ی تمام منابع هستم و قصد دارم حتما رتبه ی تک رقمی به دست بیارم ، به نظرتون با این معدل امکان پذیره؟ با این معدل باید درصدارو چقد بالا بزنم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. ارتباطی به معدل قبلی شما نداره مخصوصا که با علاقه خونده نشده. همه چیز به نوع مطالعه و برنامه ریزی امسال شما برای کنکور بستگی داره. معدل بیست درصد تاثیر داره اما شما میتونید جبرانش کنید.

    
 204. سلام. من میخوام کنکور بالینی بدم. برای درس روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی باید کتاب کودکان استثنایی مدرسان را جدا از کتاب روانشناسی مرضی مدرسان تست هاشو بزنم؟ چند درصد سوالهای مرضی و استثنایی مربوط به کودکان استثنایی هست؟ آخه توی کتاب کودکان استثنایی مدرسان همش جلوی سوال ها نوشته کنکور روانشناسی کودکان استثنایی و تعداد کمی از سوالات مربوط به کنکور بالینی هست.ممنونم.

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. کتاب هاشون جداست و تست ها هم متفاوت هست. توی چند سال اخیر از کودکان زیاد سوال مطرح میشه میتونید مباحث مهمی که ازش سوال طرح شده رو در تحلیل ازمون سایت ببینید (بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت، بخش نکات مشاوره ای). احتمالا مدرسان از سوالات رشته کودکان استثنائی هم استفاده کرده چون سوالات شبیهی دارند.

    
 205. سلام. یه سوال داشتم از خدمتتان همه منابعی که برای یک درس معرفی میشود رو باید خواند یا تنها یکی از آن ها؟ در رشته ما مثلا چند منبع معرفی میشه ولی هر کس با توجه به سلیقه و سطحش و زمانش یکی رو انتخاب میکنه
  در صورت داشتن مشکل به کتب مرجع مراجعه میکنه.!

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. برای هر درس توضیح دادیم که چه منبعی اولویت داره. همچنین در بخش شروع اصولی کنکور ۹۴ لطفا نگاه کنید توضیح دادیم که چه زمانی منبع اصلی خوننده بشه و چه زمانی خلاصه کتاب. برای کسانی که تغییر رشته هستیند حداقل یک کتاب برای هردرس باید خونده بشه و بقیه بر اساس فرصتشون تصمیم گیری بشه.

    
 206. سلام. در صورت ثبت نام در آزمون های آزمایشی سنجش, اگر در یکی از آزمون ها شرکت نکنیم, امکان دریافت دفترچه ی سوالات هست؟ممنون

   
 207. سلام خسته نباشید
  برای یک تغییر رشته ای برای رشته روان شناسی عمومی خوندن کتاب هیلگارد بهتره یا سانتراک .

   
 208. سلام خانم خجوی،،،سوالی ک داشتم اینه ک برای رشد ب نظرتون منابع رو ب ترتیب لورا جلد ۱٫ ژنتیک دکتر منصور.جلد ۲ لورا و بعد پوران و مدرسان رو بخونم یا ن..خیلی در مورد این درس استرس دارم همش میترسم ک نرسم بخونم..و در مورد بالینی کتاب دکتر پورشریفی باید کامل خونده شه؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام اول لورابرک رو بخونید چون خیلی جزئیات داره طول میکشه با خلاصه ما یا مدرسان مثلا میتونید با هم بخونید که بعدا برای دوره فقط خلاصه رو بخونید. اگر تا اخر تابستان تمومش کنید میتونید یک ماه هم مهرماه برای خوندن نظریه ها از کرین و ژنتیک به شکل تلفیقی بگذارید. باز هم اگر دیرتر شد مشکلی نیست تا آبان هم وقت خوندن هست هنوز. یک برنامه بلندمدت بریزید و حساب کنید که کی تمام میشه تا خیالتون راحت شه. می رسید اما اگر هم نرسیدید نگران نباشید خلاصه ما کرین و ژنتیک رو کامل پوشش میده نهایتا یکیش رو فقط خلاصه می خونید. پورشریفی رو هم میتونید فقط بخش ازمون های روانی رو بخونید.

    
 209. سواله دیگه ای که داشتم اینه که معدل چقدر تاثیر داره رو قبولی ؟؟