خانه » آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی » منابع آزمون » منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۸
منابع ارشد روانشناسی سراسری 95منابع آزمون ارشد روانشناسی

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۸

منابع زیر بر اساس آخرین تغییرات کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ نوشته شده است

زبان تخصصی:

برای اینکه با نظریات و واژگان اساسی روانشناسی آشنا شوید می توانید از منابع اصلی مطالعه را آغاز کنید تا با لغات پایه آشنا شوید و سپس متن های مختلف بخوانید. می توانید با کتاب لیندا لیل یا سیدمحمدی شروع کنید. کتاب زبان روان در جلد اول به خوبی  لغات عمومی و تخصصی مهم موردنیاز شما را در شیوه ای جدید ارایه می کند که مطالعه آن را توصیه می کنیم. بعد از تمام شدن کتاب های پایه، برای تمرین متن خوانی می توانید  متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید و همچنین اصول درک مطلب را تمرین کنید  که در جلد دوم کتاب زبان روان به آن پرداخته خواهد شد. از همین ابتدا برای زبان بهتر است جعبه لایتنر داشته باشید. ما لغات کتاب لیندالیل و کتاب زبان روان را در نرم افزار نارنگی داریم که می توانید از آن برای مرور لغات تا روز کنکور استفاده کنید. خودتان هم هر واژه جدیدی در هر منبعی دیدید به شکل فلش کارت در جعبه لایتنر بگذارید. اینکه زبان عمومی را هم جداگانه قوی کنید مناسب است. اگر فرصت دارید واژگان عمومی را از کتب معروفی مثل ۵۰۴ واژه هر شب یا یک در میان (یک شب تخصصی، یک شب عمومی) بخوانید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب زبان روان و متون سالهای پیش

آمار و روش تحقیق:

کتاب اصلی و پایه برای آمار کتاب آمار و احتمالات کاربردی دکتر دلاور است که اگر بخواهید پایه ای بخوانید با آن شروع می کنید. پس از آن یا همراه با آن می توانید مجموعه آمار روان آموز را برای نکات تکمیلی و همچنین خلاصه شدن مباحث  مطالعه کنید. این مجموعه توسط سرکار خانم دکتر ابراهیمی (رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی و رتبه دو دکتری روانشناسی) تهیه شده است. این مجموعه شامل سوالات کنکوری ارشد و دکتری ۱۰ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی است که برای تست زنی می توانید از آن استفاده کنید. نکته ای درباره کتاب مدرسان شریف بگویم. این کتاب، توضیحات و مثال های زیادی دارد اما اشتباهات زیادی هم دارد و حجمش بالاست و بخش آمار استنباطی آن برای یک کنکور دشوارتر ، کافی نیست. از طرفی کتاب مدرسان تقریبا کپی کتاب دلاور است بنابراین نیاز نیست هردوی آنها خوانده شود، اگر مدرسان را دارید دیگر نیازی به دلاور نیست (البته نظر من این است که دلاور را هم بخوانیم اما به خاطر بحث هزینه ممکن است بخواهید یکی را تهیه کنید). برای درس آمار مجموعه فلش کارتی در نرم افزار نارنگی داریم که به دلیل ماهیت این درس توصیه می کنیم حتما تهیه کنید. این فلش کارت ها برای مرور روزانه نکات و فرمول های فرار این درس لازم است. اگر کسی آمار بسیار ضعیفی دارد کلاس دکتر فراهانی قطعا به او کمک خواهد کرد.

منابع روش تحقیق پراکنده است. کتاب پایه برای روش تحقیق کتاب دکتر دلاور است. پس از آن و در صورت داشتن وقت کافی کتاب سرمد،بازرگان و حجازی توصیه می شود. منابع دیگر در جدول ارایه شده است اما اکثرا نمی توان همه آنها را مطالعه کرد از این جهت کتابی که در حال حاضر پوشش خوبی می دهد کتاب مدرسان شریف است که برای تست زنی هم از همان استفاده می کنید. گرچه این کتاب مشکلاتی دارد اما فعلا بهترین گزینه است. جزوه روش تحقیق دکتر فراهانی نیز توصیه می شود (دانلود رایگان)

اگر فرصتتان محدود است: مجموعه آمار روان آموز و  روش تحقیق مدرسان شریف،،،اگر پایه ضعیف است کلاس و جزوه آن. 

روانشناسی رشد:

با توجه به تغییراتی که در مباحث مورد توجه طراحان رخ داده است مطالعه مباحث همه منابع معرفی شده رشد ضروری است اما آیا شدنی است؟  مجموعه روانشناسی رشد روان آموز که توسط دکتر زینب خجوی (رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه شش ارشد روانشناسی بالینی) تهیه شده است کامل ترین مجموعه روانشناسی رشد را در اختیار شما می گذارد که همه این منابع را پوشش می دهد. جلد اول روان آموز، دو جلد لورابرک را پوشش می دهد. جلد دوم روان آموز، کتاب کرین و دو جلد ژنتیک را پوشش می دهد.  درباره کتاب لورابرک باید بگویم که قبلا این کتاب کمتر مدنظر طراح بود اما دو سال است که هم از جلد یک هم جلد دو سوال طرح می شود. خواندن کل این کتاب برای همه سخت است بنابراین تلاش ما این بوده که تمام جزئیات هر دو جلد در مجموعه قرار بگیرد تا اگر فرصت مطالعه نداشتید به این مجموعه اکتفا کنید و نهایتا فقط یک بار فصل را از روی کتاب اصلی بخوانید. همچنین متن کتاب ژنتیک برای اکثر دوستان سخت است و مجموعه تلاش کرده که بیان روان تری داشته باشد تا بتواند جایگزین کتاب ژنتیک شود. اما کتاب کرین را به همه توصیه می کنیم که حتما بار اول یا قبل از خواندن هر فصل جزوه، بخوانند چون بسیار شیرین است و نظریه را به شکل مفهومی درک می کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد (اولویت با جلد دوم)

آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی:

منبع اول این درس کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی است. برای سرمایه گذاری بیشتر برای کسانی که وقت مناسب دارند خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک پیشنهاد می شود با این تذکر که همه قسمت های کتاب نیاز به خواندن ندارد (فقط اختلالات را بخوانید). مجموعه آسیب شناسی روان آموز، همه نکات مهم کتاب گنجی و مهمترین مطالب کتاب کاپلان و سادوک و همچنین مهمترین نکاتی تکمیلی از کتاب هالجین و دادستان را پوشش می دهد. می توانید یک بار فصل را از کتاب گنجی بخوانید تا فهم بهتری کسب کنید و پس از آن فقط جزوه را بخوانید. فلش کارت های موجود در نارنگی به خوبی تمام نکات کتاب گنجی را پوشش می دهد و برای مرور روزانه عالی است.

به کودکان استثنائی که تقریبا نیمی از سوالات این بخش را به خودش اختصاص می دهد باید بعنوان یک درس جدا نگاه کنیم. منبع پیشنهادی کتاب کودکان استثنائی گنجی است. مجموعه کودکان استثنائی روان آموز علاوه بر پوشش نکات این کتاب، نکات تکمیلی از سایر کتب را همراه تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی شامل می شود.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه آسیب شناسی روان آموز  و مجموعه کودکان استثنائی روان آموز

روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی):

این درس منابع متعددی دارد که شاید هیچ کس نمی تواند همه آنها را بخواند. همچنین سوالات به گونه ای است که دانش کلی شما از همه دروس در پاسخگویی به آن موثر است و صرفا مختص منبع خاصی نیست. کتاب اصلی برای این درس کتاب روانشناسی بالینی فیرس است. اگر کنکور ساده بیاید همه سوالات با این کتاب قابل پاسخ است. با توجه به حجم بالای فیرس، می توانید در مطالعه اول از کتاب فیرس خلاصه خوبی تهیه کنید و در دوره های بعد فقط خلاصه را بخوانید تا فرصت داشته باشید که منابع دیگری را نیز بخوانید. خلاصه ای از کتاب روانشناسی بالینی کرامر روی سایت داریم که توصیه می کنیم همزمان با خواندن فیرس (یا پس از آن)، به شکل تکمیلی خوانده شود چرا که فصول آنها همپوشی زیادی با هم دارند. برای بخش نظریه های روان درمانی کتاب پروچاسکا را توصیه می کنیم اما با توجه به حجم بالای این کتاب، توصیه می کنیم که خلاصه کتاب پروچاسکا را از سایت تهیه کنید و آن را جایگزین کتاب کنید. در تلاشیم مجموعه ای بی نظیر از همه این کتب همراه با تست منتشر کنیم اما با توجه به حجم بالای منابع این درس، مطمئن نیستیم که چه زمان این مجموعه آماده خواهد شد. تا ان زمان می توانید کتاب مدرسان شریف را جهت جمع بندی و تست زنی تهیه کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف

روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:

مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز بهترین مجموعه موجود در بازار برای این درس است که تمام مباحث مهم فیزیولوژی از منابع اصلی و تست های سال های گذشته را پوشش می دهد و تنها درسی است که با اطمینان می توان گفت از منبع اصلی آن هم برای کنکور روان تر و مفیدتر است. این کتاب بر اساس کتاب خداپناهی نوشته شده است و تمام نکات آن را پوشش می دهد و در عین حال نکات تکمیلی از کتاب معظمی و روحانی را وارد کرده است. اما اگر با درس فیزیولوژی مشکل ندارید و قصد مطالعه منبع اصلی دارید، کتاب خداپناهی اولویت اول شماست.  در صورت نداشتن فرصت برای مطالعه سایر کتب، فقط از کتاب دکتر روحانی تیترهایی را بخوانید که در خداپناهی نبوده است. این درس بسیار فرار است. توصیه ما اکیدا این است که هر روز فلش کارت های نرم افزار نارنگی را بخوانید که تمام نکات این مجموعه را پوشش می دهد. درباره کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر پیری عزیز که از همکاران خوبم هستند، باید بگویم کتاب ایشان برای درصد بالا کافی نیست و هم۶ مطالب را پوشش نمی دهد ولی اگر کسی نمی تواند سرمایه گذاری زیادی بکند به دلیل مختصر و مفید بودن، کتاب مناسبی خواهد بود. به علاوه قطعا کلاس دکتر پیری هم به او کمک خواهد کرد.

برای درس انگیزش و هیجان منبع اصلی کتاب انگیزش و هیجان دکتر خداپناهی است اما اگر با متن کتاب اصلی مشکل دارید، می توانید خلاصه این کتاب را که در روان آموز موجود است جایگزین کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب پوران پژوهش

علم النفس:

منابع اصلی شامل  کتاب دکتر احدی و بنی جمال، کتاب دکتر احمدی و کتاب دکتر کجباف هستند. هر سه کتابهای کم حجمی هستند پس از تعدد آنها نترسید. اما اگر فرصت محدودی دارید به جای دو کتاب اول، مدرسان شریف را جایگزین کنید و کتاب دکتر کجباف را در کنارش مطالعه کنید. مجموعه روان آموز که همه این کتب را به خوبی پوشش می دهد در حال آماده سازی است و مراحل ویرایش نهایی را طی می کند

اگر فرصتتان محدود است: فقط مدرسان شریف

روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی):

منبع اصلی این درس مشخص و کتاب روانشناسی هلیگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب روانشناسی عمومی دکتر گنجی است. مجموعه روان اموز به طور کامل هیلگارد را پوشش می دهد و نکات تکمیلی از گنجی را اضافه کرده است. در صورت داشتن وقت کتاب روان آموز و گنجی و در صورت وقت کمتر فقط کتاب روان آموز مطالعه شود

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی عمومی روان آموز

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۵  (بالینی و عمومی)

عنوان درس

منابع به ترتیب اولویت- هایلایت شده ها با رنگ قرمز حتما تهیه شود- قبلا حتما متن فوق را بخوانید

آسیب شناسی روانی

 • آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5، تالیف مهدی گنجی،  جلد ۱ و ۲ (ویراست سوم)، نشر ساوالان
 • مجموعه آسیب شناسی روان آموز، هر دو جلد
 • فلش کارت های نارنگی برای مرور روزانه
 • خلاصه کاپلان و سادوک، بر اساس DSM-5
 • اسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 نوشته هالجین و ویتبورن،  ترجمه سیدمحمدی، دو جلد، نشر روان

روانشناسی کودکان استثنائی

 • روانشناسی کودکان استثنائی، تالیف مهدی گنجی، نشر ساوالان
 • مجموعه روانشناسی کودکان استثنائی روان آموز 
 • کودکان استثنائی، میلانی فر، نشر قومس
 • آموزش کودکان استثنائی، سیف نراقی و نادری
 • روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی، افروز، نشر دانشگاه تهران

آمار

 • آمار در علوم تربیتی و روانشناسی، نوشته دکتر علی دلاور، نشر رشد
 • مجموعه آمار روان آموز 

روش تحقیق

 • روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، نوشته علی دلاور، نشر ویرایش
 • کتاب مدرسان شریف
 • روش های تحقیق در علوم رفتاری، نوشته دکتر سرمد، بازرگان و حجازی، نشر آگه
 • روش تحقیق در علوم رفتاری، رمضان حسن زاده

روانشناسی فیزیولوژیک

 • مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز 
 • فلش کارت های نارنگی جهت مرور روزانه
 • روانشناسی فیزیولوژیک، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز نوشته حائری روحانی، نشر سمت

انگیزش و هیجان 

 • انگیزش و هیجان، نوشته خداپناهی، نشر سمت / یا خلاصه روان آموز

علم النفس

 

 • علم النفس، نوشته احدی و بنی جمالی، نشر دانشگاه علامه طباطبایی
 • روانشناسی شخصیت از دیدگاه دانشمندان اسلامی، نوشته علی اصغر احمدی
 • مدرسان شریف
 • علم النفس دکتر کجباف

روانشناسی رشد

 

 • نظریه های روانشناسی رشد، نوشته ویلیام کرین، ترجمه خویی نژاد، نشر رشد
 • مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۱، نشر ارسباران
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۲، نشر ارسباران
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته محمود منصور، نشر سمت
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته منصور و دادستان، نشر رشد

متون روانشناسی به زبان انگلیسی

 • متون روانشناسی به زبان انگلیسی، نوشته  لیندا لیل/ یا متون روانشناسی دکتر سیدمحمدی
 • مجموعه زبان روان
 • نرم افزار نارنگی جهت مرور لغات
 • متون روانشناسی ویکی پدیا
 • متون کنکورهای سال های گذشته

روانشناسی بالینی

 • روانشناسی بالینی، نوشته فیرس و ترال، ترجمه  فیروز بخت (ویراست جدید)، نشر رشد
 • کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف
 • خلاصه روانشناسی بالینی کرامر از  روان آموز
 • خلاصه کتاب نظریه های روان درمانی، نوشته پروچاسکا و نورکراس از  روان آموز
 • روانشناسی بالینی، نوشته سعید شاملو، نشر رشد
 • راهنمای سنجش روانی، مارنات و گراث، (بخش های مربوط به آزمون های پرکاربرد)
 •  روانشناسی عمومی
 • روانشناسی عمومی، نوشته هیلگارد، ترجمه براهنی، نشر رشد
 • روانشناسی عمومی، نوشته حمزه گنجی
 • مجموعه روانشناسی عمومی روان آموز

همچنین ببینید

منابع ارشد روانشناسی وزارت علوم

یک بار برای یک سال!

منابع بین اکثر داوطلبان یکسان است و این شیوه مطالعه شماست که نتیجه را تعیین ...

۷۹۲ دیدگاه

 1. من چیکار کنم که اصلا نمیتونم علم النفس احدی رو بفهمم داررررم دیووونه میییشم یکی کمکم کنههه 😭😭😭😭😭😭😭

  • مدیر سایت

   سلام به نظرم یک کلاس بتونه مفید باشه چون میدونم که متن کتاب سخت هست. اگر سایر کتبی که معرفی کردیم براتون راحتتره میتونید ابتدا اونها رو بخونید

 2. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم رفرنسای وزارت بهداشت و علوم با هم یکی اند؟

 3. فرید رستم خانی

  سلام یه سوال داشتم من برای کنکور ارشد بسته جزوات ماهان ر. تهیه کردم از اونجایی که تو سایتتون هیچ اسمی ازش نبریدین میخواستم بدونم از لحاظ محتوایی خیلی ضعیفه و نا معتبر؟

 4. سلام
  لطفا میتونین منابع ارشد مشاوره رو بهم معرفی کنید ؟؟ هیچ جا سرفصل ها رو نمیتونم پیدا کنم که مطمین باشم
  ممنون میشم

 5. سلام.من ترم دو هستم‌. به نظرتون اگر الان این کتب رو (چاپ ۹۶ ۹۵ )تهیه کنم تا ۴ سال بعد تغییری رخ میده ؟

 6. سلام و وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون که انقد اطلاعات دقیق و جامع در اختیارم گذاشته.
  یه سوال داشتم من تغییر رشته ای هستم.و چند وقته شروع به مطالعه کردم.
  درس آسیب شناسی مرضی من در حال حاضر فعلا کتاب کاپلان و سادوک در دسترسم هست ایرادی نداره اگه اول این کتاب ها رو بخونم بعد برم سر دکتر گنجی؟
  الان فصل ۱۰ جلد ۱ رو خوندم.
  میدونم کل جلد دو و یه فصل هایی هم از جلد ۳ هست.
  اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.درس شیرین و در عین حال جامعی هست و یکم سردرگم شدم.
  البته جایی خوندم که اگه کاپلان رو بخونیم توی درس بالینی هم کمکمون میکنه.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام.کتاب خوبیه اما اگر تازه شروع کردین بعیده تموم بشه با دوره هاش که برسین کتاب دیگه ای هم بخونین. پیشنهاد میشه کمک اموزشی بخونین

 7. سلام و وقت بخیر.
  یه سوال.من کتاب فیرس رو برای گرایش بالینی دارم مطالعه میکنم.مدرسان اون رو هم تهیه کردم.ولی خود فیرس۱۹تا فصل داره و مدرسان۱۵تا.درصورتی که هر دو کتاب چاپ جدیدن.
  اون فصولی که داخل مدرسان نیست برای کنکور حذف شدن؟؟سرچ کردم ولی جایی سرفصل خود کتاب رو نمیده.امکانش هست راهنمایی کنید؟ممنون میشم

 8. عسل عسکری

  سلام وقتتون بخیر
  میتونم بپرسم مجموعه کامل روان شناسی بالینی ک گفته شده در حال اماده شدنه تقریبا کی اماده میشه؟

  اسیب روانی جلد دوم کی موجود میشه؟
  ممنونم

 9. وقت بخیر، در اینصورت میشییم دستیار روانشناس، درسته؟
  یه سوال دیگه ،،،اینکه دو مقطع باید روانشناسی باشه، یعنی کسی ک لیسانسش رشته دیگری هست، و ارشد روانشناسی میخونه از لحاظ بار علمی از انها ک لیسانس روانشناسی دارند خیلی کمتر است؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام بالاخره چهار سال خوندن منابع مرتبط تاثیرگذار هست و قطعا یک تغییر رشته ای باید این فاصله رو خودش جبران کنه

 10. سلام وقت بخیر
  لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
  ۱ ) رشته کارشناسی بنده مهندسی مکانیک می باشد آیا میتوانم در آزمون ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم . ؟
  ۲) باید در آزمون وزارت بهداشت شرکت کنم یا وزرات علوم .؟ (با توجه به اینکه من کارشناسی مکانیک خوانده ام )
  ۳) آیا بنده با ارشد روان شناسی بالینی امکان شرکت در آزمون دکترای علوم اعصاب را دارم.؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام. بله میتونید ارشد بالینی وزارت علوم رو شرکت کنید. وزارت بهداشت نمیتونید. سوال سوم رو اطلاع ندارم.

 11. سلام ممنون از پاسخگویی تون
  با داشتن لیسانس غیرمرتبط و ارشد و دکترای روانشناسی بالینی نمیشه از وزارت بهداشت پروانه گرفت؟
  برای داشتن اطلاعات کافی در این خصوص باید به کجا مراجعه کنم.
  سپاس

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   همه چه کسانی که مدرک یهداشت دارند چه علوم، از سازمان نظام روانشناسی یا بهزیستی مجوز می گیرند

 12. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی حقوق دارم . میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم.ایا با مدرک ارشد به من مجوز کلینیک داده میشه یا باید رشته مرتبط باشه با ارشد؟ و اینکه برای نام روانشناسی با بهزیستی این قضیه متفاوته؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام برای گرفتن پروانه باید دو مقطع مرتبط خونده باشید فقط با ارشد امکانش نیست (یا کارشناسی و ارشد- یا ارشد و دکتری). برای وزارت بهداشت با کارشناسی غیرمرتبط نمیتونید شرکت کنید

 13. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم کتاب روان آموز علم النفس الان آمادس ؟

 14. فاطمه یزدان پناه

  سلام. قیمت فقط کتاب‌های رشته ی بالینی، ارشد( همه ی دروس) چقدره؟

 15. سلام من تغیر رشته ای هستم و واقعا بین این منابع گیج شدم چندتا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید.
  یک این که کتاب زبان روان و عمومی که تازه منتشر شده رو این جا نگفتید میخواستم ببینم توصیه میکنید؟
  دو این که اگه انگیزش روان آموز رو تهیه کنم دیگه نیازی به خداپناهی نیست؟
  و سه این که درمورد درس مرضی و کودکان استثنایی در بعضی سایت های دیگه اصلا گنجی رو به عنوان منبع نگفتن خیالم راحت باشه که این دو کتاب گنجی به عنوان منبع اصلی قابل اتکا هست؟
  ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.

  • مدیر سایت

   چون این پست قبلا نوشته شده کتب جدیدمون توش نیست. ما همه کتبی که روی سایت میزاریم مورد تایید هست و پیشنهاد میشن،کتاب زبان هم که عالی هست. بله جزوه انگیزش مناسبه چون از کتاب روانتره و با توجه به وقت باقیمونده انتخاب معقولتریه…کتاب گنجی منبع خوب و مهمیه که یکسال چند سوال داشته اما کافی نیست برای همین ما جزوه رو با کاپلان و هالجین تکمیل کردیم

 16. سلام من معلم کودکان استثنایی هستم برای ارشد میتونم تو ارشد روانشناسی شرکت کنم انشاءالله؟

 17. سلام میخواستم بپرستم ایا تمام کتاب های روان آموز تست های سال های قبل مربوط به هر فصل رو هم داره؟

 18. سلام با آسیب شناسی و کودکان استثنایی گنجی تا چقدر سوالات کنکورو پوشش داده؟
  فقط شما کتب آقای گنجی رو به عنوان منبع اول معرفی کردید جای دیگه ای منابع دیگه ای گفتن دلیلش چیه؟

  • مدیر سایت

   سلام منابع زیاده و نمیشه گفت اولی چیه. ما اونچه کاملتر بوده معرفی کردیم ولی در مجموعه روان اموز از بقیه کتب هم استفاده کردیم

 19. محبوبه ابراهیمی

  با سلام و سپاس
  دوست عزیز ، من برای ارشد بالینی ۹۹ قصد شرکت و قبولی در سراسری دارم اما نیاز به مشاوره و راهنمای تحصیلی
  آیا مجموعه شما برای این امر هم مشاوره و راهنمایی دارند

 20. سلام وقت به خیر.
  ببخشید میخواستم بدونم لازمه برای ارشد بالینی روانشناسی عمومی با درصد بالازده بشه یا حتی میشه سفید گذاشت؟
  دروسی که بیشترین تاثیر رو دارن و باید بیشتر مطالعه بشه معرفی کنید.متشکرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام نه درس عمومی برای گرایش بالینی ضریبی نداره و میتونید سفید بگذارید. اگر میخاید در گرایش عمومی هم رتبه خوبی بیارید اون وقت میتونید عمومی رو هم بزنید…………ضرایب دروس در قسمت ارشد سایت ذکر شدند با این حال توصیه ما اینه که تعادل در همه حفظ بشه و همه به یک میزان مطالعه بشن

 21. سلام . آیا “روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی” با “روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی” تفاوتی داره؟ توی دفترچه سازمان سنجش اینها دو تا عنوان مختلفن و ضرایب مختلفی هم دارن

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی شامل سوالاتی از اختلالات بزرگسال بعلاوه اختلالات کودکان و بیماری های کودکان استثنائی هست. این درس هست که برای گرایش بالینی یا عمومی باید بزنید

 22. سعیده گریوانی

  سلام و تشکر از سایت خوبتون… من کارشناسیم رو مهندسی معماری خوندم و قصد دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم… سوالم اینه با توجه به اینکه نسبت به اصطلاحات روانشناسی هیچ آشنایی ندارم، بهتره از کودوم کتاب شروع کنم تا ناامید نشم ؟! خیلی ممنون میشم برام ایمیل کنین پاسخ رو… .

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام وقتی هر کتابی رو شروع کنید اصطلاحات مختص خود اون درس رو یاد خواهید گرفت اما شما میتونید با خود درس عمومی شروع کنید که هر فصلش در واقع خلاصه ای از هر کدوم از درس های دیگه هست. نگران نباشید هر چی هم نمیدونستید با یک سرچ ساده متوجهش میشید و هر چه جلوتر برید جاهای دیگه توضیحاتی براش میخونید چون درس ها به هم مربوط هستن.

 23. سلام،منابع ارشد رشته روانسنجی فرق می کنه و اینکه لطفا اطلاعاتی درمورد این رشته برامون قرار بدین

 24. سلام ببخشید یعنی واسه کنکور ارشد روانشناسی همین ۱۱ تا کتاب فقط مطالعه بشه؟ بقیه کتاب هایی ک خوندیم مثل spss ب کار نمیان؟

 25. عرض سلام و ادب و احترام ببخشید من با لیسانس ریاضی ایا این امکان را دارم در ازمون ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم ؟ چون بسیار به این رشته علاقه مندم

 26. سلام وقت بخیر.
  ببخشید من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم الان بخوام برای ارشد بالینی یا عمومی بخونم همین منابع بالا باید خونده بشه؟ و اینکه رتبه برای سراسری تهران تا چقدر قبول میشه ؟؟

 27. سلام و خسته نباشید.من لیسانس حسابداری داریم ایا میتونم برای ارشد در رشته روانشناسی شرکت کنم؟

 28. من ترم آخر روان شناسی آزاد میخونم.میخام ارشد بالینی قبول بشم فرقی نداره‌آزاد یا سراسری. اگر فقط اون کتاب هایی که برای فرصت محدود هست رو بخونم کافیه؟؟

 29. سلام میشه بهم بگید برای تفسیر آزمون روانی باید کدوم رشته روانشناسی انتخاب کنم؟ومنابع ارشدش چیه؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام ساخت و تحلیل آزمون ها مربوط به روان سنجی هست اما تفسیر نتایج یک آزمون کار روانشناس هست. که همون گرایش بالینی یا عمومی میشه

 30. با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوب شما.
  یک راهنمایی ازتون میخواستم. قصد من قبولی در گرایش عمومی هست و به همین دلیل قصد پاسخگویی به سوالات درس بالینی رو ندارم. با این اوصاف نیازی به مطالعه ی کتاب بالینی فیرس هست؟
  به این دلیل این سوال رو پرسیدم که فصول ۲ و ۴ کتاب آسیب شناسی آقای گنجی بیشتر به بالینی مرتبط هستند. به خاطر فهم این دو فصل لازمه از فیرس مطالعه کنم؟ اساسا چقدر محتمله که از فصول ۲ و ۴ کتاب آقای گنجی که به اختلالات مربوط نیستند در درس آسیب شناسی سوال بیاد؟

  • مدیر سایت

   سلام ۱.نه نیازی نیست ۲. بهتره مقدمات گنجی خونده بشه و حذف نشه چونتست داشته در اسیب، اما اگر وقت ندارید میتونه اولویت اخر باشه

 31. سلام.
  چرا منابع رو برای گرایش های دیگه مشخص نکردین؟؟؟؟
  سایتتون خیلی خوبه و مطالب مفید زیاد داره ولی نسبت به گرایش های دیگه به خصوص کودکان استثنایی کم لطفی داره
  منبع مشخص نکردین و علاوه بر اون حتی توی قسمت ضرایب درسی ضریب موردنظر برای این گرایش رو ننوشتین
  مصاحبه با رتبه های برتر این گرایش هم که بماند……

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام بله ما روی گرایش بالینی و عمومی فعلا تمرکز داریم هدفمون این هست که بتونیم بقیه رو هم پوشش بدیم که قطعا با حجم بالای کار نمیشه عجله کرد. ایشالا به تدریج. ولی مشاور برای این گرایش داریم که میتونید مشاوره تلفنی بگیرید

 32. من برای درس بالینی کتاب فیرس رو دارم‌با کتاب پوران پژوهش.لازمه که مدرسانش رو تهیه کنم؟
  کتاب پوران‌پژوهش بده؟

 33. سلام خسته نباشید.چندتا سوال داشتم اول اینکه مشاوره خانواده زیر مجموعه روانشناسی عمومی است؟
  دوم اینکه منابعش برای ارشد با بالینی فرق داره؟
  سوم منابعش برای ارشد کدوم ها هستند؟

 34. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم برای آزمون وزرات بهداشت زبان عمومی
  منابعش چیا هستن و کلا منابعی باید بخونیم؟! لطفا جواب برام ایمیل کنین ممنون

 35. سلام خسته نباشید…در مورد علم النفس مطمئن باشیم که تا آخر تابستان آماده میشه؟؟نمیخوام جزوه ای جز جزوه شما تهیه کنم چون اطمینان به جامع و کامل بودنش هست

 36. سلام و عرض ادب خدمت شما ی سوالی داشتم من دانشجوی ترم۴ روانشناسی از دانشگاه پیام نور هستم میخواستم بدونم برای ارشد از حالا بخونم یا که ن و منابع اصلی که گفتید چیا هستند که بخوام بخونم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام منابع در همین پست فوق مفصل توضیح داده شدند………دروسی که مشکل دارید و حجیم هستند رو میتونید کم کم شروع کنید

 37. سلام میخواستم بدونم رواشناسی بالینی وزارت بهداشت و وزارت علوم آیا دوتا آزمون مختلف هستن برای پذیرش؟واینکه برای کنکور وزارت بهداشت هم مثل وزارت علوم اهمیتی نداره مدرک کارشناسی چی باشه؟

 38. سلام دکتر جان بنظرتون میزان تغییرات کنکور نسبت به سال ۹۵ چقدر هست هم منابع هم سبک

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام منابع تغییر اساسی نداشتن. به جز آسیب و استثنائی که کمی سوالات پراکنده تر از قبل شده و استثنائی تاکید بیشتری به آموزش شده تا عقب ماندگی.

 39. امیر بابایی

  با سلام و خسته نباشید ببخشید تفاوت روانشناسی وزارت علوم با روانشناسی بهداشت، به لحاظ کاری و شغلی چی میتونه باشه؟ آیا کسی با داشتن کارشناسی غیر مرتبط و سپس خواندن ارشد بالینی وزارت علوم، میتونه برای دکترای بالینی در وزارت بهداشت ادامه بده؟ ممنون میشم پاسخم رو به ایمیلم بفرستید لطفا با تشکر

  • مدیر سایت

   سلام یک پست در این زمینه در قسمت ارشد (فهرست بالای سایت) داریم مطالعه بفرمایید. بله میتونه کسی که ارشد علوم داره دکتری بهداشت بخونه.

 40. سلام وقت بخیر ، من لیست منابع ارشد خانواده درمانی چطور می تونم پیدا کنم ممنون می شم راهنمایی کنید .

 41. سلام و عرض خدا قوت
  تو این منابعی که معرفی کردین روانشناسی شخصیت نبود پس چرا باید شخصیت رو خوند؟

 42. سلام . در مورد درس آسیب شناسی من از چند نفر اساتید پرسیدم گفتن هالجین اولویت داره و بعضی هام میگن کاپلان و بعضی هام میگن گنجی . نمیدونم چیکار کنم .

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام منابع متعددی برای آسیب داریم قطعا نمیتونید همه رو مطالعه کنید ما اونچه جامع تر از بقیه بود رو اولویت اول گذاشتیم برای باقی منابع هم میتونید از جزوه سایت استفاده کنید

 43. سلام وقت شما به خیر
  تشکر از راهنمایی های خوب شما در این سایت
  برای کسی که لیسانس رشته دیگری تحصیل کرده و قصد تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی داره، آیا خواندن همین کتب معرفی شده کفایت می کند؟ آیا نیاز به خواندن کتاب پایه مثل هیلگارد نیست؟

  • مدیر سایت

   سلام بله همینها کافی هست. در صورتی که فرصت باشه خوبه که هر فصل هیلگارد رو هم قبل از مباحثی که میخاین مطالعه کنید، بخونید. ولی الزامی نیست

 44. سلام من کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته نرم افزار خوندم .الان میخوام برای ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا میشه خوند ؟

 45. سلام یک سوال من روانشاسی عمومی وزرت علوم خ وندم البته شبانه خوندم و رایگان نبوده ولی لیسان من فلسفه غرب بوده میتونم در ارشد وزارت علوم روانشناسی شرکت کنم قبولم میکنن یا نه ؟
  خواهشی که دارم جواب رو برام میل کنین .
  واقعا از همه عوامل از مدیریت کلان کارمندهای خوبش حتی عوامل اجرایی اش تشکر میکنم سایت خوبی دارین که جوابها رو اکثرا عالی پست میکنن
  ممنون از همه تون

 46. سلام
  برای کنکور ارشد۹۸ توی درسها تغییری ایجاد نمیشه ؟ باتوجه به اینکه چارت اموزشی تغییر کرده از سال۹۴ !؟

 47. سلام . خسته نباشید
  من کارشناسی میکروبیولوژی خوندم – میتونم برای ارشد روانشناسی شرکت کنم؟

 48. سلام خسته نباشید
  ببخشید شما مشاوره شخصی هم میکنید؟
  من کارشناسی علوم اجتماعی دارم و میخوام ارشد روانشناسی عمومی کنکور بدم. التبه کنکورسال ۹۸ و نیاز ب مشاوره و راهنمایی دارم..

  • مدیر سایت

   سلام بله. اطلاع رسانی برای کنکور ۹۸ در سایت انچام خواهد شد. الان هم اگر مشاوره لازم دارید به بخش تعیین وقت سایت مراجعه کنید

 49. سلام.من الان دانشجوی ترم۴ روانشناسی ام.بنظرتون برای قبولی دردانشگاه های دولتی از الان شروع کنم مطالعه؟

  • مدیر سایت

   سلام نیازی نیست کنکوری خوندن رو الان شروع کنید ولی هر درسی که پاس می کنید سعی کنید منبع کنکوری اصلی رو باهاش بخونید که بعدا راحت باشید، همچنین روی تقویت زبان کار کنید

 50. سلام. وقتتون بخیر.
  یه توضیح در مورد تفاوتهای روانشناسی عمومی،بالینی وروانشناسی تریتی میدید
  ممنون میشم

  • مدیر سایت

   سلام یک پست برای تفاوت عمومی و بالینی در قسمت کنکور ارشد داریم. مطالعه بفرمایید. روانشناسی تربیتی هم در حیطه آموزش و پرورش متمرکز هست رتبه یک این رشته جزو مشاوران سایت هست اطلاعات تخصصی تر رو از ایشون میتونید بگیرید

 51. با سلام خسته نباشید
  من کارشناسی کامپیوتر دارم الان در کنکورارشد ۹۷ روانشناسی عمومی ثبت نام کردم واصلا توجیه نیستم ک چند کتاب باید بخونم چه منابعی هستن کدوم کتابو بخونم و نویسنده ش کی باید باشه
  لطفا راهنمایی بفرمائید

 52. باسلام
  من کارشناسی کامپیوتر خوندم الان ارشد روانشناسی عمومی ثبت نام کردم و اصلا توجیه نیستم ک چه منابعی بخونم چند کتاب هستن ؟مثلا کدوم کتاب و از کی ؟
  خواهش میکنم توجیه کنید

 53. سلام
  ببخشید من کارشناسی زبان دارم. سوالم اینه که اگر ارشد روانشناسی بخونم با توجه به اینکه شما گفتید دو مقطع باید مرتبط باشه، نمیتونم پروانه نظام رو بگیرم؟ و در اینصورت چکار باید کنم چون به روانشناسی علاقه دارم؟

  • مدیر سایت

   سلام نمیتونید پروانه بگیرید اما میتونید زیر نظر شخص دیگه ای که پروانه داره کار کنید یا کارهای غیردرمان انجام بدین

 54. سلام.من یه برنامه ریزی میخاستم برای خواندن دروس روانشناسی عمومی برای آزمون ارشد سال ۹۸از کجا میتونم برانه تهیه کنم؟

  • مدیر سایت

   سلام از مشاوره تلفنی با مشاوران سایت استفاده کنید. شروع برنامه کنکور ۹۸ رو در سایت و کانال اعلام خواهیم کرد

 55. سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم آیا تمام قسمت های کتاب کاپلان و سادوک رو برای کنکور ارشد باید خوند یا بخش هایی از اون( مثلا فارماکولوژی یا زیستی) حذف میشه.

 56. سلام و‌خداقوت،من کارشناسی زیست شناسی دارم و‌میخوام ارشد بالینی بخونم،برای مجوز نظام حتما باید دو دوره تحصیلی یک‌رشته مرتبط رو گذروند؟ یا حتما باید کارشناسی روانشناسی داشته باشم؟ دوره ارشد و دکترا در پی هم داشته باشیم مجوز نظام میشه گرفت؟

 57. سلام
  با توجه به اینکه کمتر از ۵ماه تا کنکور وزارت علوم باقی نمونده و من بنابر دلایلی تا به الان نتونستم شروع به خوندن کنم بنظرتون تنها خوندن کتاهای مدرسان شریف کفایت میکنه؟ اگر نه کدوم مبابع اولویت دارند که وقتم رو بیشتر به اونها اختصاص بدم.
  ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید

 58. سلام شما در پاسخ یکی از دوستان اشاره کردید که آوردن رتبه ی خوب پارامترهای دییگه ای هم لازم داره میشه شفاف تر توضیح بدین؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   منظور رعایت همه اصولی هست که برای مطالعه صحیح لازم داریم سعی کردیم در قسمت نکات مشاوره ای سایت (در قسمت کنکور ارشد) بسیاری از اونها رو توضیح بدیم

 59. سلام خسته نباشید
  من لیسانس مکانیک خودمو در سال ۹۳ از دانشگاه آزاد گرفتم
  خواستم بپرسم آیا من میتونم فوق ام را رشته روانشناسی بخونم؟
  لطفا بهم بگین به چه صورت میتونم؟
  ممنون از لطف شما

 60. سلام ببخشید ازکتاب یاهمان راهنمای کامل تغییرات و نکات ضروری DSM-5
  درازمون ارشد روانشناسی دردرس اسیب شناسی روانی سوال می اید یاخیر؟درسالهای قبل چندسوال ازاین قسمت امده؟واگرسوال می اید ازهمین تغییرات سوال می اید یااین تغییرات راباموضوعات دیگریکی میکنندوسوال می دهند؟
  ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   شما باید به تمامی تغییرات مسلط باشید که هم در این راهنما هم در کتاب اسیب شناسی ذکر می شوند. بله سوال در دو سال اخیر داشته ایم از مهمترین تغییرات.

 61. سلام.خسته نباشید.من میخوام واسه کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم و منابع رو ۳ سال پیش تهیه کردم به نظر شما تو این سالها تغییراتی تو کتابا صورت گرفته ؟ چون من همه منابع اصلی رو دارم ..ممنونم ..بنظر شما میشه تو این ۵ ماه برای رتبه خوبی خوند و قبول شد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام مهمترین تغییرات مربوط به اسیب شناسی و بالینی هست که بهتره ویراست جدید تهیه بشه. بقیه تغییر خاصی نداشتند……..۵ ماه فرصت خوبیه اگر به خوبی مطالعه و برنامه ریزی بشه.

 62. سلام.میخواستم بدونم برای اسیب شناسی بهتره جزوه روان اموز رو بگیرم یا فلش کارتهای نارنگی کافیه؟یا هر دو لازمه؟

 63. سلام، ببخشید یه سوال دیگه من الان تقریبا تمام منابع رو دارم ولی برای درس رشد، جلد دو لورابرک رو دارم و رشد پوران پژوهش رو به نظرتون با این وقت کم نیازی هست منبع جدیدی تهیه کنم اگه بخوام تهیه کنم چی پیشنهاد میکنین، البته کارشناسی رشته روانشناسی بودم و پایمم قویه سرعت مطالعمم خوبه ولی با توجه به زمان کمی که دارم میترسم به همه درسا نرسم

  • مدیر سایت

   سلام. عذر میخام که دیرپاسخ میدیم چون حجم پیام ها بالاست. اما جهت اطلاع دوستان، در قسمت منابع گفته شده که در صورت کمبود وقت برای هر درس چه چیزی مطالعه بشه

 64. سلام، من کتاب روانشناسی بالینی رو دارم روش نوشته( ویراست جدید) وملاک های تشخیصییش بر اساس dsm4تجدید نظر شده اس، من گیج شدم یعنی بازم خیلی عوض شده؟ باید کتاب جدید تهیه کرد؟ میشه پوران پژوهشو در کنارش تهیه کرد؟

  • مدیر سایت

   عذرخواهم که دیر پاسخ میدیم به دلیل حجم بالای کامنت ها، اما جهت اطلاع دوستان باید اخرین ویراست فیرس طبق دی اس ام پنج تهیه بشه.

 65. سلام. میخواستم بدونم بدونم داشتن منابع اصلی و با کتابهای کمک درسی مانند مدرسان/پوران پژوهش و یا شما حدودا تا چند درصد میشه در دروس مختلف زد؟ منظورم اینه که خرید منابع اصلی تا چه حد در رتبه اثر میذارن؟

  • مدیر سایت

   سلام عذرخاهم که دیرپاسخ میدم اما این پاسخ برای بقیه هم مفیده. این سوال بستگی به شرایط شخص داره من در قسمت پست “یک بار برای یک سال” مفصل در مورد این قضیه صحبت کردم. اون رو مطالعه بفرمایید

 66. سلام وقت بخیر
  از کتاب زیر میشه به عنوان منبع آسیب استفاده کرد
  شرح حال بیماران بر اساس DSM-5
  نویسنده : دکتر جان و.بارن هیل
  مترجم : فرزین رضاعی – محمد منایی – فرهاد شاملو

  تشکر از شما و سایت خوب و مفیدتان

 67. سلام برای مطالعه روانشناسی عمومی ترجمه براهنی بهتره یاترجمه گنجی؟چون شنیدم ترجمه گنجی کاملتره.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام من قبلا ترجمه براهنی رو خوندم و مشکلی نداشتم. ولی هر کسی با یک مترحمی ممکنه راحت باشه. میتونید توی کتابفروشی ها مقایسه کنید

 68. سلام.من میخوان ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم منابع رو ازکجا میشه تهیه کرد

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام منابع رو در همین پست توضیح دادیم. اونها که منبع اصلی هستن از فروشگاه ها یا انتشارات خود اون کتب، کمک آموزشی های روان آموز هم از همین سایت قسمت فروشگاه

 69. سلام خسته نباشید من میخوام ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم منابع و ازکحا میشه تهیه کرد

 70. سلام من منابع ارشد بالینی میخام چجور اقدام کنم

 71. با سلام خدمت شما ،به نظر شما میشه الان شروع کرد و دانشگاه خوب قبول شد ؟

 72. سلام میشه منابع روانشناسی بالینی۹۷ رو بصورت یک جدول قرار بدین ممنون میشم

 73. سلام من رشتم زیست شناسی بوده ارشد روانشناسی میتونم کنکور بدم ینی؟ با اینکه هیچ شناختی از این رشته ندارم .و اینکه میشه بگید روانشناسی بالینی بهتره یا عمومی ؟فرقشون چیه اصن

 74. سلام
  میشه لطفا منابع رو کامل کنید ؟
  درس کودکان استثنایی ، چه کتابی بخونیم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام. مدرسان برای کمک آموزشی، منابع اصلی برای وقت مناسب گنجی، وقت کمتر میلانی فر…وقت اگر محدود باشه مدرسان کافیه

 75. برای روانشناسی گرایش استثنایی چه منابعی مطالعه کنیم؟شما اینجا گرایش مشخص نکردین آخه

 76. سلام خسته نباشین.خواندن منابع مدرسان همشون میتونن در آوردن رتبه ۲ رقمی تاثیر داشته باشن؟

 77. سلام… دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روانشناسی هستم، هدفم اینه که حتما توی یکی از دانشگاه های خوب کشور ارشد بالینی یا شناختی قبول شم، میخوام از همین الان زبان خوندنو شروع کنم، لیندالیل مناسبه؟

  • مدیر سایت

   بله مناسبه ولی برای ایجاد یک پایه برای خواندن متون بعدی. بعد از اون متون سال های گذشته، درک مطلب های بیشتر و متن خوانی از ویکی پدیا

 78. سلام.رشته من مدیریت بازرگانی بوده حالا برا ارشد میخوام روانشناسی عمومی بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید که باید از کجا شروع کنم .تشکر

 79. سلام خسته نباشین فلش کارتاتونو چه جوری میتونم تهیه کنم و قیمتش چنده؟؟

 80. سلام شما اعلام کردید منبع اصلی آسیب کتاب گنجی هست ولی بعضی جاها میگن قبلا منبع کنکور ازاد بوده و الان دیگه نیست این درسته؟مثلا کتاب سیلگمن بهتراز گنجی هست؟باید کدوم خوند واقعا؟

  • مدیر سایت

   سلام ما با توجه به تغییر DSM کتابی رو معرفی کردیم که جدید و بر اساس اخرین تغییرات اسیب شناسی باشه. هالجین هم ویراست جدیدش هست اما خیلی مطالبش کمه. بنابراین گنجی گزینه بهتری است و همچنین ازش سوال هم بوده در کنکور. حالا اگر فرصت خوندن کتاب گنجی رو ندارید میتونید کتاب کم حجم تری بخونید بعلاوهه مجموعه اسیب روان آموز

 81. سلام خسته نباشید بخشید من دانشجو سال اخر روانشناسی هستم ایا به نظرتون توی این ماه های که باقی مونده اگه شروع کنم به خوندن منابع اصلی میتونم رتبه خوبی بیارم؟؟

  • مدیر سایت

   سلام بله فرصت خوبیه برای شروع.. گرچه، رتبه خوب پارامترهای دیگه هم داره که با رعایت اونا میتونین موفق بشین.

 82. نرگس تیماچی

  سلام..میخواستم بدونم که مجموعه روانشناسی بالینی تون کی آماده میشه؟ و همچنین جلد دوم آسیب شناسی روانی؟

  • مدیر سایت

   جلد دو اسیب تا اواسط هفته دیگه منتشر میشه. مجموعه بالینی اصلا مشخص نیست میتونید از کتاب مدرسان شریف استفاده کنید

 83. سلام ببخشید ی سوالی داشتم…واسه تغییر رشته بهتره اول فقط منبع خونده بشه یا همراه با کمک اموزشی؟
  زیاد فرق داره این ۲ روش و کدوم بهتره؟

  • مدیر سایت

   سلام وقتی فرصت کافی باشه بهتره حتما برای یک درس حتما یک منبع اصلی در کنار یک کمک آموزشی خونده بشه. مگر اینکه وقت خیلی محدود باشه و پایه قوی.

 84. سلام من میخام ازمون کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنم البته سال ۹۷و هیچ زمینه ای از روانشناسی ندارم میخاستم لطفا راهنماییم کنید ک منابع ارشد کدومه و از کجا میتونم تهیه کنم…متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *