خانه » آزمون دکترای روانشناسی » نکات مشاوره ای » برنامه ریزی کنکور دکتری روانشناسی
916-1301101006350-L

برنامه ریزی کنکور دکتری روانشناسی

اغلب شما که از سد کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی گذشته اید، با شیوه مطالعاتی صحیح برای کنکور آشنا هستید. چه برای آنها که جزو این دسته هستند و چه کسانی که زمان زیادی را صرف مطالعه کنکور کارشناسی ارشد نکرده اند، این ماه های باقی مانده فرصت بسیار مناسبی است تا نتیجه مطلوبی کسب کنند. با در نظر گرفتن تفاوت هایی که در کنکور دکتری وجود دارد لازم است که بار دیگر چارچوب مطالعاتی اصولی را مرور کرده و با رعایت نکات ریز اما مهم از اولین مرحله آخرین کنکورتان به راحتی بگذرید.

مثل همیشه اولین گامی که به آن تاکید می شود، هدف شما از ادامه تحصیل است. شاید بتوان گفت که در اینجا تاکید بر هدف حتی مهم تر از قبل است. هر کدام از شما بعد از پایان مقطع کارشناسی ارشد درگیر کاری هستید و یا برنامه ای را در ذهن می پرورانید. این سوال را از خودتان بپرسید ” ورود به مقطع دکتری چه کمکی به دستیابی من به هدفم می کند”. چه چیزی می خواهید که با مدرک کارشناسی ارشد نمی توانید به دست بیاورید؟ آیا صرف چندین سال در دانشگاه واقعا مناسب شرایط و برنامه شماست؟ وقتی این پاسخ را یافتید و مشخص کردید که ورود به این مقطع می تواند وسیله ای مناسب برای رسیدن شما به اهدافتان باشد انگیزه لازم را برای شروع و حفظ برنامه مطالعاتی خواهید داشت اما در صورتی که از این مرحله به درستی عبور نکنید یا نمی توانید در کنکور موفق شوید یا حتی اگر وارد مقطع دکتری شدید با سردرگمی بیشتری روبه رو خواهید شد. بنابراین گام اول، تعیین هدف های روشن است.

پس از تصمیم برای شروع مطالعه، اولین کار شما مرور تجارب کنکور کارشناسی ارشد است. در کنکور کارشناسی ارشد چه کردید؟ اگر نتیجه مطلوب را کسب کرده بودید، فکر می کنید چه عواملی در آن نقش داشتند؟ اگر نه، چه چیزی عامل عدم کسب نتیجه مطلوب بود؟ قطعا مشخص کردن این عوامل کمک بسیاری خواهد بود که راه را برای شما هموارتر خواهد کرد و مانع آزمایش و خطا خواهد شد. برای دروس اختصاصی چه منابعی مطالعه کرده بودید؟ آیا این منابع جزو اولویت های مطالعاتی کنکور دکتری هستند؟ اگر این طور باشد، قطعا کار شما راحت تر خواهد بود چرا که مطالب با یک مرور مناسب از حافظه بلندمدت شما بازیابی خواهند شد. اگر هم اینطور نیست، زمان مناسبی دارید که اولین اولویت پیشنهادی را تهیه و مطالعه کنید و در صورت زمان کمتر برای سایر مطالب از مجموعه های سایت استفاده کنید. تست های کنکور کارشناسی ارشد نیز در زمینه دروس تخصصی کمک کننده خواهند بود. تنها در مورد آمار است که باید با تلاش بیشتری نسبت به ارشد با آن روبه رو شوید و سرمایه گذاری بیشتری برای آن بکنید.

گام بعدی، توجه به دروس عمومی و تصمیم گیری درباره آنها است که گرچه ضریب پایینی دارند اما همچون درسهای ضریب پایین کارشناسی ارشد، جای رقابت شما هستند و نباید از آنها چشم پوشی کنید! مشکل بسیاری از دوستان در اینجاست چرا که ممکن است سال ها از زبان عمومی فاصله گرفته باشند و تا به حال حتی اسم درس استعداد تحصیلی را هم نشنیده باشند! اما از انجا که دروس تخصصی به زیادی ارشد نیستند می توان زمان مناسب را برای این دروس گذاشت و چون به طور کلی درصد این دروس در بین داوطلبان بالا نیست رسیدن به یک درصد متوسط کفایت می کند. اما دسته ای از داوطلبان هستند که زمان مطالعاتی بسیار کمتری دارند. این دوستان می توانند بیشتر وقت خود را صرف دروس تخصصی که ضریب چهار دارند بکنند، اما خوب مرور کنند تا بتوانند درصد مطلوبی را به دست آورند چرا که اگر زمان مناسبی برای مطالعه همه دروس نباشد قطعا دروس تخصصی در اولویت است. استعداد تحصیلی کلا زمان زیادی از شما نخواهد گرفت چون همه بخش های آن را نمی خوانیم ولی زبان به یک برنامه منظم روزانه نیاز دارد.

گام بعدی مشخص کردن برنامه مطالعاتی بلندمدت و کوتاه مدت است. در ابتدا باید منابع مطالعاتی برای تک تک دروس مشخص شوند و بر اساس حجم و زمان مطالعاتی یک برنامه ریزی واقع بینانه مشخص شود. از آنجا که تعداد دروس زیاد نیست پیشنهاد می شود که برای هر یک منبع اصلی پیشنهادی را مطالعه کنید و یک حتما یک مجموعه کتاب کمک آموزشی برای پوشش سایر مطالب بخوانید. در صورتی که زمانتان کم است می توانید تنها مباحث مهم و پرتکرار را از منابع اصلی بخوانید و برای باقی مطالب خلاصه کتاب بخوانید. در نهایت دسته ای از دوستان هم هستند که فقط باید خلاصه کتاب بخوانند چرا که دوره مناسب بسیار مهمتر از منابع مطالعاتی متعدد است. پس از مشخص کردن منابع، یک برنامه ریزی بلندمدت نیاز دارید که می توانید با محاسبه تعداد صفحات یا فصول آن را بنویسید و البته در طی مسیر اصلاح کنید. بعد از یک هفته مطالعه می توانید مشخص کنید که اگر به همین روال پیش بروید در چه زمانی هر کتاب تمام خواهد شد و با توجه به زمان باقی مانده اگر لازم باشد ساعات مطالعه را تغییر خواهید داد و در غیر این صورت به همان روال پیش خواهید رفت. بنابراین می توان گفت انجام یک هفته از برنامه کوتاه مدت شما می تواند در نوشتن برنامه بلندمدت کمک کننده باشد. در برنامه هفتگی کوتاه مدت دروس تخصصی را به شکلی در هفته پخش می کنیم که تمام دروس در هفته قرار بگیرند. زبان را روزانه می خوانید و با جعبه لایتنر طی روز مرور می کنید. می توانید یک روز گرامر و یک روز لغت و درک مطلب بخوانید. استعداد تحصیلی را می توانید بسته به پایه خودتان هر روز بخوانید یا بخشی از زمان آن را به یکی از دروس اختصاصی که برای شما مشکل تر است و حجم بیشتری دارد اختصاص دهید. در ادامه هر درس  به شکل جداگانه توضیح داده شده است:

آسیب شناسی روانی:

همانطور که می دانید کتاب های بر اساس ویراست جدید DSM وارد بازار شده اند. در کنکور دکتری سال ۹۳ از این ویراست سوالی طرح نشده بود اما از آنجا که در کنکور کارشناسی ارشد ۹۳ تاکید اصلی سوالات بر منابع جدید بوده است توصیه می شود که این کتاب ها را در اولویت مطالعه قرار دهید. مهم ترین منبع برای کنکور دکتری روانشناسی خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک است. یکی از کتابهای دیگر که به عنوان منبع معرفی می شود کتاب آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 از آقای گنجی است، گرچه این کتاب بیشتر در ارشد مورد تاکید ماست. در سال های گذشته تاکید کنکور دکتری روانشناسی بر مباحث کتاب روانشناسی مرضی تحولی دادستان به خصوص بخش اول از جلد یک بوده است که اغلب چند سوال از آن طرح شده است. توصیه می شود در صورت امکان حتما خلاصه این کتاب یا حداقل بخش مذکور را مطالعه کنید. می توانید برای پوشش سایر مطالب از مجموعه مرضی موجود در سایت استفاده کنید. این مجموعه توسط خانم ابراهیمی رتبه دو دکتری ۹۵ و رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی نیز مطالعه شده و مورد تایید ایشان است.

روانشناسی رشد:

منابع اصلی برای این درس طی چند سال اخیر سه کتاب است اما هر سال یکی اولویت داشته است. پس اینجا اولویت بندی نمی کنیم و هر سه را معرفی می کنیم: روانشناسی رشد کرین ، روانشناسی ژنتیک دکتر منصور و دکتر دادستان و روانشناسی رشد لورابرک. در صورتی که زمان ندارید مجموعه کتاب روانشناسی رشد روان آموز به خوبی تمام مباحث این کتابها را پوشش می دهد به شکلی که به هیچ کتاب کمک آموزشی دیگری نیاز نخواهد بود. جزوه دکتر پورحسین نیز اکیدا برای تسلط بر نظریه ها توصیه می شود. سرمایه گذاری روی این درس می تواند درصد مناسبی را به ارمغان بیاورد چرا که مباحث مهم این درس شبیه کارشناسی ارشد و تقریبا مشخص هستند.

آمار و روش تحقیق:

در کنکور کارشناسی ارشد تاکید می کردیم به همان شکلی که سوالات چند سوال اخیر مطرح شده مطالعه کنید و فرمول های بلند آمار را حفظ نکنید. برای کنکور دکتری هم پیشنهاد می کنیم به همان شکلی که سوالات دکتری چند سال اخیر مطرح شده مطالعه کنید، بنابراین همه فرمول ها را حفظ کنید! اگر قصد دارید به سوالات آمار به خوبی پاسخ دهید باید به حل مسایل تسلط داشته باشید. گرچه تجربه شخصی نشان می دهد اگر سوالات به این شکل طرح شوند اکثرا قادر به پاسخ گویی در آن زمان محدود نیستند و اشکالی نخواهد داشت اگر از برخی مباحث مشکل عبور کنید و تمرکزتان را بر روش تحقیق و سایر مباحث آمار بگذارید. از آنجا که کنکور قابل پیش بینی نیست مطالعه درس آمار را کنار نگذارید ولی اگر در کنکور شاهد سوالات بلند با جواب طولانی بودید و قادر به پاسخ گویی نبودید نگران نشوید!

منابع پیشنهادی این درس بسته به پایه شخص دارد که در ابتدا شامل آمار و روش تحقیق دکتر دلاور است (به عنوان کتب پایه). سایر منابع را در بخش منابع دکتری ذکر کرده ایم و چون زیاد هستند مجدد تکرار نمی کنیم. اما مجموعه آمار روان آموز که در حال ویرایش است، توسط رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه یک ارشد روانشناسی تهیه شده و همه مباحث مورد نیاز را همراه با تست پوشش می دهد.

روانشناسی یادگیری و شخصیت:

طبق کنکور پارسال این دو درس ممکن است تعداد زیادی سوال را به خودشان اختصاص دهند پس آنها را دست کم نگیرید. منابع اول معرفی شده در سایت برای آنها کافی خواهد بود. مجموعه های موجود در سایت نیز خلاصه ای از این منابع در اختیارتان می گذارد.

زبان عمومی:

زبان عمومی بیش از یک درس کنکوری برای شما ارزش دارد. الان دیگر زمان آن رسیده است که کمی به آن بها دهید. انتظار ندارید که دانشجوی دکتری باشید و نتوانید در یک کنفرانس خارجی حضور موثری داشته باشید یا یک مقاله تخصصی بنویسید. بنابراین الان زمان مناسبی است که مطالعه آن را شروع کنید! می توانید از همین لغات و گرامر متوسطی که برای کنکور نیاز دارید آغاز کنید. شیوه مطالعاتی این درس شخصی است. و حتی بخش هایی که روی آن سرمایه گذاری می کنید هم شخصی است (لغت، گرامر، درک مطلب). منابع معرفی شده شامل کتاب های در سطوح مختلف است که بسته به شرایط شخص انتخاب می شود. اگر زمان مطالعاتی هم کم است یا فعلا برنامه ای برای مطالعه پایه ای زبان ندارید، می توانید با یک خلاصه کتاب کنکوری آن را جمع کنید. مهم ترین امر در زمینه مطالعه زبان تکرار و استفاده از روش های مرور روزانه همچون جعبه لایتنر است.

استعداد تحصیلی:

این درس جدید و البته شیرین است. منبع پیشنهادی کتاب استعداد تحصیلی مدرسان شریف است. با توجه به اینکه اغلب داوطلبان رشته روانشناسی مدتی است که از حل مساله دور افتاده اند یا پایه ریاضی قوی ندارند پیشنهاد می شود از بخش درک مطلب و استدلال منطقی آغاز کنید. اگر فرصت کافی ندارید با مطالعه همین بخش ها هم می توانید به تقریبا نیمی از سوالات پاسخ دهید و همین درصد کافی خواهد بود. به نظر نمی رسد در کنکور فرصت کنید به سایر بخش ها پاسخ دهید.

با کلیک روی آیکن شبکه های اجتماعی زیر این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا در موفقیت آنها سهیم باشید!

به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در مطالعه

به بعضی هم باید گفت: کمی اعتماد به نفس هم بدچیزی نیست! بعضی دوستان طوری ...

۶۰ دیدگاه

 1. با سلام خانم دکتر عزیز ضمن تشکر از زحماتتون . من تازه مطالعه برای آزمون دکترا رو شروع کردم و جزوه روش تحقیق رو از سایت خریداری کردم برای جزوه آمار سوالی که برای من پیش اومده اینه که جزوه آمار روی سایت برای خانم بهزاد پوره . این جزوه ویراست جدیده و ویرایش شده هست؟ چون جایی از نوشته ها گفته شده که خانم ابراهیمی در حال آماده کردنش هستن. ممنون میشم سریع تر پاسخ بدین که جهت خرید اقدام کنم. با سپاس

   
 2. سلام وقت بخیر
  کنکور دکتری ۹۶ تغییر کرده یا مثل ۹۵ برگزار میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  من الان می خوام بخونم نمیدونم چطور میشه

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام هیچ خبری در این باره منتشر نشده که ما برای شما اعلام کنیم. ما تنها اخباری رو موثق میدونیم و اعلام میکنیم که از سایت سنجش منتشر بشه.

    
 3. سلام خانم دکتر من ارشد روانشناسی تربیتیم و کار نمیکنم .با این مدرک نمیدونم چیکار باید بکنم .برا دکتری میخوام ساله دیگه شرکت کنم .امارم عالیه به نظرتون برا اینکه رتبه بیارم مدرسان کفایت میکنه .و زبان ۱۱۰۰ لغات تافل و لغات ۵۰۴رو هم بلدم هیچ درسی مشکل ندارم نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 4. سلام

  خواستم بپرستم ایا دکتری ازاد مدرکش معتبرتره یا پیام نور؟

  از لحاظ هزینه هم ایا فرق دارن؟

  کدوم شهرها پیام نور روانشناسی عمومی داره؟

  ایا ازمون پیام نور جداست یا با دولتی هست دفترچه ش؟

  تشکر از لطف تون

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. اینکه ازاد معتبره یا پیام نور بستگی به دانشگاهش داره و البته هدف شما مثلا برای دکتری ازاد اگر ارشد ازاد خونده باشید بهتر هست. هزینه آزاد بیشتر است. برای اینکه کدوم شهرها این رشته رو داره به جدول ظرفیت پذیرش در سایت مراجعه کنید ( بخش کنکور ارشد در فهرست بالای سایت). ازمونش هم با هم هست و همونطور که در جدول پذیرش می بینید پیام نور هم جزو رشته هایی است که میتونید انتخاب کنید. موفق باشید

    
 5. سلام

  ببخشید من میتونم کار آموزی مو زیر نظر مشاورینی که
  پروانه از بهزیستی دارند بگذرونم؟

  یا اینکه فقط باید زیر نظر کسی باشه که پروانه از نظام سازمان روانشناسی داره؟

   
 6. چشم ممنونم

  اخه خیلی استرس دارم میترسم نرسم تموم کنم

  پس من فعلا دست نگه میدارم کتاب نمیخرم تا شما

  بعد کنکور بیای بگین از چه منابعی برای سال دیگه

  استفاده کنم ممنونم از لطف تون

   
 7. سلام

  سال دیگه کنکور ازاد دکتری دارم

  خواستم بپرستم برای رشد کتاب روانشناسی رشد دکتر حسن احدی و فرهاد جمهری رو بخونم خوبه؟

  استثنایی هم
  روانشناسی کودکان ونوجوانان استثنایی دکتر میلانی فر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام اصولا تمرکز ازاد بر کتاب لورابرگ هست. برای استنثائی هم همین میلانی فر خوبه و البته طبقه بندی های جدید دی اس ام رو هم بهتره بدونید. نظر من اینه که اجازه بدید کنکور امسال بگذره بعد منابع رو طبق امسال مشخص تر خواهیم گفت برای سال بعد.

    
 8. سلام من ازمونم سال دیگه ست تصمیم گرفتم ازاد روانشناسی عمومی شرکت کن کارشناسی و ارشد هم روانشناسی خوندم ازاد فقط منابع ازاد رو بهم بگید و از هزینه وحشتناک دکتری برام بنویسید و من از الان تا سال دیگه چکار کنم حتما باید مدرک تافل یا ایلتس یا تولیمو داشته باشم?مقاله هم یکدونه علمی پژوهشی لاتین دارم

  ایا مدرک ازاد معتبره؟یکم از دوره دکتری برام توضیح میدین یعنی وقتی به امید خدا دانشجو دکتری یشیم

  ایا مثل دوران ارشد هست یا خیلی متفاوته؟خیلی سخته?

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. برای دیدن منابع پیشنهادی به فهرست بالای سایت مراجعه کنید بخش کنکور ازاد. مدرک زبان لازم نیست که حتما برای ثبت نام داشته باشید ولی در مصاحبه نمره داره. چون هم کارشناسی و هم ارشد ازاد بودید برای سراسری روزمه خوبی باید داشته باشید ولی برای ازاد بیشتر ازمونتون مهم هست. مدرک ازاد هم قطعا معتبره ولی شما وقتی برای کار یا هر چیز دیگه ای اقدام می کنید با بقیه مقایسه می شید و اینکه کسی که داره از شما مصاحبه میگیره برای کار، پروانه یا هر چیز کلیت شرایط شما رو در نظر میگیره. شما دکتری ازاد خونده باشید اما روزمه کاری و پژوهشی خوبی داشته باشید چرا معتبر نباشه؟ دکتری هم دروس تقریبا مثل ارشد هست فقط کارهای شخصی مثل مقاله و کارهای عملی کلاسیتون بیشتره. حضورتون در دانشگاه ممکنه کمتر باشه اما کارهاتون بیشتره. باز هم بسته به دانشگاه داره دیگه که چه قدر از دانشجوی دکتری کار بخواد. موفق باشید

    
 9. ممنونم تشکر

  بعد خوندنشون ایا باز باید مال دکتری مدرسان اسیب رشد و امارش بخونم؟

  یا اونم همینه فرق نداره

  من مدرسان سال هشتادو نه که ثبت نام کرده بودم ارشد رو دارم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام نمیدونم از هشتاد و نه تغییری کرده یا نه باید از خود موسسه بپرسید بنده اطلاعی ندارم فقط میدونم کتاب های ارشد برای دکترا هم هست.

    
 10. سلام خسته نباشید

  من برای ارشد ازمدرسان شریف استفاده کرده بودم

  سال دیگه ازمون دکتری دارم

  یک سوال دارم از خدمدتون

  میگم ایا من میتونم همون جزوه های ارشد رو بخونم و تستش رو بزنم …

  اسیب و رشد و امار

   
 11. لطفا بهم بگید از الان چی بخونم برای هر درس

  مثلا لورابرگ رو یک جا نوشته بردید بخونم یا کرین بجای ژنتیک که تا حالا نخوندم چشم

  لطفا بقیه درس ها هم بگید کدوم کتاب هارو تهیه کنم بخونم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام . نمیدونم سوال قبلی چی بوده و من چی جواب دادم. اگر منظور برای امسال هست که منبع اصلی نمی رسید بخونید برای سال بعد هم از هر درس اولویتی که در بخش منابع نوشتم رو بخونید فقط برای رشد از کتاب کرین یا لورابرگ شروع کنید.

    
 12. سلام

  من سال دیگه کنکور دکتری میخوام بدم اما هنوز شروع به خوندن نکردم

  ادم استرسی هستم

  نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم

  تو قسمت اخرین دیدگاه دیروز از شخصی به اسم فایزه یا فرزانه اسمشون یادم نیست رتبه برتر کنکور دکتری بودن

  سوالی برای راهنمایی پرسیدم

  الان اخرین دیدگاه رو نگاه کردم اسم ایشون نیست چطوری اون صفحه رو پیدا کنم ببینم سوال و پاسخمو؟ تشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. متوجه منظور نمیشم پرسش و پاسخ ها رو در سایت مدیر سایت پاسخ می دهند که رتبه برتر هستند نه شخص دیگری. سایت یک بخش پرسش و پاسخ در فهرست بالای سایت دارد که اگر سوالات خود را در انجا مطرح کنید راحت پیدا می کنید. قبلا هم به دوستان عرض کرده ام که لطف کنند و سوالات خود را فقط در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنند.
   در مورد راهنمایی جهت مشاوره دکتری الان برای مطالعه سال اینده زود است فعلا به رزومه خود بپردازید که هفتاد درصد قبولی شما را شامل می شود و همچنین روی زبان کار کنید و در صورت امکان به دنبال مدرک زبان باشید. اگر هم قصد مطالعه داشتید از منابع پیشنهاد شده در سایت اولویت اول را تهیه کنید.

    
 13. سلام

  ممنونم تشکر

  به نظرتون من فقط کتاب موسسات رو بخونم کفایت میکنه؟

  مثل مدرسان یا ماهان یا غیره؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. خوندن برای کدام کنکور؟ برای امسال اگر میخوانید بله بسته موسسات را بخوانید مدرسان خوب است.

    
 14. سلام..لطفا بار بار علمی ضعیفی که من دارم بگید چکار کنم دکتری قبول بشن

  زبانمم ضعیفه..کارشناسی و ارشد دانشگاهی خوندم که از لحاظ بار علنی پایین اطلاعات ما در حد یک چهار تا کتاب

  الان ارزو دارنم با قبولی دکتری هم بار علمی بیفزایم هم به ارزون قبولی دکتراست برسم کمکم میکنید

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. بله قطعا اگر پایه ضعیف تری داشته بااشید به تلاش بیشتری احتیاج دارید که این فقط و فقط همت و انگیزه شخصی می طلبد و بس. منابع دکتری مشخص هستند به همان ها مسلط باشید میتونید از سد کنکور عبور کنید و بعدا شخصا بار علمیتون رو بالا ببرید.

    
 15. باسلام خدمت دکتر خجوی
  ۱٫ کتاب آسیب مدرسان+ کتاب تفاوت DSM5با dsm4 (نویسندشو نمیشناسم) همراه با جزوه شما برای دکترا کفایت می کند؟البته نمبخوام دوجلد گنجی را بخونم.چون همکلاسی شما فرمودند نخونم. ایشون همینارا معرفی کردند و فرمودند با شما درجریان بزارم.
  جزوه ۱۰۰صفحه ای آسیب ماهان برای دکترا را دیدید؟ مناسب می دانید؟
  ۲٫برای رشد: مدرسان+ پوران پژوهش+ جزوات شما را معرفی کردند. برای دکترا کافی ست؟
  ۳٫برای زبان فرمودند فقط مدرسان+ سوالات کنکورهای پیشین را بخونم . وقت شد ۱۱۰۰ و انتشارات فرهنگ الویت بعدی. نظرتون؟
  ۴٫ لطفا کل منابع مطالعاتی خودتون درباره زبان را بنویسید؟

  منتظر پاسخ های ارزشمند شما در این ۴ مورد هستم. باتشکر

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام منابع مطالعه شده را در همین پست ذکر کرده ام. برای دیدن منابع می توانید به بخش منابع در کنکور دکتری هم مراجعه کنید. بله خوب هستن به جز اینکه ۱۱۰۰ همزمان با گرامر خوانده شود. ماهان رو ندیدم. درباره گنجی تصمیم با شماست خواندن گنجی طبق ارشد یک پیش بینی است.

    
 16. کتاب ١١٠٠ واژه همین اسمش؟ یعنی برم مغازه بگم ١١٠٠ واژه بدین متوجه میشن؟

   
 17. ممنون. پس من خلاصه دادستان را ازتون میخرم.موقع واریز اطلاع میدم تا ارسال نمایید. در ضمن من قرار شد با راهنمایی های شما درک مطلب و لغات را از۱۱۰۰ بخونم.آیا برای قواعد ارزش داره که کتاب مدرسان را که ۴۶۰۰۰تومان بخرم. چون من فقط قواعدش را میخونم بقیه را نه. کتاب انتشارات فرهنگ ارزون تره. هزینه برام مهمه.لطفا راهنمایی کنید تا اگه صلاح شد بخرم و قواعد را تا دیر نشده شروع کنم. با تشکر

   
 18. سلام خدمت خانم دکتر خجوی
  با پیگیری هایی که کردم کتاب in use ترجمه فارسی شده است آیا صلاح می دانید فقط آن را مطالعه کنم؟
  و اگر آن را بخرم آیا لازم است کتاب مدرسان و انتشارات فرهنگ را بخرم؟
  و اینکه بین مدرسان و انتشارات فرهنگ لطفا یکی را که صلاح می دانید معرفی نمایید.

  درضمن دوست من همکلاسی شما در دانشگاه تهران می باشد. ایشون سایت شما را برای من معرفی کرده و در مورد استعداد تحصیلی فرمودند که ۴۰ روز آخر را شروع به استعداد تحصیلی نمایم آیا شما موافقید؟ و فرمودند که کتاب گنجی را عمیق نخونم.
  باتشکر از پاسخ های دلسوزانه شما

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام
   من ترجمه فارسی کتاب رو ندیدم ولی اگر منظور این هست که قواعد رو توضیح دادند به فارسی بله مناسب هست. از بین مدرسان و انتشارات فرهنگ من مدرسان رو مناسبتر دیدم گرچه شاید به این دلیل باشه که فرهنگ رو دقیق نگاه نکردم. در هر حال اونقدر تفاوت ندارند. من به شخصه اگر قرار به خواندن این یوز نبود فقط مدرسان را می خواندم. در مورد استعداد بله می توان در ماه اخر خواند ولی اگر میخواهید کامل بخوانید و مثلا بخش های با پایه ریاضی را هم بخوانید باید زودتر شروع کنید. در مورد کتاب گنجی متوجه نمیشم که عمیق نخوانید منظور چیست. شاید به این علت که عبارات انگلیسی را توضیح داده که بله باید از اینها رد بشید.
   موفق باشید

    
   • ممنون از پاسخ های صبورانه شما. منظور ایشون در مورد کتاب گنجی اینبود که زیاد کتاب جالبی نیست و کتاب بهتر از آن تو بازار هست که قرار شد برام بفرسته انشا… . و یک چیزی که ذهنمو خیلی مشغول کرده اینکه من ۱۱۰۰ واژه را فقط لغاتش را به سبک لایتنر حفظ می کنم.آیا باید جملاتی که در داخل کتاب هست را هم بخونم؟ آیا در بخش درک مطلب مدرسان به همراه ۱۱۰۰ کافی ست؟ و شما در مورد درک مطلب به چه طریقی عمل کردید؟

     
    • ::مدیر سایت::
     ::مدیر سایت::

     سلام. نه لغات را همراه متن بخوانید برای قوی شدن درک مطلب. بهترین متن ها همان متن های ۱۱۰۰ هستند. من به همین شکل خواندم که زمان اصلی را برای خواندن متن و پیدا کردن لغات مهم گذاشتم و لغات را در روز مرور میکردم.

      
   • البته من سوالات سنوات قبلی دکترا را هم که ترجمه خواهم کرد؟ لطفا درمورد درک مطلب و نحوه مطالعه آن و منابع آن کمک نمایید.شدیدا نیازمند راهنمایی در این بخش هستم.چون نگرانی مرا درباره قواعد ازبین بردید.ممنون

     
   • و درمورد کتب اختصاصی: کتاب آمار و روش تحقیق مدرسان،کتاب رشد مدرسان و پوران پژوهش، کتاب آسیب شناسی مدرسان +کتاب گنجی را در برنامه مطالعه ام قرار دادم. آیا کفایت می کند با توجه به بازه زمانی؟ در مورد آسیب بویژه؟ممنون

     
    • ::مدیر سایت::
     ::مدیر سایت::

     بله مناسب هستند در صورتی که تمایل داشتید خلاصه های دادستان و ژنتیک رو هم از سایت تهیه کنید. ژنتیک رو تاکید دارم و دادستان در اولویت دوم. موفق باشید

      
     • ممنون از راهنمایی تان مجموع جزوات کدام ها هستند و خلاصه لورابرگ یا روش تحقیق ندارید؟ نمونه خلاصه هایی که رو سایت هست قسمتی از خلاصه های رشد و آسیب هستند کل جزوه را چگونه تهیه نمایم؟ و خلاصه های شما چندصفحه هستند (آیا میشه همراه بقیه منابع(مدرسان و پوران)تا کنکور خوند یا نمیرسم؟)

       
      • ::مدیر سایت::
       ::مدیر سایت::

       خلاصه ژنتیک در بخش دانلود سایت قرار داره. خلاصه دادستان هم تا فردا قرار میگیره. جزوه دیگری اماده نیست. اینکه می رسید یا نه به برنامه شخصی شما بستگی داره.

        
     • قیمت جزوه دادستان چقدره؟

       
     • نمونه خلاصه هاتون را دیدم خوبند. البته من کتاب رشد مدرسان و پوران را خیلی خوندم و تسلط دارم. مرور کنم برام کافیه. میترسم جزوه شما هم اضافه بشه سردرگم بشم.البته نظر شما مهمه دراین باره. ولی در مورد آسیب فقط جزوه مدرسان و پردازش را تو ارشد خونده بودم که ۶۴درصد زده بودم اما کتاب دادستان را اصلا نخوندم خیلی برام سخته خوندش. جزوه شما دراین باره لازمه؟ البته سوالات دکترا سطحش یکم سخت تره. این هم در نظر بگیرید که من باید آسیب مدرسان + دو جلد گنجی+ پردازش+ جزوه شما را باید بخونم.آیا وقت لازم با توجه کلاس های ارشدم برای خوندن همه اینها هست؟ کدام را ترجیح می دهید بماند و کدامیک از برنامه مطالعاتی حذف شود(در خصوص آسیب)؟ باتشکر

       
      • ::مدیر سایت::
       ::مدیر سایت::

       درباره اسیب نظر قطعی مشکله چون احتمال داره سوالات تغییر کنه به دلیل دی اس ام جدید. پارسال سوالاتی از دادستان طرح شده بود مخصوصا از جلد یک باقی هم منبع مشخص ندارند مثلا کاپلان. من بر اساس ارشد گنجی رو پیشنهاد دادم. نظر مشخصی ندارم

        
 19. باسلام مجدد
  من برای استعداد پوران پژوهش خریدم قبلا اما شما برای منابع مدرسان را معرفی کرده ید آیا کتاب استعداد تحصیلی پوران را دیدید؟ و آیا لازم است استعداد مدرسان را بخرم البته حجم کتاب مدرسان از پوران بیشتره و اینکه برای تست زدن کتاب های تستی اشد را دوباره بخونم یا کتابی که اخیرا مدرسان با عنوان آزمونهای دکترای روانشناسی ۳سال اخیر با پاسخ تشریحی منتشر کرده را خریداری نمایم؟

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   نه خیر پوران را ندیدم ولی درباره کامل بودن مدرسان مطمئن هستم. این کتاب ازمون هاست و پاسخ تشریحی انها، درس نیست. سایر کتاب هایی که می فرمایید درس را توضیح می دهند که همان که مقطع ارشد داشتید مناسب است

    
   • ممنون ولی بعضی از سوالات دکترا خیلی سخت هستند و برای تسلط نیازمند پاسخ تشریحی می باشم مخصوصا در آمار و روش تحقیق البته کتاب درسی آمار روش تحقیق مدرسان قبلا اشکال زیاد داشت چاپ جدید میگن تصحیح شده.دراین باره(سوالات سخت دکترای سنوات قبل) پاسخ مطمن را چی کارکنم؟
    و در مورد زبان ، تمرکز زیاد روی قواعد زبان کنم یا درک مطلب و لغات؟ و در استعداد تحصیلی مدرسان انشا… بخرم فقط درک مطلب را بخونم یا کلشو با توجه به زمان؟

    ممنون از لطفتون

     
    • ::مدیر سایت::
     ::مدیر سایت::

     کتاب مدرسان رو تهیه کنید. یک کتاب هم گویا چاپ شده به اسم ازمون دکتری با پاسخ تشریحی. اطلاع دقیق ندارم البته. زبان روی همه به یک اندازه وقت بگذارید. با درک مطلب شروع کنید چون مهم تر هست و بازدهی بیشتری داره. از بین بقیه مباحث هم هر چه که راحت تر هست بخونید

      
 20. سلام. من واسه زبان فقط کتابهای لغات ضروری تافل(کتاب بزرگش نه کوچیکه) و مدرسان شریف و تست سالهای قبل رو می خونم. به نظرتون کافیه؟ امسال با این که یک ساعت هم نخونده بودم، زبان:۲۵درصد استعداد:۳۵ درصد و تخصصی هم ۳۵ درصد زده بودم

   
  • ::مدیر سایت::
   ::مدیر سایت::

   سلام. بله کتاب خوبی هست فعلا بخونید و جعبه لاینتر کنید تا ببینیم کی تموم میشه بعدا لغت اضافه کنیم. برای گرامر چی میخونین؟ انشالا امسال وقت بزارید و درصدهای بهتری بزنید

    
   • گرامر نمی خوام بخونم و اگه وقت کردم، شاید زبان از دبیرستان تا دانشگاه آقای فرزام رو بخونم. در ضمن خانم دکتر، ی چیزی باز ذهنم رو مشغول کرده، الان درگیر پایان نامه شدم و میگم فقط روی پایان نامم کار کنم و تا آخر دی دفاع کنم تموم شه و بعدش بشینم تمام روز رو واسه دکتری بخونم به جای اینکه الان روزی سه چهار ساعت واسه دکتری وقت بذارم و استرس اینو داشته باشم که نکنه پایان نامم عقب بیفته. نظر شما چیه؟ هر روز ۴-۵ ساعت رو ادامه بدم یا اینکه بذارم بعد پایان نامم بشینم ۲۴ ساعته بخونم؟

     
    • ::مدیر سایت::
     ::مدیر سایت::

     دروسی که نیاز به دوره روزانه دارند مثل زبان را شروع کنید چون در یک فرصت کوتاه جواب نمی گیرید. باقی را می توانید در یک فرصت فشرده بخوانید. اگر از دروس تخصصی هم چیزی مشکل هست شروع کنید با تایم کم

      
 21. فاطمه سعیدی

  سلام
  ممنونم از راهنمایی هاتون کمی ذهن گنگ من را جان و نظم بخشید.
  فقط ی سوالی این دروس که نوشتید برای کلیه گرایش های روانشناسی میباشد؟
  من داوطلب شرکت در اززمون روانشناسی سلامت مقطع دکترا است نیازمند دونستن منابع دقیق تر میباشم.
  اگر ممکنه به من معرفی کنید .
  سپاس

   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیگیری خریدهای انجام شده و ثبت سفارش تلفنی: 02125917744