خانه » آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی » منابع آزمون » کنکور ارشد روانشناسی ۹۵-۹۶ : شروع اصولی با روان آموز
vliegende-start

کنکور ارشد روانشناسی ۹۵-۹۶ : شروع اصولی با روان آموز

سلام به همه اونهایی که عطش یادگیری دارند و اشتیاق شروع کردن!

امسال بلافاصله بعد از تمام شدن کنکور سال ۹۴-۹۵ و بدون هیچ وقفه ای کنکور ۹۵-۹۶ را شروع می کنیم. با وجود حدود ۵ سال سابقه مشاوره در این زمینه در موسسات، سال پیش اولین سالی بود که به شکل رسمی و کاملا مستقل در مجموعه روان آموز همراهتان بودیم. امسال با توان و خدمات بیشتری در خدمتتان خواهیم بود.

مشاوره های کنکور ارشد روانشناسی ۹۵-۹۶ از ابتدای خرداد ماه آغاز می شود. اما اولین پست را زودتر می گذاریم تا شما بتوانید برای شروع برنامه ریزی کنید. بعضی از شما هم قصد دارید از نمایشگاه کتاب خرید کنید و می خواهید با منابع اصلی آشنا شوید. می خواهیم در این جا فرض را بر این بگذاریم که همه شما پست چگونگی مطالعه کنکور ارشد روانشناسی را مطالعه کرده اید تا بعضی از مطالب مجدد تکرار نشود (این مطلب را از اینجا بخوانید)

کسانی که از این لحظه با مجموعه روان آموز همراه خواهند شد افراد بادرایتی هستند! خاطرتان هست که منظور ما از درایت چه بود یعنی با فکر و برنامه درس خواندن. در اینجا شخصی را داوطلب کنکور کارشناسی ارشد خواهیم خواند که در هر شرایطی که هست با برنامه ریزی پیش برود. از پذیرش افراد بی برنامه معذوریم! منظور ما از شرایط این است که هیچ شخصی شبیه دیگری نیست و برنامه و چارچوب خاصی نداریم که برای همه تجویز کنیم! برنامه ریزی شخصی اکسیری برای همه افراد خواهد بود، با هر پایه درسی، با هر مدرک و دانشگاهی، با هر ساعت مطالعاتی و ….

دوم اینکه تمام نتیجه به شخص شما بستگی دارد بنابراین در ادامه مسیری که با هم خواهیم داشت به اراده شما نیاز مبرم داریم! به هیچ وجه با دانشجویی که بی دلیل تنبلی می کند، برنامه را رعایت نمی کند، پراکنده خوانی می کند، به منابع مشخص شده پایبند نیست، کار نخواهیم کرد! دقت کنید که منظور ما این نیست که اگر داوطلبی با مشکلی مواجه بود و در انجام برنامه ضعفی داشت او را از همراهی کنار خواهیم گذاشت! که اگر اینطور باشد دیگر مشاور معنایی نخواهد داشت! یک مشاور مجرب در هر شرایطی با داوطلب خواهد ماند و در افت و خیزهای پیش آمده همراهش خواهد بود اما به شرطی که او  از معنای یک داوطلب اصیل کنکور بودن خارج نشده باشد!

حالا که خود را یک داوطلب اصیل کنکوری با انگیزه و با درایت دیدید ما نیز  آماده ایم که در این مسیر یادگیری همراهتان باشیم. با ورود به سال جدید و  در کنکور سال ۹۶ همراهی من با داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی نیز وارد ششمین سال خود خواهد شد. مثل همیشه به همراهی با شما افتخار میکنم و امیدوارم بتوانم تجاربم را در اختیارتان بگذارم. در این راه سایر دوستان یک و تک رقمی نیز به ما کمک خواهند کرد که می توانید در بخش درباره ما در فهرست بالای سایت با آنها آشنا شوید. در مجموعه روان آموز سعی می کنیم صادقانه ترین اطلاعات را بدون وابستگی به هیچ شخص، مولف یا موسسه خاصی در اختیار شما بگذاریم.

بیاید گام هایی که برای موفقیت در کنکور ارشد ذکر کردیم یک بار دیگر با هم مرور کنیم.

قدم اول: مشخص کردن هدف

قدم دوم: مشخص کردن منابع

قدم سوم: برنامه ریزی بلندمدت

قدم چهارم: برنامه ریزی کوتاه مدت

گام اول را که قبلا توضیح داده ایم و اما گام دوم…

حتما این روزها همه در سایت های مختلف دنبال منابع کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی هستید! با این همه کتاب آخر تکلیف ما چیست؟ هر موسسه ای ادعا می کند جزوه اش بهترین جزوه کنکوری است. کدام یک درست می گویند؟ آیا خواندن این جزوات و خلاصه کتاب ها کافی است یا حتما باید منبع اصلی بخوانیم؟ گرچه در بخش های مختلف به این سوالات پاسخ داده ایم اما چون جزو پرتکرارین سوالات شماست، مجددا توضیح میدهم.

منابع اصلی و کتاب های کمک آموزشی:

مهمترین منابع کنکوری از سوالات کنکورهای سال های اخیر به دست می آید، و نه فقط کنکور سال گذشته. تنها وقتی کاملا منبع را تغییر می دهیم که به صورت مشخص در یک سال منبع تغییر کرده باشد مثل تغییر کتاب آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 که طی این دو سال تغییر کرده است. بنابراین اگر  بخواهیم منابع اصلی را مشخص کنیم باید مهم ترین منابعی که اکثر سوالات در چند سال اخیر با آن قابل پاسخ گویی بودند را پیدا کنیم. برای مشاهده منابع کنکور ارشد روانشناسی بر اساس آخرین تغییرات کنکور ارشد روانشناسی ۹۵ اینجا کلیک کنید. در مورد کتاب های کمک آموزشی و خلاصه و جزوات نیز در بخش منابع توضیحات لازم داده شده است، سعی شده است برای هر درس بهترین کتاب کمک آموزشی بدون وابستگی به هیچ موسسه خاصی ذکر شود. ما تا سال قبل در کنار خلاصه کتاب های خودمان کتاب های بعضی موسسات را نیز معرفی می کردیم چون می خواستیم شما کامل ترین مطالب را بخوانید. اما امسال با توجه به این که بعضی از مجموعه هایمان در حال ویرایش و تکمیل است نیازی نیست که هزینه کنید و در کنار آنها کتاب دیگری بخرید. (دوستانی هم که قبلا مجموعه ای خریده اند و آن مجموعه در حال ویرایش است نگران نباشند، نیازی نیست مجدد خرید کنند. با اینکه این مجموعه ها بسیار کامل تر از سال قبل خواهد بود به شکل رایگان برایشان ارسال خواهد شد). متاسفانه بعضی از کتب موسسات مشکلاتی دارند و داوطلبان را گیج می کنند چون با منابع اصلی تضادهایی دارند. ما ترجیح می دهیم امسال آنها را معرفی نکنیم بلکه در جهت کامل کردن مجموعه های خود بر اساس کتب اصلی بکوشیم.

آیا باید حتما منبع اصلی بخوانم؟ خلاصه کتاب کافی نیست؟؟؟

برای اینکه انتخاب کنید چه بخوانید باید شرایط خودتان را در نظر بگیرید. فرض کنید شما چهار ماه بیشتر فرصت ندارید و زمان روزانه شما نیز کم است. ایا اگر منابع اصلی را بخوانید به دوره خواهید رسید؟ این شخص می تواند یک هفته به شکل امتحانی مطالعه و صفحات را یادداشت کند و نهایتا حساب کند که آیا به موقع تمام خواهد کرد یا خیر. اگرچه، تجربه نشان داده که برای این افراد خواندن خلاصه کتاب و دوره چند باره آن مناسب تر است.

اما به نظرشما این افراد باید منبع اصلی بخوانند یا خلاصه کتاب: تغییر رشته ای ها، کسی که زود شروع کرده، فرصت کافی دارد، قبلا منابع اصلی را در دانشگاه خوانده، به دنبال رتبه تک رقمی است، … خودتان قضاوت کنید! برای این فرد خلاصه کتاب تنها روشی است برای مرور و جمع بندی، مطالعه نکاتی از سایر منابعی که مطالعه نکرده است و تست زنی. بنابراین توصیه می شود حداقل در مطالعه اول کتاب اصلی را مطالعه کنند.

امیدواریم که با این توضیحات سوالی برای منابع باقی نمانده باشد. و اما گام سوم و چهارم…

چطور برنامه ریزی کنم؟ 

همانطور که قبلا هم توضیح داده ایم، برنامه ریزی یک فرایند سیال است و حتما تغییراتی در روند مطالعه شما خواهد کرد. اما کلیاتی دارد که از الان باید مشخص کنید.

برنامه ریزی بلندمدت یعنی بدانید از نقطه شروع تا نقطه پایان قرار است چه کارهایی انجام دهید و چگونه؟ ابتدا چه دروسی مطالعه خواهد شد؟ مباحثی که در یک بازه زمانی مطالعه خواهید کرد چه هستند؟ انتظار دارید حدودا کی این مباحث را تمام کنید؟ دروسی که قرار است دیرتر شروع کنید چه هستند؟ آیا آزمون آزمایشی شرکت می کنید و چطور می خواهید خود را با آنها هماهنگ کنید؟ در ادامه بخشی کوچک از یک جدول برنامه ریزی بلندمدت ساده  را صرفا برای نمونه می بینید. (این برنامه را با نام مباحث هر درس می نویسیم و اگر چند منبع داریم به شکل تلفیقی می خوانیم. اینجا صرفا اسم فصول برای نشان دادن نوع جدول نوشته شده است). لازم به ذکر است که جدول برنامه ریزی بلندمدت و تقسیم بندی مباحث را برای کسانی که در طرح تبسم شرکت کرده اند تهیه و ارسال کرده و بر اساس روند مطالعاتی شخص داوطلب اصلاح می کنیم.

اردیبهشت

درس اول

درس دوم

درس سوم

درس چهارم

درس پنجم

درس ششم

روانشناسی رشد

آسیب شناسی

آمار

بالینی

فیزیولوژی

زبان

هفته اول

کلیات – گزل- والن

فصل اول و دوم

فصل اول و دوم

هفته دوم

فروید- آنافروید- ملانی کلاین

فصل چهارم و پنجم

فصل سوم

هفته سوم

اشپیتز- هارتمن- بالبی

فصل ششم و هفتم

فصل چهارم

هفته چهارم

لئون تی اف- دوره و جبران

دوره و جبران

دوره، تست زنی و جبران

خرداد

ادامه ….

تیر

ادامه ….

شهریور

ادامه ….

مهر

شروع قسمت های دوم از درس های دوقسمتی – مرور تابستان،  شروع علم النفس، …

روانشناسی رشد / آسیب

شروع

استثنائی

شروع

روش تحقیق

شروع

نظریه ها

شروع

انگیزش و هیجان

زبان

شروع علم النفس

امار/ بالینی

بالینی

در گام بعدی که برنامه ریزی کوتاه مدت است باید برنامه بلندمدت خود را جزئی و اجرایی کنید. شما می دانید که هر هفته چه مباحثی خواهید خواند. حالا کافی است که هر هفته یک برنامه ریزی برای مطالعه آنها داشته باشید. چند درس در روز خواهید خواند؟ هر کدام حدودا چند ساعت؟ زمان استراحت و تفریح شما کی خواهد بود؟ کجا مطالعه خواهید کرد؟ اولین هفته هایی که مطالعه را آغاز می کنید مدام در حال آزمایش و خطا خواهید بود یعنی متوجه خواهید شد که چه زمانی از روز بهتر مطالعه می کنید، کدام درس ها را کنار هم راحتتر می خوانید؟ تقریبا چند صفحه در یک ساعت می خوانید و طبق آن آیا مباحثی که برای بلندمدت مشخص کرده اید منطقی است یا نیاز به تغییر دارد؟ مثلا اگر تخمین زده اید که در یک هفته چهار فصل ژنتیک را خواهید خواند اما در برنامه می بینید که در بهترین شرایط نهایتا دو فصل خوانده اید بهتر است برنامه را تعدیل کنید. بنابراین با این آزمایش و خطای یک یا دو هفته ای ممکن است برنامه بلندمدت نیز تغییراتی بکند. نمونه ای از یک برنامه کوتاه مدت را در جدول می بینید.

هفته اول

اردیبهشت

۲ ساعت

اجرا

۲ ساعت

اجرا

۱ ساعت

اجرا

۱ ساعت

اجرا

شنبه

آسیب شناسی روانی

*

روانشناسی بالینی

**

۲٫۵ ساعت

فیزیولوژی

*

زبان

۰٫۵ ساعت

یک شنبه

آسیب شناسی روانی

*

روانشناسی بالینی

*

فیزیولوژی

*

زبان

*

دوشنبه

آسیب شناسی روانی

*

روانشناسی بالینی

فیزیولوژی

زبان

*

سه شنبه

روانشناسی رشد

*

روانشناسی بالینی

۱ ساعت

آمار

*

زبان

*

چهارشنبه

روانشناسی رشد

۱ ساعت

روانشناسی بالینی

*

آمار

*

زبان

پنج شنبه

روانشناسی رشد

۱ ساعت

روانشناسی بالینی

*

آمار

*

زبان

جمعه

جبران

استراحت

استراحت

زبان

مهمترین جایی که مشاور به کمک شما خواهد آمد در برنامه ریزی و اجرای آن است. آیا برنامه ریزی بلندمدت شما منطقی است؟ شاید لازم باشد آن را با مشاورتان چک کنید. همچنین در برنامه ریزی کوتاه مدت و اجرای آن و افت و خیزهایی که خواهید داشت قطعا یک مشاور خواهد توانست همراه خوبی برای پیگیری وضعیت شما تا روز کنکور باشد.

 همراهی سایت روان آموز با شما به چه شکل است؟

طرح تبسم: همراهی گام به گام متناسب با شرایط شخصی شما هدف این طرح است. برای مطالعه این طرح اینجا کلیک کنید

مشاوره های تلفنی معمول: در این نوع شما یک بار برای شروع و پس از آن برای پیگیری های هفتگی یا دوهفتگی تعیین وقت کرده، تماس میگیرد و از مشاوره تلفنی استفاده می کنید. برنامه بلندمدت پیشنهادی ریخته می شود و در طی مسیر در صورت نیاز اصلاح می شود. در این نوع مشاوره پیگیری از جانب خود داوطلب است مشاور نخواهد توانست به داوطلبی که از آخرین تماس او بیش از یک ماه گذشته باشد کمکی بکند چرا که روند مطالعاتی او کاملا از دست مشاور خارج می شود. برای تعیین وقت جهت مشاوره تلفنی اینجا کلیک کنید

با کلیک روی شبکه های اجتماعی زیر این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا در موفقیت آنها سهیم باشید!

به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

منابع ارشد روانشناسی سراسری 95منابع آزمون ارشد روانشناسی

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۵

منابع زیر بر اساس آخرین تغییرات کنکور کارشناسی ارشد ۹۵ نوشته شده است زبان تخصصی: ...

۱۹۰ دیدگاه

 1. سلام دوباره با انتقال روانشناسی بالینی وبهداشت آیا عمومیها میتونن مطب بزنن یا نه تشکر

   
 2. سلام خسته نباشید من میخوام تغییر رشته بدم به روانشناسی عمومی بهتره یا بالینی لطفا راهنمایی کنین

   
 3. سلام
  من فارغ التحصیل سال ۹۱ در رشته روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور هستم . برای کنکور ارشد ۹۶ در گروه روانشناسی ثبت نام کردم. ممنون میشم ( با توجه به کمبود وقت ، شاغل بودن و متاهل بودنم ) راهنماییم کنید…
  آیا کتابهای پیام نور و نمونه سوالات چندین دروره آزمون های سراسری و آزاد کار ساز هست؟!!!
  رشته مورد علاقم بالینی هست…
  با تشکر از مطالب بسیار خوبتون!

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام برای کنکور سراسری اگر دارید سوال می کنید خیر کافی نیست. میتونید از مشاور سایت کمک بگیرید که بهتون خلاصه کتاب معرفی کنند. یا اینکه بخش منابع سایت رو کامل بخونید. در همین پست فوق هم توضیحات لازم رو دادیم

    
 4. با سلام
  من تصمیم دارم از دی ماه برای ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا می تونم مطالعه ی مفیدی داشته باشم یا اینکه خیلی دیره وقت ؟کم میارم با توجه به اینکه رشته ی کارشناسیم که ادبیات فارسی بوده و الانم شاغلم ممنون میشم اگه راهنمایی و برنامه ی درستی به من بدین
  از کجا باید شروع کنم ؟چه منابعی بخونم؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام ما نمیتونیم بگیم که دیر هست و نشدنی اما با توجه به اینکه شاغل هستید و تغییر رشته ای قطعا کار راحتی نخواهد بود چون هیچ پیش زمینه ای هم نیست. توصیه من این هست که با مشاور ارشد سایت یعنی اقای عبدولی وقت بگیرید تا راهنمایی لازم رو بهتون بدن.

    
 5. سلام. وقت تون بخیر.
  با تشکر از مطالب مفیدی که برای راهنمایی ما در سایت قرار دادید. دو تا سوال دارم:
  اول اینکه آزمون روانشناسی تربیتی با بالینی فرق داره یا برای هر دو دفترچه و روز آزمون یکی هست؟ و ما می تونیم در هردو شرکت کنیم؟
  (من تغییر رشته ای از معماری ام)
  دوم اینکه ما جزوه های شما رو از کجا می تونیم تهیه کنیم؟ نمی تونم از منوی سایت متوجه بشم.
  خیلی ممنونم که راهنمایی می کنید

   
 6. سلام.من دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع هستم. می خوام ارشد بالینی قبول شم. خواستم ببینم با این شرایط جدید اصلا می تونم شرکت کنم یا نه? و این که فرق کنکور وزارت بهداشت و علوم چیه? و این پروانه درمان به تغییر رشته ای ها تعلق نمی گیره? یعنی هیچ جا نمی تونن کار کنن بعد از فارق التحصیلی? اگه دکتری بگیریم چه طور? ممنون می شم پاسخ بدید

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. شما وزارت علوم رو میتونید شرکت کنید، برای بهداشت باید مرتبط باشید. فرقشون این هست که دانشگاه هاشون زیر نظر دو وزارت خانه متفاوت هست….برای پروانه درمان نظام باید دو مقطع مرتبط خونده باشید. لطفا به بخش ارشد سراسری برید قسمت نکات مشاوره ای، پستی برای تغییر رشته ای ها داریم اون رو بخونید.

    
 7. سلام میخواستم بدونم جزئیات کنکور ارشد روانشناسی بالینی کی معلوم میشه؟ قرار بود تا آبان اعلام کنن.کنکور ادغام شده حال ما رو هم ادغام کرده با خودش نمیدونیم چند چندیم با خودمون

   
 8. با سلام

  آیا سایت روان آموز برای دانشجویانی که میخواهند در آزمون کارشناسی ارشد علوم شناختی شرکت کنند طرح و برنامه ای دارد؟
  چون من شنیده ام که علوم شناختی ار مجموعه ی روانشناسی جدا شده .

   
 9. سلام
  کنکور ارشد آزاد و سراسری یکی شده! میخواستم بپرسم که چون آموزشگاه ها منابع ارشد آزاد و منابع ارشد سراسری شون رو جدا میدن به نظرتون کدوم رو مطالعه کنم؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام منابع سراسری رو باید مطالعه کنید، در واقع داوطلبان ازاد هستند که کنکور سراسری رو میدن نه برعکس. البته جزئییات کنکور هنوز اعلام نشده

    
 10. سلام، من سوالم اینه که میترسم یوقت قوانین عوض بشه و همه ی روانشناسی ها قبولشون با کنکور وزارت بهداشت بشه یهو، ممکنه این اتفاق بیافته؟چون من کارشناسیم غیر مرتبطه میکروبیولوژی هست فقط با کنکور آزاد و وزارت علوم میتونم وارد این رشته شم، و اینکه آیا کنکور سراسری و آزاد ارشد یکی شده؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام ما هر راهنمایی به شما بکنیم بر اساس قوانین فعلی هست که فعلا هم علوم و بهداشت جداست….بله ازاد و سراسری یکی شده.

    
 11. سلام خیلی ممنونم بابت راهنمایی مفیدتون,,,خواستم بپرسم من لیسانس جغرافیا دارم,میتونم کارشناسی ارشد روانشناسی باینی شرکت کنم,اگه نه,چرا؟

   
 12. سلام من کارشناسی مهندسی کشاورزی دارم میتونم برای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم و قبول بشم؟یعنی در مصاحبه ها و … ایراد نگیرن در صورت قبولی؟
  و اگر وقت ثبت نام امسال گذشته سال دیگه کی باید برای کنکور ثبت نام کنم؟همینطور برای شروع خواندن با رای آموز؟
  البته قسمتی رو هم اگه بخوام از همین امسال شروع کنم به خواندن با چی شروع کنم؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام بله میتونید شرکت کنید برای علوم…منظورتون مصاحبه های دکتراست؟ رزومه کلی شما مطرح هست نه فقط مدرک کارشناسی……………..ثبت نام کنکور امسال شروع نشده هنوز….مطالب این بخش رو کامل بخونید اگر سوالی باقی موند از مشاوره تلفنی استفاده کنید

    
 13. سلام یه سوال دیگه من می تونم با لیسانس علوم تربیتی کنکور بهداش بدم یا نه حتما باید روانشناسی و مشاوره باشه؟

   
 14. سلام روزتون بخیر خسته نباشید
  با توجه به اینکه در کنکور ۹۶ وزارت بهداشت و علوم و ازاد ادغام شدن میخواستم بدونم تغییری در منابع و سوالات مثلا برای درس بالینی ایجاد شده است ؟ممنون میشم در این باره اطلاعاتی در اختیارم قرار بدین

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام چیزی اعلام نشده. شما طبق منابع و دروس سراسری فعلا پیش برید اگر قصد شرکت در سراسری و آزاد رو دارید. (یا بهداشت اگر قصد شرکت بهداشت و آزاد رو دارید)

    
 15. سلام .برای ارشد,در حال حاضر خبرها مبتنی بر اینه که هم وزارت علوم بالینی داره و هم وزارت بهداشت.درسته؟

   
 16. سلام ازمون امسال کی برگزار میشه؟

   
 17. درود
  میخواستم بدونم با مدرک غیر مرتبط برای مثال ارشد عمران میشه در آزمون ارشد روانشناسی شرکت کرد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

   
 18. سلام
  اخیرا شنیدم که روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتقل شده .میخواستم بدونم تکلیف کنکور سال اینده چی میشه با توجه به اینکه لیسانس من هم غیر مرتبط بت بالینی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام ما اخبار کنکور رو فقط از سنجش پیگیری میکنیم.. از طرف سنجش خبری مبنی بر تغییر کنکور امسال منتشر نشده که خدمتتون بگیم.

    
 19. سلام،باتوجه به اینکه روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت واگذار شد…آیا می توان با رشته غیر مرتبط شرکت نمود؟در کل شرایط چگونه خواهد شد برای ارشد بالینی؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام هیچ خبری فعلا داده نشده و همه چیز ضد و نقیض هست. ما برای تغییرات کنکور فقط اخباری رو اعلام می کنیم که سازمان سنجش منتشر کرده باشه که هنوز هم چیزی منتشر نکرده. کنکور امسال رو طبق روال قبل پیش میریم.

    
 20. باسلام
  دانشجوی کارشناس مشاوره هستم و قصد دارم واسه ارشد ان شالله برم بالینی …به خطر انتقال به وزارت بهداشت سردرگمم و نمیدونم چطور میشه نحوه کارشناسی ارد دادن من و چ موانعی سرراهمه…توراخدا مثه همیشه کامل راهنماییم کنید ..مرسی

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام رشته مشاوره همین الان هم مرتبط محسوب میشه و با کارشناسی مشاوره میشه ارشد بهداشت رو هم حتی داد. حالا اینکه چه تغییراتی حاصل بشه رو کسی نمیدونه.

    
 21. با سلام خدمت شما.سوالم این بود که بنده قصد تغییر رشته از مکانیک به بالینی داشتم با توجه به اینکه رشته به وزارت بهداشت منتقل شده وضیعت چی میشه ؟

   
 22. با سلام خدمت خانم دکتر .
  خداقوت
  من فارغ التحصیل رشته علوم قران و حدیث هستم. قصد دارم امسال برای کنکور روانشناسی بالینی اقدام کنم .
  دو راه پیش روی من وجود داره. یکی این که از طریق استعداد های درخشان میتونم به رشته خودم در ارشد ادامه بدم و دیگری این که برای ارشد روانشناسی مطالعه کنم . اما با توجه به این که به روانشناسی علاقه بسیار دارم و تقریبا به همه وجوه مورد نیاز این رشته آگاهم و از نظر منابع و وقت و … مشکلی ندارم ، و شرایطی رو دارم که نیاز میبینم در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدم ، میخواستم منو تا جایی که امکان داره راهنمایی کنید چون هر بار که شروع به مطالعه میکنم استرس و ترس از قبول نشدن سراغم میاد و ناامید میشم . ممنون از لطف شما .

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. سوالتون کلی است نمیدونم چه پاسخی مدنظرتون هست اما ما در خدمتتون هستیم تا روز کنکور در همین پست شروع اصولی انچه لازم بود رو نوشتیم. اما در بخش ارشد سراسری، قسمت نکات مشاوره ای پست های دیگری هم هست که میتونید مطالعه کنید. در مشاوره های هفتگی سایت هم در خدمتتون هستیم.

    
 23. سلام، طرح تبسم برای گرایش مشاوره هم اجرا می سه؟

   
 24. سلام
  ببخشید در رابطه با با کنکور روانشناسی تربیتی هم لازمه که برای روانشناسی رشد تمام اون منابعی که گفتید رو بخریم و مطالعه کنیم؟
  میشه برا درس روانشناسی تربیتی یک کتاب اصلی مشخص کنید؟
  با تشکر

   
  • ::مدیر سایت::

   منابع اصلی همین هاست که ذکر شده. میتونید برای هر کدوم که فرصت نمی کنید از مجموعه روان آموز استفاده کنید.

    
   • ببخشید فکر میکنم منظورمو متوجه نشدید
    اون قسمتی که منابع بالینی رو توضیح دادید و مهم ها رو با قرمز مشخص کردید خیلی بخش خوبیه… میخاستم بپرسم در رابطه با روانشناسی تربیتی هم اون منابع قرمز رنگ در اولویت هستن؟

     
    • ::مدیر سایت::

     سلام بله خانم پزمان فرد طبق اولویت ها نوشته اند. ولی طبق صحبت اخیری که باهاشون کردم قرار هست طبق کنکور امسال این منابع رو اپدیت کنند برای سایت. من پیگیر هستم که این جدول رو اپدیت کنم.

      
 25. سلام/کنکور ۹۶ اردیبشهت برگزار میشه با بهمن؟

   
 26. باسلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  میخواستم بدونم اگر بخوام هم برای کنکور وزارت بهداشت و هم برای کنکور بالینی وزارت علوم بخونم ، احتمال تک رقمی شدنم در هردوتاش کمتر میشه ؟
  اگر اینطوره کدوم رو توصیه می کنید ؟

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام به برنامه ریزیتون بستگی داره اگر بتونید به همان میزان که قرار بود اگر یکیش رو میخوندید، برای هر درسی وقت بذارید مشکلی پیش نمیاد. اما این کار چون اصولا سخت هست یک کنکور انتخاب میشه. من چیزی رو توصیه نمی کنم شما بسته به شرایطتتون باید انتخاب بفرمایید.

    
 27. سلام خانوم دکتر عزیز.ممنون از مطالب مفیدتون
  من ترم ۲ بالینی میخونم و بسیار علاقمندم که ان شاالله برای ارشد به رتبه تک رقمی برسم.
  به نظرتون خوبه که طبق دروس ارائه شده در هر ترم کتاب مدرسان شریف رو بخونم؟
  مخصوصا نظرتون در مورد ۱) آمار ۲) علم النفس ۳) ر-فیزیولوژیک و ۴) ر- عمومی مدرسان شریف چیه؟
  اگر منبع بهتری برای مطالعه و تست زنی این دروس وجود داره لطفا معرفی بفرمایید.سپاسگزارم

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام شما الان نباید درگیر تست زنی و کتب خلاصه باشید. برای هر درس روی منابع اصلی که در سایت معرفی شده تمرکز کنید و هدفتون هم یادگیری باشه نه تست زنی. پایه که خوب شکل بگیره خوندن در سالی که کنکور دارید اسون تر خواهد بود.

    
 28. با سلام.
  میخواستم بپرسم ویراست ۱ و ۲ کودکان استثنایی آقای گنجی چه تفاوتی دارن؟
  مشکلم اینه که کتابهای کودکان استثنایی، مبحث عقب ماندگی رو خیلی کلی گفتن، ولی در سوالات کنکور، از انواع عقب ماندگی ها سوال میاد. اینا رو باید از کجا بخونیم؟
  سپاس فراوان.

   
  • ::مدیر سایت::

   سلام. فصل عقب ماندگی های ذهنی در ویراست جدید گنجی مطالب بیشتری داره و بیشتر از دو برابر ویراست اول شده. فصول اول میلانی فر و همین فصل گنجی برای انواع عقب ماندگی هاست.

    
 29. با سلام.لازمه از زحمات شما واقعا تشکر کنم.اما سوال من:
  قبلا در سایتتون مطلبی رو خوندم درباره ی سرفصل هایی که در کنکور ارشدبالینی ازش سوال می آد…مثلا روانشناسی رشد فصل اول دو سوال…فصل دوم یکی و …
  الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم.ممنون میشم آدرسشس رو بگذارید..
  و در پایان ای کاش سایتتون سیستم سرچ داشت.
  باسپاس

   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *