3%
تخفیف ثبت نام

آسیب شناسی روانی آزاد جلد 1

عنوان: آسیب شناسی روانی 1
نویسنده: دکتر حسین آزاد
ناشر: بعثت
ویرایش و چاپ: ویرایش سوم، چهاردهم 1401
شابک: 3-40-5116-600-978

۲۴۲,۵۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

امتیاز یادتون نره

کتاب آسیب شناسی روانی نوشته حسین آزاد توسط انتشارات بعثت به چاپ رسیده است.

اهمیت آسیب شناسی روانی
بدون داشتن شالوده ی منسجمی از فرآیندهای شخصیت – جریان هایی که فهم آن ها در همه ی ابعاد رفتار، به هنجار یا نا به هنجار، قابل کاربرد است – نمی توانیم به فهم و درک عمیق مسایل آسیب شناسی روانی نایل آییم. دلیل این امر آشکار است ، زیرا آسیب شناسی روانی جدا و متفاوت از سایر رشته های روان شناسی نیست، بلکه نتیجه ومحصولی است از قوانین رشد، یادگیری، انگیزش، هیجان، شناخت، و تفکر که امکان شناخت واقعیت های روانی را برای ما فراهم می سازند و می توانند در تشخیص گروهی خاص که از مسایل ویژه ای رنج می برند سودمند افتند. این گروه کسانی هستند که از جهاتی از افراد دیگر متفاوت هستند، و به بیان سنتی و قدیمی، آشفته اند. بنابراین لازم است که پس از بحث و بررسی مفهوم به هنجاری و نابه هنجاری اطلاعاتی درباره ی آنان کسب کنیم. این قوانین نه تنها در شناخت به هنجاری و نابه هنجاری قابل کاربرد اند، بلکه به ما می نمایانند که تفاوت های بین افراد به هنجار و نابه هنجار، بدان گونه که ما تصور می کنیم نیست و در واقع ممکن است که اغلب در ارزیابی و تصدیق این موضوع که یک بزرگسال آشفته مراحل اجتماعی شدن خوبش را به خوبی طی کرده و شایستگی پاسخ دادن به خواست ها و نیازهای فرهنگ و جامعه را داراست، با اشتباه مواجه باشیم.

در این کتاب پس از ارایه هر اختلال سعی شده است که علل آنها از دیدگاه های مختلف: زیست شناختی، روان پویایی، یادگیری، شناختی، انسان گرایی و اصالت وجودی و اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گیرد .

جلد اول کتاب آسیب شناسی روانی بر مبنای آخرین و علمی ترین طبقه بندی های اختلالات روانی تدوین شده است. بر این اساس نشانه های مرضی، سبب شناسی و درمان اختلالاتی از قبیل اضطراب، فوبی،وسواس، خود بیمارانگاری، فشارخون، سردردهای میگرنی، بیماری كرونری قلب، اختلالات پوستی، اختلال های دستگاه تنفسی، و آسم، سرطان، بی خوابی، اقسردگی و خودكشی ورو بررسی قرار گرفته است.
در جلد دوم کتاب مباحث: اختلالات شدید روانی مانند اسكیزوفرنی، اختلالات روانی مغزی، اختلالات سال خوردگی و كهولت، اعتیاد به ویژه بررسی عمیق تر و درمانگری های روانی شرح داده شده است.
مباحث کتاب آسیب شناسی روانی1
زمینه ی تاریخی آسیب شناسی روانی
دیدگاهای مختلف درباره رفتار نابهنجار
انگیزه ها فشار های روانی ناکامی – تعارض
عوامل موثر بر فشار روانی و واکنش های مربوط به آن
طبقه بندی اختلالات روانی
نابهنجار ها و اختلالات روانی
اختلالات بدنی شکل و اختلالات تجزیه ای
اختلالات روانی فیزیولوژیایی
اختلالات شخیت
اختلالات خلقی
نظریه ها – تحقیق ها – و درمان افسردگی
خودکشی و پیراخودکشی

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آسیب شناسی روانی آزاد جلد 1”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۲۴۲,۵۰۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط