برگزاری کنکور دکتری ۹۵-۹۶ در اسفندماه

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور دکتری ۹۶ در اسفندماه سال ۹۵ برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم خدایی در نشست خبری امروز گفت: قرار بود کنکور دکتری سال ۹۶ در آبان ماه سال جاری برگزار شود اما به آبان ماه نمی رسیم بنابراین آزمون اسفندماه ۹۵ برگزار می شود.

وی افزود: تصمیم نهایی درخصوص اعتبار آزمون سال ۹۵ که پیش از این قرار بود به مدت دو سال معتبر باشد منوط به تصمیم گیری در شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

خدایی اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره کنکور دکتری، آزمون تاثیر ۵۰ درصدی خواهد داشت و دروس نیز به صورت تخصصی خواهد بود. در واقع از شکل آزمون عمومی خارج شده و آزمون نیمه تخصصی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در واقع آزمون های سال ۹۵ و ۹۶ قابل مقایسه نخواهد بود اما شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره اعتبار آزمون ها تصمیم گیری شود.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: در قانون مجلس یک بندی درج شده است که تعداد آزمون ها و میزان اعتبار آنها را شورا تایید می کند و معادل سازی دو آزمون یک کار تخصصی است که پس از مشخص شدن نتیجه جلسه اعلام می شود.

وی افزود: دانشگاه ها در مورد کنکور دکتری سال ۹۵ نیز باید تا ۲۸ مرداد ماه اسامی را به سازمان سنجش اعلام کنند و پرتال مخصوص به خود را تکمیل کنند. تایید نهایی توسط خود دانشگاه ها صورت می گیرد.

خدایی تاکید کرد: نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۹۵ از سوی دانشگاه ها اعلام می شود و سازمان سنجش اعلام نتیجه ندارد.

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
به من خبر بده
guest
10 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محدثه

بازم ممنون خانم دکتر

سیدحسین

به نام خدا
سلام خانم دکتر
با این تفاسیر ممکن است منابع ازمون دکترا سال ۹۶ تغییر کند و بجای خواندن تمام منابع مانند رشد و یادگیری و شخصیت، تخصصی ها رو بخوانیم.
با تشکر

محدثه

بله برا وزارت علوم،ممنون فک کنم اختلالات جلد یک هستن درسته؟

محدثه

ممنونم خانم دکتر هر سه جلد لازم هست خونده بشه ؟

منتظر

مثل همیشه هیچ ثباتی در تصمیم گیری ها نیست!!!
خدایا خودت به فریاد ما برس

محدثه

سلام خانم دکتر برای درس خلاصه روانپزشکی پیشنهاد شما مطالعه ترجمه دکتر گنجی هست یا دکتر رضاعی؟؟

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x