برخی از شما سوال می کنید که آیا آزمون دکتری امسال پنجاه پنجاه شده است؟؟ لطفا به دو خبر زیر دقت کنید پاسختان را خواهید گرفت. این تغییرات تصویب شده است اما نه برای امسال!

قطعی شدن وزن ۵۰ درصدی آزمون کتبی دکتری

نمایندگان با تصویب طرحی شیوه پذیرش دانشجویان در مقطع دکترا را مشخص کردند.

بر این اساس، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکترای ناپیوسته برای شیوه آموزشی پژوهشی به شرح زیر انجام می‌شود:

– دکترای آموزشی پژوهشی سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکترای ناپیوسته آموزشی پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

۱- آزمون‌های متمرکز ۵۰ درصد

۲- سوابق آموزشی و پژوهشی و فناوری ۲۰ درصد

۳-  مصاحبه علمی و سنجش عملی ۳۰ درصد

بر اساس تبصره ۱ این ماده، برگزاری آزمون‌های متمرکز زیر نظر هر یک از وزارتخانه‌ها و از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

شورا می‌تواند با لحاظ بند (ت) ماده ۱ از ظرفیت دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی و غیردولتی در برگزاری آزمون متمرکز استفاده نماید.

همچنین طبق تبصره ۲ این ماده، هر یک از وزارتخانه‌ها مکلفند در چارچوب آمایش آموزش عالی کشور سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمامی رشته‌محل‌های مورد تایید شورای گسترش، خود اقدام نمایند.

همچنین طبق تبصره ۴ این ماده شورای سنجش و پذیرش دانشجو می‌تواند هر سه سال یکبار نسبت به اضافه نمودن معیارهای دیگر و تعدیل حداکثر ۱۰ درصد معیارهای موجود اقدام نماید. زمان اعلام این تغییرات حداقل یک سال پس از اعلام عمومی آن است.

تغییرات قانون دکتری شامل آزمون اسفند ۹۴ نمی شود

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آزمون دکتری نیمه متمرکز که در اسفند ماه ۹۴ برگزار می شود برای ورودی مهر ۹۵ است و از آنجایی که در قانون جدید سنجش و پذیرش دانشجو آمده است که تغییرات باید حداقل یکسال قبل اطلاع رسانی شود، این آزمون شامل تغییرات جدید مصوبه مجلس نمی شود.

وی اضافه کرد: ورودی های سال ۹۵ بر اساس ضوابط فعلی پذیرش می شوند و اگر مراحل تصویب قانون طی و قانون نهایی شود، قطعا تغییرات جدید آن برای ورودی های سال ۹۶ قابلیت اجرایی خواهد داشت.

خدایی خاطرنشان کرد: پس از اینکه قانون ابلاغ شد سازمان سنجش تغییرات آزمونی را برای آزمون آبان ماه سال ۹۵ و ورودی های سال ۹۶ اعلام خواهد کرد.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: داوطلبانی که در حال حاضر می خواهند برای آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ ثبت نام کنند، مطمئن باشند که ثبت نام براساس ضوابط دفترچه ثبت نام که منتشر شده است، انجام می شود.

 

اشتراک
به من خبر بده
12 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

ممنون از شما

مرسی از سایت خوبتون

سلام و عرض خسته نباشید، ممنون از سایت خوب و بروزتون
در مورد این خبر که مطمئنا برای داوطلبهای کنکور دکترا بسیار مهم و جالب توجه هست، ۳ تا پرسش داشتم ممنون میشم جولب بدین:
۱-منظور از بند ت ماده ۱ چیه؟ آزمون داخلی دانشگاه در کدوم امتیاز بندی محسوب میشه نمره آزمون یا مصاحبه؟
۲- برای آزمون آبان و اسفند ۹۵ چه قانونی اعمال میشه؟
۳-در قانون جدید مانند رویه متداول گذشته رتبه دانشجو اعلام و بر اساس اون پذیرش اولیه صورت میگیره و نمره کل ۵۰ درصد امتیاز محسوب میشه؟

سلام ایین نامه که سهم ۵۰ درصدی به ازمون کتبی داده از کی اجرایی میشه؟برای کنکوری های ابان واسفند امسال؟

سلام این ایین نامه که سهم ۵۰ درصدی به ازمون کتبی داده از کی اجرایی میشه؟برای کنکوری های ابان واسفند امسال؟

باعرض سلام وتبریک سال جدید خدمت شما و تمامی زحمتکشان این عرصه در مورد وضعیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد رشته روان شناسی بالینی سال ۹۵ به چه صورت برگزار میشه راهنمایی کنید تا ما هم دقیق برنامه ریزی کنیم.باتشکر

با سلام
ممنون از زحمات شما
درخصوص ازمون وزارت بهداشت سوال داشتم زمان دقیق ثبت نام ازمون دکتری بهداشت مشخص است؟و ایا حتما برای زمان ثبت نام مدرک زبان لازم است؟
متشکرم