به گزارش فارس، آزمون ورودی دوره دکترای نیمه‌متمرکز سال ۹۴ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه‌ پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در ۷ گروه آموزشی و ۲۵۰ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

در آزمون دکتری سال ۹۴ تعداد ۲۰۱ هزار و ۵۶۳ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۸۷ هزار و ۴۸۷ نفر زن و ۱۱۴ هزار و ۷۶ نفر مرد خواهند بود. به عبارت دیگر ۴۳٫۴۰ درصد داوطلبان زن و ۵۶٫۶۰ درصد داوطلبان مرد هستند.

آزمون دکتری سال ۹۴ در صبح روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۳ در ۵۳ شهرستان و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود و داوطلبان به سوالات تمام دروس شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و مجموعه دروس تخصصی در مدت مشخص شده پاسخ می‌دهند.

کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای مربوط از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند تا پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۳ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و ضرورت دارد تمام داوطلبان با توجه به اطلاعیه این سازمان که دوشنبه ۴ اسفند ۹۳ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و در نشریه پیک سنجش که روزهای دوشنبه ۴ و ۱۱ اسفند منتشر می‌شود برای دریافت پرینت کارت و برگه راهنمای مربوط اقدام کنند.

هر داوطلب می‌تواند از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند‌ماه به سایت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد یا اطلاعات ثبت‌نامی شامل شماره پرونده و کد پیگیری یا شماره پرونده و سریال ثبت‌نام خود نسبت به مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

شایان ذکر است، نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۴ به صورت کارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

 

اشتراک
به من خبر بده
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات