سایت روان‌آموز فعالیت خود را با هدف ارایه مشاوره به داوطلبان آزمون‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری آغاز کرد.

مدیر این سایت معتقد است: مهم‌ترین عامل موفقیت در کنکور، داشتن هدف روشن است که باعث ایجاد انگیزه و به دنبال آن تلاش می‌شود؛ البته باید اصولی را در مطالعه و برنامه‌ریزی رعایت کنیم تا به هدف برسیم.

 

زینب خجوی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تشریح برخی اصول کلی در مسیر داوطلبان برای آماده‌سازی کنکور افزود: برنامه‌ریزی صحیح و مناسب، شیوه درست مطالعاتی و داشتن منابع صحیح جزو اصولی است که می‌توان از طریق تجربه شخصی، مشاوره با دیگران یا مطالعه به دست آورد.

 

خجوی که خود حایز رتبه ۶ در آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی و رتبه ۲ در آزمون دکترای روانشناسی است، افزود: در کنار این اصول، یک سری جزییات هم هست که بسته به هر شخص متفاوت است. اگر کسی در ابتدا خودش، عادات مناسب و مضر مطالعه و شیوه مناسب برنامه‌ریزی شخصی‌اش را بشناسد، می‌تواند آنها را مدیریت کرده و در جهت هدفش به کار گیرد.

 

این مشاور و مدرس آزمون‌های کارشناسی‌ارشد و دکترای روانشناسی اضافه کرد: قطعا تلاش فردی هرکسی مهمترین امر در قبولی اوست، اما در کنار این تلاش فردی، نباید «تجربه دیگران» را نادیده گرفت. استفاده از تجربه‌های سایر افراد موفق کمک بزرگی به موفقیت داوطلبان در این آزمون‌ها می‌کند.

 

وی بر اهمیت انتخاب مشاور تاکید کرد و گفت: به دلیل اینکه تعداد داوطلبان رشته روانشناسی زیاد است، مشاوران زیادی هم در این حیطه فعالیت دارند. گاهی دوستان از تعدد مشاوران و مطالبی که می شنوند سردرگم می‌شوند. ما با هدف کاهش این آشفتگی‌ها و نگرانی‌ها سایت روان آموز را به عنوان مرجع آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی راه‌اندازی کردیم و سعی داریم تجربه‌های موثر برای موفق شدن در این آزمون‌ها را در اختیار داوطلبان قرار دهیم.

 

خجوی به خدمات متنوع سایت روان آموز و ارایه اطلاعات تخصصی در مورد آزمون ارشد و دکترای روانشناسی از جمله نکات کنکوری هفتگی، منابع پیشنهادی، نحوه مطالعه، آموزش تکنیک‌های موفقیت، مشاوره تخصصی و عمومی اشاره کرد و افزود: سعی ما بر این بوده که در این سایت، امکان دسترسی برابر به اطلاعات را ایجاد کنیم به این امید که علاقه‌مندان سراسر کشور که برای موفقیت در آزمون کارشناسی‌ارشد و یا دکترای روانشناسی به امکانات دسترسی ندارند، قادر باشند از جدیدترین اطلاعات و منابع برای موفقیت در آزمون مطلع شوند.

 

خجوی که دانشجوی دکترای روانشناسی سلامت دانشگاه تهران است، در پایان با اشاره به اهداف پژوهشی سایت گفت: روان‌آموز علاوه بر اهداف آموزشی، دارای بخش پژوهشی نیز هست. در این بخش علاوه بر ارایه آخرین دستاوردهای پژوهشی، همکاران روانشناس می‌توانند با توجه به زمینه تحقیقاتی خود با سایر محققان ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی استادان برجسته کشور برخوردار شوند.

لینک خبر

در صورتی که این مطلب را مفید می دانید، با کلیک روی آیکن شبکه های اجتماعی زیر آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

اشتراک
به من خبر بده
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات