3%
تخفیف ثبت نام

روان شناسی اجتماعی گنجی

عنوان: روان شناسی اجتماعی
نویسنده: لوک بدار، ژوزه دزیل، لوک لامارش
مترجم: آزاده محولاتی، علی فتحی‌آشتیانی
ناشر: ساوالان
ویرایش و چاپ: 1401
شابک: 8-12-7609-964-978

۱۵۵,۲۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

امتیاز یادتون نره

روان شناسی اجتماعی علم درک و تبیین چگونگی نفوذپذیری افکار، احساسات و رفتارهای افراد از حضور واقعی، خیالی یا ضمنی دیگران می باشد. این رشته از روان شناسی شاخه ای از علم است که نفوذ اجتماعی را مطالعه می کند. نفوذ اجتماعی حضور دائمی دارد و افکار، احساسات و رفتارها را حتی در غیاب منبع نفوذ، تحت تاثیر قرار می دهد. رفتارهایی که ریشه اجتماعی ندارد در حوزه روان شناسی عمومی قرار می گیرند.

جامعه شناسی و مردم شناسی فرهنگی نیز، رفتارهای اجتماعی را مطالعه می کنند. روان شناسی اجتماعی بر روشهای علمی مشاهده منظم، همبستگی و آزمایشی استوار است. کتاب “روان شناسی اجتماعی” در دوازده فصل تنظیم و به نگارش درآمده است. نویسندگان کتاب در فصل نخست علاوه بر تبیین مفاهیم روان شناسی اجتماعی، به بررسی تفاوتهای این رشته با رشته های علمی مشابه پرداخته و تاریخچه رشته روان شناسی اجتماعی را تشریح می کنند.

نویسندگان در فصول دوم و سوم اثر مورد بحث به مفاهیمی همچون عزت نفس، خودپنداره و ادراک اجتماعی می پردازند. خواننده با مطالعه فصل سوم و چهارم با روش های تغییر نگرش آشنا شده و مطالبی را در مورد تصورات قالبی و پیش داوریها می آموزد. نفوذ اجتماعی، روابط متقابل اشخاص، پرخاش و دلایل آن و همچنین رفتارهای موافق اجتماعی از موضوعاتی هستند که در بخش های مختلف کتاب به آنها پرداخته شده است.

از دیگر مباحث مهم کتاب “روان شناسی اجتماعی” می توان به روان شناسی محیط و روان شناسی جمعی اشاره کرد که در فصول آخر کتاب گنجانده شده اند. لازم به ذکر است که هر فصل از کتاب مذکور دارای نمونه سوالاتی همراه با پاسخنامه می باشد که حل این سوالات به درک مباحث هر فصل کمک خواهد کرد. کتاب “روان شناسی اجتماعی” در راستای تبیین هر چه بیشترعلم روان شناسی به رشته تحریر درآمده است که می تواند منبعی غنی و ارزشمند جهت ارتقای دانش و آگاهی علمی دانشجویان این رشته باشد. لذا مطالعه آن را به جامعه دانشگاهی و سایر علاقمندان پیشنهاد می کنیم.

کتاب روان شناسی اجتماعی تالیف لوک بدار، ژوزه دزیل و لوک لامارش با ترجمه ی دکتر حمزه گنجی توسط نشر ساوالان به چاپ رسیده است.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روان شناسی اجتماعی گنجی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۱۵۵,۲۰۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط