مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره تکمیل ظرفیت کنکوری دکتری ۹۳ گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام ظرفیت پذیرش در کد رشته محل‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی بر اساس نتیجه آزمون ورودی دوره دکتری (PHD) نیمه متمرکز ۹۳ از یکشنبه ۲۰ مهرماه روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با ایسنا، ادامه داد: همچنین اطلاعیه سازمان سنجش در مورد تکمیل ظرفیت این آزمون در پیک سنجش که روز دوشنبه ۲۱ مهرماه منتشر می‌شود نیز قرار خواهد گرفت. وی تاکید کرد: کلیه داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام و شرکت کرده‌اند و در اعلام نتایج نهایی پذیرفته نشده‌اند می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون مذکور نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۳ که در روز ۱۶ اسفندماه ۹۲ برگزار شد، تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ نفر ثبت نام کردند که پس از برگزاری آزمون، نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در روز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه ۹۳ روی سایت سازمان قرار گرفت.
از تعداد حاضرین در آزمون، ۴۹ هزار و ۵۳۷ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از میان آنها فهرست اسامی ۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر برای مصاحبه معرفی شد.
ظرفیت پذیرش ۱۲ هزار و ۲۷۱ نفر اعلام شده بود که در نهایت با توجه به تغییرات اعلامی از سوی دانشگاه‌ها، اسامی تعداد ۱۱ هزار و ۴۹۶ نفر پذیرفته شدگان در روز یکشنبه ۲۶ مردادماه اعلام شد.

اشتراک
به من خبر بده
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات