معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام شرایط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام کرد در این دوره‌ها شرط تجانس باید رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش، دکتر علوی فاضل گفت: داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در دوره‌های بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد باید در رشته همنام و متجانس دوره کارشناسی خود ثبت‌نام کند.

علوی فاضل در ادامه افزود: این دسته داوطلبان باید فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی در سال های ۹۱، ۹۲ و ۹۳ باشند، لذا داوطلبانی که قبل از این سال‌ها کارشناسی خود را اخذ کرده‌اند، واجد شرایط ثبت نام در این دوره ها نیستند. همچنین در این دوره نیز مثل دوره‌های با آزمون داوطلب می‌تواند تا حداکثر ۱۰۰ رشته/محل را انتخاب کند.

معاون سنجش و پذیرش درخصوص سایر شرایط ثبت‌نام گفت: اولا باید معدل داوطلبان بالاتر از ۱۷ باشد و در مقطع کارشناسی شان فاقد دروس معادلسازی باشند، به عبارت دیگر دارای دروس تطبیقی بین دو دانشگاه نباشند. دوم آنکه تحصیل آنها حداکثر در هشت نیم‌سال برای کارشناسی پیوسته و چهار نیمسال برای کارشناسی ناپیوسته به سرانجام رسیده باشد؛ بنابراین داوطلبانی که مدت تحصیل آنها بیشتر از این حد باشد، مجاز به تحصیل در این دوره نیستند.
علوی فاضل در پایان خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در دوره بدون آزمون، امکان ثبت در دوره های با آزمون را از داوطلب سلب نخواهد کرد؛ بنابراین واجدان شرایط می‌توانند در هر دو دوره ثبت‌نام کنند. ضمناً مدرک فارغ التحصیلان دوره های بدون آزمون هیچ تفاوتی با دوره با آزمون ندارد.

اشتراک
به من خبر بده
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات