ظرفیت پذیرش دکتری روانشناسی ۹۴

این جدول به زودی طبق دفترچه ۹۵ به روز خواهد شد

در جدول زیر ظرفیت پذیرش دکتری روانشناسی ۹۴ را برای هر رشته و مدرک به شکل جداگانه نوشته ایم. بزرگترین تغییراتی که در سال ۹۴ به چشم می آید اضافه شدن پردیس در چند دانشگاه معتبر است. همچنین اضافه شدن گرایش عمومی در دانشگاه تهران و شهید بهشتی و همچنین دکتری روانشناسی بالینی روزانه و پردیس در دانشگاه شیراز از تغییرات قابل توجه است. دانشگاه بوعلی سینای همدان و تبریز نیز امسال به جمع دکتری روانشناسی عمومی پیوسته اند. تغییرات دیگری نیز وجود دارد که در جدول ملاحظه خواهید کرد. خوشحال میشویم نظر شما را درباره این ظرفیت ها بدانیم و اینکه اگر تجربه ای دارید در اختیار دوستانتان در سایت روان آموز بگذارید.

 

روانشناسی سلامت

دانشگاه

روزانه

شبانه

پردیس

دانشگاه تهران

۳

۲

۰

دانشگاه خوارزمی تهران

۴

۰

۴ نفر پردیس کرج

۴ نفر پردیس تهران

روانشناسی بالینی

دانشگاه

روزانه

شبانه

پردیس

دانشگاه شاهد

۲

۱

۲

دانشگاه شهید بهشتی

۴

۰

۴

غیر انتفاعی علم و فرهنگ

۵

دانشگاه شیراز

۶

۰

۶

روانشناسی عمومی

دانشگاه

روزانه

شبانه

پردیس

دانشگاه ارومیه

۷

۰

۰

دانشگاه اصفهان

۵

۳

۵

دانشگاه الزهرا

۶

 ۲

۰

دانشگاه تربیت مدرس

۳

۰

۰

دانشگاه رازی کرمانشاه

۶

۰

۰

دانشگاه سمنان

۲

۰

۰

دانشگاه شهید چمران اهواز

۶

۰

۰

دانشگاه علامه طباطبایی

۵

۱ پژوهش محور

۰

۰

دانشگاه فردوسی مشهد

۴

۲

۰

دانشگاه لرستان

۲

۰

۰

دانشگاه محقق اردبیلی

۵

۲

۰

بوعلی سینای همدان

۲

۰

۰

 تبریز

۶

 ۴

 ۰

تهران

۲

۱

۰

خوارزمی (تهران)

۵

۰

۵

شهید باهنر کرمان

۲

۰

۰

بهشتی

۴

۰

۰

پیام نور تهران

۵

۰

۰

۳۷ پاسخ به "ظرفیت پذیرش دکتری روانشناسی 94"

 1. سلام،بعد ازمون دکتری وقتی که تراز اومد انتخاب دانشگاه انجام میشه؟و فقط به دانشگاهو باید انتخاب کنیم یا نه؟میشه یه توضیح کوچیک بدین؟ممنون

  • سلام بعد از اومدن نتیجه اولیه یعنی رتبه و تراز، انتخاب دانشگاه می کنید. قبلا فقط ۵ جا میتونستید برید، اما پارسال تا ۵۰ انتخاب داشتید و همه رو میتونسید برید مصاحبه.

 2. سلام، پس روان شناسی تربیتی چی؟؟

 3. به نام خدا
  سلام خانم دکتر
  آیا امسال سازمان سنجش برای دکترا دانشگاه سراسری تکمیل ظرفیت داره؟-
  در بعضی از رشته اگر ظرفیت برابر ۴ نفر باشه و فقط ۳نفر ثبت نام کنند، تکلیف چیست؟ با تشکر

 4. باسلام
  درکارنامه کنکوردکتری ۹۵ رتبه ثبت نمیشه وفقط ترازه یانه

 5. سلام و عرض ادب
  خانم دکتر عزیز من تابستان ۹۳ دفاع کردم و ارشدم روانشناسی عمومی بودم ولی کارشناسی مامایی روزانه بودم، ارشد پیام نور تهران بودم، به تبع شرایطم ناچار به انتخاب دانشگاه پیام نور شدم و اگر خدا بخواد قصد دکتری سراسری دارم، ولی رزومه ام شامل یک مقاله ISC و سه کنفرانس بین المللی و یک کتاب مرتبط با پایان نامه است، بنظر شما و با توجه به تجربیات سرکار با ایجاد چه شرایطی قبولی خودم رو تضمین کنم؟ و آیا امکان قبولی دارم؟

  با سپاس

  • سلام. می بینید که رزومه پژوهشی و اموزشی در قبولی سراسری خیلی مهم است و همچنین بر اساس سال و رزومه سایر داوطلبان مشخص میشه که ایا رزومه شما کافی هست یا خیر. بنابراین تا جایی که میتونید تلاش کنید که رزومه رو پر کنید با کار کردن مقاله، شرکت در همایش ها، گرفتن مدرک زبان، … همچنین ازمونتون رو هم اگر خوب بدین تراز بالا میتونه کمک کننده باشه گرچه نقش کمتری داره. نمیشه گفت امکان قبولی دارید یا خیر می بینید که دکترا وضعیت مشخصی ندارد شما هر سال باید حتما شرکت کنید چرا که وضعیت مشخصی نیست.

 6. عذرخواهی میکنم فارغ التحصیلهای ارشد عمومی از دانشگاههای برترهم میتونن از این طرح اختیاری استفاده کنن؟؟
  ممنون از زحمات بی دریغتان،خداقوت و خسته نباشید

 7. خانوم دکتر چندتا ازدوستان فارغ التحصیلم که روانشناسی بالینی خوندن بعد ازاتمام کارشناسی ارشدشون جدای ازکارآموزی ۲سال طرح گذروندن و میگن که برای همه فارغ التحصیلای ارشده ،درسته ؟؟

  • یک طرح اختیاری است همراه با حقوق، که میتونید برای ثبت نامش به بهزیستی مراجعه کنید.

   • سلام
    طرح اختیاری است و فقط فارغ التحصیلای رشته بالینی و فقط یک بار میتونن برن یعنی اگر با مدرک لبسانست رفتی دیگه با ارشدت دوباره نمیتونی بری

 8. سلام خسته نباشین خانم دکتر، ممنون از پاسخگوییتون
  چند سوال دارم۱_ فقط تهران دکتری وزارت بهداشت داره؟
  ۲_ ظرفیت وزارت بهداشت چقدره؟
  ۳ _تا چه رتبه ای احتمال قبولی هستش؟
  ۴_ برای ثبت نام وزارت بهداشت مدرک زبان لازمه؟
  تشکر بخاطر وقت گذاشتن روی پاسخگویی به سوالات

  • سلام. لطفا به فهرست بالای سایت مراجعه کنید بخش کنکور بهداشت. اونجا بخش هایی هست که جواب سوالاتتون رو می گیرید. اطلاعاتی که برای بهداشت داریم این ها هست امیدوارم کمک کنه. باقی مطالب رو مشاور سایت اقای غضنفری میتونند راهنمایی کنند.

 9. سلام علیکم. برای قبولی دکتری بالینی یا سلامت کدام منابع را نسبت به عمومی باید بیشتر خواند؟البته بجز داشتن رزومه مناسب. بسیار متشکر و ممنون.

 10. با سلام خدمت شما، رتبه دکتری من با سهمیه ایثارگری شده ۱۰۳، رتبم باید چند بشه تا تهران یا شیراز قبول بشم

 11. با عرض سلام میخواستم بپرسم که آیا شما از آخرین رتبه پذیرفته شده روانشناسی عمومی سال گذشته در دانشگاه علامه طباطبایی مطلعید؟ و اینکه روند مصاحبه در این دانشگاه رو چگونه ارزیابی می کنید؟ ممنون

 12. سلام
  خانم دکتر، من شبانه مجازم .
  اگر کسی فقط شبانه و پردیس بزنه و برا مصاحبه دعوت بشه، اما به مصاحبه نره، از کنکور سال بعد محروم میشه؟
  و سوال دوم، اگر مصاحبه بره و قبول بشه ولی برا ثبت نام نره و بخواد یه سال دیگه بخونه، چطور میشه؟محروم که نمیشه؟

 13. زینب جان سلام. من اواسط بهمن ماه با سایت شما آشنا شدم و اولین باره که تو این سایت کامنت میذارم. از زمان آشنایی با این سایت هم کارم شده هر روز یا هر دو روز یکبار به سایت خوب شما سر بزنم و یه تشکر هم بهت بدهکارم از بابت مطالب فوق العاده مفیدی که ارائه کردی. عزیزم من دو تا سوال داشتم و نظرت خیلی برام مهمه. راستش من رتبم ۹۰ شده و چون از سهمیه رزمندگان و ایثارگران هم استفاده کردم تونستم این سهمیه جزو سه نفر اول باشم. من کارشناسیمو پیام نور و با معدل ۱۶/۷۱ و ارشدمو سراسری و با معدل ۱۷/۵۸ گذروندم. پایان نامم خیلی فاخره و با درجه عالی دفاع کردم. رزومه مطالعاتی من شامل ۱۱ مقاله علمی پژوهش به زبانهای فارسی و انگلیسی و همچنین دو همایش میشه. راستش من انتخاباموکردم و کارم تقریبا تموم شده. اما میخواستم ازت بپرسم اگه با این شرایطی که ذکر کردم اولین انتخابمو روانشناسی بالینی شیراز بزنم منطقیه یا دارم یکی از انتخابامو میسوزونم میدونم که ایثارگران باید طبق دفترچه انتخاب رشته ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده رو بدست بیارند. اما نگاه یه کارشناسی مجربی مثل تو برام خیلی مهمه. حالا از نظر تو انتخابمو عوض کنم یا امیدی بهش هست. سوال دومم اینه که من همه انتخابامو روزانه زدم به نظر تو ریسکه یا اینکه کار درستیه؟ مثلا با توجه به اینکه من آخرین انتخابمو دانشگاه اردبیل زدم و االبته هیچ علاقه ای به تحصیل در اونجا هم ندارم اما چون میدونم که در سال ۹۲ آخرین رتبه پذیرفته شده روزانه در اونجا ۱۱۴ بوده صرفا یه انتخاب حداقلی رو انجام دادم. با افراد زیادی مشورت کردم واونا انتخابمو تایید کردند حالا به نظر تو درسته. عزیزم ببخشید که طولانی شد به خاطر استرس زیادمه. ممنون میشم که جوابمو بدی چون نظرت تو پایبندی یا تغییر تصمیمم فوق العاده تاثیر گذاره. بازم ممنون

  • سلام. شرایط رزومه و رتبه در سهمیه خوبی دارید بنابراین میونید به دانشگاه های برتر امید داشته باشید. من این رو از یکی از دانشجویانی که این شرایط رو داشته و قبول شده پرسیدم و ایشون هم تایید میکنن که احتمال قبولی هست اما خوب همه چیز بستگی به نفر اخر اون دانشگاه خواهد داشت و اونقدر هم قطعی نیست. این عدم قطعیت در دکترا فقط برای شما نیست و همه همین شرایط ابهام رو دارند. بنابراین بین ۵ انتخابتون حتما باید دو انتخاب دست بالا باشه چون احتمال قبولی رو دارید. انتخاب اخرتون رو هم همینطور که گفتین باید دانشگاهی باشه که نهایتا مطمئنین اونجا قبول خواهید شد. بین این ها هم دو انتخاب میانه رو خواهید زد که با توجه به شرایط و علاقه خودتون تعیین میشه.

 14. خیلی ممنون
  اطلاعات سایتتون واقعا جامع و اپدیت هست

 15. سلام
  ببخشید می خواستم بپرسم که ایا داشتن مدرکMSRT برای مصاحبه دکترا امتیاز داره؟
  و این که کدوم مدرک زبان بهتره بگیریم که مدت اعتبارش بیشتر باشه؟

 16. خانم دکتر مجدد سلام
  ضمنا گرایش عمومی هم بدم نمی اید امتحان بدم؟
  اگه بشه بگین که قبولی بین سه گرایش بالینی، سلامت و عمومی راحتر تره یعنی شانس قبولی بیشتره؟

 17. به نام خدا
  سلام خانم دکتر
  بنده فارغ التحصیل رشته روانشناسی گرایش گودکان استثنایی هستم که دوساله با اینکه نشستم و میخونم برای دکترا، متاسفانه موفق نبودم و حتی امسال که وقت و انرژی بیشتری گذاشتم رتبه خیلی بدتری از سال قبل داشتم به نحوی که مجاز هم نشدم(سال قبل مجاز شبانه شدم). حالا فکر تغییر رشته به ذهنم خطور کرده که یا روانشناسی بالینی یا سلامت امتحان بدم. گرایش سلامت رو دوست دارم ولی با توجه به ظرفیت بیشتر بالینی تمایل بیشتری به بالینی دارم. حالا میخام با شما مشورت کنم چون اول راهه و ناامید شدم یه جورایی اعتماد بنفس تحصیلیم خدشه دار شده. میخام که کمکم کنید و بگین که این تغییر رشته به صلاح من هست یا اصلا میتونم این کار رو بکنم چون بیشتر مقالاتم در حوزه استثناییه و برای مصاحبه مشکلی نخواهم داشت؟
  باتوجه به اینکه منابع بیشتری رو در بالینی داریم آیا خواهم تونست که امسال موفق باشم؟ و…….

  • سلام باید ببینید که برای چی استثنائی رو قبول نشدید. ایا کم کاری کردید یا واقعا برای خوندن کنکورش انگیزه ای ندارید. اگر کم کاری کردید که بهتر هست مجددا تلاش کنید برای همین رشته اما اگر انگیزه ندارید و علاقه هم نیست خوب تغییر رشته میتونه گزینه خوبی باشه. تغییر رشته متغیرهای زیادی رو باید در نظر بگیرید که به نظرم مهمترینش علاقه هست رشته های رواشنناسی صرفا یک سری واحد نیست که بگذرونید خیلی به مهارت و هنر شما بستگی خواهد داشت پس باید ببینید در کدام یک موفق تر خواهید بود. این رو بدونید که رقابت برای سلامت و بالینی خیلی سنگینه و کارتون راحتتر از استثنائی نخواهد بود. خوب عمومی راحتتر هست و ظرفیت هم بیشتر.

 18. با سلام
  دانشگاه شهید بهشتی هم امسال ۴نفر عمومی می گیرد

 19. سلام دوستان ظرفیت ها نسبت به سال قبل چطوره؟ کمتره یا بیشتر شده؟

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 49 = 56

تمام حقوق وبسایت متعلق به موسسه روان آموز است.

منوهای نصب در پنل مدیریت