آمار و روش تحقیق از دروس بسیار مهم، هم در حوزه تحصیلی و هم در زندگی می باشد. آشنایی با مفاهیم اولیه آمار برای همگان بسیار مفید است. برای دانشجویان و داوطلبان کنکور برای ورود به دوره تحصیلات تکمیلی، این آشنایی باید فراتر از مفاهیم اولیه بوده و در این درس عمیق شوند. در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری وزارت علوم و وزارت بهداشت، در سال های اخیر تاکید بیشتری بر روش تحقیق شده و از سوالات آمار کمتر شده است. با توجه به تنوع کتب روش تحقیق و مشکلات دانشجویانی که می خواهند خود را برای کنکور آماده کنند، در این کتاب سعی کرده ایم تا همه مطالب مورد نیاز و مهم را از تمامی منابع اصلی جمع آوری کرده و کتابی در خور توجه تهیه کنیم. در این کتاب از همه منابع مهم روش تحقیق استفاده شده و تمامی مطالب را پوشش می دهد. با مطالعه این کتاب، دیگر نیاز به خواندن کتاب دیگری در حوزه روش تحقیق ندارید (البته برای آمادگی در آزمون های تحصیلات تکمیلی، هم وزرات علوم و هم وزارت بهداشت) برای گواهی این گفته، کافی است سوالات سال های قبل آزمون ارشد و دکتری وزارت علوم و بهداشت را مطالعه کنید، که این کتاب تقریبا در اکثر سال ها، حدود %۹۰سوالات را پوشش میدهد. برای مثال در کنکور امسال دکتری وزرات بهداشت (۹۴-۹۵) رشته روان شناسی بالینی، با مطالعه این کتاب از ۱۵سوال آمار و روش تحقیق، به ۱۳سوال می توانستید پاسخ صحیح بدهید (غیر از سوال ۱و۴ ).

متن فوق توسط گردآورندگان مجموعه نوشته شده است :

فردین فرمانی ( رتبه ۱۵ ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم-  رتبه ۲۰ دکتری روانشناسی بالینی وزارت بهداشت )   Farmani_fardin@yahoo.com

مهدی اسدی (             کارشناسی ارشد روانسنجی، دانشگاه علامه طباطبایی)

این مجموعه مورد تایید سایت روان آموز است با این حال تمامی مسئولیت آن به عهده گردآورندگان آن است و سایت روان آموز تنها مکانی برای انتشار آن است.

برای مشاهده نمونه مجموعه روش تحقیق اینجا کلیک کنید

برای تهیه مجموعه روش تحقیق اینجا کلیک کنید