مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک نشر روان آموز

مقدمه مولف:

از زمانی که خواندن کنکور ارشد را شروع کردم جای خالی یک مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک را احساس کردم. من با روش خودم با این درس سخت و فرارکنار آمدم که نتیجه آن بالاترین درصد روانشناسی فیزیولوژیک در این سالها، یعنی بالای ۹۵ درصد بود. این قضیه در سال هایی که به داوطلبان ارشد مشاوره می دادم ادامه پیدا کرد و حتی بیشتر ذهنم را مشغول کرد. درسی که می توان درصد بالایی در آن کسب کرد جزو درس هایی شده که داوطلبان از آن فرار می کنند. مجموعه هایی نیز در بازار دیده بودم اما متاسفانه این مجموعه ها کامل نیستند و امسال نمی توانستید به سوالات جزئی طراحان با آنها پاسخ دهید. اما اغلب مشاوران به کتاب های قبلی اکتفا می کنند که احتمالا به دلیل عدم آگاهی از محتوای دقیق آنها و عدم صرف وقت برای تطبیق آنها با سوالات سال اخیر است. دلایل غیرآکادمیک دیگر نیز در این امر دخیل است که نمی خواهم اینجا به آنها اشاره کنم. البته این دست کتاب ها برای یک درصد پایین کافی است اما اگر بخواهید درصد مطلوبی کسب کنید شما را یاری نخواهند کرد. برخی کتب نیز همه تست های سال های گذشته را وارد نکرده اند، و بعضا اشتباهات فاحشی دارند. سال پیش مجموعه ای تهیه کردم که همانطور که در بخش پاسخ تشریحی سوالات دیدید، تمام سوالات کنکور امسال را پوشش می داد اما همواره  به دنبال ویرایش و بهبود آن بودم. امسال سعی کردم مجموعه ای در اختیارتان بگذارم که بتوانید آسان تر مطالب را فرا بگیرید.  امیدوارم که این مجموعه شما را در درجه اول در یادگیری مباحث شیرین درس روانشناسی فیزیولوژیک و پس از آن در کسب درصد مطلوبتان یاری کند و قدمی برای نزدیک تر شدن شما به هدفتان باشد.

هیچ مجموعه ای بی نیاز از نظر خوانندگان آن نیست. مثل همیشه مشتاقانه منتظر نظرات ارزشمند شما برای بهبود مجموعه هستم و همواره از این نظرات جهت ویرایش مجموعه بهره برده ام.

زینب خجوی، رتبه ۲ دکتری روانشناسی و رتبه ۶ ارشد روانشناسی بالینی – راه ارتباطی: ravanamooz@yahoo.com

ویژگی های مجموعه:

  • این مجموعه تلفیقی از سه منبع اصلی درس روانشناسی فیزیولوژیک است که به ترتیب شامل کتاب روانشناسی فیزیولوژیک دکتر خداپناهی، دکتر معظمی و دکتر روحانی است. این منابع در انتهای کتاب ذکر شده اند. همچنین در بعضی موارد لازم از کتاب نورسایکولوژی و سایکوفیزیولوژی دکتر خداپناهی کمک گرفته ام.
  • این مجموعه مطالب را به شکل کامل اما با زبان روان تر و استفاده از عکس و توضیحات کامل ارایه کرده است.
  • مطالب در پاراگراف ها و خطوط مجزا ارایه شده است تا مطالعه برای داوطلب آسان تر باشد چرا که دیده شده است مشخص کردن مطالب اساسی در این درس یکی از مشکلات داوطلبان است. همچنین در انتهای هر فصل یک بخش به نام “مروری بر نکات فصل” قرار دارد که مهم ترین نکات فصل را گوشزد می کند و یک خلاصه از فصل ارایه می کند.
  • در انتهای هر فصل سوالات کنکور کارشناسی ارشد سراسری سال های گذشته همراه با کلید پاسخ به شکل طبقه بندی شده قرار گرفته است. پاسخ تمام این سوالات در متن مجموعه مستقیما وجود دارد که نشان دهنده کامل و کافی بودن این مجموعه برای پاسخ به تمام سوالات درس روانشناسی فیزیولوژیک است. همچنین تست های تالیفی به آخر فصل اضافه شده است که برای مرور و ارزیابی خودتان بسیار مفید خواهد بود.
  • مجموعه شامل ۲۳ فصل در ۳۰۰ صفحه است که عناوین آن به شرح زیر است:

تعریف روانشناسی فیزیولوژیک – روش های تحقیق در روانشناسی فیزیولوژیک – ساختار و کارکرد سلول های عصبی – دستگاه عصبی مرکزی – پتانسیل غشا و انتقال آن بین نورون ها- ساختار دستگاه عصبی- قشر جدید مغز- کارکرد و آسیب لوب های قشر مغز – مخچه، ساقه مغز و نخاع – ساختارهای زیرقشری – دستگاه عصبی محیطی  و خودکار- پیک های شیمیایی (انتقال دهنده ها و هورمون ها) – دستگاه حرکتی – دستگاه دیداری – دستگاه شنوایی و تعادل – حس شیمیایی (چشایی و بویایی) – حس تنی احشایی – چرخه های شبانه روزی – تکلم – دقت و هشیاری – یادگیری و حافظه – انگیزش – هیجان – بیماری های روانی و مغ

برای مشاهده نمونه مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز، از یکی از مهم ترین فصول این درس، اینجا کلیک کنید

برای خرید مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک نشر روان آموز اینجا کلیک کنید

دوستانی که قبلا مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک(ویراست اول) را تهیه کرده بودند و قصد تهیه ویراست جدید را دارند نام و ایمیلی که قبلا با آن خرید کرده بودند را به ایمیل زیر ارسال کنند تا توضیحات لازم برایشان ارسال شود: ravanamooz@yahoo.com

 

avatar
52 نظرات
55 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
مورد توجه واقع شده ترین نظر
نظرات پرطرفدار
41 نویسنده
عليرضارضاييfanoosعلی احمدیانپروين نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
به من خبر بده
عليرضا
مهمان
عليرضا

سلام
این جزوه مطالب انگیزش و هیجان رو هم پوشش داده؟

رضايي
مهمان
رضايي

سلام،وقتتون به خیر
میخواستم بپرسم جزوه ی فیزیولوژیک روان آموز، کتاب انگیزش و هیجان،خداپناهی رو هم پوشش میده؟یا فقط شامل روانشناسی فیزیولوژیک خداپناهی هست؟یعنی با خوندن این جزوه لازم به خوندن انگیزش و هیجان به صورت جداگانه نیست؟

fanoos
مهمان
fanoos

با عرض سلام. میخواستم بدونم این جزوه رو برای آزمون دکتری امسال پیشنهاد میکنید؟

علی احمدیان
مهمان
علی احمدیان

با سلام
من میخواستم کتاب فیزیولوژی رو برای کنکور دکتری خریداری کنم فق میخواستم ببینم بصورت کتاب هست یا پی دی اف یا هردوش برامون ارسال میشه؟؟

پروين
Member
پروين

ببخشید این کتاب فیزیولوژیک واسه کنکور دکتری هم مناسبه؟؟

radmehr
عضو
radmehr

سلام من این کتاب را از نوع الکتریکی اش خرید کردم و هنوز ایمیل بدستم نرسیده اگر بخواهم این خرید را به نسخه چاپی تغغیر دهم چکار باید کنم ؟؟؟؟؟

یونس
Member
یونس

سلام.وقتتون بخیر.من کتاب امار هردوجلدش.رشد جلد اول وفیزیولوزیک خرید کردم.هزینه اشونم از حسابم کم شده.ولی فقط امار برام ایمیل شده.لطفا بگید چیکار کنم

یونس
Member
یونس

سلام.من کتاب روانشناسی فیزیولوزیک.ورشد جلداول.وامارتوصیفی واستنباطی.ولی نیومدن/چرا

فتحی پور
مهمان
فتحی پور

سلام خانم خجوی. من روانشناسی بالینی دانشگاه تهرانم. میتونم نسخه چاپی این کتاب رو تو دانشکده ازتون بگیرم تا هزینه ارسال ندم؟

هادی
مهمان
هادی

سلام. من کتاب رو ۱۶ شهریور سفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده . ایمیلی هم مبنی بر اشکال از شما دریافت نکردم . چیکار کنم ؟

اعظم
Member
اعظم

سلام خانم خجوی عزیز،من هم این کتاب رو به صورت الکترونیکی خریداری کردم،ولی لینک دانلودی وجود نداشت،ممنون میشم اگه برام ارسال کنید،با تشکر از سایت خوب شما

محسن123
مهمان
محسن123

سلام
من این کتاب رو خریدم ولی به ایملم توی هرز نامه فقط پیام مبنی بر خرید ارسال شده و هیچ لینگ دانلودی وجود ندارد چیکار کنم
دیشب سساعت۱۲٫۳۰ خریدم.نوشته حسلب کاربری شما.ولی لینگ دانلود ارسال نشده.من نسخه الکترونیکی فیزیولوزی رو خریدم۲۵ت.من هم ریختم ولی الان هیچی؟؟؟

۴۱۱۳۳۹۶۶۰۴۹ شماره رسید پرداختم
سریع ارسال کنید ممنون

ناامیدنیستم
مهمان
ناامیدنیستم

سلام.
من سیستم برای مطالعه ندارم.
چاپی میخوام؟?
نمیشه؟
چنده قیمتش؟

Amin
مهمان
Amin

سلام خانم خجوی.این مجموعه کامل هست؟میتونم به جان خداپناهی ,این مجموعه رو چند بار بخونم و درصد بالای ۶۰ بیارم؟

زهرا
Member
زهرا

سلام خسته نباشید
تاریخ ۲۴ مرداد،جزوه فیزیولوژیک رو بصورت اینترنتی خریدم ولی هنوز لینکش برام فرستاده نشد

sara mohammadi
عضو
sara mohammadi

سلام. وقتتون بخیر.
ببخشید من دیروز کتاب رو پستی خریدم. نوشته شده فایل الکترونیک هم ایمیل میشه، ولی ایمیلی به دست من نرسیده!
چقدر طول می کشه تا کتاب به دستم برسه؟

مریم
مهمان
مریم

باعرض سلام وخسته نباشید آیا این کتاب در کتابفروشی ها قابل تهیه است به دلیل کاهش هزینه پست میشود آن را از کتاب فروشی تهیه کرد؟

زهراسادات
Member
زهراسادات

سلام ببخشید من ۱۴ تیر ماه این کتاب خریداری وسفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده لطفا بررسی کنید

حسنا
مهمان
حسنا

سلام خانم دکتر خجوی عزیز جزوه فیزیولوژیک من هم به دستم نرسیده.با همین ایمیل سری قبل خریدم

سمانه
مهمان
سمانه

سلام .من این مجموعه رو ویراست اولشو خریدم.
هزینشو دوباره باید پرداخت کنم؟
ممنون

سولماز
Member
سولماز

سلام. وقتتون به خیر. من همه ی اطلاعات رو وارد می کنم اما موقع تسویه حساب ب مشکل میخورم و صفحه برام باز نمیشه و سفارشم ثبت نمیشه

ROYA
مهمان
ROYA

سلام.خسته نباشید والاازبس ایمیل دادم جوابی هم ندیدم خسته شدم بخدا .پس کی جوابمومیدین جزوه فیزیو دستم می رسه ؟؟؟؟

حسن
مهمان
حسن

سلام فقط خواستم بگویم من همیشه از این درس فرار می کردم ولی با این مجموعه که واقعا روان و کامل است به آن علاقه مند هم شدم.واقعا از نویسنده محترم ممنونم.

ROYA
مهمان
ROYA

سلام.خسته نباشید باتشکرازشما.جزوه فیزیولوژیک شکرخدااماده شده خواستم بدونم چه جورتهیه ش کنیم؟؟؟؟؟من قبلا خریده بودم همراه مجموعه کامل رشد؟؟؟

samira
مهمان
samira

سلام خانم خجوی
برای نحوه دریافت ویراست جدید روانشناسی فیزیولوژیک که قبلا خریداری کرده بودم بهتون ایمیل زدم انگار بدستتون نرسیده میشه لطف کنید توضیح بدید چطور میشه ویرایش جدید رو میشه تهیه کرد ممنون

nehleh
مهمان
nehleh

باخبر شدم که مجموعه فیزیولوژی در مرحله چاب هست خواستم خسته نباشیدی عرض کنم وبپرسم اینکه فرمودین در حال چاب هست یعنی به صورت جزوه ارسال میشه یا نه؟؟؟واینکه هزینه اش تغیر کرده؟؟؟

هانیه روزبهانی
مهمان
هانیه روزبهانی

سلام و وقت به خیر. من چند دقیقه پیش جزوه رواشناسی فیزیولوژیک رو خریداری کردم ولی به صفحه اصلی برنگشت و فایلی برای دانلود برای من نیومد. باید چه کار کنم؟
هانیه روزبهانی

یک ایرانی
مهمان
یک ایرانی

متشکرم از جوابتون …….

یک ایرانی
مهمان
یک ایرانی

سلام. من همین مجموعه ی روانشناسی فیزیولوژیک رو خریداری و دانلود کردم. در صفحه ی ۱۰ این جزوه نوشته شده که امواج مغزی از ۶ تا ۳۰ سالگی آلفا و بتا و ۳۰ سالگی به بعد فقط آلفا و بتا . آیا این عبارت درسته ؟ اگر امواج مغزی از ۶تا ۳۰ سالگی و از ۳۰ سالگی به بعد, عین همدیگه هستن , پس چرا در دو دسته ی جدا ذکر شده اند؟ در کل , امکان اشتباه مفهومی در این جزوه هست یا صحت و دقت مطالب این جزوه کاملا کنترل و بررسی شده اند ؟

یک ایرانی
مهمان
یک ایرانی

سلام . خدا قوت .
ویرایش جدید مجموعه ی روانشناسی فیزیولوژیکتون چه زمانی آماده میشه تا منتظر باشیم و ویرایش جدید و اصلاح شده ی این مجموعه رو خریداری کنیم ؟

یاسمن
مهمان
یاسمن

سلام خانم دکتر.خسته نباشید
عذرمیخوام اسامی اعصاب مغزی و وظایف ویزگی هاشون مهمه؟! یعنی باید حفظ باشم؟

مرسی از راهنمایی هاتون

یاسمن
مهمان
یاسمن

سلام خانم دکتر گرامی.من درحال خوندن مجموعه خوب شماهستم وواقعا ازتون بابت این مجموعه روان ممنونم.یه سوال دارم درفصل چهارسوالات ۱۳/۱۴/۱۱/۵ پاسخ درست رو ازخوداین فصل پیدانکردم.مربوط به فصول دیگه س؟

بازهم مرسی;-)

روانشناس
مهمان
روانشناس

سلام خانم دکتر عزیز. ببخشید دوسوال دارم سیتوزول یعنی چی؟ بعد اینکه شمافرمودین برای دوران مرور موقع خوندن نکات مهم تر رو مشخص کنین. مگه نکاتی که شما لطف کردین تو جزوتون نوشتین مهم ترین هانیستن. چون من توی تشخیص اینکه کدوم نکات یا مباحث مهم ترن مشکل دارم.ممنون میشم راهنماییم کنین

متشکرم

فروغ
مهمان
فروغ

سلام خانم خجوی..ممنون بابت جزوتون، من دیشب جزوه رو تهیه کردم..
فقط این اسم روان اموز وسط جزوه ک هس بعضی کلمات مشخص نیستن?

یاس
مهمان
یاس

منظورم اینه اول منبع اصلی یه دوربخونم بعد مجموعه شما؟ من ۶فصل خداپناهی خوندم.

یاس
مهمان
یاس

سلام مجدد خانم دکتر.بنظرتون همزمان بامنبع اصلی پوران بخونم برای فیزیولوژی یا برای دوره؟ متن کتاب یه مقدارسنگینه .بعداگر بخوام مجموعه شماروبگیرم.چطوربایدپیش برم؟
یه سوال دیگه هم داشتم برای آسیب خلاصه ندارین؟همزمان باخوندن دارم خلاصه نویسی,میکنم ولی وقت گیره و زیادمیشه ودقیق نمیدونم کدوم نکات مهم تره؟کتاب موسسات هم که براساس dsm4

yas
مهمان
yas

خانم دکتر.ببخشیدمن کتاب فیزیولوژی دکترپناهی وکتاب پیری دارم.خواستم بپرسم مجموعه شما باپوران خیلی فرق داره?قصدخریدمجموعه تونودارم.ما بتابتب

مریم
مهمان
مریم

کاش ژنتیک و انگیزش هیجانم داشتین خیلی این سه کتاب نامفهومن ماشالا به نویسنده هاشون!!!!!!

زهرا
مهمان
زهرا

راستی خانم دکتر جزوه دادستان رو هم میخام….

زهرا
مهمان
زهرا

سلام .خانم دکتر من خلاصه فیزیولوژیک و کالات و درسنامه رشدتون رو میخوام بگیرم . تخفیفی نداره ؟ آخه هزینش زیاده برام یه خورده … ممنون میشم پاسخ بدید

مجتبی
مهمان
مجتبی

سلام خانم خجوی. می خواستم از تون بپرسم با این وضعیت بیکاری در رشته روانشناسی ایا سازمان بهزیستی مجوز می ده تا یه کلینک بزنیم و شرایط مجوز گرفتنو اگه اطلاع دارید بگید.ممنون از سایت فوق العادتون

9112241256
عضو
9112241256

خیلی ممنون به خاطر خلاصه های خوبتون.
فقط ای کاش به صورت پی دی اف نبود و به صورت جزوه ارسال می شد. چون پرینت گرفتن و تبدیل به جزوه کردنش برای ما خیلی درد سر داره.
برای انگیزش و هیجان نمی خواید جزوه ای تهیه کنید؟

حسنا
مهمان
حسنا

….

حسنا
مهمان
حسنا

خانم دکتر خجوی عزیز این کتاب انگیزش هیجان و احساس ادراک رو هم شامل میشه دیگه؟خدا خیرتون بده کتاب مدرسان خیلی بیانش سخت بود

مرجان
مهمان
مرجان

خانم خجوی عزیز میشه این جزوه رو برایم ایمیل کنید شماره ارجاع را دادم خدمتتون … ممنونم

آزی
مهمان
آزی

سلام خانم خجوی، برای دکتری وزارت بهداشت میشه از این جزوه استفاده کرد؟

رررر
مهمان
رررر

سلام. من کتاب مدرسان رو واسه فیزیواوژی گرفتم. کلی هم پولش شد. حالا چیکار کنم؟ از یه طرف اون رو دارم، از یه طرف منبع شما رو هم میخوام….
خلاصه شما کاملتر از مدرسانه؟

Mostafa
مهمان
Mostafa

بهترین کتاب ممکن تو این درسه. یعنی عالیه. هرچی خدا پناهی منو از این درس دور کرد این کتاب شما علاقه منو بیشتر کرد. توصیه میکنم همه خریداری کنن. واقعا بی نظیره و خیلی هم با کیفیت. ممنونم از زحمتای مدیریت سایت.

مرجان
مهمان
مرجان

کاش کالات رو هم با این یک پکیج میکردین و تخفیفم میدادین … امکانش نیس با خرید این جزوه و جزوه کالات همزمان تخفیفی بدین ؟

samin
مهمان
samin

سلام خانم خجوی عزیز.دوتا سوال داشتم.اول اینکه با این جزوه دیگه میتونم کتاب رو بزارم کنار؟دوم اینکه چند درصد میتونم با حفظ کردن خط به خط این کتاب تو کنکور بزنم؟(چقدر سوالای کنکور رو پوشش میده؟)

مرجان
مهمان
مرجان

آیا برای ارشد وزارت بهداشتم کفایت میکنه؟

مرجان
مهمان
مرجان

تعداد صفحات جزوه رو هم بگید ؟