منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۹

منابع زیر بر اساس کنکور ارشد روانشناسی ۹۸ نوشته شده است

زبان تخصصی:

برای اینکه با نظریات و واژگان اساسی روانشناسی آشنا شوید می توانید از منابع اصلی مطالعه را آغاز کنید تا با لغات پایه آشنا شوید و سپس متن های مختلف بخوانید. می توانید با کتاب لیندا لیل یا سیدمحمدی شروع کنید. کتاب زبان روان در جلد اول به خوبی  لغات عمومی و تخصصی مهم موردنیاز شما را در شیوه ای جدید ارایه می کند که مطالعه آن را توصیه می کنیم. بعد از تمام شدن کتاب های پایه، برای تمرین متن خوانی می توانید متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید و همچنین اصول درک مطلب را تمرین کنید  که در جلد دوم کتاب زبان روان به آن پرداخته خواهد شد. این کتاب تا آخر تابستان آماده خواهد شد و تا آن زمان جلد یک را مطالعه کنید. از همین ابتدا برای زبان بهتر است جعبه لایتنر داشته باشید. ما لغات کتاب لیندالیل و کتاب زبان روان را در نرم افزار نارنگی داریم که می توانید از آن برای مرور لغات تا روز کنکور استفاده کنید. خودتان هم هر واژه جدیدی در هر منبعی دیدید به شکل فلش کارت در جعبه لایتنر بگذارید. اینکه زبان عمومی را هم جداگانه قوی کنید مناسب است. اگر فرصت دارید واژگان عمومی را از کتابی مثل ۵۰۴ واژه ضروری بخوانید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب زبان روان و متون سالهای پیش

آمار و روش تحقیق:

کتاب اصلی و پایه برای آمار کتاب آمار و احتمالات کاربردی دکتر دلاور است که اگر بخواهید پایه ای بخوانید با آن شروع می کنید چرا که آمار را نمی توان حفظ کرد بلکه باید فهمید! (البته اگر کلاس می روید و فرصت محدودی برای مطالعه دارید، کلاس برای فهم مطالب مناسب خواهد بود). پس از آن یا همراه با آن مجموعه آمار روان آموز را برای نکات تکمیلی از سایر منابع، خلاصه شدن مباحث و تست زنی، مطالعه کنید. این مجموعه توسط خانم دکتر ابراهیمی (رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی و رتبه دو دکتری روانشناسی) تهیه شده است. این مجموعه شامل سوالات کنکوری ارشد و دکتری ۱۰ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی است که برای تست زنی می توانید از آن استفاده کنید. برای درس آمار مجموعه فلش کارتی در نرم افزار نارنگی داریم که به دلیل ماهیت این درس توصیه می کنیم حتما تهیه کنید. این فلش کارت ها برای مرور روزانه نکات و فرمول های فرار این درس لازم است.

منبع اول درس روش تحقیق کتاب روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی از دکتر دلاور است و برای تکمیل آن و تست زنی می توانید کتاب روش تحقیق مدرسان شریف را مطالعه کنید. در صورتی که در فهم کتاب روش تحقیق دلاور مشکل داشتید کتاب روش تحقیق حسن زاده پیشنهاد می شود.

اگر فرصتتان محدود است: مجموعه لذت علم آمار روان آموز و روش تحقیق مدرسان شریف

روانشناسی رشد:

با توجه به تغییراتی که در مباحث مورد توجه طراحان رخ داده است مطالعه مباحث همه منابع معرفی شده رشد ضروری است اما آیا شدنی است؟  مجموعه روانشناسی رشد روان آموز که توسط دکتر زینب خجوی (رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه شش ارشد روانشناسی بالینی) تهیه شده است کامل ترین مجموعه روانشناسی رشد را در اختیار شما می گذارد که همه این منابع را پوشش می دهد و همچنین شامل سوالات سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. جلد اول روان آموز، کتاب کرین و دو جلد ژنتیک را پوشش می دهد.  جلد دوم روان آموز، دو جلد لورابرک را پوشش می دهد (با توجه به آخرین تغییرات کتاب لورابرک، کتاب روان آموز نیز ویرایش شده است).  درباره کتاب لورابرک باید گفت که  خواندن کل این کتاب برای همه سخت است بنابراین تلاش ما این بوده که تمام جزئیات هر دو جلد در مجموعه قرار بگیرد تا اگر فرصت مطالعه نداشتید به این مجموعه اکتفا کنید (نهایتا اگر فرصت مناسب دارید فقط یک بار فصول مهم را از روی کتاب اصلی بخوانید). همچنین متن کتاب ژنتیک برای اکثر دوستان سخت است و مجموعه تلاش کرده که بیان روان تری داشته باشد تا بتواند جایگزین کتاب ژنتیک شود. اما اگر وقت مناسب دارید، مطالعه کتاب کرین را توصیه می کنیم چرا که در سالهای اخیر اولویت اول مورد نظر طراحان بوده است (بخصوص در سال ۹۸). مجموعه روا ن آموز تمام نکات این کتاب را به خوبی پوشش می دهد با این حال مطالعه کتاب کرین به فهم بیشتر نظریه کمک می کند، بنابراین اگر فرصت دارید قبل از خواندن هر فصل روان آموز، آن فصل را از کرین بخوانید. همچنین برای این درس دی وی دی هایی با تدریس دکتر خجوی روی سایت موجود است که برای فهم نظریه در کنار مطالعه مجموعه روان آموز، بسیار مناسب است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد (اولویت با جلد اول)

آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی:

در سالهای گذشته منابع این درس پراکنده بوده است اما در سال ۹۸ اکثر سوالات با کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی، قابل پاسخگویی بوده است. مجموعه آسیب شناسی روان آموز، همه نکات مهم کتاب گنجی را به خوبی پوشش داده است و با مهمترین مطالب کتاب های خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، آسیب شناسی بارلو، آسیب شناسی هالجین و روانشناسی مرضی تحولی دادستان تکمیل شده است. همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. می توانید در صورت فرصت کافی یک بار فصل را از کتاب گنجی بخوانید تا فهم بهتری کسب کنید و پس از آن فقط مجموعه روان آموز را بخوانید که هم خلاصه کتاب گنجی است و هم آن را تکمیل می کند.  فلش کارت های موجود در نارنگی به خوبی تمام نکات کتاب گنجی را پوشش می دهد و برای مرور روزانه پیشنهاد می شود.

درس کودکان استثنائی، نیمی از سوالات این بخش را به خودش اختصاص می دهد. منابع این درس بسیار پراکنده است اما در سال گذشته اغلب سوالات با کتاب کودکان استثنائی گنجی قابل پاسخ گویی بوده است. مجموعه کودکان استثنائی روان آموز علاوه بر پوشش نکات این کتاب، مهمترین نکات تکمیلی را از سایر کتب اضافه کرده است و همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. با توجه به حجم بالای منابع این درس، می توانید در صورت نداشتن فرصت کافی به همین مجموعه اکتفا کنید. دوستانی هم که منبع اصلی را مطالعه می کنند، می توانند در دور اول، مبحث به مبحث کتاب اصلی و روان آموز را کنار هم مطالعه کنند و برای دوره های بعدی از روان آموز استفاده کنند.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه آسیب شناسی روان آموز  و مجموعه کودکان استثنائی روان آموز

روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی):

این درس منابع متعددی دارد که شاید هیچ کس نمی تواند همه آنها را بخواند. همچنین سوالات به گونه ای است که دانش کلی شما از همه دروس در پاسخگویی به آن موثر است و صرفا مختص منبع خاصی نیست. مخصوصا سوالات آسیب شناسی در این درس زیاد طرح می شود. کتاب اصلی برای این درس کتاب روانشناسی بالینی فیرس است و اگر کنکور ساده بیاید اکثر سوالات با این کتاب قابل پاسخ است. منابع دیگر در جدول ذکر شده است. با توجه به حجم بالای سایر منابع، خلاصه هایی از آنها روی سایت موجود است که می توانید از آنها استفاده کنید. در حال حاضر، خلاصه  کتاب روانشناسی بالینی کرامر و کتاب نظریه های روان درمانی پروچاسکا موجود است. مجموعه روانشناسی بالینی روان آموز در حال تهیه است و تلاش ما این است که تا مهرماه آماده شود. بسیاری از دوستان چندین ماه است که منتظر این مجموعه هستند چرا که کتب کمک آموزشی مناسبی برای این درس موجود نیست، اما از آنجا که تلاش ما مجموعه ای کامل است که اکثر منابع اصلی را پوشش دهد نمی توانیم در تهیه آن عجله کنیم. بنابراین اگر قصد تهیه مجموعه روان آموز را دارید تا مهرماه صبر کنید در غیراین صورت می توانید کتاب کمک آموزشی دیگری تهیه کنید که در میان کتب موجود، کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف، گزینه مناسبی است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف (مجموعه روان آموز در دست تهیه است)

روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:

کتاب اصلی برای بخش روانشناسی فیزیولوژیک، کتاب روانشناسی فیزیولوژیک خداپناهی است. مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموزتمام مباحث مهم فیزیولوژی از منبع اصلی را پوشش می دهد  و شامل تست های سال های گذشته با پاسخ تشریحی است. از آنجا که کتاب اصلی متن بسیار دشوار و غیرمنسجمی دارد توصیه ما به جایگزین کردن آن با مجموعه روان آموز است چرا که این مجموعه روانتر است و همچنین با کتب دیگر تکمیل شده است. این کتاب بر اساس کتاب خداپناهی نوشته شده است و تمام نکات آن را پوشش می دهد و در عین حال نکات تکمیلی از کتاب معظمی و روحانی را وارد کرده است.  از آنجا که  این درس بسیار فرار است، توصیه ما اکیدا این است که هر روز فلش کارت های نرم افزار نارنگی را بخوانید که تمام نکات این مجموعه را پوشش می دهد. درباره کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر پیری عزیز که از همکاران خوب ما هستند، باید بگوییم کتاب ایشان برای درصد بالا کافی نیست و همه مطالب را پوشش نمی دهد ولی با توجه به حجم بالای منبع این درس (و در عین حال تعداد سوالات کمتر و ضریب پایینتر) اگر کسی قصد ندارد سرمایه گذاری زیادی روی این درس داشته باشد و فرصت کمی برای مطالعه دارد، کتاب دکتر پیری مناسبتر خواهد بود. ایشان همچنین دی وی دی هایی دارند که توضیحات بسیار روان و شیرینی برای این درس ارایه می کنند و برای دوستانی که پایه مناسبی برای این درس ندارند، توصیه می شود.

برای بخش انگیزش و هیجان منبع اصلی کتاب انگیزش و هیجان دکتر خداپناهی است. در سال گذشته حدودا نیمی از سوالات مربوط به انگیزش و هیجان بوده است. اگر با متن کتاب اصلی مشکل دارید، می توانید خلاصه این کتاب را که در روان آموز موجود است جایگزین کنید. مجموعه روان آموز نکات این کتاب را به خوبی پوشش داده و شامل تست های سال های گذشته با پاسخ تشریحی است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب پوران پژوهش

علم النفس:

منابع اصلی شامل  کتاب دکتر احدی و بنی جمال، کتاب دکتر احمدی و کتاب دکتر کجباف هستند. هر سه کتابهای کم حجمی هستند و اگر فرصت مناسبی دارید می توانید همه را مطالعه کنید. مجموعه روان آموز همه این منابع را به خوبی پوشش داده است و تلاش کرده است زبانی روانتر از منابع اصلی داشته باشد. همچنین تست های سالهای گذشته همراه با پاسخ تشریحی را شامل می شود. با توجه به ضریب پایینتر این درس در صورتی که قصد ندارید کلیه منابع اصلی فوق را مطالعه کنید، مطالعه  مجموعه روان آموز به جای آنها توصیه می شود.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه علم النفس به زبان ساده روان آموز

روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی):

منبع اصلی این درس  کتاب روانشناسی هیلگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب روانشناسی عمومی دکتر گنجی است. مجموعه روان آموز به طور کامل هیلگارد را پوشش می دهد و نکات تکمیلی از گنجی را اضافه کرده است. این مجموعه همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. با توجه به حجم بالای منبع اصلی، می توانید از این مجموعه برای دوره ها استفاده کنید و اگر وقت محدودی دارید فقط همین مجموعه را مطالعه کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی عمومی روان آموز

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۹  (بالینی و عمومی)

عنوان درس

منابع به ترتیب اولویت-  قبلا حتما متن فوق را بخوانید

آسیب شناسی روانی

 • آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5، تالیف مهدی گنجی،  جلد ۱ و ۲ ، نشر ساوالان
 • مجموعه آسیب شناسی روان آموز
 • فلش کارت های نارنگی برای مرور روزانه
 • آسیب شناسی روانی، نوشته بارلو، ترجمه فیروزبخت
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، ترجمه رضاعی
 • اسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 نوشته هالجین و ویتبورن،  ترجمه سیدمحمدی

روانشناسی کودکان استثنائی

 • روانشناسی کودکان استثنائی، تالیف مهدی گنجی، نشر ساوالان
 • مجموعه روانشناسی کودکان استثنائی روان آموز 
 • کودکان استثنائی، نوشته میلانی فر، نشر قومس
 • آموزش کودکان استثنائی، نوشته سیف نراقی و نادری
 • روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی، افروز، نشر دانشگاه تهران

آمار

 • آمار در علوم تربیتی و روانشناسی، نوشته دکتر علی دلاور، نشر رشد
 • مجموعه لذت علم آمار روان آموز 
 • روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، نوشته دکتر علی دلاور
 • کتاب روش تحقیق مدرسان شریف
 • روش تحقیق در علوم رفتاری، نوشته رمضان حسن زاده

روانشناسی فیزیولوژیک

 • مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز 
 • فلش کارت های نارنگی جهت مرور روزانه
 • روانشناسی فیزیولوژیک، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز نوشته حائری روحانی، نشر سمت

انگیزش و هیجان 

 • انگیزش و هیجان، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • مجموعه انگیزش و هیجان روان آموز

علم النفس

 

 • مجموعه علم النفس به زبان ساده، روان آموز
 • علم النفس، نوشته احدی و بنی جمالی، نشر دانشگاه علامه طباطبایی
 • روانشناسی شخصیت از دیدگاه دانشمندان اسلامی، نوشته علی اصغر احمدی
 • علم النفس دکتر کجباف

روانشناسی رشد

 

 • نظریه های روانشناسی رشد، نوشته ویلیام کرین، ترجمه خویی نژاد، نشر رشد
 • مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۱، نشر ارسباران
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۲، نشر ارسباران
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته محمود منصور، نشر سمت
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته منصور و دادستان، نشر رشد

متون روانشناسی به زبان انگلیسی

 • متون روانشناسی به زبان انگلیسی، نوشته  لیندا لیل/ یا متون روانشناسی دکتر سیدمحمدی
 • مجموعه زبان روان، دو جلد (جلد دوم در دست تهیه است)
 • نرم افزار نارنگی جهت مرور لغات
 • متون روانشناسی از ویکی پدیا

روانشناسی بالینی

 • روانشناسی بالینی، نوشته فیرس و ترال، ترجمه  فیروز بخت (ویراست جدید)، نشر رشد
 • کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف (مجموعه روان آموز در دست تهیه است)
 • خلاصه کتاب نظریه های روان درمانی، نوشته پروچاسکا و نورکراس از  روان آموز
 • خلاصه روانشناسی بالینی کرامر از  روان آموز
 • روانشناسی بالینی، نوشته سعید شاملو، نشر رشد
 • راهنمای سنجش روانی، مارنات و گراث، (بخش های مربوط به آزمون های پرکاربرد)
 •  روانشناسی عمومی
 • روانشناسی عمومی، نوشته هیلگارد، ترجمه براهنی، نشر رشد
 • مجموعه روانشناسی عمومی روان آموز
 • روانشناسی عمومی، نوشته حمزه گنجی
avatar
394 نظرات
409 پاسخ ها
181 دنبال کنندگان
 
مورد توجه واقع شده ترین نظر
نظرات پرطرفدار
294 نویسنده
بهارهمیرجلالیزهراشفیعیsomaye mirchenari نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
به من خبر بده
بهاره
مهمان
بهاره

سلام من تغییر رشته از کارشناسی مترجمی زبان به ارشد روانشناسی عمومی هستم. مطالعه خیلی کم داشتم می خوام بهم کمک کنید در این دو ماه فرصت بتونم بهترین استفاده رو ببرم و به نتیجه قبولی برسم.
ممنون

میرجلالی
مهمان
میرجلالی

سلام ، من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم ولی میخوام ارشد روانشناسی خانواده بخونم. آیا این کتاب هایی که گفتید اگر فرصت کم دارید و بخونم کافیه ؟ در ضمن از کجا کتابا رو تهیه کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.🙏🙏🙏🙏

زهرا
مهمان
زهرا

سلام وقتتون بخیر.
من کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم میخوام بدم ولی خب نمیدونم منابع رو بخونم یا کتابهای اموزشی رو بگیرم و ازمونهای ازمایشی رو شرکت کنم؟ من منابع روانشناسی وزارت بهداشت رو گرفتم چون قصدم وزارت بهداشت بوده ولی خب بهم گفتن وزارت علوم میزان قبولی بیشتر هست … راستش نمیخوام خییییلی هزینه برای پدرم بتراشم و تهش قبول نشم… چون همین منابع بهداشت نزدیکه ۹۰۰ تومن بدون جلد ۲ و ۳ کاپلان شده و چون من فقط یکسال ایران هستم و بعد برای ارشد کشور دیگه ای میرم… میخوام واقعا قبول بشم… حالا از شما یک مشاوره میخواستم که من چیکار کنم؟ چون خوندن منابع بهداشت مثل کاپلان و dsm-5 واقعا سنگینه و من ترم اخر دانشگاهم و کلاس زبان هم میرم درواقع یه جورایی وقتم پر هست… حالا به نظرتون منابع وزارت علوم رو بگیرم و بخونم یا فقط کتاب اموزشی ها و ازمونهای ازمایشی کافی هست براش تا رتبه ی زیر ۱۰۰ یا ۵۰ بیارم یا وزارت بهداشت رو با تموم سنگینی منابع بخونم و بیخیال منابع وزارت علوم بشم؟

شفیعی
مهمان
شفیعی

سلام
اگر منابعی رو که در جدول با رنگ قرمز مشخص کردین به طور کامل بخونم , ( به جز آسیب شناسی روانی گنجی که با اسیب شناسی روان اموز جایگزینش می کنم ), می تونم به رتبه ی بالا و دانشگاه سراسری تهران امیدوار باشم ؟ چون خیلی ها اعتقاد دارن برای رتبه های بالا حتما باید منابع اصلی رو خوند اما خوندن همه ی منابع برای تغییر رشته ای ها خیلی زمان بره.
لطفا راهنمایی کنید

somaye mirchenari
عضو
somaye mirchenari

سلام.من پکیج مدرسان سال ۹۶رو دارم.قابل استفاده برای آزمون ارشد ۹۹ هستن آیا؟

زادوک
مهمان
زادوک

سلام. می خواستم بدانم آیا باید هر دو جلد کتاب مصاحبه بالینی اوتمر را بخوانم؟ کدام کتاب و فصل ها مهم هستند؟ برای گرایش بالینی! سپاس

وحيد
مهمان
وحيد

سلام من لیسانس مهندسی دارم برای ارشد روانشناسی در شرایطی که هیچ پایه ای ندارم چگونه شروع کنم؟

خدیجه شفیعی
مهمان
خدیجه شفیعی

سلام . کتاب روانشناسی بالینی روان آموز تا مهر ماه به طور قطعی آماده می شه ؟

امیر
مهمان
امیر

سلام
من ارشد ادبیات فارسی هستم. می تونم ارشد روانشناسی امتحان بدم

محمدحسین
مهمان
محمدحسین

سلام
من لیسانس مهندسی برق_الکترونیک بودم ، برای ارشد میخوام روانشناسی عمومی شرکت کنم ، امکانش هست ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
بعد کلا هر درس چندتا سوال میاد ؟ تو کنکور رشته ما میانگین ۴ تا درس و ۵۰ درصد میزدیم تهران سراسری _ روزانه قبول بودیم ، این رشته هم همینه ؟
میخوام شروع کنم از تابستون ، کلاس کنکور کجا برم ؟ آزمون ها کجا خوبه شرکت کنم ؟
ممنونم از راهنمایی تون .

ملیکا
مهمان
ملیکا

من چیکار کنم که اصلا نمیتونم علم النفس احدی رو بفهمم داررررم دیووونه میییشم یکی کمکم کنههه 😭😭😭😭😭😭😭

fati
مهمان
fati

سلام خسته نباشید میخاستم بدونم رفرنسای وزارت بهداشت و علوم با هم یکی اند؟

فرید رستم خانی
مهمان
فرید رستم خانی

سلام یه سوال داشتم من برای کنکور ارشد بسته جزوات ماهان ر. تهیه کردم از اونجایی که تو سایتتون هیچ اسمی ازش نبریدین میخواستم بدونم از لحاظ محتوایی خیلی ضعیفه و نا معتبر؟

menoo
مهمان
menoo

سلام
لطفا میتونین منابع ارشد مشاوره رو بهم معرفی کنید ؟؟ هیچ جا سرفصل ها رو نمیتونم پیدا کنم که مطمین باشم
ممنون میشم

محمد حسین
مهمان
محمد حسین

سلام.من ترم دو هستم‌. به نظرتون اگر الان این کتب رو (چاپ ۹۶ ۹۵ )تهیه کنم تا ۴ سال بعد تغییری رخ میده ؟

نگار
مهمان
نگار

سلام و وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون که انقد اطلاعات دقیق و جامع در اختیارم گذاشته.
یه سوال داشتم من تغییر رشته ای هستم.و چند وقته شروع به مطالعه کردم.
درس آسیب شناسی مرضی من در حال حاضر فعلا کتاب کاپلان و سادوک در دسترسم هست ایرادی نداره اگه اول این کتاب ها رو بخونم بعد برم سر دکتر گنجی؟
الان فصل ۱۰ جلد ۱ رو خوندم.
میدونم کل جلد دو و یه فصل هایی هم از جلد ۳ هست.
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.درس شیرین و در عین حال جامعی هست و یکم سردرگم شدم.
البته جایی خوندم که اگه کاپلان رو بخونیم توی درس بالینی هم کمکمون میکنه.

یاسمن
مهمان
یاسمن

سلام و وقت بخیر.
یه سوال.من کتاب فیرس رو برای گرایش بالینی دارم مطالعه میکنم.مدرسان اون رو هم تهیه کردم.ولی خود فیرس۱۹تا فصل داره و مدرسان۱۵تا.درصورتی که هر دو کتاب چاپ جدیدن.
اون فصولی که داخل مدرسان نیست برای کنکور حذف شدن؟؟سرچ کردم ولی جایی سرفصل خود کتاب رو نمیده.امکانش هست راهنمایی کنید؟ممنون میشم

عسل عسکری
مهمان
عسل عسکری

سلام وقتتون بخیر
میتونم بپرسم مجموعه کامل روان شناسی بالینی ک گفته شده در حال اماده شدنه تقریبا کی اماده میشه؟

اسیب روانی جلد دوم کی موجود میشه؟
ممنونم

نجمه
مهمان
نجمه

وقت بخیر، در اینصورت میشییم دستیار روانشناس، درسته؟
یه سوال دیگه ،،،اینکه دو مقطع باید روانشناسی باشه، یعنی کسی ک لیسانسش رشته دیگری هست، و ارشد روانشناسی میخونه از لحاظ بار علمی از انها ک لیسانس روانشناسی دارند خیلی کمتر است؟

داریوش
مهمان
داریوش

سلام وقت بخیر
لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
۱ ) رشته کارشناسی بنده مهندسی مکانیک می باشد آیا میتوانم در آزمون ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم . ؟
۲) باید در آزمون وزارت بهداشت شرکت کنم یا وزرات علوم .؟ (با توجه به اینکه من کارشناسی مکانیک خوانده ام )
۳) آیا بنده با ارشد روان شناسی بالینی امکان شرکت در آزمون دکترای علوم اعصاب را دارم.؟

ماه
مهمان
ماه

سلام ممنون از پاسخگویی تون
با داشتن لیسانس غیرمرتبط و ارشد و دکترای روانشناسی بالینی نمیشه از وزارت بهداشت پروانه گرفت؟
برای داشتن اطلاعات کافی در این خصوص باید به کجا مراجعه کنم.
سپاس

ریحانه
مهمان
ریحانه

سلام وقت بخیر
من کارشناسی حقوق دارم . میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم.ایا با مدرک ارشد به من مجوز کلینیک داده میشه یا باید رشته مرتبط باشه با ارشد؟ و اینکه برای نام روانشناسی با بهزیستی این قضیه متفاوته؟؟

Marzieh
مهمان
Marzieh

سلام
خسته نباشید
میخواستم بدونم کتاب روان آموز علم النفس الان آمادس ؟

فاطمه یزدان پناه
مهمان
فاطمه یزدان پناه

سلام. قیمت فقط کتاب‌های رشته ی بالینی، ارشد( همه ی دروس) چقدره؟

علی
مهمان
علی

سلام من تغیر رشته ای هستم و واقعا بین این منابع گیج شدم چندتا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید.
یک این که کتاب زبان روان و عمومی که تازه منتشر شده رو این جا نگفتید میخواستم ببینم توصیه میکنید؟
دو این که اگه انگیزش روان آموز رو تهیه کنم دیگه نیازی به خداپناهی نیست؟
و سه این که درمورد درس مرضی و کودکان استثنایی در بعضی سایت های دیگه اصلا گنجی رو به عنوان منبع نگفتن خیالم راحت باشه که این دو کتاب گنجی به عنوان منبع اصلی قابل اتکا هست؟
ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.

مصطفی
مهمان
مصطفی

سلام من معلم کودکان استثنایی هستم برای ارشد میتونم تو ارشد روانشناسی شرکت کنم انشاءالله؟

علی
مهمان
علی

سلام میخواستم بپرستم ایا تمام کتاب های روان آموز تست های سال های قبل مربوط به هر فصل رو هم داره؟

عماد
مهمان
عماد

سلام با آسیب شناسی و کودکان استثنایی گنجی تا چقدر سوالات کنکورو پوشش داده؟
فقط شما کتب آقای گنجی رو به عنوان منبع اول معرفی کردید جای دیگه ای منابع دیگه ای گفتن دلیلش چیه؟

محبوبه ابراهیمی
مهمان
محبوبه ابراهیمی

با سلام و سپاس
دوست عزیز ، من برای ارشد بالینی ۹۹ قصد شرکت و قبولی در سراسری دارم اما نیاز به مشاوره و راهنمای تحصیلی
آیا مجموعه شما برای این امر هم مشاوره و راهنمایی دارند

گلبهار
مهمان
گلبهار

سلام وقت به خیر.
ببخشید میخواستم بدونم لازمه برای ارشد بالینی روانشناسی عمومی با درصد بالازده بشه یا حتی میشه سفید گذاشت؟
دروسی که بیشترین تاثیر رو دارن و باید بیشتر مطالعه بشه معرفی کنید.متشکرم

مریم
مهمان
مریم

سلام . آیا “روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی” با “روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی” تفاوتی داره؟ توی دفترچه سازمان سنجش اینها دو تا عنوان مختلفن و ضرایب مختلفی هم دارن

سعیده گریوانی
مهمان
سعیده گریوانی

سلام و تشکر از سایت خوبتون… من کارشناسیم رو مهندسی معماری خوندم و قصد دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم… سوالم اینه با توجه به اینکه نسبت به اصطلاحات روانشناسی هیچ آشنایی ندارم، بهتره از کودوم کتاب شروع کنم تا ناامید نشم ؟! خیلی ممنون میشم برام ایمیل کنین پاسخ رو… .

shima
مهمان
shima

سلام،منابع ارشد رشته روانسنجی فرق می کنه و اینکه لطفا اطلاعاتی درمورد این رشته برامون قرار بدین

رها
مهمان
رها

سلام ببخشید یعنی واسه کنکور ارشد روانشناسی همین ۱۱ تا کتاب فقط مطالعه بشه؟ بقیه کتاب هایی ک خوندیم مثل spss ب کار نمیان؟

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

عرض سلام و ادب و احترام ببخشید من با لیسانس ریاضی ایا این امکان را دارم در ازمون ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم ؟ چون بسیار به این رشته علاقه مندم

فاطمه
مهمان
فاطمه

سلام وقت بخیر.
ببخشید من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم الان بخوام برای ارشد بالینی یا عمومی بخونم همین منابع بالا باید خونده بشه؟ و اینکه رتبه برای سراسری تهران تا چقدر قبول میشه ؟؟

سارا اکبری
مهمان
سارا اکبری

سلام و خسته نباشید.من لیسانس حسابداری داریم ایا میتونم برای ارشد در رشته روانشناسی شرکت کنم؟

پارمیس
مهمان
پارمیس

من ترم آخر روان شناسی آزاد میخونم.میخام ارشد بالینی قبول بشم فرقی نداره‌آزاد یا سراسری. اگر فقط اون کتاب هایی که برای فرصت محدود هست رو بخونم کافیه؟؟

بهاره
مهمان
بهاره

سلام میشه بهم بگید برای تفسیر آزمون روانی باید کدوم رشته روانشناسی انتخاب کنم؟ومنابع ارشدش چیه؟

سیاوش
مهمان
سیاوش

با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوب شما.
یک راهنمایی ازتون میخواستم. قصد من قبولی در گرایش عمومی هست و به همین دلیل قصد پاسخگویی به سوالات درس بالینی رو ندارم. با این اوصاف نیازی به مطالعه ی کتاب بالینی فیرس هست؟
به این دلیل این سوال رو پرسیدم که فصول ۲ و ۴ کتاب آسیب شناسی آقای گنجی بیشتر به بالینی مرتبط هستند. به خاطر فهم این دو فصل لازمه از فیرس مطالعه کنم؟ اساسا چقدر محتمله که از فصول ۲ و ۴ کتاب آقای گنجی که به اختلالات مربوط نیستند در درس آسیب شناسی سوال بیاد؟

negar
مهمان
negar

سلام.
چرا منابع رو برای گرایش های دیگه مشخص نکردین؟؟؟؟
سایتتون خیلی خوبه و مطالب مفید زیاد داره ولی نسبت به گرایش های دیگه به خصوص کودکان استثنایی کم لطفی داره
منبع مشخص نکردین و علاوه بر اون حتی توی قسمت ضرایب درسی ضریب موردنظر برای این گرایش رو ننوشتین
مصاحبه با رتبه های برتر این گرایش هم که بماند……

مونا
مهمان
مونا

من برای درس بالینی کتاب فیرس رو دارم‌با کتاب پوران پژوهش.لازمه که مدرسانش رو تهیه کنم؟
کتاب پوران‌پژوهش بده؟

مهران
مهمان
مهران

سلام خسته نباشید.چندتا سوال داشتم اول اینکه مشاوره خانواده زیر مجموعه روانشناسی عمومی است؟
دوم اینکه منابعش برای ارشد با بالینی فرق داره؟
سوم منابعش برای ارشد کدوم ها هستند؟

Parisa
مهمان
Parisa

سلام
خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم برای آزمون وزرات بهداشت زبان عمومی
منابعش چیا هستن و کلا منابعی باید بخونیم؟! لطفا جواب برام ایمیل کنین ممنون

Alameh
مهمان
Alameh

سلام خسته نباشید…در مورد علم النفس مطمئن باشیم که تا آخر تابستان آماده میشه؟؟نمیخوام جزوه ای جز جزوه شما تهیه کنم چون اطمینان به جامع و کامل بودنش هست

مهسا
مهمان
مهسا

سلام و عرض ادب خدمت شما ی سوالی داشتم من دانشجوی ترم۴ روانشناسی از دانشگاه پیام نور هستم میخواستم بدونم برای ارشد از حالا بخونم یا که ن و منابع اصلی که گفتید چیا هستند که بخوام بخونم؟

مهربانو
مهمان
مهربانو

سلام میخواستم بدونم رواشناسی بالینی وزارت بهداشت و وزارت علوم آیا دوتا آزمون مختلف هستن برای پذیرش؟واینکه برای کنکور وزارت بهداشت هم مثل وزارت علوم اهمیتی نداره مدرک کارشناسی چی باشه؟

zohre hasany
عضو
zohre hasany

سلام دکتر جان بنظرتون میزان تغییرات کنکور نسبت به سال ۹۵ چقدر هست هم منابع هم سبک

امیر بابایی
مهمان
امیر بابایی

با سلام و خسته نباشید ببخشید تفاوت روانشناسی وزارت علوم با روانشناسی بهداشت، به لحاظ کاری و شغلی چی میتونه باشه؟ آیا کسی با داشتن کارشناسی غیر مرتبط و سپس خواندن ارشد بالینی وزارت علوم، میتونه برای دکترای بالینی در وزارت بهداشت ادامه بده؟ ممنون میشم پاسخم رو به ایمیلم بفرستید لطفا با تشکر

Azadeh
مهمان
Azadeh

سلام وقت بخیر ، من لیست منابع ارشد خانواده درمانی چطور می تونم پیدا کنم ممنون می شم راهنمایی کنید .

زهرا
مهمان
زهرا

سلام و عرض خدا قوت
تو این منابعی که معرفی کردین روانشناسی شخصیت نبود پس چرا باید شخصیت رو خوند؟

مرضیه
مهمان
مرضیه

سلام . در مورد درس آسیب شناسی من از چند نفر اساتید پرسیدم گفتن هالجین اولویت داره و بعضی هام میگن کاپلان و بعضی هام میگن گنجی . نمیدونم چیکار کنم .

مریم
مهمان
مریم

سلام وقت شما به خیر
تشکر از راهنمایی های خوب شما در این سایت
برای کسی که لیسانس رشته دیگری تحصیل کرده و قصد تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی داره، آیا خواندن همین کتب معرفی شده کفایت می کند؟ آیا نیاز به خواندن کتاب پایه مثل هیلگارد نیست؟

زهرا
مهمان
زهرا

سلام من کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته نرم افزار خوندم .الان میخوام برای ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا میشه خوند ؟

نادر
مهمان
نادر

سلام یک سوال من روانشاسی عمومی وزرت علوم خ وندم البته شبانه خوندم و رایگان نبوده ولی لیسان من فلسفه غرب بوده میتونم در ارشد وزارت علوم روانشناسی شرکت کنم قبولم میکنن یا نه ؟
خواهشی که دارم جواب رو برام میل کنین .
واقعا از همه عوامل از مدیریت کلان کارمندهای خوبش حتی عوامل اجرایی اش تشکر میکنم سایت خوبی دارین که جوابها رو اکثرا عالی پست میکنن
ممنون از همه تون

فاطمه
مهمان
فاطمه

سلام
برای کنکور ارشد۹۸ توی درسها تغییری ایجاد نمیشه ؟ باتوجه به اینکه چارت اموزشی تغییر کرده از سال۹۴ !؟

aref
مهمان
aref

سلام . خسته نباشید
من کارشناسی میکروبیولوژی خوندم – میتونم برای ارشد روانشناسی شرکت کنم؟

بتی
مهمان
بتی

سلام خسته نباشید
ببخشید شما مشاوره شخصی هم میکنید؟
من کارشناسی علوم اجتماعی دارم و میخوام ارشد روانشناسی عمومی کنکور بدم. التبه کنکورسال ۹۸ و نیاز ب مشاوره و راهنمایی دارم..

ستاره
مهمان
ستاره

سلام.من الان دانشجوی ترم۴ روانشناسی ام.بنظرتون برای قبولی دردانشگاه های دولتی از الان شروع کنم مطالعه؟

طیبه
مهمان
طیبه

سلام. وقتتون بخیر.
یه توضیح در مورد تفاوتهای روانشناسی عمومی،بالینی وروانشناسی تریتی میدید
ممنون میشم

iman
مهمان
iman

با سلام خسته نباشید
من کارشناسی کامپیوتر دارم الان در کنکورارشد ۹۷ روانشناسی عمومی ثبت نام کردم واصلا توجیه نیستم ک چند کتاب باید بخونم چه منابعی هستن کدوم کتابو بخونم و نویسنده ش کی باید باشه
لطفا راهنمایی بفرمائید

iman
مهمان
iman

باسلام
من کارشناسی کامپیوتر خوندم الان ارشد روانشناسی عمومی ثبت نام کردم و اصلا توجیه نیستم ک چه منابعی بخونم چند کتاب هستن ؟مثلا کدوم کتاب و از کی ؟
خواهش میکنم توجیه کنید

امیر
مهمان
امیر

سلام
ببخشید من کارشناسی زبان دارم. سوالم اینه که اگر ارشد روانشناسی بخونم با توجه به اینکه شما گفتید دو مقطع باید مرتبط باشه، نمیتونم پروانه نظام رو بگیرم؟ و در اینصورت چکار باید کنم چون به روانشناسی علاقه دارم؟

مریم
مهمان
مریم

سلام.من یه برنامه ریزی میخاستم برای خواندن دروس روانشناسی عمومی برای آزمون ارشد سال ۹۸از کجا میتونم برانه تهیه کنم؟

ستار
مهمان
ستار

سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم آیا تمام قسمت های کتاب کاپلان و سادوک رو برای کنکور ارشد باید خوند یا بخش هایی از اون( مثلا فارماکولوژی یا زیستی) حذف میشه.

سعید ث
مهمان
سعید ث

سلام و‌خداقوت،من کارشناسی زیست شناسی دارم و‌میخوام ارشد بالینی بخونم،برای مجوز نظام حتما باید دو دوره تحصیلی یک‌رشته مرتبط رو گذروند؟ یا حتما باید کارشناسی روانشناسی داشته باشم؟ دوره ارشد و دکترا در پی هم داشته باشیم مجوز نظام میشه گرفت؟

صفری
مهمان
صفری

سلام
با توجه به اینکه کمتر از ۵ماه تا کنکور وزارت علوم باقی نمونده و من بنابر دلایلی تا به الان نتونستم شروع به خوندن کنم بنظرتون تنها خوندن کتاهای مدرسان شریف کفایت میکنه؟ اگر نه کدوم مبابع اولویت دارند که وقتم رو بیشتر به اونها اختصاص بدم.
ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید

جاوید
مهمان
جاوید

سلام شما در پاسخ یکی از دوستان اشاره کردید که آوردن رتبه ی خوب پارامترهای دییگه ای هم لازم داره میشه شفاف تر توضیح بدین؟

محمد
مهمان
محمد

سلام خسته نباشید
من لیسانس مکانیک خودمو در سال ۹۳ از دانشگاه آزاد گرفتم
خواستم بپرسم آیا من میتونم فوق ام را رشته روانشناسی بخونم؟
لطفا بهم بگین به چه صورت میتونم؟
ممنون از لطف شما

محمد
مهمان
محمد

سلام ببخشید ازکتاب یاهمان راهنمای کامل تغییرات و نکات ضروری DSM-5
درازمون ارشد روانشناسی دردرس اسیب شناسی روانی سوال می اید یاخیر؟درسالهای قبل چندسوال ازاین قسمت امده؟واگرسوال می اید ازهمین تغییرات سوال می اید یااین تغییرات راباموضوعات دیگریکی میکنندوسوال می دهند؟
ممنون

راحیل
مهمان
راحیل

سلام.خسته نباشید.من میخوام واسه کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم و منابع رو ۳ سال پیش تهیه کردم به نظر شما تو این سالها تغییراتی تو کتابا صورت گرفته ؟ چون من همه منابع اصلی رو دارم ..ممنونم ..بنظر شما میشه تو این ۵ ماه برای رتبه خوبی خوند و قبول شد؟

مهدخت
مهمان
مهدخت

سلام.میخواستم بدونم برای اسیب شناسی بهتره جزوه روان اموز رو بگیرم یا فلش کارتهای نارنگی کافیه؟یا هر دو لازمه؟

هانی
مهمان
هانی

سلام، ببخشید یه سوال دیگه من الان تقریبا تمام منابع رو دارم ولی برای درس رشد، جلد دو لورابرک رو دارم و رشد پوران پژوهش رو به نظرتون با این وقت کم نیازی هست منبع جدیدی تهیه کنم اگه بخوام تهیه کنم چی پیشنهاد میکنین، البته کارشناسی رشته روانشناسی بودم و پایمم قویه سرعت مطالعمم خوبه ولی با توجه به زمان کمی که دارم میترسم به همه درسا نرسم

هانی
مهمان
هانی

سلام، من کتاب روانشناسی بالینی رو دارم روش نوشته( ویراست جدید) وملاک های تشخیصییش بر اساس dsm4تجدید نظر شده اس، من گیج شدم یعنی بازم خیلی عوض شده؟ باید کتاب جدید تهیه کرد؟ میشه پوران پژوهشو در کنارش تهیه کرد؟

دینا
مهمان
دینا

سلام. میخواستم بدونم بدونم داشتن منابع اصلی و با کتابهای کمک درسی مانند مدرسان/پوران پژوهش و یا شما حدودا تا چند درصد میشه در دروس مختلف زد؟ منظورم اینه که خرید منابع اصلی تا چه حد در رتبه اثر میذارن؟

احمد
مهمان
احمد

سلام وقت بخیر
از کتاب زیر میشه به عنوان منبع آسیب استفاده کرد
شرح حال بیماران بر اساس DSM-5
نویسنده : دکتر جان و.بارن هیل
مترجم : فرزین رضاعی – محمد منایی – فرهاد شاملو

تشکر از شما و سایت خوب و مفیدتان

محمد
مهمان
محمد

سلام برای مطالعه روانشناسی عمومی ترجمه براهنی بهتره یاترجمه گنجی؟چون شنیدم ترجمه گنجی کاملتره.
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

مریم
مهمان
مریم

سلام.من میخوان ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم منابع رو ازکجا میشه تهیه کرد

مریم
مهمان
مریم

سلام خسته نباشید من میخوام ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم منابع و ازکحا میشه تهیه کرد

نازی
مهمان
نازی

سلام من منابع ارشد بالینی میخام چجور اقدام کنم

پگاه
مهمان
پگاه

با سلام خدمت شما ،به نظر شما میشه الان شروع کرد و دانشگاه خوب قبول شد ؟

Sahel
مهمان
Sahel

سلام میشه منابع روانشناسی بالینی۹۷ رو بصورت یک جدول قرار بدین ممنون میشم

مهدیه
مهمان
مهدیه

سلام من رشتم زیست شناسی بوده ارشد روانشناسی میتونم کنکور بدم ینی؟ با اینکه هیچ شناختی از این رشته ندارم .و اینکه میشه بگید روانشناسی بالینی بهتره یا عمومی ؟فرقشون چیه اصن

زهرا
مهمان
زهرا

سلام
میشه لطفا منابع رو کامل کنید ؟
درس کودکان استثنایی ، چه کتابی بخونیم؟

فرزانه
مهمان
فرزانه

برای روانشناسی گرایش استثنایی چه منابعی مطالعه کنیم؟شما اینجا گرایش مشخص نکردین آخه

فرزانه
مهمان
فرزانه

سلام خسته نباشین.خواندن منابع مدرسان همشون میتونن در آوردن رتبه ۲ رقمی تاثیر داشته باشن؟

مریم
مهمان
مریم

سلام… دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روانشناسی هستم، هدفم اینه که حتما توی یکی از دانشگاه های خوب کشور ارشد بالینی یا شناختی قبول شم، میخوام از همین الان زبان خوندنو شروع کنم، لیندالیل مناسبه؟

‌‌سميه
مهمان
‌‌سميه

سلام.رشته من مدیریت بازرگانی بوده حالا برا ارشد میخوام روانشناسی عمومی بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید که باید از کجا شروع کنم .تشکر

نرگس
مهمان
نرگس

سلام خسته نباشین فلش کارتاتونو چه جوری میتونم تهیه کنم و قیمتش چنده؟؟

Mahsa
مهمان
Mahsa

سلام شما اعلام کردید منبع اصلی آسیب کتاب گنجی هست ولی بعضی جاها میگن قبلا منبع کنکور ازاد بوده و الان دیگه نیست این درسته؟مثلا کتاب سیلگمن بهتراز گنجی هست؟باید کدوم خوند واقعا؟

اسین
مهمان
اسین

سلام خسته نباشید بخشید من دانشجو سال اخر روانشناسی هستم ایا به نظرتون توی این ماه های که باقی مونده اگه شروع کنم به خوندن منابع اصلی میتونم رتبه خوبی بیارم؟؟

نرگس تیماچی
مهمان
نرگس تیماچی

سلام..میخواستم بدونم که مجموعه روانشناسی بالینی تون کی آماده میشه؟ و همچنین جلد دوم آسیب شناسی روانی؟

Mahsa
مهمان
Mahsa

سلام ببخشید ی سوالی داشتم…واسه تغییر رشته بهتره اول فقط منبع خونده بشه یا همراه با کمک اموزشی؟
زیاد فرق داره این ۲ روش و کدوم بهتره؟

مهنا
مهمان
مهنا

سلام من میخام ازمون کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنم البته سال ۹۷و هیچ زمینه ای از روانشناسی ندارم میخاستم لطفا راهنماییم کنید ک منابع ارشد کدومه و از کجا میتونم تهیه کنم…متشکرم

سارا
مهمان
سارا

نرم افزار نارنگی رو چطور دانلود کنم؟؟؟ برای لغات لیندالیل

هانیه
مهمان
هانیه

سلام.من امسال میخام ارشد شرکت کنم رشته روانشناسی .ولی شدیدا احتیاج ب مشاوره دارم.چون میخام تغییررشته بدم نمیدونم ک میتونم خودمو آماده کنم یا نه.یا از چ دروسی و چ منابعی باید استفاده کنم.

Saba
مهمان
Saba

سلام وقت بخیر. ببخشید میشه برای روانشناسی فیزیولوژیک تالیف جیمز کالات ترجمه یحیی سید محمدی رو خوند؟ اخه بعضی از مشاوران این کتاب رو معرفی کردن میخواستم نظر شما رو هم بدونم. با تشکر

Mahsa
مهمان
Mahsa

سلام خرید جزوه های روان اموز از طریق سایته؟چطوری به دست ما میرسه و چه مدت طول میکشه؟

محمد
مهمان
محمد

سلام. میخواستم بدونم میتونم به جای امار دلاور فقط امار روان اموز رو بخونم

سمانه
مهمان
سمانه

سلام.
ببخشید نسخه چاپی آسیب شناسی چه زمانی رو سایت قرار میگیره؟

مریم
مهمان
مریم

سلام. یه سوال داشتم ازتون. مپر بالینی به وزارت بهداشت منتقل نشده؟ پس چطور شما الان برای منبع نوشتین؟ اگر منتقل نشده میشه همچنان برای کنکور علوم انتخابش کرد؟یا باید منتظر بود ؟ ما الان بخونیمش یا نخونیمش؟

سارا
مهمان
سارا

سلام خسته نباشید
من کارشناسی حقوق دارم برای ارشد میخوام روانشناسی بالینی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول بشم.خیلی سردر گمم استرس دارم به خاطر تمرکزم رو دانشگاه نمیدونم اصلا میتونم قیول بشم یا نه میشه یه راهنمایی بکنید از کجا شروع کنم و قبول شدن ایا هوش خیلی بالایی میخواد و سخته با کارشناسی دیگه یا نه
و اینکه اگه معدل کارشناسی خیلی پایین باشه باتوجه به تاثیر معدل اصلا امکانش هست که دانشگاه خوب و دولتی قبول شد؟

سحرم
مهمان
سحرم

شما فقط گفتید یا مجموعه روان اموز بخرید یا منتظر تهیه مجموعه روان اموز باشید بعد برمیگردین میگین همه موسسات میگن جزوه مارو بخونید حب خودتون هم همینکارو کردین

مهدی
مهمان
مهدی

باسلام و تشکر فراوان از راهنمایی هایتان
آیا به جای آمار دلاور می توان کتاب آمار توصیفی و استباطی نصرا… فرجی از انتشارات پوران پژوهش را خواند؟

محمد
مهمان
محمد

سلام. من تصمیم دارم مجموعه رشد و فیزیولوژی روان اموز رو بخرم. میخوام بدونم ویرایش جدیدی از این کتاب ها منتشر میشه یا نه؟

مائده
مهمان
مائده

سلام خانم دکتر
ببخشید من کارشناسی مترجمی زبان دارم. در بین منابع ارشد روانشناسی مطمئنم که نمی تونم برای درس آسیب شناسی روانی وقت بگذارم.. اما برای بخش استثنایی چرا. به جز روانشناسی رشد و فیزیولوژیک که قصد دارم از جزوات سایت استفاده کنم برای باقی دروس از منابع اصلی شروع می کنم. به نظر شما با این رویه و برنامه ریزی مناسب انشالا برای ارشد ۹۷ می تونم خودم رو آماده کنم؟

bahrami
مهمان
bahrami

سلام.خسته نباشید.رشته کارشناسی من مدیریت بازرگانی بوده و تصمیم دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم.میخواستم بدونم همان منابع ارشد روانشناسی بخونم برای کنکور کفایت می کنه یا باید قبل از کنکور واحدهایی از رشته روانشناسی پاس کنم؟ تشکر از راهنمایتون

محمدیان
مهمان
محمدیان

سلام وقت بخیر
سال نو مبارک
بعضی از جزوات که در منابع اشاره کردید مربوط به روان آموز در قسمت خرید محصولات نیس مثل انگیزش و هیجان و روانشناسی عمومی لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

......
مهمان
......

سلام خسته نباشید…

یه سوال برام پیش اومده در مورد تست کودکان استثنایی..خواستم با شما مطرحش کنم تا جواب درست رو بدونم ممنون میشم پاسخ بدید

سوال اول: در آموزش گفتارخوانی به کودکان ناشنوا کدام یک از عبارات زیر با روش ترکیبی مطابقت میکند؟ جواب : تاکید بر معنای گفتار نه اصوات منفرد

سوال دوم:در آموزش گفتارخوانی به کودکان ناشنوا تاکید کدام عبارت با روش ترکیبی مطابقت میکند؟ جواب : بر اصوات نه محتوای گفتار…

تو گزینه های سوال دوم گزینه ی ( تاکید بر معنای گفتار نه اصوات منفرد ) هم وجود داشت ولی جواب چیز دیگری بود

این سوالها متفاوتن؟؟؟!! یا جوابو اشتباه دادن؟؟ من فکر کردم که شاید گزینه ها جا به جا شده باشند اما در توضیحات هم هر گزینه توضیح جداگانه ای داشت و در موردش کامل شرح داده بود

میشه این ابهام رو رفع کنید لطفا؟

شادی
مهمان
شادی

سلام و خسته نباشی
من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم قصد تغییر رشته دارم واسه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی لطفا توضیحات لازم را بهم بدین از کجا باید منابع رو بگیرم

mehra
مهمان
mehra

salam mn taze az bahmn vared daneshgah misham karshenasi ravanshenasi mikhastam, bdonam bayad chi kar konam ta btonam arshad ro ye daneshgah ali ghabol sham

......
مهمان
......

سلام
ممنون بابت ارسال فایل ها..

من کتاب فیزیولوژیک رو خریداری کردم و برای نحوه دریافت نسخه چاپی رو انتخاب کردم، الان تو ایمیل دانلود فایل الکترونیکیش هست…یعنی دیگه برام ارسال نمیشه؟

تکتم
مهمان
تکتم

سلام خسته نباشید.چنتا سوال داشتم ازتون
۱٫ اینکه من وقت کم دارم برای مطالعه ی کتاب فیرس فصل های مهم کدوم فصل هاست؟
۲٫برای رشد کتاب مدرسان شریف کافی هست؟

زهرا خانومم
مهمان
زهرا خانومم

سلام خوبین؟ کنکور برا همه یکسانه ؟یا گرایشاش فرق میکنه دروس عمومی ازش تست نمیاد؟

Saeid
مهمان
Saeid

سلام…خسته نباشید…ممنون بخاطر سایت خوبتون…منابع اصلی کدومان ؟؟؟ اینجا بیشتر مجموعه های سایت رو پیشنهاد دادین… زمینه روانشناسی سانتراک منبع نیست ؟؟؟

هانیه
مهمان
هانیه

سلام خانم خجوی.خلاصه کتاب روانشناسی عمومی چه کتابی رو پیشنهاد میکنید ؟کتاب فیزیولوژیک شما مطالب انگیزش رو هم داره؟

زهرا
مهمان
زهرا

سلام.من تازه قصد کردم امسال ارشد امتحان بدم گرایش عمومی .منتها نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم چطور میتونم ازتون کمک بخوام؟امروز از سایت ….. مشاوره گرفتم تمام سعی و حرفشون فروش جزواتشون بود.رویکردمشاوره شمام اینطوریه؟یا حرفه ای ترین؟!

mahdiyeh
مهمان
mahdiyeh

سلام ظهرادینه تون بخیر.من کنکور کارشناسی ارشدو تازه شرکت کردم و مجموعه روانشناسی انتخاب کردم و هدفم روانشناسی بالینیه و رشته کارشناسیم علوم تربیتی هست که تابستان ۹۶تمام میکنم.باتوجه به وقت محدود تابرگذاری ازمون میخوام خیلی سریع منابعی که لازمه رو سفارش بدم از انتشارات شما.خواهش میکنم راهنماییم کنید با توجه به این وقت محدود اولویت با کدام دروس هستش یا بهتره از مجموعه خلاصه هاتون استفاده کنم ؟؟؟؟ برای دولتی زیاد امیدندارم چون دیرشروع کردم اما پیام نور هم قبول بشم خوبه .خواهش میکنم راهنماییم کنید تا منابعی که لازمه سریعتر ازتون سفارش بدم و شروع کنم به خوندن. باتوجه به اینکه خودمم هنوز دانشجوهستم ویک ترم دیگع دارم تا کارشناسیم تمون بشه.باتوجه به این و وقت محدود برام منابع رو بگید .ممنون میشم.لطفا شماره تماستونم رو هم بذارید تا راحتتر بتونم باهاتوت در ارتباط باشم…

Hosna
مهمان
Hosna

سلام خسته نباشید
من جلد دوم رشد رو پارسال از شما تهیه کردم اما نمونه سوال نداره! مجدد باید تهیه کنم؟

fahime
مهمان
fahime

سلام
میخاستم بپرسم سال انشار کتابها هم مهمه؟مثلا روانشناسی کودک کتابی ک دسته منه مال سال ۷۰ هستش اما نویسنده وتالیف همونه.

سعید
مهمان
سعید

سلام این منابع مهم کە با رنگ قرمز نوشتید واسە کنکور ارشد ۹۶هم همین منابع و مولف ها مهم هستند؟

......
مهمان
......

سلام خسته نباشید! میخواستم از فروشگاه سایت مجموعه روانشناسی رشد رو تهیه کنم، دو جلد برای این مجموعه قرار دادید…خواستم بدونم این دو جلد با هم متفاوت هستن ؟ یعنی باید دوتا رو باهم بخونیم یا همپوشانی دارن و خوندن یکیش کفایت میکنه؟