منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۹

منابع زیر بر اساس کنکور ارشد روانشناسی ۹۸ نوشته شده است

زبان تخصصی:

برای اینکه با نظریات و واژگان اساسی روانشناسی آشنا شوید می توانید از منابع اصلی مطالعه را آغاز کنید تا با لغات پایه آشنا شوید و سپس متن های مختلف بخوانید. می توانید با کتاب لیندا لیل یا سیدمحمدی شروع کنید. کتاب زبان روان در جلد اول به خوبی  لغات عمومی و تخصصی مهم موردنیاز شما را در شیوه ای جدید ارایه می کند که مطالعه آن را توصیه می کنیم. بعد از تمام شدن کتاب های پایه، برای تمرین متن خوانی می توانید متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید و همچنین اصول درک مطلب را تمرین کنید  که در جلد دوم کتاب زبان روان به آن پرداخته خواهد شد. این کتاب تا آخر تابستان آماده خواهد شد و تا آن زمان جلد یک را مطالعه کنید. از همین ابتدا برای زبان بهتر است جعبه لایتنر داشته باشید. ما لغات کتاب لیندالیل و کتاب زبان روان را در نرم افزار نارنگی داریم که می توانید از آن برای مرور لغات تا روز کنکور استفاده کنید. خودتان هم هر واژه جدیدی در هر منبعی دیدید به شکل فلش کارت در جعبه لایتنر بگذارید. اینکه زبان عمومی را هم جداگانه قوی کنید مناسب است. اگر فرصت دارید واژگان عمومی را از کتابی مثل ۵۰۴ واژه ضروری بخوانید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب زبان روان و متون سالهای پیش

آمار و روش تحقیق:

کتاب اصلی و پایه برای آمار کتاب آمار و احتمالات کاربردی دکتر دلاور است که اگر بخواهید پایه ای بخوانید با آن شروع می کنید چرا که آمار را نمی توان حفظ کرد بلکه باید فهمید! (البته اگر کلاس می روید و فرصت محدودی برای مطالعه دارید، کلاس برای فهم مطالب مناسب خواهد بود). پس از آن یا همراه با آن مجموعه آمار روان آموز را برای نکات تکمیلی از سایر منابع، خلاصه شدن مباحث و تست زنی، مطالعه کنید. این مجموعه توسط خانم دکتر ابراهیمی (رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی و رتبه دو دکتری روانشناسی) تهیه شده است. این مجموعه شامل سوالات کنکوری ارشد و دکتری ۱۰ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی است که برای تست زنی می توانید از آن استفاده کنید. برای درس آمار مجموعه فلش کارتی در نرم افزار نارنگی داریم که به دلیل ماهیت این درس توصیه می کنیم حتما تهیه کنید. این فلش کارت ها برای مرور روزانه نکات و فرمول های فرار این درس لازم است.

منبع اول درس روش تحقیق کتاب روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی از دکتر دلاور است و برای تکمیل آن و تست زنی می توانید کتاب روش تحقیق مدرسان شریف را مطالعه کنید. در صورتی که در فهم کتاب روش تحقیق دلاور مشکل داشتید کتاب روش تحقیق حسن زاده پیشنهاد می شود.

اگر فرصتتان محدود است: مجموعه لذت علم آمار روان آموز و روش تحقیق مدرسان شریف

روانشناسی رشد:

با توجه به تغییراتی که در مباحث مورد توجه طراحان رخ داده است مطالعه مباحث همه منابع معرفی شده رشد ضروری است اما آیا شدنی است؟  مجموعه روانشناسی رشد روان آموز که توسط دکتر زینب خجوی (رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه شش ارشد روانشناسی بالینی) تهیه شده است کامل ترین مجموعه روانشناسی رشد را در اختیار شما می گذارد که همه این منابع را پوشش می دهد و همچنین شامل سوالات سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. جلد اول روان آموز، کتاب کرین و دو جلد ژنتیک را پوشش می دهد.  جلد دوم روان آموز، دو جلد لورابرک را پوشش می دهد (با توجه به آخرین تغییرات کتاب لورابرک، کتاب روان آموز نیز ویرایش شده است).  درباره کتاب لورابرک باید گفت که  خواندن کل این کتاب برای همه سخت است بنابراین تلاش ما این بوده که تمام جزئیات هر دو جلد در مجموعه قرار بگیرد تا اگر فرصت مطالعه نداشتید به این مجموعه اکتفا کنید (نهایتا اگر فرصت مناسب دارید فقط یک بار فصول مهم را از روی کتاب اصلی بخوانید). همچنین متن کتاب ژنتیک برای اکثر دوستان سخت است و مجموعه تلاش کرده که بیان روان تری داشته باشد تا بتواند جایگزین کتاب ژنتیک شود. اما اگر وقت مناسب دارید، مطالعه کتاب کرین را توصیه می کنیم چرا که در سالهای اخیر اولویت اول مورد نظر طراحان بوده است (بخصوص در سال ۹۸). مجموعه روا ن آموز تمام نکات این کتاب را به خوبی پوشش می دهد با این حال مطالعه کتاب کرین به فهم بیشتر نظریه کمک می کند، بنابراین اگر فرصت دارید قبل از خواندن هر فصل روان آموز، آن فصل را از کرین بخوانید. همچنین برای این درس دی وی دی هایی با تدریس دکتر خجوی روی سایت موجود است که برای فهم نظریه در کنار مطالعه مجموعه روان آموز، بسیار مناسب است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد (اولویت با جلد اول)

آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی:

در سالهای گذشته منابع این درس پراکنده بوده است اما در سال ۹۸ اکثر سوالات با کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی، قابل پاسخگویی بوده است. مجموعه آسیب شناسی روان آموز، همه نکات مهم کتاب گنجی را به خوبی پوشش داده است و با مهمترین مطالب کتاب های خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، آسیب شناسی بارلو، آسیب شناسی هالجین و روانشناسی مرضی تحولی دادستان تکمیل شده است. همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. می توانید در صورت فرصت کافی یک بار فصل را از کتاب گنجی بخوانید تا فهم بهتری کسب کنید و پس از آن فقط مجموعه روان آموز را بخوانید که هم خلاصه کتاب گنجی است و هم آن را تکمیل می کند.  فلش کارت های موجود در نارنگی به خوبی تمام نکات کتاب گنجی را پوشش می دهد و برای مرور روزانه پیشنهاد می شود.

درس کودکان استثنائی، نیمی از سوالات این بخش را به خودش اختصاص می دهد. منابع این درس بسیار پراکنده است اما در سال گذشته اغلب سوالات با کتاب کودکان استثنائی گنجی قابل پاسخ گویی بوده است. مجموعه کودکان استثنائی روان آموز علاوه بر پوشش نکات این کتاب، مهمترین نکات تکمیلی را از سایر کتب اضافه کرده است و همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. با توجه به حجم بالای منابع این درس، می توانید در صورت نداشتن فرصت کافی به همین مجموعه اکتفا کنید. دوستانی هم که منبع اصلی را مطالعه می کنند، می توانند در دور اول، مبحث به مبحث کتاب اصلی و روان آموز را کنار هم مطالعه کنند و برای دوره های بعدی از روان آموز استفاده کنند.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه آسیب شناسی روان آموز  و مجموعه کودکان استثنائی روان آموز

روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی):

این درس منابع متعددی دارد که شاید هیچ کس نمی تواند همه آنها را بخواند. همچنین سوالات به گونه ای است که دانش کلی شما از همه دروس در پاسخگویی به آن موثر است و صرفا مختص منبع خاصی نیست. مخصوصا سوالات آسیب شناسی در این درس زیاد طرح می شود. کتاب اصلی برای این درس کتاب روانشناسی بالینی فیرس است و اگر کنکور ساده بیاید اکثر سوالات با این کتاب قابل پاسخ است. منابع دیگر در جدول ذکر شده است. با توجه به حجم بالای سایر منابع، خلاصه هایی از آنها روی سایت موجود است که می توانید از آنها استفاده کنید. در حال حاضر، خلاصه  کتاب روانشناسی بالینی کرامر و کتاب نظریه های روان درمانی پروچاسکا موجود است. مجموعه روانشناسی بالینی روان آموز در حال تهیه است و تلاش ما این است که تا مهرماه آماده شود. بسیاری از دوستان چندین ماه است که منتظر این مجموعه هستند چرا که کتب کمک آموزشی مناسبی برای این درس موجود نیست، اما از آنجا که تلاش ما مجموعه ای کامل است که اکثر منابع اصلی را پوشش دهد نمی توانیم در تهیه آن عجله کنیم. بنابراین اگر قصد تهیه مجموعه روان آموز را دارید تا مهرماه صبر کنید در غیراین صورت می توانید کتاب کمک آموزشی دیگری تهیه کنید که در میان کتب موجود، کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف، گزینه مناسبی است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف (مجموعه روان آموز در دست تهیه است)

روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:

کتاب اصلی برای بخش روانشناسی فیزیولوژیک، کتاب روانشناسی فیزیولوژیک خداپناهی است. مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموزتمام مباحث مهم فیزیولوژی از منبع اصلی را پوشش می دهد  و شامل تست های سال های گذشته با پاسخ تشریحی است. از آنجا که کتاب اصلی متن بسیار دشوار و غیرمنسجمی دارد توصیه ما به جایگزین کردن آن با مجموعه روان آموز است چرا که این مجموعه روانتر است و همچنین با کتب دیگر تکمیل شده است. این کتاب بر اساس کتاب خداپناهی نوشته شده است و تمام نکات آن را پوشش می دهد و در عین حال نکات تکمیلی از کتاب معظمی و روحانی را وارد کرده است.  از آنجا که  این درس بسیار فرار است، توصیه ما اکیدا این است که هر روز فلش کارت های نرم افزار نارنگی را بخوانید که تمام نکات این مجموعه را پوشش می دهد. درباره کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر پیری عزیز که از همکاران خوب ما هستند، باید بگوییم کتاب ایشان برای درصد بالا کافی نیست و همه مطالب را پوشش نمی دهد ولی با توجه به حجم بالای منبع این درس (و در عین حال تعداد سوالات کمتر و ضریب پایینتر) اگر کسی قصد ندارد سرمایه گذاری زیادی روی این درس داشته باشد و فرصت کمی برای مطالعه دارد، کتاب دکتر پیری مناسبتر خواهد بود. ایشان همچنین دی وی دی هایی دارند که توضیحات بسیار روان و شیرینی برای این درس ارایه می کنند و برای دوستانی که پایه مناسبی برای این درس ندارند، توصیه می شود.

برای بخش انگیزش و هیجان منبع اصلی کتاب انگیزش و هیجان دکتر خداپناهی است. در سال گذشته حدودا نیمی از سوالات مربوط به انگیزش و هیجان بوده است. اگر با متن کتاب اصلی مشکل دارید، می توانید خلاصه این کتاب را که در روان آموز موجود است جایگزین کنید. مجموعه روان آموز نکات این کتاب را به خوبی پوشش داده و شامل تست های سال های گذشته با پاسخ تشریحی است.

اگر فرصتتان محدود است: فقط کتاب پوران پژوهش

علم النفس:

منابع اصلی شامل  کتاب دکتر احدی و بنی جمال، کتاب دکتر احمدی و کتاب دکتر کجباف هستند. هر سه کتابهای کم حجمی هستند و اگر فرصت مناسبی دارید می توانید همه را مطالعه کنید. مجموعه روان آموز همه این منابع را به خوبی پوشش داده است و تلاش کرده است زبانی روانتر از منابع اصلی داشته باشد. همچنین تست های سالهای گذشته همراه با پاسخ تشریحی را شامل می شود. با توجه به ضریب پایینتر این درس در صورتی که قصد ندارید کلیه منابع اصلی فوق را مطالعه کنید، مطالعه  مجموعه روان آموز به جای آنها توصیه می شود.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه علم النفس به زبان ساده روان آموز

روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی):

منبع اصلی این درس  کتاب روانشناسی هیلگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب روانشناسی عمومی دکتر گنجی است. مجموعه روان آموز به طور کامل هیلگارد را پوشش می دهد و نکات تکمیلی از گنجی را اضافه کرده است. این مجموعه همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. با توجه به حجم بالای منبع اصلی، می توانید از این مجموعه برای دوره ها استفاده کنید و اگر وقت محدودی دارید فقط همین مجموعه را مطالعه کنید.

اگر فرصتتان محدود است: فقط مجموعه روانشناسی عمومی روان آموز

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۹۹  (بالینی و عمومی)

عنوان درس

منابع به ترتیب اولویت-  قبلا حتما متن فوق را بخوانید

آسیب شناسی روانی

 • آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5، تالیف مهدی گنجی،  جلد ۱ و ۲ ، نشر ساوالان
 • مجموعه آسیب شناسی روان آموز
 • فلش کارت های نارنگی برای مرور روزانه
 • آسیب شناسی روانی، نوشته بارلو، ترجمه فیروزبخت
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، ترجمه رضاعی
 • اسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 نوشته هالجین و ویتبورن،  ترجمه سیدمحمدی

روانشناسی کودکان استثنائی

 • روانشناسی کودکان استثنائی، تالیف مهدی گنجی، نشر ساوالان
 • مجموعه روانشناسی کودکان استثنائی روان آموز 
 • کودکان استثنائی، نوشته میلانی فر، نشر قومس
 • آموزش کودکان استثنائی، نوشته سیف نراقی و نادری
 • روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی، افروز، نشر دانشگاه تهران

آمار

 • آمار در علوم تربیتی و روانشناسی، نوشته دکتر علی دلاور، نشر رشد
 • مجموعه لذت علم آمار روان آموز 
 • روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، نوشته دکتر علی دلاور
 • کتاب روش تحقیق مدرسان شریف
 • روش تحقیق در علوم رفتاری، نوشته رمضان حسن زاده

روانشناسی فیزیولوژیک

 • مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز 
 • فلش کارت های نارنگی جهت مرور روزانه
 • روانشناسی فیزیولوژیک، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز نوشته حائری روحانی، نشر سمت

انگیزش و هیجان 

 • انگیزش و هیجان، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • مجموعه انگیزش و هیجان روان آموز

علم النفس

 

 • مجموعه علم النفس به زبان ساده، روان آموز
 • علم النفس، نوشته احدی و بنی جمالی، نشر دانشگاه علامه طباطبایی
 • روانشناسی شخصیت از دیدگاه دانشمندان اسلامی، نوشته علی اصغر احمدی
 • علم النفس دکتر کجباف

روانشناسی رشد

 

 • نظریه های روانشناسی رشد، نوشته ویلیام کرین، ترجمه خویی نژاد، نشر رشد
 • مجموعه روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۱، نشر ارسباران
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۲، نشر ارسباران
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته محمود منصور، نشر سمت
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته منصور و دادستان، نشر رشد

متون روانشناسی به زبان انگلیسی

 • متون روانشناسی به زبان انگلیسی، نوشته  لیندا لیل/ یا متون روانشناسی دکتر سیدمحمدی
 • مجموعه زبان روان، دو جلد (جلد دوم در دست تهیه است)
 • نرم افزار نارنگی جهت مرور لغات
 • متون روانشناسی از ویکی پدیا

روانشناسی بالینی

 • روانشناسی بالینی، نوشته فیرس و ترال، ترجمه  فیروز بخت (ویراست جدید)، نشر رشد
 • کتاب روانشناسی بالینی مدرسان شریف (مجموعه روان آموز در دست تهیه است)
 • خلاصه کتاب نظریه های روان درمانی، نوشته پروچاسکا و نورکراس از  روان آموز
 • خلاصه روانشناسی بالینی کرامر از  روان آموز
 • روانشناسی بالینی، نوشته سعید شاملو، نشر رشد
 • راهنمای سنجش روانی، مارنات و گراث، (بخش های مربوط به آزمون های پرکاربرد)
 •  روانشناسی عمومی
 • روانشناسی عمومی، نوشته هیلگارد، ترجمه براهنی، نشر رشد
 • مجموعه روانشناسی عمومی روان آموز
 • روانشناسی عمومی، نوشته حمزه گنجی

۷۹۳ پاسخ به "منابع ارشد روانشناسی سراسری 99"

 1. سلام
  من لیسانس مهندسی برق_الکترونیک بودم ، برای ارشد میخوام روانشناسی عمومی شرکت کنم ، امکانش هست ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
  بعد کلا هر درس چندتا سوال میاد ؟ تو کنکور رشته ما میانگین ۴ تا درس و ۵۰ درصد میزدیم تهران سراسری _ روزانه قبول بودیم ، این رشته هم همینه ؟
  میخوام شروع کنم از تابستون ، کلاس کنکور کجا برم ؟ آزمون ها کجا خوبه شرکت کنم ؟
  ممنونم از راهنمایی تون .

 2. من چیکار کنم که اصلا نمیتونم علم النفس احدی رو بفهمم داررررم دیووونه میییشم یکی کمکم کنههه 😭😭😭😭😭😭😭

  • سلام به نظرم یک کلاس بتونه مفید باشه چون میدونم که متن کتاب سخت هست. اگر سایر کتبی که معرفی کردیم براتون راحتتره میتونید ابتدا اونها رو بخونید

 3. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم رفرنسای وزارت بهداشت و علوم با هم یکی اند؟

 4. فرید رستم خانی8 اسفند, 1397 از 01:17پاسخ

  سلام یه سوال داشتم من برای کنکور ارشد بسته جزوات ماهان ر. تهیه کردم از اونجایی که تو سایتتون هیچ اسمی ازش نبریدین میخواستم بدونم از لحاظ محتوایی خیلی ضعیفه و نا معتبر؟

 5. سلام
  لطفا میتونین منابع ارشد مشاوره رو بهم معرفی کنید ؟؟ هیچ جا سرفصل ها رو نمیتونم پیدا کنم که مطمین باشم
  ممنون میشم

 6. سلام.من ترم دو هستم‌. به نظرتون اگر الان این کتب رو (چاپ ۹۶ ۹۵ )تهیه کنم تا ۴ سال بعد تغییری رخ میده ؟

 7. سلام و وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون که انقد اطلاعات دقیق و جامع در اختیارم گذاشته.
  یه سوال داشتم من تغییر رشته ای هستم.و چند وقته شروع به مطالعه کردم.
  درس آسیب شناسی مرضی من در حال حاضر فعلا کتاب کاپلان و سادوک در دسترسم هست ایرادی نداره اگه اول این کتاب ها رو بخونم بعد برم سر دکتر گنجی؟
  الان فصل ۱۰ جلد ۱ رو خوندم.
  میدونم کل جلد دو و یه فصل هایی هم از جلد ۳ هست.
  اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.درس شیرین و در عین حال جامعی هست و یکم سردرگم شدم.
  البته جایی خوندم که اگه کاپلان رو بخونیم توی درس بالینی هم کمکمون میکنه.

  • سلام.کتاب خوبیه اما اگر تازه شروع کردین بعیده تموم بشه با دوره هاش که برسین کتاب دیگه ای هم بخونین. پیشنهاد میشه کمک اموزشی بخونین

 8. سلام و وقت بخیر.
  یه سوال.من کتاب فیرس رو برای گرایش بالینی دارم مطالعه میکنم.مدرسان اون رو هم تهیه کردم.ولی خود فیرس۱۹تا فصل داره و مدرسان۱۵تا.درصورتی که هر دو کتاب چاپ جدیدن.
  اون فصولی که داخل مدرسان نیست برای کنکور حذف شدن؟؟سرچ کردم ولی جایی سرفصل خود کتاب رو نمیده.امکانش هست راهنمایی کنید؟ممنون میشم

 9. سلام وقتتون بخیر
  میتونم بپرسم مجموعه کامل روان شناسی بالینی ک گفته شده در حال اماده شدنه تقریبا کی اماده میشه؟

  اسیب روانی جلد دوم کی موجود میشه؟
  ممنونم

 10. وقت بخیر، در اینصورت میشییم دستیار روانشناس، درسته؟
  یه سوال دیگه ،،،اینکه دو مقطع باید روانشناسی باشه، یعنی کسی ک لیسانسش رشته دیگری هست، و ارشد روانشناسی میخونه از لحاظ بار علمی از انها ک لیسانس روانشناسی دارند خیلی کمتر است؟

  • سلام بالاخره چهار سال خوندن منابع مرتبط تاثیرگذار هست و قطعا یک تغییر رشته ای باید این فاصله رو خودش جبران کنه

 11. سلام وقت بخیر
  لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
  ۱ ) رشته کارشناسی بنده مهندسی مکانیک می باشد آیا میتوانم در آزمون ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم . ؟
  ۲) باید در آزمون وزارت بهداشت شرکت کنم یا وزرات علوم .؟ (با توجه به اینکه من کارشناسی مکانیک خوانده ام )
  ۳) آیا بنده با ارشد روان شناسی بالینی امکان شرکت در آزمون دکترای علوم اعصاب را دارم.؟

 12. سلام ممنون از پاسخگویی تون
  با داشتن لیسانس غیرمرتبط و ارشد و دکترای روانشناسی بالینی نمیشه از وزارت بهداشت پروانه گرفت؟
  برای داشتن اطلاعات کافی در این خصوص باید به کجا مراجعه کنم.
  سپاس

 13. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی حقوق دارم . میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم.ایا با مدرک ارشد به من مجوز کلینیک داده میشه یا باید رشته مرتبط باشه با ارشد؟ و اینکه برای نام روانشناسی با بهزیستی این قضیه متفاوته؟؟

  • سلام برای گرفتن پروانه باید دو مقطع مرتبط خونده باشید فقط با ارشد امکانش نیست (یا کارشناسی و ارشد- یا ارشد و دکتری). برای وزارت بهداشت با کارشناسی غیرمرتبط نمیتونید شرکت کنید

 14. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم کتاب روان آموز علم النفس الان آمادس ؟

 15. فاطمه یزدان پناه15 آبان, 1397 از 23:33پاسخ

  سلام. قیمت فقط کتاب‌های رشته ی بالینی، ارشد( همه ی دروس) چقدره؟

 16. سلام من تغیر رشته ای هستم و واقعا بین این منابع گیج شدم چندتا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید.
  یک این که کتاب زبان روان و عمومی که تازه منتشر شده رو این جا نگفتید میخواستم ببینم توصیه میکنید؟
  دو این که اگه انگیزش روان آموز رو تهیه کنم دیگه نیازی به خداپناهی نیست؟
  و سه این که درمورد درس مرضی و کودکان استثنایی در بعضی سایت های دیگه اصلا گنجی رو به عنوان منبع نگفتن خیالم راحت باشه که این دو کتاب گنجی به عنوان منبع اصلی قابل اتکا هست؟
  ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.

  • چون این پست قبلا نوشته شده کتب جدیدمون توش نیست. ما همه کتبی که روی سایت میزاریم مورد تایید هست و پیشنهاد میشن،کتاب زبان هم که عالی هست. بله جزوه انگیزش مناسبه چون از کتاب روانتره و با توجه به وقت باقیمونده انتخاب معقولتریه…کتاب گنجی منبع خوب و مهمیه که یکسال چند سوال داشته اما کافی نیست برای همین ما جزوه رو با کاپلان و هالجین تکمیل کردیم

 17. سلام من معلم کودکان استثنایی هستم برای ارشد میتونم تو ارشد روانشناسی شرکت کنم انشاءالله؟

 18. سلام میخواستم بپرستم ایا تمام کتاب های روان آموز تست های سال های قبل مربوط به هر فصل رو هم داره؟

 19. سلام با آسیب شناسی و کودکان استثنایی گنجی تا چقدر سوالات کنکورو پوشش داده؟
  فقط شما کتب آقای گنجی رو به عنوان منبع اول معرفی کردید جای دیگه ای منابع دیگه ای گفتن دلیلش چیه؟

  • سلام منابع زیاده و نمیشه گفت اولی چیه. ما اونچه کاملتر بوده معرفی کردیم ولی در مجموعه روان اموز از بقیه کتب هم استفاده کردیم

 20. محبوبه ابراهیمی3 آبان, 1397 از 09:30پاسخ

  با سلام و سپاس
  دوست عزیز ، من برای ارشد بالینی ۹۹ قصد شرکت و قبولی در سراسری دارم اما نیاز به مشاوره و راهنمای تحصیلی
  آیا مجموعه شما برای این امر هم مشاوره و راهنمایی دارند

 21. سلام وقت به خیر.
  ببخشید میخواستم بدونم لازمه برای ارشد بالینی روانشناسی عمومی با درصد بالازده بشه یا حتی میشه سفید گذاشت؟
  دروسی که بیشترین تاثیر رو دارن و باید بیشتر مطالعه بشه معرفی کنید.متشکرم

  • سلام نه درس عمومی برای گرایش بالینی ضریبی نداره و میتونید سفید بگذارید. اگر میخاید در گرایش عمومی هم رتبه خوبی بیارید اون وقت میتونید عمومی رو هم بزنید…………ضرایب دروس در قسمت ارشد سایت ذکر شدند با این حال توصیه ما اینه که تعادل در همه حفظ بشه و همه به یک میزان مطالعه بشن

 22. سلام . آیا “روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی” با “روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی” تفاوتی داره؟ توی دفترچه سازمان سنجش اینها دو تا عنوان مختلفن و ضرایب مختلفی هم دارن

  • روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی شامل سوالاتی از اختلالات بزرگسال بعلاوه اختلالات کودکان و بیماری های کودکان استثنائی هست. این درس هست که برای گرایش بالینی یا عمومی باید بزنید

 23. سعیده گریوانی17 مهر, 1397 از 17:09پاسخ

  سلام و تشکر از سایت خوبتون… من کارشناسیم رو مهندسی معماری خوندم و قصد دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم… سوالم اینه با توجه به اینکه نسبت به اصطلاحات روانشناسی هیچ آشنایی ندارم، بهتره از کودوم کتاب شروع کنم تا ناامید نشم ؟! خیلی ممنون میشم برام ایمیل کنین پاسخ رو… .

  • سلام وقتی هر کتابی رو شروع کنید اصطلاحات مختص خود اون درس رو یاد خواهید گرفت اما شما میتونید با خود درس عمومی شروع کنید که هر فصلش در واقع خلاصه ای از هر کدوم از درس های دیگه هست. نگران نباشید هر چی هم نمیدونستید با یک سرچ ساده متوجهش میشید و هر چه جلوتر برید جاهای دیگه توضیحاتی براش میخونید چون درس ها به هم مربوط هستن.

 24. سلام،منابع ارشد رشته روانسنجی فرق می کنه و اینکه لطفا اطلاعاتی درمورد این رشته برامون قرار بدین

 25. سلام ببخشید یعنی واسه کنکور ارشد روانشناسی همین ۱۱ تا کتاب فقط مطالعه بشه؟ بقیه کتاب هایی ک خوندیم مثل spss ب کار نمیان؟

 26. عرض سلام و ادب و احترام ببخشید من با لیسانس ریاضی ایا این امکان را دارم در ازمون ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم ؟ چون بسیار به این رشته علاقه مندم

 27. سلام وقت بخیر.
  ببخشید من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم الان بخوام برای ارشد بالینی یا عمومی بخونم همین منابع بالا باید خونده بشه؟ و اینکه رتبه برای سراسری تهران تا چقدر قبول میشه ؟؟

 28. سلام و خسته نباشید.من لیسانس حسابداری داریم ایا میتونم برای ارشد در رشته روانشناسی شرکت کنم؟

 29. من ترم آخر روان شناسی آزاد میخونم.میخام ارشد بالینی قبول بشم فرقی نداره‌آزاد یا سراسری. اگر فقط اون کتاب هایی که برای فرصت محدود هست رو بخونم کافیه؟؟

 30. سلام میشه بهم بگید برای تفسیر آزمون روانی باید کدوم رشته روانشناسی انتخاب کنم؟ومنابع ارشدش چیه؟

  • سلام ساخت و تحلیل آزمون ها مربوط به روان سنجی هست اما تفسیر نتایج یک آزمون کار روانشناس هست. که همون گرایش بالینی یا عمومی میشه

 31. با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوب شما.
  یک راهنمایی ازتون میخواستم. قصد من قبولی در گرایش عمومی هست و به همین دلیل قصد پاسخگویی به سوالات درس بالینی رو ندارم. با این اوصاف نیازی به مطالعه ی کتاب بالینی فیرس هست؟
  به این دلیل این سوال رو پرسیدم که فصول ۲ و ۴ کتاب آسیب شناسی آقای گنجی بیشتر به بالینی مرتبط هستند. به خاطر فهم این دو فصل لازمه از فیرس مطالعه کنم؟ اساسا چقدر محتمله که از فصول ۲ و ۴ کتاب آقای گنجی که به اختلالات مربوط نیستند در درس آسیب شناسی سوال بیاد؟

 32. سلام.
  چرا منابع رو برای گرایش های دیگه مشخص نکردین؟؟؟؟
  سایتتون خیلی خوبه و مطالب مفید زیاد داره ولی نسبت به گرایش های دیگه به خصوص کودکان استثنایی کم لطفی داره
  منبع مشخص نکردین و علاوه بر اون حتی توی قسمت ضرایب درسی ضریب موردنظر برای این گرایش رو ننوشتین
  مصاحبه با رتبه های برتر این گرایش هم که بماند……

  • سلام بله ما روی گرایش بالینی و عمومی فعلا تمرکز داریم هدفمون این هست که بتونیم بقیه رو هم پوشش بدیم که قطعا با حجم بالای کار نمیشه عجله کرد. ایشالا به تدریج. ولی مشاور برای این گرایش داریم که میتونید مشاوره تلفنی بگیرید

 33. من برای درس بالینی کتاب فیرس رو دارم‌با کتاب پوران پژوهش.لازمه که مدرسانش رو تهیه کنم؟
  کتاب پوران‌پژوهش بده؟

 34. سلام خسته نباشید.چندتا سوال داشتم اول اینکه مشاوره خانواده زیر مجموعه روانشناسی عمومی است؟
  دوم اینکه منابعش برای ارشد با بالینی فرق داره؟
  سوم منابعش برای ارشد کدوم ها هستند؟

 35. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم برای آزمون وزرات بهداشت زبان عمومی
  منابعش چیا هستن و کلا منابعی باید بخونیم؟! لطفا جواب برام ایمیل کنین ممنون

 36. سلام خسته نباشید…در مورد علم النفس مطمئن باشیم که تا آخر تابستان آماده میشه؟؟نمیخوام جزوه ای جز جزوه شما تهیه کنم چون اطمینان به جامع و کامل بودنش هست

 37. سلام و عرض ادب خدمت شما ی سوالی داشتم من دانشجوی ترم۴ روانشناسی از دانشگاه پیام نور هستم میخواستم بدونم برای ارشد از حالا بخونم یا که ن و منابع اصلی که گفتید چیا هستند که بخوام بخونم؟

 38. سلام میخواستم بدونم رواشناسی بالینی وزارت بهداشت و وزارت علوم آیا دوتا آزمون مختلف هستن برای پذیرش؟واینکه برای کنکور وزارت بهداشت هم مثل وزارت علوم اهمیتی نداره مدرک کارشناسی چی باشه؟

 39. سلام دکتر جان بنظرتون میزان تغییرات کنکور نسبت به سال ۹۵ چقدر هست هم منابع هم سبک

  • سلام منابع تغییر اساسی نداشتن. به جز آسیب و استثنائی که کمی سوالات پراکنده تر از قبل شده و استثنائی تاکید بیشتری به آموزش شده تا عقب ماندگی.

 40. با سلام و خسته نباشید ببخشید تفاوت روانشناسی وزارت علوم با روانشناسی بهداشت، به لحاظ کاری و شغلی چی میتونه باشه؟ آیا کسی با داشتن کارشناسی غیر مرتبط و سپس خواندن ارشد بالینی وزارت علوم، میتونه برای دکترای بالینی در وزارت بهداشت ادامه بده؟ ممنون میشم پاسخم رو به ایمیلم بفرستید لطفا با تشکر

  • سلام یک پست در این زمینه در قسمت ارشد (فهرست بالای سایت) داریم مطالعه بفرمایید. بله میتونه کسی که ارشد علوم داره دکتری بهداشت بخونه.

 41. سلام وقت بخیر ، من لیست منابع ارشد خانواده درمانی چطور می تونم پیدا کنم ممنون می شم راهنمایی کنید .

 42. سلام و عرض خدا قوت
  تو این منابعی که معرفی کردین روانشناسی شخصیت نبود پس چرا باید شخصیت رو خوند؟

 43. سلام . در مورد درس آسیب شناسی من از چند نفر اساتید پرسیدم گفتن هالجین اولویت داره و بعضی هام میگن کاپلان و بعضی هام میگن گنجی . نمیدونم چیکار کنم .

  • سلام منابع متعددی برای آسیب داریم قطعا نمیتونید همه رو مطالعه کنید ما اونچه جامع تر از بقیه بود رو اولویت اول گذاشتیم برای باقی منابع هم میتونید از جزوه سایت استفاده کنید

 44. سلام وقت شما به خیر
  تشکر از راهنمایی های خوب شما در این سایت
  برای کسی که لیسانس رشته دیگری تحصیل کرده و قصد تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی داره، آیا خواندن همین کتب معرفی شده کفایت می کند؟ آیا نیاز به خواندن کتاب پایه مثل هیلگارد نیست؟

  • سلام بله همینها کافی هست. در صورتی که فرصت باشه خوبه که هر فصل هیلگارد رو هم قبل از مباحثی که میخاین مطالعه کنید، بخونید. ولی الزامی نیست

 45. سلام من کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته نرم افزار خوندم .الان میخوام برای ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا میشه خوند ؟

 46. سلام یک سوال من روانشاسی عمومی وزرت علوم خ وندم البته شبانه خوندم و رایگان نبوده ولی لیسان من فلسفه غرب بوده میتونم در ارشد وزارت علوم روانشناسی شرکت کنم قبولم میکنن یا نه ؟
  خواهشی که دارم جواب رو برام میل کنین .
  واقعا از همه عوامل از مدیریت کلان کارمندهای خوبش حتی عوامل اجرایی اش تشکر میکنم سایت خوبی دارین که جوابها رو اکثرا عالی پست میکنن
  ممنون از همه تون

 47. سلام
  برای کنکور ارشد۹۸ توی درسها تغییری ایجاد نمیشه ؟ باتوجه به اینکه چارت اموزشی تغییر کرده از سال۹۴ !؟

 48. سلام . خسته نباشید
  من کارشناسی میکروبیولوژی خوندم – میتونم برای ارشد روانشناسی شرکت کنم؟

 49. سلام خسته نباشید
  ببخشید شما مشاوره شخصی هم میکنید؟
  من کارشناسی علوم اجتماعی دارم و میخوام ارشد روانشناسی عمومی کنکور بدم. التبه کنکورسال ۹۸ و نیاز ب مشاوره و راهنمایی دارم..

 50. سلام.من الان دانشجوی ترم۴ روانشناسی ام.بنظرتون برای قبولی دردانشگاه های دولتی از الان شروع کنم مطالعه؟

  • سلام نیازی نیست کنکوری خوندن رو الان شروع کنید ولی هر درسی که پاس می کنید سعی کنید منبع کنکوری اصلی رو باهاش بخونید که بعدا راحت باشید، همچنین روی تقویت زبان کار کنید

 51. سلام. وقتتون بخیر.
  یه توضیح در مورد تفاوتهای روانشناسی عمومی،بالینی وروانشناسی تریتی میدید
  ممنون میشم

  • سلام یک پست برای تفاوت عمومی و بالینی در قسمت کنکور ارشد داریم. مطالعه بفرمایید. روانشناسی تربیتی هم در حیطه آموزش و پرورش متمرکز هست رتبه یک این رشته جزو مشاوران سایت هست اطلاعات تخصصی تر رو از ایشون میتونید بگیرید

 52. با سلام خسته نباشید
  من کارشناسی کامپیوتر دارم الان در کنکورارشد ۹۷ روانشناسی عمومی ثبت نام کردم واصلا توجیه نیستم ک چند کتاب باید بخونم چه منابعی هستن کدوم کتابو بخونم و نویسنده ش کی باید باشه
  لطفا راهنمایی بفرمائید

 53. باسلام
  من کارشناسی کامپیوتر خوندم الان ارشد روانشناسی عمومی ثبت نام کردم و اصلا توجیه نیستم ک چه منابعی بخونم چند کتاب هستن ؟مثلا کدوم کتاب و از کی ؟
  خواهش میکنم توجیه کنید

 54. سلام
  ببخشید من کارشناسی زبان دارم. سوالم اینه که اگر ارشد روانشناسی بخونم با توجه به اینکه شما گفتید دو مقطع باید مرتبط باشه، نمیتونم پروانه نظام رو بگیرم؟ و در اینصورت چکار باید کنم چون به روانشناسی علاقه دارم؟

 55. سلام.من یه برنامه ریزی میخاستم برای خواندن دروس روانشناسی عمومی برای آزمون ارشد سال ۹۸از کجا میتونم برانه تهیه کنم؟

 56. سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم آیا تمام قسمت های کتاب کاپلان و سادوک رو برای کنکور ارشد باید خوند یا بخش هایی از اون( مثلا فارماکولوژی یا زیستی) حذف میشه.

 57. سلام و‌خداقوت،من کارشناسی زیست شناسی دارم و‌میخوام ارشد بالینی بخونم،برای مجوز نظام حتما باید دو دوره تحصیلی یک‌رشته مرتبط رو گذروند؟ یا حتما باید کارشناسی روانشناسی داشته باشم؟ دوره ارشد و دکترا در پی هم داشته باشیم مجوز نظام میشه گرفت؟

 58. سلام
  با توجه به اینکه کمتر از ۵ماه تا کنکور وزارت علوم باقی نمونده و من بنابر دلایلی تا به الان نتونستم شروع به خوندن کنم بنظرتون تنها خوندن کتاهای مدرسان شریف کفایت میکنه؟ اگر نه کدوم مبابع اولویت دارند که وقتم رو بیشتر به اونها اختصاص بدم.
  ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید

 59. سلام شما در پاسخ یکی از دوستان اشاره کردید که آوردن رتبه ی خوب پارامترهای دییگه ای هم لازم داره میشه شفاف تر توضیح بدین؟

  • منظور رعایت همه اصولی هست که برای مطالعه صحیح لازم داریم سعی کردیم در قسمت نکات مشاوره ای سایت (در قسمت کنکور ارشد) بسیاری از اونها رو توضیح بدیم

 60. سلام خسته نباشید
  من لیسانس مکانیک خودمو در سال ۹۳ از دانشگاه آزاد گرفتم
  خواستم بپرسم آیا من میتونم فوق ام را رشته روانشناسی بخونم؟
  لطفا بهم بگین به چه صورت میتونم؟
  ممنون از لطف شما

 61. سلام ببخشید ازکتاب یاهمان راهنمای کامل تغییرات و نکات ضروری DSM-5
  درازمون ارشد روانشناسی دردرس اسیب شناسی روانی سوال می اید یاخیر؟درسالهای قبل چندسوال ازاین قسمت امده؟واگرسوال می اید ازهمین تغییرات سوال می اید یااین تغییرات راباموضوعات دیگریکی میکنندوسوال می دهند؟
  ممنون

  • شما باید به تمامی تغییرات مسلط باشید که هم در این راهنما هم در کتاب اسیب شناسی ذکر می شوند. بله سوال در دو سال اخیر داشته ایم از مهمترین تغییرات.

 62. سلام.خسته نباشید.من میخوام واسه کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم و منابع رو ۳ سال پیش تهیه کردم به نظر شما تو این سالها تغییراتی تو کتابا صورت گرفته ؟ چون من همه منابع اصلی رو دارم ..ممنونم ..بنظر شما میشه تو این ۵ ماه برای رتبه خوبی خوند و قبول شد؟

  • سلام مهمترین تغییرات مربوط به اسیب شناسی و بالینی هست که بهتره ویراست جدید تهیه بشه. بقیه تغییر خاصی نداشتند……..۵ ماه فرصت خوبیه اگر به خوبی مطالعه و برنامه ریزی بشه.

 63. سلام.میخواستم بدونم برای اسیب شناسی بهتره جزوه روان اموز رو بگیرم یا فلش کارتهای نارنگی کافیه؟یا هر دو لازمه؟

 64. سلام، ببخشید یه سوال دیگه من الان تقریبا تمام منابع رو دارم ولی برای درس رشد، جلد دو لورابرک رو دارم و رشد پوران پژوهش رو به نظرتون با این وقت کم نیازی هست منبع جدیدی تهیه کنم اگه بخوام تهیه کنم چی پیشنهاد میکنین، البته کارشناسی رشته روانشناسی بودم و پایمم قویه سرعت مطالعمم خوبه ولی با توجه به زمان کمی که دارم میترسم به همه درسا نرسم

  • سلام. عذر میخام که دیرپاسخ میدیم چون حجم پیام ها بالاست. اما جهت اطلاع دوستان، در قسمت منابع گفته شده که در صورت کمبود وقت برای هر درس چه چیزی مطالعه بشه

 65. سلام، من کتاب روانشناسی بالینی رو دارم روش نوشته( ویراست جدید) وملاک های تشخیصییش بر اساس dsm4تجدید نظر شده اس، من گیج شدم یعنی بازم خیلی عوض شده؟ باید کتاب جدید تهیه کرد؟ میشه پوران پژوهشو در کنارش تهیه کرد؟

 66. سلام. میخواستم بدونم بدونم داشتن منابع اصلی و با کتابهای کمک درسی مانند مدرسان/پوران پژوهش و یا شما حدودا تا چند درصد میشه در دروس مختلف زد؟ منظورم اینه که خرید منابع اصلی تا چه حد در رتبه اثر میذارن؟

  • سلام عذرخاهم که دیرپاسخ میدم اما این پاسخ برای بقیه هم مفیده. این سوال بستگی به شرایط شخص داره من در قسمت پست “یک بار برای یک سال” مفصل در مورد این قضیه صحبت کردم. اون رو مطالعه بفرمایید

 67. سلام وقت بخیر
  از کتاب زیر میشه به عنوان منبع آسیب استفاده کرد
  شرح حال بیماران بر اساس DSM-5
  نویسنده : دکتر جان و.بارن هیل
  مترجم : فرزین رضاعی – محمد منایی – فرهاد شاملو

  تشکر از شما و سایت خوب و مفیدتان

 68. سلام برای مطالعه روانشناسی عمومی ترجمه براهنی بهتره یاترجمه گنجی؟چون شنیدم ترجمه گنجی کاملتره.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  • سلام من قبلا ترجمه براهنی رو خوندم و مشکلی نداشتم. ولی هر کسی با یک مترحمی ممکنه راحت باشه. میتونید توی کتابفروشی ها مقایسه کنید

 69. سلام.من میخوان ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم منابع رو ازکجا میشه تهیه کرد

  • سلام منابع رو در همین پست توضیح دادیم. اونها که منبع اصلی هستن از فروشگاه ها یا انتشارات خود اون کتب، کمک آموزشی های روان آموز هم از همین سایت قسمت فروشگاه

 70. سلام خسته نباشید من میخوام ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم منابع و ازکحا میشه تهیه کرد

 71. سلام من منابع ارشد بالینی میخام چجور اقدام کنم

 72. با سلام خدمت شما ،به نظر شما میشه الان شروع کرد و دانشگاه خوب قبول شد ؟

 73. سلام میشه منابع روانشناسی بالینی۹۷ رو بصورت یک جدول قرار بدین ممنون میشم

 74. سلام من رشتم زیست شناسی بوده ارشد روانشناسی میتونم کنکور بدم ینی؟ با اینکه هیچ شناختی از این رشته ندارم .و اینکه میشه بگید روانشناسی بالینی بهتره یا عمومی ؟فرقشون چیه اصن

 75. سلام
  میشه لطفا منابع رو کامل کنید ؟
  درس کودکان استثنایی ، چه کتابی بخونیم؟

  • سلام. مدرسان برای کمک آموزشی، منابع اصلی برای وقت مناسب گنجی، وقت کمتر میلانی فر…وقت اگر محدود باشه مدرسان کافیه

 76. برای روانشناسی گرایش استثنایی چه منابعی مطالعه کنیم؟شما اینجا گرایش مشخص نکردین آخه

 77. سلام خسته نباشین.خواندن منابع مدرسان همشون میتونن در آوردن رتبه ۲ رقمی تاثیر داشته باشن؟

 78. سلام… دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روانشناسی هستم، هدفم اینه که حتما توی یکی از دانشگاه های خوب کشور ارشد بالینی یا شناختی قبول شم، میخوام از همین الان زبان خوندنو شروع کنم، لیندالیل مناسبه؟

  • بله مناسبه ولی برای ایجاد یک پایه برای خواندن متون بعدی. بعد از اون متون سال های گذشته، درک مطلب های بیشتر و متن خوانی از ویکی پدیا

 79. سلام.رشته من مدیریت بازرگانی بوده حالا برا ارشد میخوام روانشناسی عمومی بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید که باید از کجا شروع کنم .تشکر

 80. سلام خسته نباشین فلش کارتاتونو چه جوری میتونم تهیه کنم و قیمتش چنده؟؟

 81. سلام شما اعلام کردید منبع اصلی آسیب کتاب گنجی هست ولی بعضی جاها میگن قبلا منبع کنکور ازاد بوده و الان دیگه نیست این درسته؟مثلا کتاب سیلگمن بهتراز گنجی هست؟باید کدوم خوند واقعا؟

  • سلام ما با توجه به تغییر DSM کتابی رو معرفی کردیم که جدید و بر اساس اخرین تغییرات اسیب شناسی باشه. هالجین هم ویراست جدیدش هست اما خیلی مطالبش کمه. بنابراین گنجی گزینه بهتری است و همچنین ازش سوال هم بوده در کنکور. حالا اگر فرصت خوندن کتاب گنجی رو ندارید میتونید کتاب کم حجم تری بخونید بعلاوهه مجموعه اسیب روان آموز

 82. سلام خسته نباشید بخشید من دانشجو سال اخر روانشناسی هستم ایا به نظرتون توی این ماه های که باقی مونده اگه شروع کنم به خوندن منابع اصلی میتونم رتبه خوبی بیارم؟؟

 83. سلام..میخواستم بدونم که مجموعه روانشناسی بالینی تون کی آماده میشه؟ و همچنین جلد دوم آسیب شناسی روانی؟

 84. سلام ببخشید ی سوالی داشتم…واسه تغییر رشته بهتره اول فقط منبع خونده بشه یا همراه با کمک اموزشی؟
  زیاد فرق داره این ۲ روش و کدوم بهتره؟

  • سلام وقتی فرصت کافی باشه بهتره حتما برای یک درس حتما یک منبع اصلی در کنار یک کمک آموزشی خونده بشه. مگر اینکه وقت خیلی محدود باشه و پایه قوی.

 85. سلام من میخام ازمون کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنم البته سال ۹۷و هیچ زمینه ای از روانشناسی ندارم میخاستم لطفا راهنماییم کنید ک منابع ارشد کدومه و از کجا میتونم تهیه کنم…متشکرم

 86. نرم افزار نارنگی رو چطور دانلود کنم؟؟؟ برای لغات لیندالیل

 87. سلام.من امسال میخام ارشد شرکت کنم رشته روانشناسی .ولی شدیدا احتیاج ب مشاوره دارم.چون میخام تغییررشته بدم نمیدونم ک میتونم خودمو آماده کنم یا نه.یا از چ دروسی و چ منابعی باید استفاده کنم.

  • سلام منابع در قسمت کنکور ارشد (فهرست بالای سایت) هست. برای مشاوره هم میتونید مشاوره تلفنی بگیرید از بخش فروشگاه تعیین وقت کنید

 88. سلام وقت بخیر. ببخشید میشه برای روانشناسی فیزیولوژیک تالیف جیمز کالات ترجمه یحیی سید محمدی رو خوند؟ اخه بعضی از مشاوران این کتاب رو معرفی کردن میخواستم نظر شما رو هم بدونم. با تشکر

 89. سلام خرید جزوه های روان اموز از طریق سایته؟چطوری به دست ما میرسه و چه مدت طول میکشه؟

  • سلام بله از طریق فروشگاه سایت (در قسمت فهرست بالای سایت)……میتونید نسخه الکترونیک یعنی پی دی اف بخرید، میتونید هم پرینت شده اش رو سفارش بدین که بسته به پست پیشتاز یا سفارشی همون موقع خرید مینویسه براتون که چقدر طول میکشه.

 90. سلام. میخواستم بدونم میتونم به جای امار دلاور فقط امار روان اموز رو بخونم

 91. سلام.
  ببخشید نسخه چاپی آسیب شناسی چه زمانی رو سایت قرار میگیره؟

 92. سلام. یه سوال داشتم ازتون. مپر بالینی به وزارت بهداشت منتقل نشده؟ پس چطور شما الان برای منبع نوشتین؟ اگر منتقل نشده میشه همچنان برای کنکور علوم انتخابش کرد؟یا باید منتظر بود ؟ ما الان بخونیمش یا نخونیمش؟

 93. سلام خسته نباشید
  من کارشناسی حقوق دارم برای ارشد میخوام روانشناسی بالینی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول بشم.خیلی سردر گمم استرس دارم به خاطر تمرکزم رو دانشگاه نمیدونم اصلا میتونم قیول بشم یا نه میشه یه راهنمایی بکنید از کجا شروع کنم و قبول شدن ایا هوش خیلی بالایی میخواد و سخته با کارشناسی دیگه یا نه
  و اینکه اگه معدل کارشناسی خیلی پایین باشه باتوجه به تاثیر معدل اصلا امکانش هست که دانشگاه خوب و دولتی قبول شد؟

  • سلام سردرگمی برای شروع طبیعیه اما یک مشاوره بگیرید درباره هر سوالی که دارید میتونیم راهنمایی تون کنیم .خیلی از چیزا هم داخل سایت توضیح داده شده مثل منابع. معدل پایین کمی کار رو سخت میکنه اما با درصدهای خوب قابل جبرانه.

 94. شما فقط گفتید یا مجموعه روان اموز بخرید یا منتظر تهیه مجموعه روان اموز باشید بعد برمیگردین میگین همه موسسات میگن جزوه مارو بخونید حب خودتون هم همینکارو کردین

  • سپاس از فیدبک شما.به این دلیل که جزوه خوبی از آسیب سراغ نداشتیم که بهتون معرفی کنیم اگر کتاب اسیب مدرسان خوب بود، اون رو هم مثل علم النفس و امار و استثنائی اش معرفی می کردیم. در بالا هم نوشتیم یک موسسه میتونه سال به سال یک مجموعه ارایه کنه ما پارسال رشد و فییزیولوژی نوشتیم امسال هم اسیب می نویسیم سال های بعد هم اگر فرصت کنیم بقیه مجموعه ها و سعی میکنیم که کامل تر از کتبی باشه که امسال معرفی شده تا جایگزینشون کنیم. اگر هم نتونستیم مجموعه خوبی تهیه کنیم قطعا کتب موسسه دیگری که مناسب باشه رو مثل همیشه معرفی خواهیم کرد، حتی اگر خودمون اون جزوه رو داشته باشیم. نکته دوم اینه من عرض کردم موسساتی که میگن فقط جزوات ما و منبع اصلی رو کنار میزارن. در حالیکه ما به منبع اصلی تاکید داریم و فقط به جزوات خودمون تاکید نمی کنیم. البته اینها رو کاملا در متن هم توضیح دادم و ممنون میشم اگر دقیق بخونید. در هر حال، اینها معرفی و پیشنهاد است و انتخاب با داوطلب هست. اجباری در تهیه نیست.

 95. باسلام و تشکر فراوان از راهنمایی هایتان
  آیا به جای آمار دلاور می توان کتاب آمار توصیفی و استباطی نصرا… فرجی از انتشارات پوران پژوهش را خواند؟

 96. سلام. من تصمیم دارم مجموعه رشد و فیزیولوژی روان اموز رو بخرم. میخوام بدونم ویرایش جدیدی از این کتاب ها منتشر میشه یا نه؟

 97. سلام خانم دکتر
  ببخشید من کارشناسی مترجمی زبان دارم. در بین منابع ارشد روانشناسی مطمئنم که نمی تونم برای درس آسیب شناسی روانی وقت بگذارم.. اما برای بخش استثنایی چرا. به جز روانشناسی رشد و فیزیولوژیک که قصد دارم از جزوات سایت استفاده کنم برای باقی دروس از منابع اصلی شروع می کنم. به نظر شما با این رویه و برنامه ریزی مناسب انشالا برای ارشد ۹۷ می تونم خودم رو آماده کنم؟

  • سلام خوب این امر نیاز به صحبت دقیق تر داره به شکل کلی من نمیتونم بگم که برنامه مناسب هست یا نه. یک ماه مطالعه ارزیابی صورت بگیره میشه بر اساس اون فهمید که فرصت می کنید چه چیزهایی رو تا آخر بخونید. فقط هم منبع نیست و برنامه ریزی و مرور و مطالعه صحیح هم هست که با رعایت همه اینها حتما نتیجه خوبی میگیرید.

 98. سلام.خسته نباشید.رشته کارشناسی من مدیریت بازرگانی بوده و تصمیم دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم.میخواستم بدونم همان منابع ارشد روانشناسی بخونم برای کنکور کفایت می کنه یا باید قبل از کنکور واحدهایی از رشته روانشناسی پاس کنم؟ تشکر از راهنمایتون

 99. سلام وقت بخیر
  سال نو مبارک
  بعضی از جزوات که در منابع اشاره کردید مربوط به روان آموز در قسمت خرید محصولات نیس مثل انگیزش و هیجان و روانشناسی عمومی لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

 100. سلام خسته نباشید…

  یه سوال برام پیش اومده در مورد تست کودکان استثنایی..خواستم با شما مطرحش کنم تا جواب درست رو بدونم ممنون میشم پاسخ بدید

  سوال اول: در آموزش گفتارخوانی به کودکان ناشنوا کدام یک از عبارات زیر با روش ترکیبی مطابقت میکند؟ جواب : تاکید بر معنای گفتار نه اصوات منفرد

  سوال دوم:در آموزش گفتارخوانی به کودکان ناشنوا تاکید کدام عبارت با روش ترکیبی مطابقت میکند؟ جواب : بر اصوات نه محتوای گفتار…

  تو گزینه های سوال دوم گزینه ی ( تاکید بر معنای گفتار نه اصوات منفرد ) هم وجود داشت ولی جواب چیز دیگری بود

  این سوالها متفاوتن؟؟؟!! یا جوابو اشتباه دادن؟؟ من فکر کردم که شاید گزینه ها جا به جا شده باشند اما در توضیحات هم هر گزینه توضیح جداگانه ای داشت و در موردش کامل شرح داده بود

  میشه این ابهام رو رفع کنید لطفا؟

  • سلام من سالهاست که مطالب مربوط به کودکان استثنائی رو مطالعه نکرده ام و دانشی در این زمینه ندارم. اما سوالتون رو منتشر میکنم دوستان کنکوری اگر خواستند کمک کنند.

 101. سلام و خسته نباشی
  من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم قصد تغییر رشته دارم واسه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی لطفا توضیحات لازم را بهم بدین از کجا باید منابع رو بگیرم

 102. salam mn taze az bahmn vared daneshgah misham karshenasi ravanshenasi mikhastam, bdonam bayad chi kar konam ta btonam arshad ro ye daneshgah ali ghabol sham

  • سلام سوالتون خیلی کلی است پست های مشاوره ای سایت رو در بخش ارشد (فهرست بالای سایت) مطالعه بفرمایید. اگر سوال جزئی تری بود در خدمتیم. مشاوران سایت هم به شکل تلفنی در خدمت شما هستن.

 103. سلام
  ممنون بابت ارسال فایل ها..

  من کتاب فیزیولوژیک رو خریداری کردم و برای نحوه دریافت نسخه چاپی رو انتخاب کردم، الان تو ایمیل دانلود فایل الکترونیکیش هست…یعنی دیگه برام ارسال نمیشه؟

 104. سلام خسته نباشید.چنتا سوال داشتم ازتون
  ۱٫ اینکه من وقت کم دارم برای مطالعه ی کتاب فیرس فصل های مهم کدوم فصل هاست؟
  ۲٫برای رشد کتاب مدرسان شریف کافی هست؟

  • سلام.۱٫ میتونید در بخش کنکور ارشد قسمت نکات مشاوره ای، تحلیل ازمون سال های پیش رو ببینید تا با فصول مهم فیرس اشنا بشید. ولی به طور کلی میشه ۵ فصل اول و ۵ فصل اخر رو اولویت اخر قرار داد گرچه توصیه ما اینه که همه اش حتی اگر وقت نیست یک خلاصه براش خونده بشه ۲٫ کتاب خوبی است اما کافی نیست.

 105. زهرا خانومم27 دی, 1395 از 20:10پاسخ

  سلام خوبین؟ کنکور برا همه یکسانه ؟یا گرایشاش فرق میکنه دروس عمومی ازش تست نمیاد؟

 106. سلام…خسته نباشید…ممنون بخاطر سایت خوبتون…منابع اصلی کدومان ؟؟؟ اینجا بیشتر مجموعه های سایت رو پیشنهاد دادین… زمینه روانشناسی سانتراک منبع نیست ؟؟؟

  • سلام سعید عزیز ما همه منابع اصلی لازم رو نوشتیم اصلا تاکید بر منابع سایت نکردیم. و اون رو در شرایط خاصی به جای منبع معرفی میکنیم. لطفا جدول و توضیحات اون رو کامل مطالعه بفرمایید.

 107. سلام خانم خجوی.خلاصه کتاب روانشناسی عمومی چه کتابی رو پیشنهاد میکنید ؟کتاب فیزیولوژیک شما مطالب انگیزش رو هم داره؟

  • سلام برای عمومی چیز خاصی نمیشناسم ولی اغلب کتب مثل مدرسان هیلگارد رو پوشش میدن. خیر کتاب فیزیولوژی فقط روانشناسی فیزیولوژیک هست

 108. سلام.من تازه قصد کردم امسال ارشد امتحان بدم گرایش عمومی .منتها نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم چطور میتونم ازتون کمک بخوام؟امروز از سایت ….. مشاوره گرفتم تمام سعی و حرفشون فروش جزواتشون بود.رویکردمشاوره شمام اینطوریه؟یا حرفه ای ترین؟!

  • سلام با توجه به اینکه کمی دیر شروع می کنید شاید تاکید مشاور شما به جزوات خلاصه بوده گرچه بعضی از همان ابتدای تابستان هم به جزوات خودشون متاسفانه تاکید می کنند. با توجه به وقت آزاد شما و پایه شما مشاور میتونه اگر بخواید منابع اصلی هم معرفی کنه که داخل سایت هم ذکر کردیم منابع رو. بستگی به درسش داره و مشاور تلاش میکنه هماهنگ با شرایططتون برنامه بده اگر فرصت خوندن منبع اصلی باشه که چه بهتر، اگر نه یک خلاصه خوب معتبر رو میشه جایگزین کرد. باید برنامه ریزی بشه تا ببینید می رسید بخونید یا خیر. مشاور آقای عبدولی هستند میتونید با ایشون تلفنی صحبت داشته باشید.

 109. سلام ظهرادینه تون بخیر.من کنکور کارشناسی ارشدو تازه شرکت کردم و مجموعه روانشناسی انتخاب کردم و هدفم روانشناسی بالینیه و رشته کارشناسیم علوم تربیتی هست که تابستان ۹۶تمام میکنم.باتوجه به وقت محدود تابرگذاری ازمون میخوام خیلی سریع منابعی که لازمه رو سفارش بدم از انتشارات شما.خواهش میکنم راهنماییم کنید با توجه به این وقت محدود اولویت با کدام دروس هستش یا بهتره از مجموعه خلاصه هاتون استفاده کنم ؟؟؟؟ برای دولتی زیاد امیدندارم چون دیرشروع کردم اما پیام نور هم قبول بشم خوبه .خواهش میکنم راهنماییم کنید تا منابعی که لازمه سریعتر ازتون سفارش بدم و شروع کنم به خوندن. باتوجه به اینکه خودمم هنوز دانشجوهستم ویک ترم دیگع دارم تا کارشناسیم تمون بشه.باتوجه به این و وقت محدود برام منابع رو بگید .ممنون میشم.لطفا شماره تماستونم رو هم بذارید تا راحتتر بتونم باهاتوت در ارتباط باشم…

  • سلام برای منابع متناسب با شرایطتتون بهتر هست که با مشاور ارشد صحبت تلفنی داشته باشید که راهنمایی لازم رو هم بهتون بدن. اما مجموعه های داخل سایت که مناسب شما هست رو میتونید از فروشگاه سایت تهیه کنید برای اکثر درس ها مجموعه داریم.

 110. سلام خسته نباشید
  من جلد دوم رشد رو پارسال از شما تهیه کردم اما نمونه سوال نداره! مجدد باید تهیه کنم؟

 111. سلام
  میخاستم بپرسم سال انشار کتابها هم مهمه؟مثلا روانشناسی کودک کتابی ک دسته منه مال سال ۷۰ هستش اما نویسنده وتالیف همونه.

  • سلام اگر کتاب اپدیت شده باشه باید اپدیت جدید رو تهیه کنید چون سال انتشار کتاب شما خیلی قدیمی است. ولی بعضی کتاب ها هم هستن که تغییر نکردن. توی کتاب فروشی میتونید سوال کنید.

 112. سلام این منابع مهم کە با رنگ قرمز نوشتید واسە کنکور ارشد ۹۶هم همین منابع و مولف ها مهم هستند؟

 113. سلام خسته نباشید! میخواستم از فروشگاه سایت مجموعه روانشناسی رشد رو تهیه کنم، دو جلد برای این مجموعه قرار دادید…خواستم بدونم این دو جلد با هم متفاوت هستن ؟ یعنی باید دوتا رو باهم بخونیم یا همپوشانی دارن و خوندن یکیش کفایت میکنه؟

  • سلام توضیحات هر جلد رو لطفا مطالعه کنید. جلد یک چرخه زندگی است که مطالب کتاب لورابرک رو داره با تکمیل از برخی منابع دیگه..جلد دو نظریه های رشد رو داره شامل کتب ژنتیک و کرین. اگر خیلی فرصت کم باشه جلد دو در اولویت هست.

 114. سلام برای قبولی در روانشناسی بالینی چه کتابایی رو بخونم اخه ب یکی از دوستان گفتین واس بالینی روان عمومی نیاز نیس و اینکه بخوام دولتی بیارم چ رشته هایی خوبه و برای بازارکار کار فرقی دارن باهم یا نه؟ممنون میشم بم پاسخ بدین اخه نمیدونم اطلاعات در مورد ارشد رو از کجا کسب کنم

  • سلام درباره سوالتون در زمینه منابع، توضیحات کافی بالا داده شده لطفا مطالعه بفرمایید……درباره تفاوت عمومی و بالینی هم یک پست در بخش نکات مشاوره ای قسمت کنکور ارشد داریم لطفا مطالعه کنید.

 115. سلام
  پاسختون به یکی از پستها رو خوندم
  قصد تغییر رشته دارم
  سوالم اینه که برای ارشد بالینی نیازی به خوندن دروس بخش روانشناسی عمومی نیست؟

 116. سلام خسته نباشید من پارسال از اول فروردین شروع کردم ب خوندن تو این مدت فقط۴منبع رو خوندم ۴۰۰۰ شدم بالینی.به نظرتون از الان بخونم ازمونهای مدرسان رو هم شرکت کنم.امکان قبولی روانشناسی بالینی روزانه رو دارم؟

  • سلام نسیم عزیز این یک سوال کلی هست قطعا من نمیتونم بهش پاسخی بدم ولی قطعا با یک برنامه ریزی صحیح، منابع اصولی و پیش رفتن حساب شده میتونید موفق بشید. اگر قراره الان شروع کنید مرور همزمان با مطالعه خیلی برای شما مهم هست و برنامه ریزی ای که بدونید دقیقا نهایت تایمی که برای هر درس باید اون درس رو جمع کنید کی هست. میتونید از اقای عبدولی مشاور ارشد سایت کمک بگیرید.

  • سلام عزیزم من پارسال ۸۰۰ شدم بازم بالینی قبول نشدم با وجود اینکه من ارشد از آزاد دارم و ارشد سراسری می خواستم

 117. با عرض سلام و ادب .
  من کارشناسی علوم تربیتی خوندم . اگه از الان بخونم آیا میتونم امید وار باشم که روانشناسی بالینی دانشگاه فردوسی قبول میشم یا نه ؟
  در ضمن بنده آموزگارم به نظرتون برای ادامه تحصیل بالینی مناسب تره یا مشاوره ؟
  ممنون میشپ پاسخ بدید . با تشکر

  • سلام سوالتون کلی است من نمیتونم بگم امید به قبولی یعنی چی، قطعا اگر تلاش کنید و با برنامه ریزی صحیح و اصولی بخونید قبول میشین. در مورد سوال دوم هر دو این رشته ها مناسب هستند شما باید ببینید هدفتون از ادامه تحصیل چی هست و در چه حیطه ای دقیقا میخواید کار کنید چون مشاوره هم گرایش های مختلف داره.

 118. سلام،ببخشید من دانشجوی ترم سه روانشناسی هستم،میخوام از حالا خودمو برای قبولی توی دانشگاه شهید بهشتی اماده کنم،شما چه راهکاری میفرمایید؟؟

  • سلام بهتره که فعلا به فکر کنکوری خوندن نباشید و تلاش کنید پایه رو قوی کنید. هر واحدی که میگذرونید کتاب های اصلی (که اغلب کتاب های کنکوری همین پست هم هستند) رو کنارش بخونید اگر استاد تدریس نمیکنه.

 119. درود و خسته نباشید به شما بابت فعالیت صحیح شما.
  من مدرک کارشناسی گرافیک دارم قصد دارم تغییر رشته بدم و ارشد روانشناسی بخونم با این فرصت کم اگه ممکن منو راهنمایی کنید… همین منابع بخونم کافیه؟ و اینکه به نظر شما فرصت می کنم و نتیجه می گیرم با این فرصت کم و تقریبا ۵ماه ؟ البته اینم بگم به دروسی مثل آمار آشنایی ندارم برای مطالعه کنکور.
  زبان انگلیسی هم آنچنان قوی نیست هیچ اعتماد به نفسی درش ندارم… شما می تونید بگید چه دروسی جایگزین این دو گزینه کنم نتیجه خوبی بگیرم؟!!

  • سلام لطفا بخش بالا رو کامل درباره منابع بخونید هر انچه لازم بوده نوشته شده. همچنین به بخش ارشد سراسری قسمت نکات مشاوره ای برین و پست های مربوط به شیوه مطالعه رو بخونید. درسی رو نمیتونید جایگزین امار کنید باید بخونیدش فقط میتونید مباحث خیلی دشوارش رو برای خودتون حذف کنید ولی توصیه به حذف درس نمیشه، با توجه به اینکه درس زبان رو هم ضعیف هستین. زبان رو روی یک درصد خاص نگه دارید حداقل و باقی درصد لازم رو روی درسی با ضریب یکسان مثلا رشد جبران کنید.

 120. سلام من کارشناسی مشاوره و راهنمایی دارم میخواستم بپرسم برای کارشناسی ارشد خانواده چه منابعی روپیشنهاد میکنید و کتاب کدوم موسسات در درس های مختلف بهتره ؟
  ممنون از شما

 121. سلام وقتتون بخیر خانم دکتر.خانم دکتر من یه سری سوالات کنکور رو که منابع اش رو گذاشتین پیدا نکردم
  مثلا سوالا ۱۱۸ که درمان ها از نظر سلیگمن هست رو من همچین جدولی توی کتاب فیرسم فصل درمان های روانشناختی صفحه ۴۱۸ ندارم
  نمیدونم کتابم تغییر کرده یا چیز دیگه
  راهنماییم کنید لطفا

  • سلام هر انجه فعلا در سایت برای فیرس داریم چه خلاصه چه ارجاعات به این کتاب مربوط به ویراست قبلی این کتابه که شاید با کتاب شما فرق داره. انشاله طی دو ماه اینده ادیت میکنیم بر اساس ویراست جدید.

 122. سلام.ببخشیدمنابعی که برای بالینی معرفی کردید منابعی که باقرمزنوشته شده رابخونیم کفاف میکنه ممنون میشم پاسخ بدهید

  • سلام بسته به فرصت داره. با توجه به گستردگی بالینی اگر کسی وقت کنه بقیه رو هم میخونه، اگر نه بهتره که روی منابع مهم مسلط بشه و یک خلاصه برای بقیش بخونه.

 123. سلام.ببخشید تاریخ ثبت نام ارشد سراسری و تاریخ برگزاری ازمون ارشد رو بی زحمت میگید؟!.ممنونم

 124. سلام من از شهرستان میخام بیام تهران برای تهیه کتابها میشه یک ادرس بهم بدین برای خرید ؟

 125. سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون.من امسال تغییر رشته دادم وبالینی شرکت کردم باتوجه به مشغله کاری خودم نتونستم کامل منابعی که دراختیار داشتم رو بخونم ورتبم ۲۰۰و…شدولی امسال و میخوام وقت بیشتری بزارم وحداقل منابعی که دارمو کامل بخونم وخیلی دوس دارم حتما تو یکی از دانشگاه های خوب کشور در بیام آیا با توجه به رتبم میتونم تو ۶ماه آینده به این خواستم برسم وامید داشته باشم؟وآیا شما برای من توصیه ای دارید که سریعتر بتونم مطالب رو جمع بندی کنم وموفق بشم

  • سلام رتبه اتون پارسال فرمودید ۲۰۰ بوده که رتبه بدی نیست. بنابراین حتما اگر امسال با برنامه بهتر پیش برید و منسجم باشید حتما نتیجه خوبی میگیرید. من نمیتونم توصیه ای به این شکل بکنم چون از شرایط شما اطلاعی ندارم. موفق باشید.

 126. با عرض سلام
  میخواستم بدونم برای کنکور ارشد چه آزمون آزمایش رو شرکت کنم؟

 127. سلام خسته نباشی.گفتید همه منابع که در جدول ذکر شده مربوط به بالینی میباشد جز دروس عمومی.ایا برا کنکور ارشد سراسری دروسی که مربوط به بالینی میباشد را مطالعه کنیم کافیه یا دروس عمومی هم باید مطالعه بشه؟!

 128. سلام
  برای مبحث مربوط به DSM چه کتابی رو بخونیم؟
  فیرس تقریبا هیچی نداره راجع به محورهای DSM

 129. سلام
  ببخشید برای شرکت در آزمون ارشد بالینی۹۶ این منابعی که معرفی کردید یعنی( علم النفس و آمار و رشد و زبان تخصصی وغیره )همه رو باید بخونیم؟ یا فقط اون ۶ منبعی که مخصوص بالینی بیان شده رو باید بخونیم؟

 130. سلام .من کارشناس مترجمی میخونم و دی ماه تموم میشه .ایا سه چهار ماه باقیمونده تا اردیبهشت رو میتونم خودم رو واسه کنکور ارشد روانشناسی عمومی اماده کنم؟

  • سلام با توجه به این که تغییررشته هستید سخته که به شکل فشرده در سه ماه بتونید بخونید چون نیاز به دوره و تسلط زیادی دارید. اما من نمیتونم پیش بینی ای هم بکنم با توجه به اینکه زبانتون خوبه میشه بهش امید داشت که کمک بزرگی باشه. از این جهت تلاشتون رو بکنید با یک برنامه ریزی که بهتون میگه می رسید یا نمی رسید، چه منبعی بخونید و غیره. میتونید از اقای عبدولی مشاور ارشد سایت تعیین وقت کنید تا راهنماییتون کنند.

 131. سلام. من کتاب بالینی فیرس مال سال ۹۱ رو دارم، میشه بگید تغییر کرده و باید جدید بخرم یا همون خوبه?

  • سلام اگر میتونید کلا ادیت جدید کتاب رو بخرید بهتره. گرچه تغییراتش اساسی نیست از این جهت ما به کسانی که قصد دارن مجموعه بالینی ما رو برای جمع بندی و مرور بخرند، گفتیم که مجدد هزینه نکنند برای خرید کتاب اصلی و همون قبلی رو بخونن، چون ما مجموعه هامون رو داریم ادیت میکنیم بر اساس کتب جدید.

 132. با عرض سلام و ادب و خسته نباشید
  ببخشید من ترم دوم روانشناسی رو میخونم ازتون سوالی داشتم من میخواستم چند تا کتاب از جمله ۵ تا منبع روانشناسی عمومی ۱و ۲ و غیره رو بخرم و بخونم برای ارشد.به نظرتون اگه از الان بخرم کتاب ها تا وقتی که ارشدمو بدم تغییر میکنه و باید دوباره ویراست جدیدشونو بخرم یا به عبارت دیگه میتونم از اون کتاب ها ۴ سال بعد هم استفاده کنم یا باید تازه هاشو بخرم؟
  از لطف و بزرگواریتون بی نهایت ممنون

 133. با سلام نظر شما راجب پکیج پارسه برای بالینی چیه؟؟؟این منابعی که گفتید هم برای عمومیه هم بالینی؟؟؟؟؟چون من فقط بالینی میخوام.خوندن منابع ذکر شده از جانب شما برای کنکور سراسری کفایت می کنه؟؟؟

  • سلام اطلاعاتی درباره کتبی که گفتید ندارم. ما منابعی رو در فوق ذکر کردیم که طبق کنکور سال های اخیر پاسخگوی سوالات بودن. توضیحات کامل برای هر درس داده شده لطفا مطالعه کنید.

 134. سلام اولویت این منابع چجوریه ینی اگه اولیا رو پیدا کردیم خوندنشون کافیه بعدیا لازم نیستن
  یا اینکه اولیا رو بخونیم بعدشم بعدیا رو هر چقد فرصت شد؟
  ممنون

 135. سلام من الان ترم ۵کارشناسی هوشبری هستم ولی می خواستم ارشدم رو روانشناسی بخونم به نظرتون از الان شروع کنم؟ درضمن معدل چه قدر تاثیر داره توی قبولی؟ ودراخر شنیدم اگه در روانشناسی دومدرک پشت سرهم داشته باشیم مثلا ارشد ودکترا میشه کار درمانی انجام داد درسته؟

  • سلام در بخش ارشد سراسری، قسمت نکات مشاوره ای، یک پست داریم مربوط به تغییر رشته، اون رو بخونید….معدل بیست درصد تاثیر داره،،بله باید دو مقطع بخونیید،،،،اینکه چطور شروع کنید کمی پاسخش طولانیه میتونید از مشاوره تلفنی استفاده کنید اما به طور خلاصه ، منابع اولویت اول رو هر کدوم براتون جذاب تر هست و تخصصی است و البته مشاور هم میتونه کمک کنه، بخرید و شروع به روخوانی کنید، بدون خط کشی و کنکوری خوندن….همه دروس رو نه، فقط انها که تخصصی هستن….مثل اسیب، رشد، نظریه های روان درمانی، ….فعلا کنکوری شروع نکنید چون خسته میشید، برای شروع کنکوری با مشاورتون هماهنگ بشین

 136. سلام ،خسته نباشید،رشته کارشناسی من آمار هستش،میخوام ارشد روانشناسی بالینی بخونم بنظرتون در ۶ماه میتونم خودمو آماده کنم برای کنکور؟ من کتاب هیلگاردو تهیه کردم که بخونم چون شنیدم کتاب مرجع هستش،بنظرتون کافیه؟،ممنون

  • سلام با یک برنامه صحیح و پیوسته بله میتونید. منابع رو در همین پست فوق با توضیحات کامل ذکر کردیم لطفا مطالعه کنید

 137. سلام خانم دکتر خجوی. منابع بالا رو میشه از الان استارت زد و تموم کرد؟و مرور هم کرد؟یعنی ۷ ماه کافی هست برای کنکور یا عقب موندم؟

 138. سلام من زبانم در حد عالیه، چون رشته ام زبانه. اگر اصلا آمار و نخونم،ارشد بالینی شیراز قبول میشم؟

 139. با سلام
  خانم دکتر برای انتخاب منابع ارشد ۹۶ چه نکاتی رو باید رعایت کنیم.با توجه به اینکه آزاد و سراسری باهم ادغام شده اند.
  چه دروسی رو حذف کنیم؟آیا علم النفس رو نخوانیم؟
  چه زمانی به طور دقیق وضعیت منابع ارشد ۹۶ سراسری مشخص میشه؟

  • سلام فعلا تغییری ندین و با منابع سراسری پیش برین. من خودم در برنامه ها فعلا با دروس اصلی مثل اسیب، رشد، امار، زبان و فیزیو شروع کردم

 140. باسلام و خسته نباشی به مشاور محترم.
  چند سوال ازتون داشتم.
  ۱:من کارشناسی روانشناسی عمومی خواندم ایا برا ارشد بالینی نیازی هست که منابع را مطالعه کنم یا نمونه سوالات و تست بزنم کافیه؟!
  ۲:منابع سال ۹۶ همان منابع پارسال میباشند یا تغییر کردند؟
  ممنون از پاسخگویتان

  • سلام. ۱- نه قطعا فقط تست کافی نیست. با توجه به فرصتتون میتونید از مننابعی که ذکر شده مطالعه کنید یا اگر فرصت ندارید خلاصه ای براش تهیه کنید. ۲- منابعی که در پست فوق ذکر شده اپدیت شده است.

 141. سلام،وقتتون بخیر،من تغییر رشته ای از علوم کامپیوتر به روانشناسی بالینی هستم و برای سال ٩۶ میخوام کنکور ارشد شرکت کنم اما با توجه به اینکه برای داشتن مطب در آینده گذراندن دو مقطع حداقل الزامیه،میخواستم بدونم میتونم با تطبیق واحد در دانشگاه پیام نور و شرکت در امتحانات لیسانس بالینی رو بگیرم؟یعنی عمومی های گذرانده شده ام را تطبیق دهم و اختصاصی هارو امتحانشون رو با بچه های لیسانس تو دانشگاه پیام نور بدم تا لیسانس بالینی رو بگیرم؟

 142. سلام برای ارشد بالینی دانشگاه های تهران (سراسری)چه رتبه ای قابل قبوله؟

 143. سلام خسته نباشید. در مورد منابع بالینی سوالی برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدید..
  منابعی که من برای این درس دارم کتاب فیرس (ویراست۲۰۰۲) ، پروچسکا و شاملو هست
  تو منابعی که ذکر کردید ویراست جدید فیرس رو معرفی کردید که من ندارم.
  حالا سوال من این هست که آیا خوندن همین منابعی که دارم در کنار کتاب مدرسان و پوران پژوهش کافی هست یا حتما باید ویراست جدیدش رو هم تهیه کنم و بخونم؟ با تشکر.

  • سلام
   من هر روز میام نگاه میکنم ببینم جوابمو دادین یا نه

   ممنون میشم اگه پاسخ بدید لطفا. 🙂

  • سلام خسته نباشید. در مورد منابع بالینی سوالی برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدید..
   منابعی که من برای این درس دارم کتاب فیرس (ویراست۲۰۰۲) ، پروچسکا و شاملو هست
   تو منابعی که ذکر کردید ویراست جدید فیرس رو معرفی کردید که من ندارم.
   حالا سوال من این هست که آیا خوندن همین منابعی که دارم در کنار کتاب مدرسان و پوران پژوهش کافی هست یا حتما باید ویراست جدیدش رو هم تهیه کنم و بخونم؟ با تشکر.

   • سلام فیرس تغییراتی داشته هرچند زیاد نیست ولی اگر میتونید نسخه جدیدش رو بخرید..اگر هم قرار هست بعدا خلاصه سایت ما رو براش بخونید چون اپدیت شده هست نیازی نیست هزینه کنید کتاب جدید بخرید

 144. سلام میخواستم بدونم إز کارشناسی پرستاری میتوان ارشد روانشناسی خوند ؟؟

 145. عرض سلام و ادب
  برای کسی که رشته کارشناسیش غیر روانشناسی هست و ارشد بالینی میخونه بعداز اتمام ارشد چه موقعیتهای شغلی وجود داره؟

  • محدود خواهد بود چون کار درمان نمیشه انجام داد به شکل قانونی. تدریس و کارگاه و کارهایی تو کلینیک ها مثل کلینیک های ترک اعتیاد یا آزمون گیری و تشخیص هست که میشه بدون پروانه انجام داد.

 146. باعرض سلام و احترام
  افرادی که با رشته کارشناسی غیرمرتبط، ارشد بالینی میخونن بعداز پایان تحصیلات اجازه دارند مطب بزنن ؟
  یکی از دوستان این تردید را درمن به وجود آورده و مرجعی بهتر از سایت شما برای گرفتن جواب پیدانکردم .ممنون از لطفتون

 147. سلام
  بنده پایه علمی قوی ای ندارم. مخصوصا در زبان خارجه و آمار، سرمایه ذهنی ندارم.
  ولی تصمیم جدی برای قبول شدن در دانشگاههای دولتی دارم.
  با توجه به زمان باقی مانده تا کنکور بنظرتان من میتونم موفق شم؟ (یعنی ارزش وقت گذاشتن از الان داره یا نداره)
  یا بهتره سال بعد از اوایل تابستان شروع کنم؟

 148. سلام،،،
  ببخشید میخواستم بدونم برای شرکت در ارشد بالینی خوندن روانشناسی عمومی لازم نیست؟

 149. سلام با تشکر از مطالب خوبتون من کارشناس مشاوره هستم می خواستم برأی ارشد روانشناسی بخونم
  ولی اصلا نمی دونم مشاوره رو ادامه بدم یا روانشناسی ؟؟؟
  الان زمینه هیلگارد رو شروع کردم مى خواستم بدون چطورى تست بزنم بعد از مطالعه هر فصل یا کل کتاب
  متشکرم

  • سلام این یک تصمیم شخصی است و به اهداف و علایق خودتون برمیگرده…برای امار حتما کنارش تست بزنین اما برای بقیه دروس اگر تست های یک مبحث زیاده نصفش رو بزارین برای بعد..از تست های تالیفی سایت هم میتونید برای مرور استفاده کنید.

 150. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی رشته ی عمران هستم
  اما وقتی وسطای درس خوندن بودم متوجه علاقه ی شدیدی به روانشناسی شدم کتاب های روانشناسی خوندم و تحقیق میکردم
  حالا دوسن دارم ادامه ی تحصیل توی این رشته بدم
  بنظر شما امکان پذیرِ و چه مدت زمان لازم داره تا کسی که مطالب رو تاحالا نخونده شروع کنه به خوندن

  • سلام به بخش ارشد سراسری مراجعه کنید قسمت نکات مشاوره ای پستی هست به اسم تغییر رشته ای ها بخوانند. اون پست رو بخونید اگر سوالی موند در خدمتم.

 151. سلام خانم خجوی.من تغییر رشته ای هستم. پارسال درس خوندن رو برای بالینی شروع کردم ولی نتونستم ادامه بدم.امسال به نظرتون از شهریور شروع کنم با توجه به برنامه دقیقی که ریختم و پیشینه ای که دارم ۸ ماهه میتونم این منابع بالا را چند دوری بخوانم؟وقت کم نمیارم.در ضمن فارغ التحصیل هستم و وقتم در روز کلا ازاده برای درس خواندن.ممنون میشم پاسخ بدید.

  • سلام با توجه به وقت آزادتون بله قطعا میتونید اگر یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید. می فرمایید برنامه ریختید پس میدونید که میتونید یا نه و اگر نه مشکل کجاست. همه چیز با یک برنامه ریزی حل میشه البته برنامه منعطف.

 152. سلام. وقت بخیر. من سال گذشته جزوات روان آموز همراه با نمونه سوالات تالیفی خانم دکتر تهیه کردم ایا ویراست های جدید خیلی متقاوتند و نیاز به تهیه مجدد دارم یا خیر؟
  سپاس

  • سلام ویراست جدید خانم خجوی برای خریداران قبلی ارسال میشه. لطفا ایمیل بزنید و ایمیلی که باهاش خرید کرده بودید رو ذکر کنید

 153. سلام
  وقتتون بخیر
  ضریب آمار و روش تحقیق در آزمون ارشد بالینی چنده ؟
  واسه کودکان استثنایی و مرضی باید چی بخونیم ؟
  پیشاپیش از پاسختون ممنونم

 154. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی هستم
  میتونم توی کنکور ارشد روانشناسی شرکت کنم ؟؟؟

 155. سلام – تغییری در منابع سال ۹۶ ایجاد نشده ، یعنی برای امسال هم منابع پارسال را تهیه کنیم؟

 156. من لیسانس فلسفه غرب دارم ارشد روانشناسی عمومی میخوام ببینم میتونم ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم شانسی دارم یا برا دکتری چطور

 157. سلام میشه از شما خواهش کنم سایت دانلود کتاب زبان انگلیسی معرفی کنید ممنونم

 158. ّسلام خسته نباشین
  من کارشناسی علوم تربیتی گرایش تکنولوژی هستم
  به نظرتون میتونم ارشد بالینی موفق بشم واقعا .سر در گم هستم .که تربیتی یا بالینی بخونم

  • سلام سوالتون قابل پاسخ نیست. مشخصا اگر اصولی مطالعه کنید میتونید موفق بشید درباره رشته این علاقه شماست که مهمه و انگیزه ای میشه برای مطالعه درست.

 159. سلام
  من لیسانس غیر مرتبط با روانشناسی دارم بخاطر علاقه به بالینی برا ارشد از امروز شروع به مطالعه کردم کتاب فیزیولوژیک خداپناهی رو که خوندم هیچی متوجه نشدم و سرم در حد انفجاره بیشتر از نیم ساعت نتونستم بخونم میخوام بدونم چجوری بخونم میشه کلا این درسو برا کنکور نخوند یا اینکه کلا بی خیال ارشد بالینی بشم این درس خیلی سخته نمیشه اصلا خوندو متوجه شد لااقل برا منکه کلا رشته م چیز دیگه س نیاز به راهنماییتون دارم همم اینکه اگه۹ماه بخونم امکان قبولی برا من هس که تازه میخوام این کتابارو بخونم

  • سلام بخاطر یک درس که بی خیال ارشد نمی شید به قول خودتون 🙂 بله این درس سخته مخصوصا کتاب اصلیش، و توصیه ما به خوندن مجموعه خودمون هست . در مورد شیوه خوندنش هم تایم های کوجکتری رو هر روز براش بذارید و در تایم زیاد نخوندیش. و مرورهای زیاد براش داشته باشید. نیاز به مرورهای زیاد داره و اصلا نمیتونید بار اول حس تسلط داشته باشید.

 160. سلام
  من فلسفه میخونم ترم پنجم میخوام آزمون ارشد بالینی شرکت کنم میشه لطف کنید بفرمایید من برای شروع باید چیکار کنم.

  • سلام سوالتون کلی است. توصیه میشه پست های بخش نکات مشاوره ای ، در قسمت ارشد سراسری، رو بخونید. و برای شروع یک مشاوره هم بگیرید اگر هنوز سوالی بود.

 161. سلام من رشته فلسفه میخونم و ترم پنجم میخوام آزمون ارشد بالینی شرکت کنم میشه لطف کنید بگید باید برای شروع چیکار کنم

 162. سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد هستم . تقریبا تعدادی از کتاب های مدرسان شریف رو به تموم شدن هستن . بیشتر وقت باقی مونده رو میخوام صرف کتاب های منبع کنم . دچار سردرگمی شدم چون علاوه بر اینکه باید منابع بخونم باید مطالعه بیشتری داشته باشم که خودم به پای بچه های دولتی برسونم . برای درس های مرضی و بالینی چه کتاب های پیشنهاد می کنید . ممنون سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد هستم . تقریبا تعدادی از کتاب های مدرسان شریف رو به تموم شدن هستن . بیشتر وقت باقی مونده رو میخوام صرف کتاب های منبع کنم . دچار سردرگمی شدم چون علاوه بر اینکه باید منابع بخونم باید مطالعه بیشتری داشته باشم که خودم به پای بچه های دولتی برسونم . برای درس های مرضی و بالینی چه کتاب های پیشنهاد می کنید . ممنون

 163. سلام روزتون بخیر.یه سوال داشتم من الان همهی منابعی که تو مصاحبه با رتبه های برتر خونزم تو سایتتون رو گرفتم.سوالم اینه که منابع رو همه رو با هم بخونم یا هر کتابی که تموم شد برم سراغ بعدی.منظورم اینه که میخوام رشد رو بخونم هم زمان کرین و لورا و مدرسان رو با هم بخونم یا نه لورا که تموم شد بعد کرین رو شروع کنم.یه سوال دیگه که داشتم از پروچاسکا کدوم فصلاشو بخونم؟مرسی.

  • سلام. یک کتاب اصلی در کنار یک خلاصه کتاب رو میتونید به شکل تلفیقی بخونید و نهایتا یکیش رو برای دوره بگذارید. مثلا رشد لورابرک که می خونید در کنار مجموعه ما، مجموعه رو برای دوره میگذارید. چیزهایی که با هم میخونید باید از نظر مبحثی ربط داشته باشند، الان شما مبحث چرخه زندگی رو از رشد برک میخونید، نیازی به خوندن کرین کنارش نیست چون ربطی به هم ندارند. یکیش رو الان بخونید و برنامه ریزی کنید که کی تمام بشه و دومی کی شروع بشه…این یک مثال بود از درس رشد. برای باقی دروس هم همینطور….برای نظریه های مهم پروچاسکا میتونید تحلیل آزمون سال های پیش رو ببینید (بخش ارشد سراسری، قسمت نکات مشاوره ای)، ولی بهتر هست که اول فیرس رو در برنامه داشته باشید که اولویت اول هست.

 164. سلام خسته نباشید روانشناسی شخصیت جزو منابع روانشناسی بالینی ارشد نیست ؟

 165. سلام من کارشناسی روانشناسی میخونم و ترم ۳ هستم و میخوام برای کنکور ارشدم از الان کتابهای منبع رو بخرم که بخونمشون ولی میترسم کتابها تغییراتی بکنن نظرتونو میخواستم بدونم بنظر تون کار درستیه که من از الان کتابها رو بگیرم و بخونم؟؟؟

  • ممکنه تغییر کنند بعضی ها اما در هر صورت شما در دانشگاه هم یک سری دروس رو دارید میخونید و اگر بخواید پایه اتون قوی اشه در هر درسی که پاس می کنید خوبه که اگر منبع معرفی شده استاد جزو منابع شاخصی که برای کنکور معرفی می کنیم نیست، خودتون همزمان با اون منابع کنکوری رو هم بخونید به هدف یادگیری نه کنکور

 166. سلام من رشته ام مهندسی کامپیوتر هست . در سایت وزارت بهداشت ذکر شده که نمیتونم تو بالینی شرکت کنم . آیا آزمون وزارت علوم متفاوت هست؟ ضرایب و منابعی که وزارت بهداشت تعیین کرده با وزارت علوم متفاوت هست؟ اصلا من میتونم شرکت کنم ؟ میشه راهنمایی کنید؟

 167. سلام. خسته نباشید
  من برای کارشناسی ارشد از رشته‌ی دیگه امسال میخوام کنکور روانشناسی بدم. یعنی تغییر رشته ای هستم.
  و خیلی نیاز به راهنمایی و کمک دارم
  ممنون می‌شم راهنمایی کنید من رو
  بیشتر منابع رو خریدم و از روانشناسی بالینی کرامر شروع کردم.
  خیلی استرس دارم

  • سلام در خدمتتون هستیم میتونید پست های سایت رو از بخش ارشد سراسری بخش نکات مشاوره ای بخونید و برای اینکه با مشاور هم صحبت کنید میتونید به بخش مشاوره تحصیلی سایت برین و تعیین وقت کنید

 168. سلام خسته نباشید من دارم کارشناسی روانشناسی عمومی میخونم وقصد دارم برای ارشد بالینی بخونم .سوالم اینه که باید ازمون بالینی بدم یا ازمون روانشناسی عمومی

  • سلام . مجموعه یک روانشناسی رو باید شرکت کنید. تفاوت کنکور بالینی و عمومی هم تنها در یک درس هست. برای آشنایی با جزئیات منابع و ضرایب و غیره به فهرست بالای سایت بخش ارشد سراسری مراجعه کنید

 169. سلام.من پارسال جزوه فیزیو رو ازتون گرفته بودم.الان باید چطور تهیه کنم؟

 170. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.برای اسیب شناسی روانی من کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان رو دارم ایا لازمه اسیب شناسی روانی گنجی رو هم تهیه کنم؟چه فرقی با هم دارند؟همچنین کودکان استثنایی میلانی فر با گنجی تفاوت داره؟

  • بله با توجه به سوالات سال های اخیر ما گنجی رو بعنوان منبع اصلی ارشد معرفی می کنیم. با توجه به کنکور پارسال برای استنثائی میلانی فر رو منبع اول معرفی میکنیم.

 171. سلام.ببخشید من میخوام ارشد بالینی شرکت کنم درس روانشناسی عمومی جز منابع هست برای این گرایش؟

 172. سلام وقتتون بخیرمن تغییر رشته ای هستم وارشدو میخوام بالینی بخونم فقط دچارسردرگمی شدم
  روانشناسی شناختی.مبانی علوم اعصاب.مبانی علوم شناختی؟؟؟این دورس جزء دروس امتحانی بالینی محسوب میشه؟چون کنکور۹۲بااین عنوان دردفترچه بود.امکانش هست موادامتحانی بالینی رو بگید؟واقعاممنونتون میشم چون توهیچ سایتی نتونستم پیداکنم اگه امکانش هست برام ایمیل کنید.

  • سلام این مسیر رو برید تا ضرایب دروس هر گرایش رو ببینید: فهرست بالای سایت، بخش ارشد سراسری، بخش مجموعه روانشناسی یک، ضرایب و گرایش ها

 173. سلام و درود
  خانم خجوی من امسال نتیجه ی خوبی از کنکور نگرفتم و دارم واسه کنکور ۹۶ خودما اماده میکنم
  سوال من در مورد درس زبانه من خیییلیییی زبانم ضعیفه در حد زیره صفر
  شما واسه شروع چه کتابیا ÷یشنهاد میکنید
  که یه خورده سطح زبانم بالا بیاد من در حد دانش اموزایای راهنمایی زبان بلدم شایدم کمتر و خیلی نگران زبانم
  ممنون

 174. سلام. در قسمت منبع آسیب شناسی روانی قسمت بالا ک توضیحات هست نوشتید آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 اما در جدول پایین نوشتید آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-V . آیا اینها تفاوتی با هم دارند؟

 175. سلام
  تغییرات منبع درس علن النفس مشخص نشد ؟
  “امسال این درس تغییراتی داشته است اما خواندن دو کتاب قبلی که همیشه سوال داشته اند در درجه اول توصیه می شود. تغییرات این درس در آینده اعلام خواهد شد.”
  ممنونم

 176. برای کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک ایا همه فصول هر سه جلد باید خونده بشه؟

 177. ببخشید نظریه های شخصیت جز منابع وزارت علوم نیست؟

 178. سلام من رشتم گفتاردرمانی هست و میخام ارشد بالینی بدم. ایا شما پیشنهاد می کنید منابع بخونم؟

 179. سلام خسته نباشید من کنکور ۹۵شرکت کردم گ.فقط جزوه خوندم اما نتیجه فکر نمیکنم چیزی بشه که من میخواستم میشه بهم کتاب اصلی که تو کنکور بهم کمک میکنه معرفی کنید ممنون

 180. سلام و خسته نباشید
  در کنکور سال بعذ روانشناسی ایا رشته های غیر مرتبط باز هم اجازه ی شرکت دارن؟
  و اینک ایا زمان کنکور بهمن هست یا اردیبهشت؟ از کحا باید بفهمیم برای برنامه ریزی

  • سلام بله میتونن…زمان رو از سنجش پرسیدم عکسش رو در کانال تلگرام گذاشته بودم، گفتند فعلااا اردیبهشت. چیز قطعی نگفتن باید منتظر بود. ما مطالعه رو شروع کردیم

 181. باسلام. آیا کتاب رشد جدید لورا برک چاپ شده و در بازار موجود است؟

 182. خودم هم متوجه نشدم،
  با کارشناسی غیر مرتبط،
  ارشد رو برای “روان شناسی عمومی و یا مشاوره” می خوام بخونم ، ممکنه تفاوت هاشون رو کمی توضیح بدید

  • مشاوره بیشتر روی مشاوره و راهنمایی افرادی که مشکلات بالینی کمتری دارند تمرکز داره مثلا فرض کنید برای مشاوره ازدواج، شغلی، ….
   روانشناسی عمومی از لحاظ آکادمیک بیشتر یک رشته نظری هست و واحدهاشون هم در این جهت هست به این شکل که بیشتر دروس نظری دارند تا عملی، اما از لحاظ کاری نزدیکی بیشتری به روانشناسی بالینی دارن و واحدهای مشابه زیاد دارن. کارشون در حیطه های مختلف میتونه باشه که مشاوره رو هم در برمیگیره. کلا رشته روانشناسی با گرایش عمومی و بالینی گسترده تر هست و فارغ التحصیلانش بسته به علاقه کار می کنند و محدودیتی ندارند. هر چه گرایش خاصتر میشه محدودتر میشه و البته تخصصی تر یعنی از همان ابتدا حیطه کاری مشخص هست، مثل کودکان استنثائی، مشاوره، بالینی کودک، ….

 183. سلام و خسته نباشید،
  با کارشناسی نامرتبط با روان شناسی
  اقتصاد علامه،
  ممکنه راهنمایی م کنید

 184. سلام ببخشید میخواستم بدونم مجموعه امار و فیزیولوژیک دقیقا کی ویرایش میشن ؟چون من بی صبرانه منتظرم .ممنونم.

  • سلام. ویرایش مجموعه فیزیولوژی بیشتر از نصفش تموم شده و من چون روی این مجموعه وسواس دارم عجله ای نمیکنم. تا یک هفته دیگه روی سایته انشاله. امار هم خ ابراهیمی گفتند که نهااایتا تا آخر خرداد روی سایت هست گرچه تلاششون اینه که زودتر آماده بشه. دروسی که قرار هست اول منبع اصلی بخونید رو میشه دیرتر تهیه کرد مجموعه اش رو، فقط فیزیولوژی که میخاید از روی همین جزوه بخونید رو سریعتر آماده میکنیم.

 185. سلام
  آقای فیروزبخت جدیدا یک کتاب آسیب شناسی روانی از آقای بارلو ترجمه کرده اند( دیوید اچ.بارلو و وی.مارک دیورند)
  نظرتان درمورد این کتاب چیه؟
  برای کنکور ارشد چطور؟
  سوال دیگه من اینکه توی تلگرام امکان ارتباط برقرار کردن باشماوجودندارد؟
  باتشکر قبلی

  • سلام نخونده ام این کتاب رو. ما منابع رو بر اساس کنکورهای اخیر انتخاب می کنیم….خیر ممنون میشم که در سایت سوالاتتون رو مطرح بفرمایید

   • ممنون از اهتمام به پاسخگویی تون .(تعریف کتاب رو ازجناب گنجی شنیدم واینکه تازه چاپ شده)
    پیشنهاد میکنم یک گروه(نه کانال) برای تبادل نظر ومطالب مربوط به کنکورهای نودوشش توتلگرام ایجاد کنید تا هرکس راحت تر سوالاتش روبپرسه ومطالب ارائه بشه
    افرادی روهم که شناخت دارید میشه ادمین گروه بذارید برای مدیریت تا هزینه زمانی زیادی هم نشود

    • گرچه گروه تلگرامی مزایایی داره اما به نظر من معایب گروه های تلگرامی برای داوطلب کنکوری بیشتر از مزایایی اون هست. اکثر این گروه ها به خاطر داوطلبان شکل نمی گیرند. از این جهت ما گروهی نمی سازیم و صرفا در کانال هستیم. ما در سایت به همه سوالات شما دوستان پاسخ میدیم و خودتون هم میتونید اگر سوالی از هم دارید اینجا مطرح کنید (بخش پرسش و پاسخ)……ممنونم از پیشنهاد شما و وقتی که برای این پیام گذاشتید.

 186. سلام
  برای کنکور وزارت علوم قصد خوندن دارم.میخوام از نمایشگاه کتاب کاپلان رو بخرم شما ترجمه رضایی رو پیشنهاد میکنید یا گنجی؟

  • سلام من پاسخی که به دوست دیگرمون دادم براتون میگم: من کتاب ترجمه اقای گنجی رو نخوندم که مقایسه کنم. صرفا بر این اساس که کاپلان سادوک قبلی رو که داشتم از ترجمه دکتر رضاعی بود و من از ترجمه ایشون راضی بودم، ویراست جدید رو هم ترجمه ایشون رو خریدم. شاید هم کتاب اقای گنجی بهتر باشه نمیدونم. ولی کلا به نظرم باید از مطالب کتاب استفاده کرد و اینقدر دو ترجمه تفاوت نخواهد داشت که در نوع مطلبی که می گیرید متفاوت باشه هر دو مترجمان خوبی هستن. احتمالا اختلاف ها بر سر ترجمه اصطلاحات است.

 187. سلام
  چرا منابع روانشناسی تربیتی رو نذاشتین؟؟؟
  یعنی فقط برای داوطلبان روانشناسی عمومی و بالینی مشاوره می دین؟؟؟
  نکنه امسال روانشناسی تربیتی در دایره کارتون نیست؟؟

 188. سلام خانوم دکتر خواستم بپرسم کتاب روانشناسی بالینی کرامر باید ترجمه فیروز بخت رو خوند یا مترجم دیگه ای هم هست؟؟
  باتشکر

 189. سلام خانم خجوی من بعد از عید جزوه روانشناسی فیزیولوژیک رو تهیه کردم ایا تغییرات جدید خیلی زیادن و من بهتره جزوه رو مجدد تهیه کنم؟
  ممنون

 190. سلام.هزینه ی بسته ی روان آموز چقدره ؟
  آزمون هاش چطور ؟
  با همین کتابها به تنهایی میشه رتبه ی تک رقمی به دست آورد یا باید منابع دیگه هم مطالعه کرد؟

  • سلام به پست شروع اصولی در صفحه اصلی مراجعه کنید توضیح کامل داده شده. هزینه مجموعه ها نیز در فهرست بالای سایت بخش مجموعه جزوات هست (یا پست مجموعه جزوات در صفحات قبلی سایت)

 191. سلام
  از اینکه وقت میگذارید برای دانشجویان تشکر میکنم
  من تنها مشکلی که دارم زبانه و امسال هم با اینکه سه درس تخصصی را بالای ۵۰ زدم اما متاسفانه همان طور که فکر میکردم زبان حالمو گرفت با اینکه دوستان میگفتن آسون بوده
  گرامر هیچی بلد نیستم و نمیدونم چقدر توی کنکور دانستش لازمه ، به نظر شما اگر سید محمدی را کامل بخونم با متن های متفرقه میتونم به ۵۰ برسم؟
  سوال دیگه هم اینکه آمار مدرسان بخونم یا جزوه روان آموز؟
  تشکر

  • سلام. اگر زبانتون خیلی ضعیفه یک کلاس خوب میتونه کمک کنه البته وقت دارید که از همین الان کار کنید و به سطح خوبی برسونیدش. در عین حال روی دروس دیگه خیلی خوب سرمایه گذاری کنید جبران زبان رو خواهد کرد. کتاب سیدمحمدی یک کتاب پایه است کافی نیست. برای امار ما مجموعه کاملی در حال تهیه داریم که اون رو به جای مدرسان توصیه میکنیم. شما باید با کتاب دلاور شروع کنید.

 192. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما
  دربحث آسیب شناسی اگر ازجهت محتوایی وعلمی بخوایم نظر بدیم نه ازجهت منبع کنکور صرفا،بین کتاب دکتر گنجی وهالجین کدام بهتر است؟
  چون اختلاف قیمت زیادی باهم دارند
  باتشکر

  • سلام من هر دو رو خوندم. کتاب هالجین یک کتاب چکیده تر و خلاصه تر هست اگر کسی بخواد یک آشنایی مختصر پیدا بکنه کتاب هالجین بهتر هست. ولی اگر بخواید بیشتر بخونید و مفصل تر با مباحث آشنا بشین کتاب گنجی توضیحات بیشتری داره و قیمت بیشترش هم احتمالا بخاطر همین باشه. ولی در کل اگر برای خودتون قصد دارید بخونید کتاب کاپلان سادوک هم هر دانشجوی روانشناسی باید یک بار رو بخونه حداقل، با ترجمه رضاعی یا گنجی.

 193. سلام ازمون وزارت بهداشت ووزارت علوم چه فرقی داره؟
  جفتشو میشه هم زمان شرکت کرد؟

 194. با سلام و تشکر به خاطر اطلاع رسانی خوبتون,من دانشجو ترم دو روانشناسی هستم,قصد داشتم با بن کتاب از نمایشگاه دو سه جلد از منابع مهم ارشد رو بخرم و تابستون مطالعه کنم,شما با تجربه ای ک دارید چ منابعی رو پیشنهاد میدید

 195. باسلام وسپاس فراوان از سایت خوبتون

  خواستم بدونم اخرین ویراست کتاب روانشناسی رشد لورابرک وبالینی فیرس با ویراست قبلیشون خیلی فرق دارن؟؟
  حتما باید اونارو تهیه کردو خوند؟؟

 196. با عرض سلام و احترام
  دو سوال از خدمتتون دارم
  اول اینکه کنکور ارشد بعدی، بهمن امساله یا اردیبهشت سال آینده؟
  دوم اینکه آیا با مدرک کارشناسی غیر مرتبط به روانشناسی و داشتن دو فوق لیسانس روانشناسی و رشته مرتبط مثلا مشاوره یا جامعه شناسی میشه پروانه مشاوره اخد کرد یا با چنین شرایطی ، حتما باید تا مقطع دکترا ادامه تحصیل داد؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • سلام. مشخص نکردند ما مشاوره ها رو از خرداد شروع میکنیم. در قانون نوشته شده دو مقطع متوالی مرتبط. این موردی که شما گفتید برای من جدید هست بهتره از سازمان نظام سوال کنید.

 197. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روانشناسی هستم می خواستم از الان برای کنکور ارشدم بخونم میشه لطفا راهنماییم کنید که چه منابعی مطالعه کنم؟ و با چه برنامه ریزی پیش برم؟
  ممنون

  • سلام بهتر هست که با واحدهای دانشگاهیتون پیش برید و هر درسی که پاس می کنید در همون ترم سعی کنید پایه ای اون درس رو خوب یاد بگیرید. اگر منابع کنکوری جزو منابع معرفی شده اساتید نیست خودتون اونها رو مطالعه کنید اما نه کنکوری. برای یادگیری خودتون. فعلا فکر کردن به کنکور زوده. میتونید همچنین زبانتون رو قوی کنید که سال کنکور راحت باشید.

 198. با عرض سلام و تبریک سال نو و تشکر از سایت خوبتون
  من برای بار دوم از خدمتتون چند سوال داشتم
  ۱- کنکور ارشد بعدی ( بعد از اردیبهشت امسال ) طبق روال گذشته در بهمن ماه سال جاری هست یا در اردیبهشت سال آینده؟
  ۲- من از رشته ای کاملا غیر مرتبط (مهندسی مکانیک )قصد ادامه تحصیل در روانشناسی را دارم با توجه به فرصت یکساله در صورت مطالعه خوب به قبولی در تهران یا اصفهان میتونم امیدوار باشم ؟با توجه به اینکه در گذشته مطالعه تخصصی درین حیطه نداشتم
  ۳- در صورت قبولی کارشناسی ارشد و مطالعات گسترده تر از حیطه دروس برای جبران و پوشش نقصان مقطع کارشناسی ، امکان موفقیت کاری درین رشته برای من وجود داره؟
  ۴- با توجه به شرایط من و اینکه در متون فوق الذکر برای هر درس بیش از یک مرجع معرفی شده، برای هر درس چند کتاب مرجع رو مطالعه کنم ؟
  ۵- من در هفته چهار روز بصورت تمام وقت و دو روز بصورت نیمه وقت فرصت مطالعه دارم و روزانه قصد مطالعه دو الی چهار ساعت زبان و متون متفرقه از جمله فایلهای صوتی روانشناسی برای افزایش آگاهی عمومی درین حیطه دارم ، با توجه به این مهم و زمان باقی مانده در طول روز ، شما روازنه مطالعه چند ساعت متون ارشد رو برای قبولی با احتمال زیاد در ارشد توصیه میکنید ؟ شش ساعت کافی هست ؟ یا بعبارت دیگر در هفته چند ساعت مطالعه اختصاصی دروس ارشد رو پیشنهاد میکنید با توجه به زمان محدود روزانه ای که دارم
  ۶- متاسفانه در زبان ضعیفم ، با فرض اینکه وضعیتم در طول سال آتی در درس زبان هیچگونه تغییری نکنه ،( که البته سعیم رو برای بهتر شدن خواهم کرد) آیا با درصدهای بالا در دیگر دروس ،جبران درس زبان خواهد شد یا برای قبولی در تهران یا اصفهان ، درصد نسبی خوب در زبان لازم و ضروری است؟
  با عرض پوزش از سوالات متعددی که طرح کردم و تشکر از اینکه وقت خودتون رو برای راهنمایی بنده اختصاص دادین ممنون میشم اگر جواب سوالات فوق رو که بخاطر دغدغه ذهنی من زیاد است با ذکر شماره پاسخ بدین و اگر هر شش سوال رو پاسخ بدین بنده رو بینهایت سپاسگزار و شرمنده میکنید
  از حسن توجه و راهنمایی مشفقانه شما کمال تشکر را دارم
  موفق و پیروز باشید

  • سلام با توجه به تعدد کامنت ها امکان پاسخ گویی به سوالات طولانی نیست. میتونید از مشاوره تلفنی استفاده کنید یا سوالات رو در چند خط خلاصه کنید

 199. سلامم خانم دکتر من دو سال فرصت دارم واس ارشد بالینی وزارت علوم مطالعه کنم…از کدوم منابع شروع کنم واس هر درس؟؟کدوم کتابها رو زودتر بخونم؟؟؟

  • سلام. اگر دانشجوی روانشناسی هستید که با هر واحدی که پاس می کنید منابع مرتبط با اون درس رو بخونید و در اون درس قوی بشید . در عین حال زبانتون رو قوی کنید…. اگر دانشجوی روانشناسی نیستید کتاب های تخصصی رو هر ککدام که براتون جذاب تر هست فقط رمان وار بخونید برای آشنایی تا موقع شروع مطالعه جدی همه اش رو یک دور رمان وار خونده باشید. همچنین زبان رو قوی کنید. اگر هم طبق پایه در درسی مثل امار ضعیف باشید اون رو هم میتونید زودتر شروع کنید. واقعا نمیشه کلی گفت شخص به شخص فرق میکنه من صرفا یک راهنمایی کلی خدمتتون گفتم.

 200. سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم در مورد منابع ارشد ،توی هر سایتی یه مدل از منابع با کتاب های مختلف معرفی شده من کاملا گیج شدم که کدوم درسته و کدوم باید بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا این منابعی که معرفی کردید برای آزمون ارشد سال ۹۶ کفایت میکنه یا خیر

  • سلام منابعی که ذکر شده بر اساس رتبه های برتر سال های اخیر هست. میتونید مصاحبه این دوستان رو هم در سایت بخونید و منابعی که خوندند رو ببینید.

 201. سلام
  ببخشید من از یه رشته مهندسی می خوام واسه سال ۹۵ از الان شروع کنم واسه رشته روانشناسی عمومی چون علاقه زیادی دارم ولی هیچ بک گراندی از آزمون ارشد و به خصوص روانشناسی ندارم می خواستم راهنمایی کلی بگیرم که چجور و با منابعی شروع کنم
  ممنون از سایت خوبتون

  • سلام لطفا به بخش ارشد سراسری قسمت نکات مشاوره ای برید و مطالب رو بخونید کلیت کار دستتون میاد. مشاوره های هفتگی سال بعد و طرح تبسم رو سال دیگه از اول خرداد شروع می کنیم فعلا تا تمام شدن کنکور امسال مشاوره برای سال بعد نخواهیم داشت فقط میتونید یک تماس داشته باشید به شکل کلی تا اون موقع بدونیند که چیکار کنید. موفق باشید

 202. سلام.ببخشید روانشناسی مرضی ساراسون جزء منابع نیستند

 203. سلام بانو
  تغییر رشته ای هستم،یه راهنمایی میخواستم ازتون،در مورد روش تحقیق،تمرکز روی دوتا منبع دلاور و مدرسان برام راحت نیست،مدام باید چک کنم ببینم چیزی اضافه هست یا نه،کدومو بخونم کدومو نخونم،مدرسان کاملتره و حتی گاهی مطالبی اضافه بر دلاور داره،شما چه پیشنهادی دارین،بنظر شما لازمه هردو مطالعه بشه و باهم خونده بشه یا دلاور تنها برای درصد خیلی خوب کفایت میکنه؟ممنونم،

  • سلام .همینطور که گفتید مدرسان کامل تره و توصیه میشه که حتما مدرسان رو بخونید حتی اگر دلاور رو خوندید. دلاور رو به کسانی میگیم بخونند که احساس می کنند موقع مطالعه مدرسان مطلب براشون جا نیافتاده وقتی دلاور رو میخوننن انسجام مطلب بیشتره و چون کتاب کوچیکه مدرسان رو هم کنارش برای تکمیل می خونند.

 204. ممنون که جواب دادید .. یهه سوال دیگه ام داشتم.. میخواستم بدونم شما که خودتون وزارت علوم بودین و تجربه زیاد دارید واقعا اینطور که میگن بین وزارت علوم و بهداشت فرق است؟ من تفاوت هاشونو که میخونم حس میکنم بهداشت خیلی بهتره.. اونجا ادم کار یاد میگیره ولی علوم فقط میخونی!یا اینکه بچه های بهداشت انواع کلینیک های مختلف در اختیارشونه و میتونن تجربه کسب کنند. دارای بورد تخصصی اند! و کارورزی هاشون جدی تره.. ینی وزارت علوم اینطوری نیس؟میشه راهنماییم کنید و اینکه میشه هر دو رو کنکور داد؟ یا فقط باید روانشناسی یا مشاوره باشیم؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  • سلام بله این تفاوت بین علوم و بهداشت وجود داره. هر کس بسته به هدفی که داره و شرایط خودش تصمیم می گیره که بهداشت بره یا علوم. کسی که قصد کار بالینی و درمانگری داره بهداشت در این زمینه قوی تر کار میکنه. البته این به معنای این نیست که فارغ التحصیلان بهداشت همه درمانگران خوبی هستن یا علوم خوب نیستن. چون در این رشته شخص خیلی مهم هست و خوشبختانه کارگاه های خوب زیاد هستن که میشه ازشون استفاده کرد. ولی در زمینه دسترسی به بیمار در بهداشت دسترسی بیشتری دارید. اگر روانشناسی و مشاوره هستش کارشناسیتون میتونید بهداشت هم شرکت کنید. موفق باشید

 205. سلام
  من دانشجوی کارشناسی روانشناسی عمومی هستم ولی برای ارشد میخوام بالینی بخونم میخواستم بدونم الان باید منابع روانشناسی ۱رو بخونم یا ۲؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 206. سلام
  من ترم یک رشته روانشناسی هستم چون بسیار علاقه دارم ب این رشته از همین الآن ب فکر ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستم اما نمیدونم از کی باید دقیق برای آزمون ارشد سروع کنم ب خوندن:(لطفا بهم بگید

  • سلام خیلی زوده بهتر هست که پایه اتون رو قوی کنید که بعدا برای مطالعه کنکور راحت باشید. هر واحدی که برمیدارید اگر جزو دروس کنکوری هست منابع اصلیش رو در همون ترم یا تابستونش سعی کنید بخونید و برای یادگیری خودتون منظوره نه برای کنکور. زبانتون رو هم میتونید از همین الان به فکرش باشید که قوی کنید.

 207. کتاب تست متون تخصصی کدام انتشارات رو پیشنهاد می کنید؟

  • سلام. مهمترین متن هایی که باید بخونید متن های کنکورهای سال های پیش هست که فرقی نمیکنه چه انتشاراتی باشه و از دفترچه کنکور هم میشه خوند. اما کتاب مدرسان کتابی با متن های زیاد هست که میتونه مناسب باشه.

 208. با سلام و درود
  یک سوال دارم اینکه چرا در آزمون ارشد باید به تمامی سوالات کلیه گرایشها باید جواب داد لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 209. سلام
  رشته ی من علوم اجتماعی بوده
  برای خواندن منابع ایا ترتیبی وجود داره
  و خلاصه منابع را از کجا میتونم تهیه کنم؟
  ممنون

  • سلام در همین بخش منابع کامل درباره هر درس توضیح دادم که اولویت با چی هست. خلاصه منابع رو هم از بخش جزوات در فهرست بالای سایت میتونید تهیه کنید. اینکه برای چه دروسی چه منابعی یا چه خلاصه ای بخونید یا اصلا منبع بخونید یا خیر به برنامه ریزی و شرایطتتون برمیگرده.

 210. سلام. در جواب سوال یکی از دوستان فرمودین که با کارشناسی غیرمرتبط و ارشد روانشناسی نمیشه مطب زد. آیا با دادن آزمون سازمان نظام روانشناسی هم نمیشه مطب زد؟

 211. خانم خجوی عزیز روز خوش.سه سوال دارم
  ۱٫برای درس استثنایی ازبین مدریان ماهان وسنجش کدوم پیشنهادمیکنین وباتوجه به تغییرات این درس مناسب تره؟ چون رتبه های برتر منابع مختلفی عنوان کردم مثل خانم هادی که ماهان خوندن.خواستم ببینم نظرشما چیه؟
  ۲واینکه کتاب سنجش تکمیلی پورشریفی نایابه. شمانمیدونین ازکجامیشه تهیش کرد؟!
  ۳بعد اینکه جزوه فیزیو ادیت جدیدش برامون لطف میکنید ارسال میکنید؟
  ممنون میشم مثل همیشه مهربانانه جواب بدین.
  ایام به کام

  • سلام. ۱- مدرسان یا پوران رو پیشنهاد میکنم و جزوه اقای فرمانی ۲- از خود سنجش تکمیلی باید تهیه کنید ۳- ادیت جدیدی نداره اگر موردی باشه براتون ایمیل میشه.

 212. سلام خانم دکتر.
  من واسه درس رشد، جزوه شما، کتاب برک و کرین رو دارم میخونم.
  بعضا یه نگاهی هم به مدرسان میندازم.
  با توجه به اینکه از کتاب دکتر منصور خیلی سوال اومده، با این منابعی که من میخونم میتونم سوالات کنکور رو جواب بدم؟ یا اینکه باید کتاب دکتر منصور رو هم بگیرم بخونم؟؟
  ممنون

  • سلام ما سعی کردیم که تمام مطالب ژنتیک رو پوشش بدیم و شخصا چون ادم دقیقی هستم فک نمیکنم نکته ای باقی مونده باشه اما همیشه به کتاب اصلی تاکید داشتیم چون انسجام لازم فقط داخل کتاب اصلی هست. اما با توجه به سخت بودن متن ژنتیک شما خودتون میتونید با توجه به زمانتون تصمیم گیری کنید که می رسید بخونید یا خیر و اگر دیدید هم که نمی رسید جای نگرانی نیست. البته خودتون میتونید چک کنید با تست های سال های قبل که خیالتون راحت بشه که میتونید پاسخ بدید با همین یا خیر بدون اینکه من چیزی بگم.

 213. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما خانوم دکتر عزیز ، من تغییر رشته ای هستم ، لیسانس علوم تربیتی ، سه سال ارشد بالینی شرکت می کنم اما بدون مطالعه دقیق ، امسال تا پایان تیر خیلی کم مطالعه داشتم ، از اول مرداد برنامه ریزی کردم اما به دلیل مشکلات زیادی نتونستم طبق برنامه پیش برم. به تازگی با سایت خوب و مفید شما آشنا شدم و طبق برنامه ریزی شما برنامه درسی ام را ریخته ام تقریبا از اول آذر. کتابهای فیرس ، جلد ۱ رشد لورا، استثنایی میلانی فر، علم النفس و خلاصه روانپزشکی جلد ۱ را یک دور سریع خوانده ام . جلد ۲ رشد و فیزیو کالات رو نصف خوندم . سوالات من از شما: میشه به جای معرفی سایت کتاب آمار دکتر دلاور با نام مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی را مطالعه کرد ؟
  برای مرضی کتاب گنجی مهم تر ه یا ساراسون ، در سایت های دیگه هم اسمی از هالجین و ویتبورن و سلیگمن آورده شده ، من گیج شدم کدوم رو بخونم .
  خلاصه روانپزشکی ترجمه پور افکاری بر اساس DSM IV رو میشه به جای معرفی سایت خوند یا خیلی فرق کرده ؟
  من برای استثنایی میلانی فر رو یک دور خوندم باید حتما گنجی رو تهیه کنم و همینطور برای فیزیو و انگیزش حتما باید کتاب خدا پناهی رو تهیه کنم چون من فیزیو کالات و انگیزش ریو را شروع به مطالعه کردم .
  من باید روزی صد صفحه مطالعه داشته باشم تا بتونم کتابهای خودم و حداقل کتابهای مهم تر ه معرفی سایت شما و همینطور کتاب تست و جزوات سایت شما رو بخونم ، به نظرتون برنامه ریزی من درسته یا نه باتوجه به اینکه سرعت خوندنم پایین است ؟
  یه سوال دیگه هم اینکه تست زنی باید همراه درس باشه یا بعد از اتمام هر کتاب ؟
  من به راهنمایی و کمک شما نیاز دارم.
  با تشکر فراوان از زحمات شما.

  • سلام. ببخشید پیامتون طولانی است. درباره منابع هر انچه که لازم بوده در همین بخش منابع نوشتم و اولویت ها رو مشخص کردم لطفا با توضیحاتش دقیق بخونید. منابع پیشنهادی بنده همینهاست که اینجا ذکر شده با توضیحاتش. اگر ازمون ازمایشی ثبت نام کرده اید تا جای امکان خودتون رو باهاش هماهنگ کنید و اگر شرکت نکردید ازاد هستید که طبق برنامه گفته شده در سایت پیش برین و تا ازمون های جامع تقریبا تمام کرده باشید. اما دقت کنید که شما هر هفته باید دوره هفته پیش رو داشته باشید و نمیتونید یک سره بخونید و جلو برید. تست زنی رو هم میتونید در همون موقع دوره هاتون انجام بدین که اگر مشکلی در فهم مطلب بوده برگردید و مجدد اون قسمت رو نگاه کنید. فعلا روی یک منبع اصلی و خلاصه کتاب سرمایه گذاری کنید تا ببینید زمان بهتون چی میگه.

 214. با سلام و احترام
  شنیدم درس آسیب شناسی چند فصل حذف شده داره. لطف کنید فصول رو بگید . سپاسگزارم

  • سلام. ما سعی میکنیم فصلی حذف نکنیم چون مسئولیت زاست اما با توجه به ازمون های سال های اخیر فصل مواد و فصل جنسی رو میتونید در اولویت اخر بگذارید. برای دیدن فصول مهم ، تحلیل ازمون سایت رو در قسمت ارشد سراسری ببینید.

 215. سلام

  من کارشناسی دبیری زیست خوندم الان بعد ۵سال میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم !
  میشه راهنماییم کنید که حتما باید کلاسهای ارشد رو شرکت کنم یا خودم میتونم بخونم ؟
  شما بسته آموزشی رو پیشنهاد میکنید برای کسانی که مثل من تغییر رشته ای هستند یا کل منابع اصلی رو ؟

  ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام. کلاس بستگی به خودتون داره اکثر دوستان توی امار و زبان و فیزیولوژی مشکل دارند باقی دروس متن روان تری دارند و با مطالعه حل می شن. ولی باز بسته به پیشینه شما در دروسی که ذکر کردم هم ممکنه نیاز داشته باشید یا نداشته باشید. بعد از کمی مطالعه دستتون میاد خودتون که نیاز هست یا خیر. برای منابع هم تاکید به منابع اصلی است، لطفا پستی که در بخش نکات مشاوره ای گذاشتیم به اسم شروع اصولی کنکور، رو مطالعه کنید (در قسمت ارشد سراسری)

 216. سلام خسته نباشید
  من تا مهر امسال تعدادی هنوز واحد های پاس نشده دارم میخوام اردیبهشت امسال کنکور بدم که برای بهمن دانشگاه برم یک سال عقب نباشم دفترچه سال قبل فقط دانشگاه سمنان نیمسال دوم داشت فکر نیمکنم تکمیل ظرفیت شانسی بیارم میخوام بدونم میتونم نیمسال های اول رو قبول بشم بعد یک ترم مرخصی بگیرم بعد ترم بعدش بهمن برم یا نمیشه ؟

 217. سلام . من یه هفته ای هست که کتاب روانشناسی عمومی هیلگارد از مهدی گنجی رو خریدم و میخونم. ادامه بدم یا ترجمه براهینی رو ترجیح میدید؟ به مترجم توجه نکرده بودم.

  • اون کتابی که از اقای گنجی هست روانشناسی عمومی هیلگارد نیست تا جایی که من میدونم. مطمئن هستید که کتاب هیلگارده؟؟……..کتاب اولی که توصیه میشه کتاب هیلگارد هست (که ترجمه براهنی بوده فقط تا جایی که اطلاع دارم)

   • سلام
    شما اگه تو گوگل سرچ کنی زمینه روانشناسی هیلگارد از مهدی گنجی مشخصات کتاب رو میتونید ببینید. از نشر ساوالان هم هست. آیا جفت کتابا یکی هست و مترجم ها فرق دارند یا کلا من اشتباه میکنم؟ مرسی از پیگیریتون

   • هیلگارد ترجمه ی مهدی گنجی جدیدتر و بهتره .

 218. سلام،ممنونم از راهنماییهاتون،یه سوال در مورد کتاب رشد پوران و.مدرسان داشتم،بنظر شما کدومش کاملتره؟چون من پوران رو دارم،از جهت تعدد منبع عرض میکنم که تمرکزمو کم میگنه،شما چی صلاح میدونین،من مدرسان رو تهیه کنم؟متشکرم از بودنتون،پیروز باشین

 219. سلام
  بنده تغییر رشته ای هستم و چون اطلاعاتم ناقص هست این سوال رو میپرسم.. dsm-v با dsm-5 فرقی داره ؟؟ شما تو منابع زدی dsm-v ولی کتابی که من گرفتم زده dsm-5 . یکی هستند یا باید عوض کنم ؟

 220. سلام ، خسته نباشید من روانشناسی خوندم و تازه شروع به خوندن کردم و میخوام برای ارشدم بالینی و هم عمومی رو امتحان بدم ولی ظاهرا منابع تغییر کردن و من برای اسیب دو جلد هالجین رو خوندم که بر اساس دی اس ام چهار تجدیدنظر شده استو این منو نگران کرد ایا خیلی تغییر کردن؟؟؟ از طرفی از پراکندگی مطالب و کتاب زیادم هم میترسم و برای بالینی ایا کتاب فیرس به تنهایی کفایت میکنه یا اگر به جای فیرس خلاصه پوران پژوهشو بخونم اشکال داره ، شما چی توصیه میکنید؟

  • سلام در همین بخش منابع من نظرم رو درباره هر درس ذکر کردم هر چی اینجا بگم باز مجدد تکرار اونهاست. لطفا کامل توضیحات فوق رو بخونید. برای اسیب لازمه که کتابی بر اساس دی اس ام جدید خونده بشه، ولی اگر قبلا هم چیزی خوندید دوره بکنید اون رو ولی کافی نیست. فیرس لازمه که خودش خونده بشه……برای اینکه استرستون بابت منابع کم بشه توصیه میکنم حتما برنامه بلندمدت داشته باشید که در اون مشخص کنید هر هفته چقدر خوننده میشه از هر کتاب و هر کتاب کی تمام میشه. اون موقع خیالتون بابت منابعی که دستتون هست راحت میشه. (پست های بخش نکات مشاوره ای در قسمت ارشد سراسری رو بخونید).

 221. سلام و خسته نباشید ، من پارسال آسیب شناسی گنجی رو خریدم اما امسال کتابش تغییر کرده و اضافه شده حالا من به خاطر چند بخشش بازم بخرم؟

 222. سلام.خسته نباشید
  سوالم این بود که برای زبان رشته روانشناسی باید زبان عمومی هم خوانده بشه؟و اینکه کتاب ۵۰۴ واژه مدرسان هم بخونم یا نیازی نیس؟
  من کاملا ناگهانی و اتفاقی تصمیم گرفتم که از روانشناسی بخونم با توجه به اینکه اقتصاد خوندم و با توجه به شرایط کاری همسرم و اینکه نمیتونم شهر دیگه ای برا تحصیل برم اگر از الان بخونم آیا دیر هست برای قبولی در دانشگاه سراسری شهید باهنر کرمان؟
  پیشاپیش سپاسگذارم بابت پاسخ و سرعت بسیار بالای جواب دادن سوالات

  • سلام. اصل زبان تخصصی به تمرین درک مطلب هست. یک پست هم برای مطالعه زبان داریم که میتونه کمک کنه(در بخش نکات مشاوره ای قسمت ارشد سراسری). زبان عمومی رو کسانی که سرمایه گذرای خوبی می کنند میتونند بخونند که دامنه لغاتشون بیشتر بشه ولی زمانی که صرف زبان تخصصی می کنید باید بیشتر باشه. …خیر دیر نیست به شرط اینکه با برنامه و منظم بخونید.

 223. سلام کتاب های مدرسان همون هایی هستن که تو پکیج هست? یا این کتاب ها با کتاب های پکیج متفاوته?

 224. سلام خانم دکتر من یه تغییر رشته ای از برق به بالینی هستم ، به علت تنوع معرفی منابع بخصوص اینکه من یه تغییر رشته ای هستم و اگاهی درستی در مورد منابع ندارم ، لطف کنید و منابع هر درسو واسم ایمیل کنید اگه زحمتی نیست.

 225. سلام خانم دکتر من یه تغییر رشته ای از برق به بالینی هستم ، منابعی که دیدم خیلی متفاوت هستش ، اگه لطف کنید و منبع هر درس و واسم ایمیل کنید خیلی ممنون می شم.

 226. سلام زینب خانم. کتاب آمار روش تحقیق مدرسان۹۲ و علم النفس۹۲ مناسب هستن؟ یادرس نامه و نکاتشون تغییر کرده؟
  من آمار روش تحقیق دلاورم دارم.ولی مقداری بااین درس مشکل دارم.
  برای علم النفس میشه فقط مدرسان خوند ونتیجه گرفت؟
  اگه مجموعه امار شمارو بگیرم نیازی به مدرسان هست؟
  بی صبرانه منتظر جوابتون هستم.مرسی

  • سلام. نه تغییری که بخاطرش کتاب جدیدی بخرید نیست فقط اسیب تغییر داره که اون هم فقط یک فصل اضافه شده. مجموعه امار برای کسی که بخاد بیشتر سرمایه گذرای کنه مناسبه وگرنه مدرسان هم کتاب خیلی خوبی برای امار و روش تحقیقه. علم النفس کتاب اصلی خودش هم حجمی نداره چرا خودش رو نمی خونید و برای جمع بندی مدرسان رو.

 227. سلام و سپاس از زحمات بیدریغ شما

  من کتاب آسیب گنجی بر اساس دی اس ۵ را خوندم و باید بگم شاهکاره .خیلی از مطالبو که تو چهار سال دوره ی لیسانس نفهمیده بودم اونجا خیلی خوب توضیح داده .متاسفانه ایشون کتاب انگیزش و هیجان ندارن .شما غیر از این منابعی که برای انگیزشو هیجان معرقی فرمودین کتابی میشناسین که همون مطالب یا مطالب مشابهو مثل آقای گنجی توضیح داده باشه ؟باور کنین هرچی کتاب خداپناهی را بیشتر میخونم بیشتر گیج میشم .دکتر سیدمحمدی کتاب انگیزش و هیجان مارشال ریو رو اصلن خوب ترجمه نکردن . برای فهم بهتر کتاب خداپناهی باید چیکار کرد ؟

 228. با سلام وخسته نباشد..من دانشجوی ارشد روانشناسی هستم..قراره درباره پیاژه کنفرانس و مقاله اراِئه بدهم..آیا سایت معتبر و کتاب خوبی در نظر دارید به من پیشنهاد دهید؟ممنون..با تشکر از زحمات فراوان شما

  • سلام. سایت که نمی شناسم اما کتاب های خود پیاژه بهترین کتاب هایی هستند که میتونید استفاده کنید. ۱- گفتگوی ازاد با ژان پیاژه ۲- دیدگاه پیاژه در گستره تحول روانی …هر دو فکر میکنم ترجمه منصور و دادستان باشند اگر اشتباه نکنم.

 229. روانشناس جوان31 شهریور, 1394 از 12:44پاسخ

  سلام. وقتتون بخیر
  من چندتا از منابع اصلی تو کتابخونه دانشگاهمون یافتم. مثلا علم النفس احدی چاپ پنجم سال۷۱ (۱۳۲صفحه س)یا کرین.فیرس. متون روانشناسی لیندالیل مربوط به ده دوازده سال پیش. بنظرتون مناسب هستن؟! خیلی تغییر کردن آیا؟
  بعداینکه برای شروع درس بالینی ازهفته دیگه دیرنیست؟! بقیه دروس نصفه پیش رفتم. امابرای بالینی بخاطرتعدد منابع هنوز جرات شروع ودرست خوندن پیدانکردم ونگرانم.
  مرسی از سایت بی نظیرتون…لحظه هاتون سرشار از آرامش

  • سلام. من اطلاعی ندارم که از دوازده سال پیش کتاب ها تغییر کرده اند یا نه. خوب احتمالا بعضی هاشون تغییر کردند بهتر هست که ویراست جدیدش رو پیدا کنید و خودتون چک کنید. برای بالینی هم دیر نیست اگر برنامه ریزی منظمی براش انجام بدین. از فیرس شروع کنید.

 230. سلام،،ببخشید کتاب کرامر ترجمه فیروز بخت و گنجی با هم فرق دارند؟تو این سالها بیشتر از کدوم ترجمه سوال بیشتری اومده؟

 231. سلام
  من روزی از هر کتاب ۱۰تا۱۵ صفحه می خونم
  درسته حجمش کمه ولی یادم میمونه
  با این سرعت تا اول دی اکثر کتاب هام بجز یکیش تموم میشه
  بنظرتون سرعتم خوبه
  برای زبان هم روزی ۳صفحه از لیندا در سه روز هفته وسه روز تست ارشد

  ایا سرعتم خوبه یا باید تعداد صفحاتو ببرم بالا چون روزی۴درس میخونم؟؟

 232. چند صفحه است این جزوه کرین؟

 233. یعنی جزوه شما کاملا کرین رو پوشش میده

 234. سلام
  خرید کتاب کرین برای رشد ضروری هست من لورابرگ۱و۲ و منصور رو دارم؟

 235. سلام واقعا بابت صبروپاسخ گوییتون ممنونم
  بنظر شما اولین منبع اصلی رشد کدوم کتابه؟
  سوال دومی هم که از خدمتتون داشتم اینکه من ترم اخر با۱۹ واحد هستم(برای درسهای دانشگاه نیازی به وقت گذاشتن ندارم اما سه روز دانشگاه باید برم وکلاس دارم) بنظرتون بهتره روزی چندتا درس مختص کنکور بخونم؟
  سوم هم اینکه لازمه از الان علم النفس رو بخونم؟

  • سلام. ۱- منابع رشد دو دسته هستند لورابرک، و نظریه ها که بخشی از اون در کتاب کرین هست و بخشی از اون در کتاب ژنتیک. یعنی نظریه های مختلفی در هر دو هستند….بنابراین هر دو باید خونده بشن و اگر چیزی رو نرسیدید بخونید میتونید از مجموعه رشد روان اموز استفاده کنید. ولی برای شروع لورابرک جلد یک متن روان تری داره…..۲- خودتون باید برنامه ریزی کنید که هفته ای چقدر باید از هر درس خونده بشه و به چقدر زمان برای شخص شما نیاز داره.روزهایی که دانشگاه نیستید باید جبران بشه. به طور متوسط روزی شش تا هفت ساعت مناسبه و ماه های اخر بیشتر..۳- فعلا خیر کمی پیش برین بعد. مثلا از ابان یا آذر. اگر ازمون ازمایشی دارید که همزمان با اون.

 236. سلام
  ببخشید من لیسانس مهندسی شیمی هستم
  میخوام تغیررشته بدم واسه ارشد ولی نمیدونم واسه من که تغیررشه ای هستم کدوم رشته بهتره بین روانشناسی عمومی یابالینی ؟ازیکی دونفرهم پرسیدم گفتن نمیتونی بالینی قبول بشی چون خیلی سخته وتوتغیررشته ای هستی
  میخواستم کمکم کنید سردرگمم.بنظرشما چه رشته ای برم بهتره و بازار کارکدوم بهتره؟ممنون

  • سلام لطفا به بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت، قسمت نکات مشاوره ای مراجعه کنید . یک پست درباره تفاوت عمومی و بالینی داریم که براتون مفید خواهد بود…….بالینی قطعا سخت تره اما تغییررشته های زیادی هم داریم که از پسش برامدن مثل خانم هادی که مصاحبه اشون رو در سایت می بینید.

 237. سلام
  من فرصت زیادی برای مطالعه ندارم
  میخواستم ببینم اگر این منابع رو خوب بخونیم برای روانشناسی عمومی میشه نتیجه ی مساعدی گرفت؟
  عمومی : هیلگارد و گنجی
  رشد : مجموعه خودتون و کتاب مدرسان
  امار و روش تحقیق : مدرسان
  علم النفس : مدرسان
  آسیب : گنجی بر اساس DSM-5
  کودکان استثنایی گنجی و میلانی فر
  فیزیولوژی : مجموعه روان اموز
  انگیزش و هیجان : دکترخداپناهی

  • سلام. من همیشه تاکیدم به منبع اصلی هست اما اگر کسی فرصت نداشته باشه چون مرور خیلی مهمتره میتونه مجموعه خلاصه بخونه . برای رشد و فیزیولوژی بله کامله. برای همه دروسی هم که گفتید خلاصه از یکی از رتبه ها داریم که طی دو روز اینده روی سایت قرار میدیم میتونید استفاده کنید که شامل تمام کتاب های منبع کنکور هست که کنار اولویت اول مطالعاتی که در همین بخش منابع ذکر شده اونها رو بخونید و نیازی به منابع دوم به بعد نباشه (یعنی کتاب اول معرفی شده بعلاوه خلاصه ها)

 238. سلام خانم خجوی یه پاسخ تشریحی برای درس بالینی دیدم که که ۱۰ سوال رو ازش داده بودن
  منابع سوالاتم گفته بودن
  ۴سوال رو از کتاب (کتاب روانشناسی بالینی بزرگسال (فرآیند تشخیص و درمان) نوشته اس . جی . یی . لیندزی جی . یی . پاول مترجم :محمد رضا نائینیان- صفحه ۲۱۶) مطرح کرده بودن اونم مستقیم که میشه ۴۰درصد از ۱۰ سوال به نظرتون این کتاب نمیتونه جزو منایع مهم قرار بگیره؟

  • البته اون ص ۲۱۶ باهاش کپی شده مال یکی از سوالاست

  • سلام منابع رو بر اساس یک سال نمیشه مشخصا انتخاب کرد اون هم برای درس بالینی که منابع پراکنده داره. مثلا سال قبلش میشه بیشتر سوالات رو با بالینی فیرس جواب داد. برای درس بالینی که منابع پراکنده داره پیشنهاد من این هست که با کتاب فیرس که پایه هست شروع کنید کرامر هم که مطالب همپوش زیادی داره و کتاب خوب و مهمی هست یا کنارش بخونید یا بعد از اون اگر هم فرصت نشد براش خلاصه بخونید. یک کتاب هم برای نظریه های روان درمانی انتخاب کنید. کتابی که فرمودین مربوط هست بیشتر به درمان اختلالات و نمیتونه به عنوان کتاب پایه خونده بشه اما برای کسی که بخواد منابع تکمیلی بخونه کتاب خوبی است. گرچه میشه بسیاری از سوالات رو بدون خوندن چنین کتاب هایی جواب داد ( برای مثال عرض می کنم بازآموزی تنفسی برای اختلال وحشتزدگی (علاوه بر اینکه در کتاب های اسیب خوندین) در صفحه ۵۳۴ بالینی فیرس هم هست ) اما قطعا برای درسی به این پراکندگی هر چه منابع بیشتری بخونید خیالتون راحتتره

 239. من کرامر رو دارم میخوام بعد تموم شدن فیرس اونو بخونم ایا منظورتون از کرامر این کتاب هست
  مقدمه ای بر روان شناسی بالینی
  جفری پی کرامر، ویکی پرز، داگلاس ا. برنستاین
  ترجمه مهرداد فیروز بخت
  مترجمش گنجی نیست من این رو برای وزارت خریده بودم ایا به درد علوم میخورد اگر نه همون کرامر ترجمه گنجیرو میخرم
  ممنون

 240. یعنی شما میگید ک پروچسکا رو نخونم ، کرامر بخونم! خواهشن اگه میشه در مورد منابع بالینی بیشتر کمکم کنین خیلی در مورد منابع این درس سردرگمم، من کتاب فیرس رو هم چن بار خوندم قبلا..