منابع زیر بر اساس کنکور ارشد روانشناسی دو سال اخیر نوشته شده است

زبان تخصصی:

برای اینکه با نظریات و واژگان اساسی روانشناسی آشنا شوید می توانید از منابع اصلی مطالعه را آغاز کنید تا با لغات پایه آشنا شوید و سپس متن های مختلف بخوانید. می توانید با کتاب لیندا لیل یا سیدمحمدی شروع کنید. کتاب زبان روان نشر روان آموز در جلد اول به خوبی  لغات عمومی و تخصصی مهم موردنیاز شما را در شیوه ای جدید ارایه می کند که مطالعه آن را توصیه می کنیم. بعد از تمام شدن این کتاب ها جهت تقویت لغت و ترجمه؛ برای تمرین متن خوانی و تکنیک های درک مطلب می توانید متون روانشناسی را از ویکی پدیا و متون کنکوری سال های پیش را بخوانید و همچنین اصول درک مطلب را تمرین کنید  که در جلد دوم کتاب زبان روان به آن پرداخته خواهد شد. این کتاب تا آخر تابستان آماده خواهد شد و تا آن زمان جلد یک را مطالعه کنید. از همین ابتدا برای زبان بهتر است جعبه لایتنر داشته باشید. ما لغات کتاب لیندالیل و کتاب زبان روان را در نرم افزار نارنگی داریم که می توانید از آن برای مرور لغات تا روز کنکور استفاده کنید. خودتان هم هر واژه جدیدی در هر منبعی دیدید به شکل فلش کارت در جعبه لایتنر بگذارید. اینکه زبان عمومی را هم جداگانه قوی کنید (برای مثال کتاب ۵۰۴ واژه ضروری) برای داوطلبانی با فرصت بالا مناسب است اما برای بقیه توصیه نمی شود و ضرورتی ندارد.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب زبان روان ۱ و ۲، نرم افزار نارنگی، متون سالهای پیش

آمار و روش تحقیق:

کتاب اصلی و پایه برای آمار کتاب آمار و احتمالات کاربردی دکتر دلاور است که اگر بخواهید پایه ای بخوانید با آن شروع می کنید چرا که آمار را نمی توان حفظ کرد بلکه باید فهمید! (کلاس هم می تواند در فرصت محدود جایگزین آن باشد). پس از آن یا همراه با آن مجموعه آمار روان آموز را برای نکات تکمیلی از سایر منابع، خلاصه شدن مباحث و تست زنی، مطالعه کنید. این مجموعه توسط خانم دکتر ابراهیمی (رتبه یک ارشد روانشناسی بالینی و رتبه دو دکتری روانشناسی) تهیه شده است. این مجموعه شامل سوالات کنکوری ارشد و دکتری ۱۰ سال اخیر همراه با پاسخ تشریحی است که برای تست زنی می توانید از آن استفاده کنید. با توجه به ماهیت این درس، شرکت در کلاس های خانم دکتر ابراهیمی نیز توصیه می شود که تلاش می کنند با بیانی ساده مطالب آمار را توضیح دهند. برای درس آمار مجموعه فلش کارتی در نرم افزار نارنگی داریم که به دلیل ماهیت این درس توصیه می کنیم حتما تهیه کنید. این فلش کارت ها برای مرور روزانه نکات و فرمول های فرار این درس لازم است.

منبع اول درس روش تحقیق کتاب روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی از دکتر دلاور است. منابع اولویت بعد در جدول ذکر شده اند. برای تکمیل و تست زنی کتاب روان آموز را در دست آماده سازی داریم که برای تکمیل، خلاصه سازی و تست زنی استفاده خواهد شد. این کتاب از مهرماه آماده فروش خواهد بود.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب لذت علم آمار  از روان آموز، کتاب روش تحقیق روان آموز (در دست آماده سازی)، نرم افزار نارنگی

روانشناسی رشد:

منبع اول این درس با توجه به سالهای اخیر، نظریه های روان درمانی کرین است؛ با توجه به تغییراتی که در مباحث مورد توجه طراحان رخ داده است مطالعه مباحث همه منابع معرفی شده رشد ضروری به نظر می رسد؛ اما کمتر کسی است که فرصت مطالعه همه آنها را داشته باشد. مجموعه روانشناسی رشد روان آموز که توسط دکتر زینب خجوی (رتبه دو دکتری روانشناسی و رتبه شش ارشد روانشناسی بالینی) تهیه شده است کامل ترین مجموعه روانشناسی رشد را در اختیار شما می گذارد که همه این منابع را پوشش می دهد و همچنین شامل سوالات سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. جلد اول روان آموز، کتاب کرین و دو جلد ژنتیک را پوشش می دهد. جلد دوم روان آموز، دو جلد لورابرک را پوشش می دهد (با توجه به آخرین تغییرات کتاب لورابرک، کتاب روان آموز نیز ویرایش شده است).  درباره کتاب لورابرک باید گفت که  خواندن کل این کتاب برای همه سخت است بنابراین تلاش ما این بوده که تمام جزئیات هر دو جلد در مجموعه قرار بگیرد تا بتوانید فقط به همین کتاب اکتفا کنید (نهایتا اگر فرصت مناسب دارید فقط یک بار فصول مهم را از روی کتاب اصلی بخوانید). همچنین متن کتاب ژنتیک برای اکثر دوستان سخت است و کتاب روان آموز تلاش کرده که بیان روان تری داشته باشد تا بتواند جایگزین کتاب ژنتیک شود. اما اگر وقت مناسب دارید، مطالعه کتاب کرین را حداقل یک بار توصیه می کنیم چرا که در سالهای اخیر اولویت اول مورد نظر طراحان بوده است و به فهم نظریه کمک می کند.. مجموعه روان آموز تمام نکات این کتاب را به خوبی پوشش می دهد با این حال برای فهم بهتر نظریه اگر فرصت دارید قبل از خواندن هر فصل روان آموز، آن فصل را از کرین بخوانید. فلش کارت های نارنگی برای هر دوی این مجموعه ها در دسترس و برای مرور پیشنهاد می شود.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد (اولویت با جلد اول)، نرم افزار نارنگی

آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی:

در سالهای گذشته منابع این درس پراکنده بوده است اما اکثر سوالات با کتاب آسیب شناسی بر اساس DSM-5 آقای گنجی، قابل پاسخگویی بوده است و با توجه به شباهت کتب، پیشنهاد می شود که یک کتاب را در نظر بگیرید و باقی کتب را با کمک آموزشی تکمیل کنید. مجموعه آسیب شناسی روان آموز، همه نکات مهم کتاب گنجی را به خوبی پوشش داده است و با مهمترین مطالب کتاب های خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، آسیب شناسی بارلو، آسیب شناسی هالجین و روانشناسی مرضی تحولی دادستان تکمیل شده است. همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. می توانید در صورت فرصت کافی یک بار فصل را از کتاب گنجی بخوانید تا فهم بهتری کسب کنید و پس از آن فقط مجموعه روان آموز را بخوانید که هم خلاصه کتاب گنجی است و هم آن را تکمیل می کند.  فلش کارت های موجود در نرم افزار نارنگی برای مرور روزانه پیشنهاد می شود.

درس کودکان استثنائی، نیمی از سوالات این بخش را به خودش اختصاص می دهد. منابع این درس بسیار پراکنده است اما در سالهای گذشته اغلب سوالات با کتاب کودکان استثنائی گنجی قابل پاسخ گویی بوده است. مجموعه کودکان استثنائی روان آموز علاوه بر پوشش نکات این کتاب، مهمترین نکات تکمیلی را از سایر کتب اضافه کرده است و همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. با توجه به حجم بالای منابع این درس، می توانید در صورت نداشتن فرصت کافی به همین مجموعه اکتفا کنید. دوستانی هم که منبع اصلی را مطالعه می کنند، می توانند در دور اول، مبحث به مبحث کتاب اصلی و روان آموز را کنار هم مطالعه کنند و برای دوره های بعدی از روان آموز استفاده کنند.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب آسیب شناسی روان آموز  و کتاب کودکان استثنائی روان آموز

روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی):

این درس منابع متعددی دارد که شاید هیچ کس نمی تواند همه آنها را بخواند. همچنین سوالات به گونه ای است که دانش کلی شما از همه دروس در پاسخگویی به آن موثر است و صرفا مختص منبع خاصی نیست. مخصوصا سوالات آسیب شناسی در این درس زیاد طرح می شود. کتاب اصلی برای این درس کتاب روانشناسی بالینی فیرس است و اگر کنکور ساده بیاید اکثر سوالات با این کتاب قابل پاسخ است. کتاب اولویت دوم، نظریه های درمانی پروچاسکا است و منابع دیگر در جدول ذکر شده است. پیشنهاد می شود یک بار کتاب فیرس خوانده شود و فصل به فصل در کنار آن کتاب روانشناسی بالینی روان آموز مطالعه شود و سپس برای مرور فقط از روان آموز استفاده شود. این کتاب به طور کامل نکات کتاب فیرس و پروچاسکا را پوشش می دهد و نکات تکمیلی از سایر منابع نیز به آن اضافه شده است؛ همچنین شامل سوالات طبقه بندی شده کنکورهای گذشته همراه با پاسخ تشریحی است. با توجه به مشکلی که دوستان در فهم کتب روانشناسی بالینی دارند، شرکت در کلاس روانشناسی بالینی با تدریس دکتر خجوی نیز توصیه می شود.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب روانشناسی بالینی روان آموز دو جلد

روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:

کتاب اصلی برای بخش روانشناسی فیزیولوژیک، کتاب روانشناسی فیزیولوژیک خداپناهی است. مجموعه روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز تمام مباحث مهم فیزیولوژی از منبع اصلی را پوشش می دهد  و شامل تست های سال های گذشته با پاسخ تشریحی است. از آنجا که کتاب اصلی متن بسیار دشوار و غیرمنسجمی دارد توصیه ما به جایگزین کردن آن با مجموعه روان آموز است چرا که این مجموعه روانتر است و همچنین با کتب دیگر تکمیل شده است. این کتاب بر اساس کتاب خداپناهی نوشته شده است و تمام نکات آن را پوشش می دهد و در عین حال نکات تکمیلی از کتاب معظمی و روحانی را وارد کرده است.  از آنجا که این درس بسیار فرار است، توصیه ما اکیدا این است که هر روز فلش کارت های نرم افزار نارنگی را بخوانید که تمام نکات این مجموعه را پوشش می دهد. درباره کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر پیری عزیز که از همکاران خوب ما هستند، باید بگوییم کتاب ایشان برای درصد بالا کافی نیست و همه مطالب را پوشش نمی دهد ولی با توجه به حجم بالای منبع این درس (و در عین حال تعداد سوالات کمتر و ضریب پایینتر) اگر کسی قصد ندارد سرمایه گذاری زیادی روی این درس داشته باشد و فرصت کمی برای مطالعه دارد، کتاب دکتر پیری مناسبتر خواهد بود. همچنین با توجه به ماهیت این درس، شرکت در کلاس های دکتر پیری که با بیانی روان این درس را توضیح می دهند، حتما بخصوص برای دوستان تغییررشته ای توصیه می شود.

برای بخش انگیزش و هیجان منبع اصلی کتاب انگیزش و هیجان دکتر خداپناهی است.  اگر با متن کتاب اصلی مشکل دارید، می توانید خلاصه این کتاب را که در روان آموز موجود است جایگزین کنید. مجموعه روان آموز نکات این کتاب را به خوبی پوشش داده و شامل تست های سال های گذشته با پاسخ تشریحی است.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب پوران پژوهش نوشته دکتر پیری

علم النفس:

منابع اصلی شامل  کتاب دکتر احدی و بنی جمال، کتاب دکتر احمدی و کتاب دکتر کجباف هستند. هر سه کتابهای کم حجمی هستند و اگر فرصت مناسبی دارید می توانید همه را مطالعه کنید. مجموعه روان آموز همه این منابع را به خوبی پوشش داده است و تلاش کرده است زبانی روانتر از منابع اصلی داشته باشد. همچنین تست های سالهای گذشته همراه با پاسخ تشریحی را شامل می شود. با توجه به ضریب پایینتر این درس در صورتی که قصد ندارید کلیه منابع اصلی فوق را مطالعه کنید، مطالعه مجموعه روان آموز به جای آنها توصیه می شود.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب علم النفس به زبان ساده روان آموز

روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی):

منبع اصلی این درس  کتاب روانشناسی هیلگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب روانشناسی عمومی دکتر گنجی است. مجموعه روان آموز به طور کامل هیلگارد را پوشش می دهد و نکات تکمیلی از گنجی را اضافه کرده است. این مجموعه همچنین شامل تست های سالهای گذشته با پاسخ تشریحی است. با توجه به حجم بالای منبع اصلی، می توانید از این مجموعه برای دوره ها استفاده کنید و اگر وقت محدودی دارید فقط همین مجموعه را مطالعه کنید.

اگر فرصتتان محدود است: کتاب روانشناسی عمومی روان آموز

منابع ارشد روانشناسی سراسری ۱۴۰۰ (بالینی و عمومی)

عنوان درس

منابع به ترتیب اولویت-  قبلا حتما متن فوق را بخوانید

آسیب شناسی روانی

 • آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5، تالیف مهدی گنجی،  جلد ۱ و ۲ ، نشر ساوالان
 • آسیب شناسی روان آموز
 • فلش کارت های نارنگی برای مرور روزانه
 • آسیب شناسی روانی، نوشته بارلو، ترجمه فیروزبخت
 • خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک، ترجمه رضاعی
 • اسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 نوشته هالجین و ویتبورن،  ترجمه سیدمحمدی

روانشناسی کودکان استثنائی

 • روانشناسی کودکان استثنائی، تالیف مهدی گنجی، نشر ساوالان
 • روانشناسی کودکان استثنائی روان آموز 
 • کودکان استثنائی، نوشته میلانی فر، نشر قومس
 • آموزش کودکان استثنائی، نوشته سیف نراقی و نادری
 • روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی، افروز، نشر دانشگاه تهران

آمار

 • آمار در علوم تربیتی و روانشناسی، نوشته دکتر علی دلاور، نشر رشد
 • کتاب لذت علم آمار روان آموز 
روش تحقیق
 • روش تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی، نوشته دکتر علی دلاور
 • روش تحقیق روان آموز (تا مهرماه آماده خواهد بود)
 • روش تحقیق در علوم رفتاری، نوشته سرمد و بازرگان
 • روش های تحقیق در علوم رفتاری، نوشته رمضان حسن زاده

روانشناسی فیزیولوژیک

 • روانشناسی فیزیولوژیک روان آموز (پوران پژوهش در صورت وقت محدود)
 • فلش کارت های نارنگی جهت مرور روزانه
 • روانشناسی فیزیولوژیک، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 • فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز نوشته حائری روحانی، نشر سمت

انگیزش و هیجان 

 • انگیزش و هیجان، نوشته خداپناهی، نشر سمت
 •  انگیزش و هیجان روان آموز

علم النفس

 

 •  علم النفس به زبان ساده، روان آموز
 • علم النفس، نوشته احدی و بنی جمالی، نشر دانشگاه علامه طباطبایی
 • روانشناسی شخصیت از دیدگاه دانشمندان اسلامی، نوشته علی اصغر احمدی
 • علم النفس دکتر کجباف

روانشناسی رشد

 

 • نظریه های روانشناسی رشد، نوشته ویلیام کرین، ترجمه خویی نژاد، نشر رشد
 • روانشناسی رشد روان آموز، هر دو جلد
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۱، نشر ارسباران
 • روانشناسی رشد، نوشته لورا برک،  ترجمه سیدمحمدی، جلد ۲، نشر ارسباران
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته محمود منصور، نشر سمت
 • روانشناسی ژنتیک، نوشته منصور و دادستان، نشر رشد

متون روانشناسی به زبان انگلیسی

 • متون روانشناسی به زبان انگلیسی، نوشته  لیندا لیل/ یا متون روانشناسی دکتر سیدمحمدی
 • زبان روان از روان آموز، دو جلد (جلد دوم تا آخر تابستان آماده خواهد بود).
 • نرم افزار نارنگی جهت مرور لغات
 • متون روانشناسی از ویکی پدیا

روانشناسی بالینی

 • روانشناسی بالینی، نوشته فیرس و ترال، ترجمه  فیروز بخت (آخرین ویراست)، نشر رشد
 • روان شناسی بالینی روان آموز، دو جلد
 • نظریه های روان درمانی و مشاوره، نوشته پروچاسکا و نورکراس، ترجمه سیدمحمدی، ویراست هشتم
 • راهنمای سنجش روانی، مارنات و گراث، ترجمه پاشاشریفی، نشر سخن
 • روانشناسی بالینی، نوشته سعید شاملو، نشر رشد
 •  روانشناسی عمومی
 • روانشناسی عمومی، نوشته هیلگارد، ترجمه براهنی، نشر رشد
 •  روانشناسی عمومی روان آموز
 • روانشناسی عمومی، نوشته حمزه گنجی

 

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
به من خبر بده
guest
808 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
یعقوبی

سلام وقت بخیر کتابهایی که موجودی ندارین کی شارژ میشن که بتونیم تهیه کنیم؟

علی اکبر

سلام. آیا برای بالینی، بالینی فیرس تالیف و ترجمه گنجی رو پیشنهاد می کنید؟

بهاره

سلام من تغییر رشته از کارشناسی مترجمی زبان به ارشد روانشناسی عمومی هستم. مطالعه خیلی کم داشتم می خوام بهم کمک کنید در این دو ماه فرصت بتونم بهترین استفاده رو ببرم و به نتیجه قبولی برسم.
ممنون

میرجلالی

سلام ، من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم ولی میخوام ارشد روانشناسی خانواده بخونم. آیا این کتاب هایی که گفتید اگر فرصت کم دارید و بخونم کافیه ؟ در ضمن از کجا کتابا رو تهیه کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.????

زهرا

سلام وقتتون بخیر. من کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم میخوام بدم ولی خب نمیدونم منابع رو بخونم یا کتابهای اموزشی رو بگیرم و ازمونهای ازمایشی رو شرکت کنم؟ من منابع روانشناسی وزارت بهداشت رو گرفتم چون قصدم وزارت بهداشت بوده ولی خب بهم گفتن وزارت علوم میزان قبولی بیشتر هست … راستش نمیخوام خییییلی هزینه برای پدرم بتراشم و تهش قبول نشم… چون همین منابع بهداشت نزدیکه ۹۰۰ تومن بدون جلد ۲ و ۳ کاپلان شده و چون من فقط یکسال ایران هستم و بعد برای ارشد کشور دیگه ای میرم… میخوام واقعا قبول بشم… حالا از شما یک… بیشتر »

ناشناس

یا خدا … شما اول از همه تکلیفت رو با خودت معلوم کن! اگر قصدت رفتنه برای علوم بخون و دولتی قبول شو برای اپلای بهتره اگر قصدت موندنه با کتابایی ک خریدی ادامه بده و بهداشت بخون . مهمترین چیز هدفگذاری و بعدش اجرای تمام وکمال

شفیعی

سلام
اگر منابعی رو که در جدول با رنگ قرمز مشخص کردین به طور کامل بخونم , ( به جز آسیب شناسی روانی گنجی که با اسیب شناسی روان اموز جایگزینش می کنم ), می تونم به رتبه ی بالا و دانشگاه سراسری تهران امیدوار باشم ؟ چون خیلی ها اعتقاد دارن برای رتبه های بالا حتما باید منابع اصلی رو خوند اما خوندن همه ی منابع برای تغییر رشته ای ها خیلی زمان بره.
لطفا راهنمایی کنید

مهتاب امیری

کتاب های روان آموز کامله کامل هست ، من خودم هم منابع اصلی رو خوندم و از بعد از عید کتاب های روان آ موز الان با خودم می گم کاش از همون ابتدا روان آموز می خوندم . رشد -آسیب -فیزیولوژی -عمومی – آمار -خلاصه مارنات – کودکان و کلاس بالینی استاد خجوی بی نظیر بود برام . واقعا از روان آموز ممنونم
 

somaye mirchenari

سلام.من پکیج مدرسان سال ۹۶رو دارم.قابل استفاده برای آزمون ارشد ۹۹ هستن آیا؟

فروید

کافی نیست

زادوک

سلام. می خواستم بدانم آیا باید هر دو جلد کتاب مصاحبه بالینی اوتمر را بخوانم؟ کدام کتاب و فصل ها مهم هستند؟ برای گرایش بالینی! سپاس

وحيد

سلام من لیسانس مهندسی دارم برای ارشد روانشناسی در شرایطی که هیچ پایه ای ندارم چگونه شروع کنم؟

خدیجه شفیعی

سلام . کتاب روانشناسی بالینی روان آموز تا مهر ماه به طور قطعی آماده می شه ؟

امیر

سلام
من ارشد ادبیات فارسی هستم. می تونم ارشد روانشناسی امتحان بدم

محمدحسین

سلام
من لیسانس مهندسی برق_الکترونیک بودم ، برای ارشد میخوام روانشناسی عمومی شرکت کنم ، امکانش هست ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
بعد کلا هر درس چندتا سوال میاد ؟ تو کنکور رشته ما میانگین ۴ تا درس و ۵۰ درصد میزدیم تهران سراسری _ روزانه قبول بودیم ، این رشته هم همینه ؟
میخوام شروع کنم از تابستون ، کلاس کنکور کجا برم ؟ آزمون ها کجا خوبه شرکت کنم ؟
ممنونم از راهنمایی تون .

ملیکا

من چیکار کنم که اصلا نمیتونم علم النفس احدی رو بفهمم داررررم دیووونه میییشم یکی کمکم کنههه ???????

fati

سلام خسته نباشید میخاستم بدونم رفرنسای وزارت بهداشت و علوم با هم یکی اند؟

فرید رستم خانی

سلام یه سوال داشتم من برای کنکور ارشد بسته جزوات ماهان ر. تهیه کردم از اونجایی که تو سایتتون هیچ اسمی ازش نبریدین میخواستم بدونم از لحاظ محتوایی خیلی ضعیفه و نا معتبر؟

menoo

سلام
لطفا میتونین منابع ارشد مشاوره رو بهم معرفی کنید ؟؟ هیچ جا سرفصل ها رو نمیتونم پیدا کنم که مطمین باشم
ممنون میشم

محمد حسین

سلام.من ترم دو هستم‌. به نظرتون اگر الان این کتب رو (چاپ ۹۶ ۹۵ )تهیه کنم تا ۴ سال بعد تغییری رخ میده ؟

نگار

سلام و وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون که انقد اطلاعات دقیق و جامع در اختیارم گذاشته. یه سوال داشتم من تغییر رشته ای هستم.و چند وقته شروع به مطالعه کردم. درس آسیب شناسی مرضی من در حال حاضر فعلا کتاب کاپلان و سادوک در دسترسم هست ایرادی نداره اگه اول این کتاب ها رو بخونم بعد برم سر دکتر گنجی؟ الان فصل ۱۰ جلد ۱ رو خوندم. میدونم کل جلد دو و یه فصل هایی هم از جلد ۳ هست. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.درس شیرین و در عین حال جامعی هست و یکم سردرگم شدم. البته جایی خوندم… بیشتر »

یاسمن

سلام و وقت بخیر.
یه سوال.من کتاب فیرس رو برای گرایش بالینی دارم مطالعه میکنم.مدرسان اون رو هم تهیه کردم.ولی خود فیرس۱۹تا فصل داره و مدرسان۱۵تا.درصورتی که هر دو کتاب چاپ جدیدن.
اون فصولی که داخل مدرسان نیست برای کنکور حذف شدن؟؟سرچ کردم ولی جایی سرفصل خود کتاب رو نمیده.امکانش هست راهنمایی کنید؟ممنون میشم

عسل عسکری

سلام وقتتون بخیر
میتونم بپرسم مجموعه کامل روان شناسی بالینی ک گفته شده در حال اماده شدنه تقریبا کی اماده میشه؟

اسیب روانی جلد دوم کی موجود میشه؟
ممنونم

نجمه

وقت بخیر، در اینصورت میشییم دستیار روانشناس، درسته؟
یه سوال دیگه ،،،اینکه دو مقطع باید روانشناسی باشه، یعنی کسی ک لیسانسش رشته دیگری هست، و ارشد روانشناسی میخونه از لحاظ بار علمی از انها ک لیسانس روانشناسی دارند خیلی کمتر است؟

داریوش

سلام وقت بخیر
لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
۱ ) رشته کارشناسی بنده مهندسی مکانیک می باشد آیا میتوانم در آزمون ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم . ؟
۲) باید در آزمون وزارت بهداشت شرکت کنم یا وزرات علوم .؟ (با توجه به اینکه من کارشناسی مکانیک خوانده ام )
۳) آیا بنده با ارشد روان شناسی بالینی امکان شرکت در آزمون دکترای علوم اعصاب را دارم.؟

ماه

سلام ممنون از پاسخگویی تون
با داشتن لیسانس غیرمرتبط و ارشد و دکترای روانشناسی بالینی نمیشه از وزارت بهداشت پروانه گرفت؟
برای داشتن اطلاعات کافی در این خصوص باید به کجا مراجعه کنم.
سپاس

ریحانه

سلام وقت بخیر
من کارشناسی حقوق دارم . میخوام ارشد روانشناسی شرکت کنم.ایا با مدرک ارشد به من مجوز کلینیک داده میشه یا باید رشته مرتبط باشه با ارشد؟ و اینکه برای نام روانشناسی با بهزیستی این قضیه متفاوته؟؟

Marzieh

سلام
خسته نباشید
میخواستم بدونم کتاب روان آموز علم النفس الان آمادس ؟

فاطمه یزدان پناه

سلام. قیمت فقط کتاب‌های رشته ی بالینی، ارشد( همه ی دروس) چقدره؟

علی

سلام من تغیر رشته ای هستم و واقعا بین این منابع گیج شدم چندتا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید.
یک این که کتاب زبان روان و عمومی که تازه منتشر شده رو این جا نگفتید میخواستم ببینم توصیه میکنید؟
دو این که اگه انگیزش روان آموز رو تهیه کنم دیگه نیازی به خداپناهی نیست؟
و سه این که درمورد درس مرضی و کودکان استثنایی در بعضی سایت های دیگه اصلا گنجی رو به عنوان منبع نگفتن خیالم راحت باشه که این دو کتاب گنجی به عنوان منبع اصلی قابل اتکا هست؟
ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.

مصطفی

سلام من معلم کودکان استثنایی هستم برای ارشد میتونم تو ارشد روانشناسی شرکت کنم انشاءالله؟

علی

سلام میخواستم بپرستم ایا تمام کتاب های روان آموز تست های سال های قبل مربوط به هر فصل رو هم داره؟

عماد

سلام با آسیب شناسی و کودکان استثنایی گنجی تا چقدر سوالات کنکورو پوشش داده؟
فقط شما کتب آقای گنجی رو به عنوان منبع اول معرفی کردید جای دیگه ای منابع دیگه ای گفتن دلیلش چیه؟

محبوبه ابراهیمی

با سلام و سپاس
دوست عزیز ، من برای ارشد بالینی ۹۹ قصد شرکت و قبولی در سراسری دارم اما نیاز به مشاوره و راهنمای تحصیلی
آیا مجموعه شما برای این امر هم مشاوره و راهنمایی دارند

گلبهار

سلام وقت به خیر.
ببخشید میخواستم بدونم لازمه برای ارشد بالینی روانشناسی عمومی با درصد بالازده بشه یا حتی میشه سفید گذاشت؟
دروسی که بیشترین تاثیر رو دارن و باید بیشتر مطالعه بشه معرفی کنید.متشکرم

مریم

سلام . آیا “روانشناسی مرضی و کودکان استثنائی” با “روانشناسی و آموزش و پرورش کودکان استثنائی” تفاوتی داره؟ توی دفترچه سازمان سنجش اینها دو تا عنوان مختلفن و ضرایب مختلفی هم دارن

سعیده گریوانی

سلام و تشکر از سایت خوبتون… من کارشناسیم رو مهندسی معماری خوندم و قصد دارم برای ارشد روانشناسی عمومی بخونم… سوالم اینه با توجه به اینکه نسبت به اصطلاحات روانشناسی هیچ آشنایی ندارم، بهتره از کودوم کتاب شروع کنم تا ناامید نشم ؟! خیلی ممنون میشم برام ایمیل کنین پاسخ رو… .

shima

سلام،منابع ارشد رشته روانسنجی فرق می کنه و اینکه لطفا اطلاعاتی درمورد این رشته برامون قرار بدین

رها

سلام ببخشید یعنی واسه کنکور ارشد روانشناسی همین ۱۱ تا کتاب فقط مطالعه بشه؟ بقیه کتاب هایی ک خوندیم مثل spss ب کار نمیان؟

محمدرضا

عرض سلام و ادب و احترام ببخشید من با لیسانس ریاضی ایا این امکان را دارم در ازمون ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم ؟ چون بسیار به این رشته علاقه مندم

فاطمه

سلام وقت بخیر.
ببخشید من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم الان بخوام برای ارشد بالینی یا عمومی بخونم همین منابع بالا باید خونده بشه؟ و اینکه رتبه برای سراسری تهران تا چقدر قبول میشه ؟؟

سارا اکبری

سلام و خسته نباشید.من لیسانس حسابداری داریم ایا میتونم برای ارشد در رشته روانشناسی شرکت کنم؟

پارمیس

من ترم آخر روان شناسی آزاد میخونم.میخام ارشد بالینی قبول بشم فرقی نداره‌آزاد یا سراسری. اگر فقط اون کتاب هایی که برای فرصت محدود هست رو بخونم کافیه؟؟

بهاره

سلام میشه بهم بگید برای تفسیر آزمون روانی باید کدوم رشته روانشناسی انتخاب کنم؟ومنابع ارشدش چیه؟

سیاوش

با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوب شما. یک راهنمایی ازتون میخواستم. قصد من قبولی در گرایش عمومی هست و به همین دلیل قصد پاسخگویی به سوالات درس بالینی رو ندارم. با این اوصاف نیازی به مطالعه ی کتاب بالینی فیرس هست؟ به این دلیل این سوال رو پرسیدم که فصول ۲ و ۴ کتاب آسیب شناسی آقای گنجی بیشتر به بالینی مرتبط هستند. به خاطر فهم این دو فصل لازمه از فیرس مطالعه کنم؟ اساسا چقدر محتمله که از فصول ۲ و ۴ کتاب آقای گنجی که به اختلالات مربوط نیستند در درس آسیب شناسی سوال… بیشتر »

negar

سلام.
چرا منابع رو برای گرایش های دیگه مشخص نکردین؟؟؟؟
سایتتون خیلی خوبه و مطالب مفید زیاد داره ولی نسبت به گرایش های دیگه به خصوص کودکان استثنایی کم لطفی داره
منبع مشخص نکردین و علاوه بر اون حتی توی قسمت ضرایب درسی ضریب موردنظر برای این گرایش رو ننوشتین
مصاحبه با رتبه های برتر این گرایش هم که بماند……

مونا

من برای درس بالینی کتاب فیرس رو دارم‌با کتاب پوران پژوهش.لازمه که مدرسانش رو تهیه کنم؟
کتاب پوران‌پژوهش بده؟

مهران

سلام خسته نباشید.چندتا سوال داشتم اول اینکه مشاوره خانواده زیر مجموعه روانشناسی عمومی است؟
دوم اینکه منابعش برای ارشد با بالینی فرق داره؟
سوم منابعش برای ارشد کدوم ها هستند؟

Parisa

سلام
خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم برای آزمون وزرات بهداشت زبان عمومی
منابعش چیا هستن و کلا منابعی باید بخونیم؟! لطفا جواب برام ایمیل کنین ممنون

Alameh

سلام خسته نباشید…در مورد علم النفس مطمئن باشیم که تا آخر تابستان آماده میشه؟؟نمیخوام جزوه ای جز جزوه شما تهیه کنم چون اطمینان به جامع و کامل بودنش هست

مهسا

سلام و عرض ادب خدمت شما ی سوالی داشتم من دانشجوی ترم۴ روانشناسی از دانشگاه پیام نور هستم میخواستم بدونم برای ارشد از حالا بخونم یا که ن و منابع اصلی که گفتید چیا هستند که بخوام بخونم؟

مهربانو

سلام میخواستم بدونم رواشناسی بالینی وزارت بهداشت و وزارت علوم آیا دوتا آزمون مختلف هستن برای پذیرش؟واینکه برای کنکور وزارت بهداشت هم مثل وزارت علوم اهمیتی نداره مدرک کارشناسی چی باشه؟

zohre hasany

سلام دکتر جان بنظرتون میزان تغییرات کنکور نسبت به سال ۹۵ چقدر هست هم منابع هم سبک

امیر بابایی

با سلام و خسته نباشید ببخشید تفاوت روانشناسی وزارت علوم با روانشناسی بهداشت، به لحاظ کاری و شغلی چی میتونه باشه؟ آیا کسی با داشتن کارشناسی غیر مرتبط و سپس خواندن ارشد بالینی وزارت علوم، میتونه برای دکترای بالینی در وزارت بهداشت ادامه بده؟ ممنون میشم پاسخم رو به ایمیلم بفرستید لطفا با تشکر

Azadeh

سلام وقت بخیر ، من لیست منابع ارشد خانواده درمانی چطور می تونم پیدا کنم ممنون می شم راهنمایی کنید .

زهرا

سلام و عرض خدا قوت
تو این منابعی که معرفی کردین روانشناسی شخصیت نبود پس چرا باید شخصیت رو خوند؟

مرضیه

سلام . در مورد درس آسیب شناسی من از چند نفر اساتید پرسیدم گفتن هالجین اولویت داره و بعضی هام میگن کاپلان و بعضی هام میگن گنجی . نمیدونم چیکار کنم .

مریم

سلام وقت شما به خیر
تشکر از راهنمایی های خوب شما در این سایت
برای کسی که لیسانس رشته دیگری تحصیل کرده و قصد تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی داره، آیا خواندن همین کتب معرفی شده کفایت می کند؟ آیا نیاز به خواندن کتاب پایه مثل هیلگارد نیست؟

زهرا

سلام من کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته نرم افزار خوندم .الان میخوام برای ارشد روانشناسی بالینی بخونم آیا میشه خوند ؟

نادر

سلام یک سوال من روانشاسی عمومی وزرت علوم خ وندم البته شبانه خوندم و رایگان نبوده ولی لیسان من فلسفه غرب بوده میتونم در ارشد وزارت علوم روانشناسی شرکت کنم قبولم میکنن یا نه ؟
خواهشی که دارم جواب رو برام میل کنین .
واقعا از همه عوامل از مدیریت کلان کارمندهای خوبش حتی عوامل اجرایی اش تشکر میکنم سایت خوبی دارین که جوابها رو اکثرا عالی پست میکنن
ممنون از همه تون

فاطمه

سلام
برای کنکور ارشد۹۸ توی درسها تغییری ایجاد نمیشه ؟ باتوجه به اینکه چارت اموزشی تغییر کرده از سال۹۴ !؟

aref

سلام . خسته نباشید
من کارشناسی میکروبیولوژی خوندم – میتونم برای ارشد روانشناسی شرکت کنم؟

بتی

سلام خسته نباشید
ببخشید شما مشاوره شخصی هم میکنید؟
من کارشناسی علوم اجتماعی دارم و میخوام ارشد روانشناسی عمومی کنکور بدم. التبه کنکورسال ۹۸ و نیاز ب مشاوره و راهنمایی دارم..

ستاره

سلام.من الان دانشجوی ترم۴ روانشناسی ام.بنظرتون برای قبولی دردانشگاه های دولتی از الان شروع کنم مطالعه؟

طیبه

سلام. وقتتون بخیر.
یه توضیح در مورد تفاوتهای روانشناسی عمومی،بالینی وروانشناسی تریتی میدید
ممنون میشم

iman

با سلام خسته نباشید
من کارشناسی کامپیوتر دارم الان در کنکورارشد ۹۷ روانشناسی عمومی ثبت نام کردم واصلا توجیه نیستم ک چند کتاب باید بخونم چه منابعی هستن کدوم کتابو بخونم و نویسنده ش کی باید باشه
لطفا راهنمایی بفرمائید

iman

باسلام
من کارشناسی کامپیوتر خوندم الان ارشد روانشناسی عمومی ثبت نام کردم و اصلا توجیه نیستم ک چه منابعی بخونم چند کتاب هستن ؟مثلا کدوم کتاب و از کی ؟
خواهش میکنم توجیه کنید

امیر

سلام
ببخشید من کارشناسی زبان دارم. سوالم اینه که اگر ارشد روانشناسی بخونم با توجه به اینکه شما گفتید دو مقطع باید مرتبط باشه، نمیتونم پروانه نظام رو بگیرم؟ و در اینصورت چکار باید کنم چون به روانشناسی علاقه دارم؟

مریم

سلام.من یه برنامه ریزی میخاستم برای خواندن دروس روانشناسی عمومی برای آزمون ارشد سال ۹۸از کجا میتونم برانه تهیه کنم؟

ستار

سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم آیا تمام قسمت های کتاب کاپلان و سادوک رو برای کنکور ارشد باید خوند یا بخش هایی از اون( مثلا فارماکولوژی یا زیستی) حذف میشه.

سعید ث

سلام و‌خداقوت،من کارشناسی زیست شناسی دارم و‌میخوام ارشد بالینی بخونم،برای مجوز نظام حتما باید دو دوره تحصیلی یک‌رشته مرتبط رو گذروند؟ یا حتما باید کارشناسی روانشناسی داشته باشم؟ دوره ارشد و دکترا در پی هم داشته باشیم مجوز نظام میشه گرفت؟

صفری

سلام
با توجه به اینکه کمتر از ۵ماه تا کنکور وزارت علوم باقی نمونده و من بنابر دلایلی تا به الان نتونستم شروع به خوندن کنم بنظرتون تنها خوندن کتاهای مدرسان شریف کفایت میکنه؟ اگر نه کدوم مبابع اولویت دارند که وقتم رو بیشتر به اونها اختصاص بدم.
ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید

جاوید

سلام شما در پاسخ یکی از دوستان اشاره کردید که آوردن رتبه ی خوب پارامترهای دییگه ای هم لازم داره میشه شفاف تر توضیح بدین؟

محمد

سلام خسته نباشید
من لیسانس مکانیک خودمو در سال ۹۳ از دانشگاه آزاد گرفتم
خواستم بپرسم آیا من میتونم فوق ام را رشته روانشناسی بخونم؟
لطفا بهم بگین به چه صورت میتونم؟
ممنون از لطف شما

فرزانه

ببخشید منظورتون رو از دو مقطع مرتبط باید خونده باشی متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید؟

محمد

سلام ببخشید ازکتاب یاهمان راهنمای کامل تغییرات و نکات ضروری DSM-5
درازمون ارشد روانشناسی دردرس اسیب شناسی روانی سوال می اید یاخیر؟درسالهای قبل چندسوال ازاین قسمت امده؟واگرسوال می اید ازهمین تغییرات سوال می اید یااین تغییرات راباموضوعات دیگریکی میکنندوسوال می دهند؟
ممنون

راحیل

سلام.خسته نباشید.من میخوام واسه کنکور ارشد ۹۷ شرکت کنم و منابع رو ۳ سال پیش تهیه کردم به نظر شما تو این سالها تغییراتی تو کتابا صورت گرفته ؟ چون من همه منابع اصلی رو دارم ..ممنونم ..بنظر شما میشه تو این ۵ ماه برای رتبه خوبی خوند و قبول شد؟

مهدخت

سلام.میخواستم بدونم برای اسیب شناسی بهتره جزوه روان اموز رو بگیرم یا فلش کارتهای نارنگی کافیه؟یا هر دو لازمه؟

هانی

سلام، ببخشید یه سوال دیگه من الان تقریبا تمام منابع رو دارم ولی برای درس رشد، جلد دو لورابرک رو دارم و رشد پوران پژوهش رو به نظرتون با این وقت کم نیازی هست منبع جدیدی تهیه کنم اگه بخوام تهیه کنم چی پیشنهاد میکنین، البته کارشناسی رشته روانشناسی بودم و پایمم قویه سرعت مطالعمم خوبه ولی با توجه به زمان کمی که دارم میترسم به همه درسا نرسم

هانی

سلام، من کتاب روانشناسی بالینی رو دارم روش نوشته( ویراست جدید) وملاک های تشخیصییش بر اساس dsm4تجدید نظر شده اس، من گیج شدم یعنی بازم خیلی عوض شده؟ باید کتاب جدید تهیه کرد؟ میشه پوران پژوهشو در کنارش تهیه کرد؟

دینا

سلام. میخواستم بدونم بدونم داشتن منابع اصلی و با کتابهای کمک درسی مانند مدرسان/پوران پژوهش و یا شما حدودا تا چند درصد میشه در دروس مختلف زد؟ منظورم اینه که خرید منابع اصلی تا چه حد در رتبه اثر میذارن؟

احمد

سلام وقت بخیر
از کتاب زیر میشه به عنوان منبع آسیب استفاده کرد
شرح حال بیماران بر اساس DSM-5
نویسنده : دکتر جان و.بارن هیل
مترجم : فرزین رضاعی – محمد منایی – فرهاد شاملو

تشکر از شما و سایت خوب و مفیدتان

محمد

سلام برای مطالعه روانشناسی عمومی ترجمه براهنی بهتره یاترجمه گنجی؟چون شنیدم ترجمه گنجی کاملتره.
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

مریم

سلام.من میخوان ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم منابع رو ازکجا میشه تهیه کرد

مریم

سلام خسته نباشید من میخوام ارشد روان شناسی بالینی شرکت کنم منابع و ازکحا میشه تهیه کرد

نازی

سلام من منابع ارشد بالینی میخام چجور اقدام کنم

پگاه

با سلام خدمت شما ،به نظر شما میشه الان شروع کرد و دانشگاه خوب قبول شد ؟

Sahel

سلام میشه منابع روانشناسی بالینی۹۷ رو بصورت یک جدول قرار بدین ممنون میشم

مهدیه

سلام من رشتم زیست شناسی بوده ارشد روانشناسی میتونم کنکور بدم ینی؟ با اینکه هیچ شناختی از این رشته ندارم .و اینکه میشه بگید روانشناسی بالینی بهتره یا عمومی ؟فرقشون چیه اصن

زهرا

سلام
میشه لطفا منابع رو کامل کنید ؟
درس کودکان استثنایی ، چه کتابی بخونیم؟

فرزانه

برای روانشناسی گرایش استثنایی چه منابعی مطالعه کنیم؟شما اینجا گرایش مشخص نکردین آخه

فرزانه

سلام خسته نباشین.خواندن منابع مدرسان همشون میتونن در آوردن رتبه ۲ رقمی تاثیر داشته باشن؟

مریم

سلام… دانشجوی ترم ۳ کارشناسی روانشناسی هستم، هدفم اینه که حتما توی یکی از دانشگاه های خوب کشور ارشد بالینی یا شناختی قبول شم، میخوام از همین الان زبان خوندنو شروع کنم، لیندالیل مناسبه؟

‌‌سميه

سلام.رشته من مدیریت بازرگانی بوده حالا برا ارشد میخوام روانشناسی عمومی بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید که باید از کجا شروع کنم .تشکر

سميه

سلام.سپاس از پاسخ گوی تان

نرگس

سلام خسته نباشین فلش کارتاتونو چه جوری میتونم تهیه کنم و قیمتش چنده؟؟

Mahsa

سلام شما اعلام کردید منبع اصلی آسیب کتاب گنجی هست ولی بعضی جاها میگن قبلا منبع کنکور ازاد بوده و الان دیگه نیست این درسته؟مثلا کتاب سیلگمن بهتراز گنجی هست؟باید کدوم خوند واقعا؟

اسین

سلام خسته نباشید بخشید من دانشجو سال اخر روانشناسی هستم ایا به نظرتون توی این ماه های که باقی مونده اگه شروع کنم به خوندن منابع اصلی میتونم رتبه خوبی بیارم؟؟

نرگس تیماچی

سلام..میخواستم بدونم که مجموعه روانشناسی بالینی تون کی آماده میشه؟ و همچنین جلد دوم آسیب شناسی روانی؟

Mahsa

سلام ببخشید ی سوالی داشتم…واسه تغییر رشته بهتره اول فقط منبع خونده بشه یا همراه با کمک اموزشی؟
زیاد فرق داره این ۲ روش و کدوم بهتره؟

مهنا

سلام من میخام ازمون کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کنم البته سال ۹۷و هیچ زمینه ای از روانشناسی ندارم میخاستم لطفا راهنماییم کنید ک منابع ارشد کدومه و از کجا میتونم تهیه کنم…متشکرم

ندا

سلام من کارشناسی روانشناسی خوندم ارشد مدیریت میتونم در آزمون دکترا روانشناسی شرکت کنم؟ یا بایستی ارشد را هم روانشناسی بخونم؟ممنون میشم پاسخ بدهید

سارا

نرم افزار نارنگی رو چطور دانلود کنم؟؟؟ برای لغات لیندالیل

هانیه

سلام.من امسال میخام ارشد شرکت کنم رشته روانشناسی .ولی شدیدا احتیاج ب مشاوره دارم.چون میخام تغییررشته بدم نمیدونم ک میتونم خودمو آماده کنم یا نه.یا از چ دروسی و چ منابعی باید استفاده کنم.