وارد دانشگاه که شدم همان دو ترم اول ۶ واحد روان شناسی عمومی به من دادند! فهمیدم که درس مهمی هست و حالا حالا ها با من! گفتم خب احتمالا منبع این درس یک کتاب جمع و جور هست و دست یافتن به نمره ۲۰ پایان ترم کار سختی نیست. رفتم میدان انقلاب که کتاب را بخرم؛ دیدم چه کتابی! دو جلد آبی و قرمز و هر کدام ۶۰۰ صفحه، آره! منظورم همان کتاب هیلگارد است که همه -البته آن هایی که لیسانسشون روان شناسیه!-  با آن خاطره داریم.

دو جلد هر کدام ۶۰۰ صفحه با مطالب سنگین! در این فکر بودم که روزی موقعی برسد که کتابی حتی شده کمی روان تر مطالب را توضیح بدهد… تا اینکه  روزی رسید که قرعه کار به نام من دیوانه زدند…! در این کتاب تمام تلاش یک و نیم ساله ام این بود که مطالب مهم و تاثیرگذار آزمون ارشد، را برای شما بیاورم و تا حد امکان مطالب را ساده سازی کنم.

اثر پیش روی شما تمام مطالب مهم کتاب زمینه روانشناسی اتکینسون و هیلگارد به همراه نکات مهم کتاب روانشناسی عمومی گنجی را پوشش می دهد و شما را از خواندن سایر منابع کنکوری بی نیاز خواهد کرد. این کتاب در ۱۷ فصل و ۳۱۹ صفحه تنظیم شده است. هر فصل به چندین بخش مجزا تقسیم شده است و در پایان هر فصل، سوالات کنکور سراسری یازده سال اخیر به همراه پاسخ های تشریحی آورده شده است. در پایان هر بخش اصطلاحات مهم از هر فصل به طور جداگانه آمده تا در افزایش درصد درس زبان در کنکور ارشد نیز مفید باشد. این مجموعه علاوه بر افرادی که قصد شرکت در کنکور ارشد گرایش عمومی را دارند- و این درس با ضربب ۲ برای آن ها درس بسیار مهمی است- برای افرادی که قصد شرکت در گرایش بالینی را دارند نیز مناسب است، چرا که این افراد می توانند با مطالعه یک خلاصه کتاب به سوالات درس عمومی نیز پاسخ داده و شانس خود را برای یک رتبه بهتر در عمومی محفوظ نگه دارند.

به همراه این کتاب،  مجموعه کامل فلش کارت در برنامه نارنگی شامل بیش از ۱۸۰۰ پرسش و پاسخ ارایه شده است و پیشنهاد می شود تا برای افزایش مرور و بالا بردن میزان درصد خود در کنکور هر دو (هم کتاب و هم فلش کارت) را با هم پیش ببرید.

ابوالفضل فتحی پور

فارغ التحصیل  کارشناسی روانشناسی دانشگاه تهران

رتبه ۴۴ آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

اشتراک
به من خبر بده
6 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

سلام اینخلاصه از رو ویرایش قبلی کتاب ک دو جلد بوذن نوشته شده ولی سال ۹۴ ویرایش جدید کتاب بیرون اومده. این کتاب همه مطالب رو پوشش میده؟ خ برام مهمه لطفا جواب بدین

کتاب خیلی خوبیه ولی کاش پی دی اف کتاب هم برامون موقع خرید ارسال میکردین.

سلام
تفاوت دو کتاب روانشناسی هیلگارد ترجمه براهنی و گنجی چیه ؟

خیلی عالی ??

فوق العادست?? قطعا خیلی میتونه تاثیرگذار باشه?