ثبت نام آزمون تکمیلی دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1400

دانشـگاه آزاد اسـلامی در چارچوب قانون سـنجش و پـذیرش دانشـجو در دوره هـای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و مصوبات شورای سنجش و پذیرش در دوره هاي تحصیلات تکمیلی، اقدام به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته از میان داوطلبان واجـد شـرایط شـرکت در آزمـون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سازمان سنجش می نماید.

زمان، شرایط و مدارک لازم برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی در ادامه مقاله بیان شده است.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را دارند، در صورت داشتن شرایط لازم با به همراه داشتن مدارک و اطلاعات فردی خود می توانند در بازه زمانی 16 لغایت 23 آذز ماه 1399، فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور، به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام دهند.

شرایط و مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد 

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی می باشند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکتری حرفه ای)
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی به شرط فارغ التحصیلی تا 31 شهریور ماه 1400، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه سال گذشته مقطع کارشناسی ارشد شرایط ثبت نام را نخواهند داشت.

سایت نام نویسی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

از آن جایی که برای حالت پذیرش با کنکور دانشگاه آزاد داوطلب می بایست در کنکور شرکت کند و مسئولیت برگزاری و ثبت نام کنکور ها در کشور با سازمان سنجش می باشد، در نتیجه داوطلبان باید برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، در  بازه زمانی ثبت نام کنکور ارشد سراسری به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند.

راهنمای ثبت نام کار مقطع شناسی ارشد در دانشگاه آزاد

کلیه داوطلبان دارای شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد هستند، بایستی در ابتدا برای ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها در یک آزمون جامع و مشترک که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود ، شرکت نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه مذکور، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور صورت می پذیرد. مراحل ثبت نام به شرح زیر است:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org
 • دانلود دفترچه ثبت نام و مطالعه آن
 • خرید کارت اعتباری ثبت نام
 • تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام
 • دریافت کد رهگیری

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 94

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 94

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 94 در تاریخ 7، 8 و 9 خرداد ماه سال 1394 برگزار خواهد شد

آزمون دکتری دانشگاه آزاد 94 در تاریخ 10 بهمن ماه سال 1393 برگزار خواهد شد

برای مشاهده کد رشته ها و واحدهای دانشگاههای مربوطه اینجا کلیک کنید 

برای ثبت نام به سایت azmoon.org مراجعه کنید

 

 

13 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • به نام خدا
  سلام خانم دکتر
  آیا برای جذب به عنوان هیئت علمی در دانشگاه آزاد می توان امیدوار بود.؟ چون من قصد دارم تو آزمون دکترای آزاد شرکت کنم و نگرانم با قبولی در این آزمون نتونم برای آینده شغلی خودم از این مدرک استفاده کنم مخصوصا اینکه درباره اعتبار مدرک دانشگاه آزاد مخصوصا در مقطع دکتری شایعات زیادی مبنی بر کم اعتباری اون پخش شد؟ و نگرانم که وقت و هزینه زیادی بگذارم و بازم بیکار بمونم؟
  تشکر

  • سلام. بله امکانش هست چون دانشگاه ازاد تمایل داره که از فارغ التحصیلان خودش هیئت علمی بگیره. ولی خوب این یک جواب کلی برای شماست که پرسیدید ایا امکانش هست و میشه گفت بله هست. حالا دیگه باید دید خودتون چه روزمه ای دارید. بهتره از کسانی که به تازگی هیئت علمی شدند اطلاعات کسب کنید. اطلاعات بیشتری ندارم.

 • سلام ببخشید انگارباید برای ثبت نام ارشد ازاد یه تعداد دانشگاه را به عنوان اولویت انتخاب کرد من میخام دانشگاه های تهران و اصفهان را بزنم از بین واحدهای تهران کدوم معتبر تره به نظرتون(مرکز جنوب رودهن علوم تحقیقات یا… به ترتیب کدوم بهتره) ونجف آباد بهتره یا خوراسگان؟

  • سلام فکر میکنم علوم تحقیقات بهتر هست بعد رودهن رو میتونید بزنید البته دیگه زیاد دانشگاه ها با هم فرق ندارند و بهتره بر اساس شرایط شخصی مثل مسافت انتخاب کنید. شهرستان ها رو هم اطلاع ندارم.

 • سلام قبلا هم پرسیدم جواب ندادین انگار.پذیرش در دانشگاه آزاد بعدا برای دکتری خیلی ضرر میزنه یا میشه با رتبه خوب دکتری و رزومه جبرانش کرد ؟میشناسید از ورودیها خودتون یا سال بالایی ها یا کلا کسایی که ارشد آزاد بودن و دکگترا سرایری پذیرفته شدن؟ممنون

  • سلام. در اطراف خودم نه نمیشناسم که ارشد ازاد بوده باشند. ولی رتبه خوب و روزمه به نظر من میتواند تاثیر گذار باشد که البته به اساتیدی که مصاحبه می گیرند هم بستگی دارد

دیدگاهتان را بنویسید