نکات فصل بیستم کتاب روانشناسی بالینی فیرس

سرفصل های اصلی کتاب روانشناسی بالینی :

کتاب روانشناسی بالینی فیرس

مرور تاریخی روان شناسی بالینی
مسائل جاری روانشناسی بالینی
روش های تحقیق در روان شناسی بالینی
تشخیص و طبقه بندی مشکلات روانی
مصاحبه سنجشی
هوش سنجی
سنجش رفتاری
قضاوت بالینی
مداخلات روانشناختی
روان درمانگری
روان درمانگری دیدگاه پدیدار شناختی و دیدگاه انسان گرا
روان درمانگری دیدگاه رفتاری و دیدگاه شناختی
گروه درمانی
روانشناسی اجتماع نگر
روانشناسی سلامت و طب رفتاری
روانشناسی عصب نگر
روانشناسی قانونی

توضیحات :

در این کتاب علاوه بر بررسی تاثیر فرهنگ جنسیت و تنوع در رویکردهای درمانی و سنجشی، بر رویکردهای درمانی است همچنین در این کتاب چند مورد از تخصصهای موجود در رشته روانشناسی بالینی توضیح داده می شود که از جمله آنها

روانشناسی اجتماع نگر، روانشناسی سلامت و طبق رفتاری روانشناسی عصب نگر و روانشناسی قانونی است.

و سنجشی شواهد بنیاد نیز تاکید می کند

نکات فصل بیستم کتاب روانشناسی بالینی فیرس به درخواست شما دوستان در این پست قرار گرفته چرا که در ویراست جدید این کتاب این فصل حذف شده است. البته ما نمی دانیم که آیا حذف آن به معنای عدم اهمیت در کنکور است یا خیر! اما در هر حال نکات خوبی دارد و از آنجا که حجم کمی دارد بهتر است بخوانید.

برای دانلود رایگان نکات فصل بیستم کتاب روانشناسی بالینی اینجا کلیک کنید

27 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام به نظرم بخونید. ما در ویراست جدید مجموعه مطالب هر دو ویراست قدیم و جدید رو میاریم. چون شاید طراح از ویراست قبلی از همون قسمت سوال بده! مثلا انواع سطوح تفسیر گویا حذف شده در حالی که مهمن.

 • سلام و احترام خدمت خانم دکتر عزیز
  استاد فرموده بودین که برای دریافت کامل خلاصه فیرس ایمیل بزنیم اما من ایمیل شمارو پیدا نکردم.
  به علت کمبود وقت برای دکتری سراسری بالینی و وجود فرزند کوچک مجبور به خوندن خلاصه منابع امتحانی هستم ممنون میشم برای من ایمیل کنید .
  در ضمن سایت بسیار خوب و پرمحتوا و یاری گری دارید پایدار باشید.

 • ممنون خانم خجوي نگفتین میشه تطبیقی خوند با این کتابايي ک گفتم
  اینم سوالی ک کرده بودم

  با سلام
  من برای بالینی فقط قبرس و پروچاسکا میخونم و رشد فقط لورا ۱ و۲ و کرین
  اگه اینارو فقط یه دور دوره کنم و بعدش دو سه بار خلاصه بالینی و رشد شما رو دوره کنم کفایت میکنه واسه درصد بالا تو این دروس?
  و آیا خلاصه هاتونو میشه به صورت تطبیقی با این کتابایی ک گفتم بخونم?
  ممنون از شما

  • سلام بله میشه بالینی فیرس رو با خلاصه خودم تطبیقی بخونید (البته این خلاصه روی سایت نیست چون ما خلاصه کتاب تکی روی سایت نمیگذاریم اگر نیاز داشتید ایمیل بزنید). رشد لورابرک و نظریه ها رو هم همینطور.

 • با سلام
  من برای بالینی فقط قبرس و پروچاسکا میخونم و رشد فقط لورا 1 و2 و کرین
  اگه اینارو فقط یه دور دوره کنم و بعدش دو سه بار خلاصه بالینی و رشد شما رو دوره کنم کفایت میکنه واسه درصد بالا تو این دروس?
  و آیا خلاصه هاتونو میشه به صورت تطبیقی با این کتابايي ک گفتم بخونم?
  ممنون از شما

  • سلام. برای رشد کفایت میکنه چون منابع همین هاست. برای بالینی هم منابع اصلی اینهاست ولی هر چه بیشتر بخونید بهتر، اگر به منبع دیگه ای برای بالینی نرسیدید از بین منابعی که در سایت ذکر شده، حتما مجموعه خلاصه بخونید، کتاب مدرسان و پوران هم خوبن.

 • سلام منابع رو خوندم ولی سوال اینه کتاب ها باید انتشارات جدید باشن ؟ چون منابع من انتشارات 86تا 89 هستش .بجز اسیب شناسی ک تغییر کرده برای بقیه دروس هم باید لنتشارات جدید رو بگیرم ؟ یا همینا مناسب هستن ؟

  • سلام فکر نمیکنم تغییرات اساسی داشته باشند اما بهتر هست که خودتون برین و در یک کتاب فروشی مقایسه کنید، چون من هم خودم اغلب کتاب هام مال همون سالهاست و تغییرات اساسی ندیدم. الان لورابرک و بالینی فیرس فقط اپدیت شده اند که تغییراتشون هم جزئی بود اگر کسی بتونه ویراست جدید بگیره که بهتر وگرنه تغییراتش اساسی نیست.

 • سلام برا منابع ارشدروانشناسی بالینی :
  درس بالینی کتاب فیرس وترال . خلاصه کتاب سنجش تکمیلی انتشارات ۸۶ و پوران پزوهش ۸۹
  فیزیولوزی وانگیزش و. هیجان – علم النفس – کودکان استثنایی انتشارات سنجش تکمیلی سال ۸۶٫
  کودکان استثنایی و مرضی پوران پزوهش انتشارات سال ۸۹
  اسیب شناسی روانی گنجی براساس دی اس ام ۵٫
  امار علی دلاور . روش تحقیق جزوه دکتر فراهانی .
  زبان خلاصه کتاب مدرسان شریف انتشارات ۹۰
  رشد پوران پژوهش انتشارات سال ۹۴
  ب نظرتون این منابع کافی و صحیح هستند ؟ برای درس بالینی خلاصه کتاب سنجش رو بخونم یا پوران پزوهش ؟لازمه انتشارات جدیدشون رو تهیه کنم ؟ از مهر شروع ب مطالعه کردم و تغییر رشته ای هستم .

  • سلام من در سایت برای همه این دروس منابع رو به علاوه توضیحات مفصل برای هر درس ذکر کرده ام. لطفا اون پست رو بخونید بعدا اگر سوالی موند من در خدمتم. (بخش ارشد سراسری در فهرست بالای سایت).

 • سلام وخسته نباشید بابت زحماتی که می کشید واقعا ممنون .با توجه به این که حجم کتاب فیرس خیلی زیاد هست به نظر شما خوندن یک خلاصه ی جامع از کتاب به همراه کتاب بالینی مدرسان شریف می تونه کمک کننده و جواب گوی سوالات کنکور باشه یا خیر ؟ و اینکه نظر شما درباره ی کتاب پوران پژوهش برای درس علم النفس چی هست ؟بابت خلاصه و نکات کنکوری ای در سایت قرار می دهیدخیلی متشکرم و اگر ممکن هست برای درس های دیگر هم مثل رشد و مرضی و فیزیولوژیک و…. هم اگر خلاصه و نکات بگذارید خیلی ممنون می شوم باسپاس

  • سلام کتاب فیرس، کتاب پایه ای شماست و توصیه میشه که خونده بشه، اما کلا خوندن کتاب اصلی به شرایط شما بستگی داره یعنی اگر برنامه ریزی کردید و طبق زمان های مطلاعاتی دیدید که می رسید کتاب رو بخونید بهتره که بخونید اما اگر می بینید به دوره نمی رسید و فقط فرصت می کنید کتاب رو تموم کنید و فرصت مسلط شدن و دوره های مجددش رو ندارید میتونید خلاصه اشو بخونید. من برای این درس خلاصه تایپ شده دارم اما روی سایت نیست چون خلاصه کتاب تکی روی سایت قرار نمیدیم. میتونید ایمیل بزنید برای تهیه اش. اگر قصد خوندن کتا ب رو هم داشتید میتونید دور اول کتاب رو می خونند با خلاصه چک می کنند و بعد فقط خلاصه رو چند بار مرور می کنند…برای پوران علم النفس اطلاعات ندارم دوستانی که مدرسان رو براش خوندند راضی اند و میگن که کامله. خودم نخوندم……..برای دروسی که فرمودید مجموعه جزوات روی سایت داریم امسال فکر نمیکنم بتونیم به جز هالجین نکته درس دیگه ای رو بزاریم..میتونید به کانال تلگرام بیاید اونجا ممکنه نکته و تست بزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید