تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد

مدیر سایت
12 مرداد 1394
تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد 95
4.5/5 - (6 امتیاز)

طبق خبر سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد 95، زمان کنکور ارشد 95 به تاریخ 16 و 17 اردیبهشت ماه 95 موکول شده است. بنابراین زمان کنکور ارشد سه ماه به عقب افتاده است. لازم دانستیم که بر اساس این تغییر، نکاتی مهم را در زمینه تغییر برنامه ریزی شما داوطلبان عزیز ذکر کنیم.

سازگار شدن با تغییرات ویژگی انسان های موفق است!

 

قابل توجه داوطلبانی که در نیمه راه مطالعه هستند:

این دسته از داوطلبان پرتلاش که ابتدای تابستان یا قبل از آن شروع به مطالعه کرده اند، حتما در نظر داشته باشند که در صورت عدم تغییر و اصلاح برنامه دچار خستگی در روند مطالعه خواهند شد. توصیه ما این است که ساعت مطالعاتی را کم کنند و همانطور که همیشه تاکید می کنیم که در ماه های اول مطالعاتی با زمان مطالعه بالا شروع نکنند، در سه ماه آینده نیز زمان مطالعه را کم کنند،  بین مطالعه حتما هفته هایی را برای مرور و جمع بندی قرار دهند و روزهایی را نیز برای تفریح، مسافرت و استراحت کامل تعیین کنند. دوستانی که از ما برنامه بلندمدت دریافت کرده اند، حتما برای تغییرات در برنامه ریزی اقدام خواهد شد. اما از یک سو باید دقت کرد که این خبر باعث نشود که این دسته داوطلبان به گمان اینکه چقدر زمان دارند و بیهوده در حال مطالعه هستند، مطالعه شان را خیلی کم کنند و از دور خارج شوند!! میانه روی در این بازه زمانی، استفاده از این فرصت برای دوره و جمع بندی بیشتر و مطالعه با خیال راحتتر فرصتی است که نصیب شما شده است! مخصوصا با برنامه ریزی و طرح های ویژه ای که برای روزهای طلایی عید خواهیم داشت از این دوران بیشتر برای جمع بندی استفاده خواهیم کرد.

قابل توجه داوطلبان خوش شانسی که هنوز شروع به مطالعه نکرده بودند یا زمان مطالعاتی کمی داشتند:

باید گفت شانس در خانه شما را زده است! برنامه ریزی را طبق همان مواردی که در سایت نوشته ایم شروع کنید یعنی برنامه ریزی کوتاه مدت که بعد از آن برنامه ریزی بلندمدت انجام خواهد شد. خوشحالیم که از ابتدای راه با شما خواهیم بود. شما نیز تا حدودی با نکات فوق روبه رو هستید چرا که زمان خوبی برای مطالعه دارید و باید طوری برنامه ریزی کنید که به مطالعه منابع، جمع بندی و دوره آنها برسید به شکلی که برنامه پیوسته و بدون خستگی داشته باشید. آن دسته از دوستانی که نگران نداشتن وقت برای مطالعه منابع اصلی بودند، امیدوارم که دیگر چنین سوالی را حداقل تا دو  سه ماه آینده در سایت نداشته باشیم که آیا منبع اصلی بخوانم یا خیر! چرا که جواب قطعا، بله خواهد بود. دوستانی هم که زمان روزانه کمی داشتند نگرانی شان کاملا رفع می شود به شرطی که همچنان با همان زمان کم به مطالعه پیوسته ادامه دهند.

قابل توجه داوطلبانی که قصد جدی برای شرکت در کنکور ارشد بهداشت  داشته اند :

با توجه به اینکه کنکور ارشد بهداشت در ابتدای خردادماه برگزار می شود، زمان دو کنکور به هم نزدیک شده است. دوستان به شکلی برنامه ریزی کرده بودند که بعد از کنکور ارشد سراسری، تمام زمانشان را برای دروس غیرمشترک کنکور بهداشت بگذارند. اما با این تغییرات، باید دقت کنند که در سه ماه آخر باید برای دو کنکور دوره داشته باشند. بنابراین اگر قصد جدی برای شرکت در این دو کنکور را دارید، می توانید طوری برنامه ریزی کنید که دروس همزمان مطالعه شوند. نظریه های شخصیت، نظریه های روان درمانی، ارزیابی روانشناختی و زبان عمومی چهار درس کنکور ارشد بهداشت هستند که در سراسری وجود ندارند. همچنین درس روانشناسی عمومی برای کسانی که در سراسری فقط گرایش بالینی را مطالعه کرده اند جدید خواهد بود.  این دروس را کم کم در برنامه بگنجانید و ماه های آخر را برای هر دو کنکور دوره کنید.  زمان خوبی هم دارید و جای نگرانی نیست.  این نباید باعث آشفته شدن برنامه ریزی شما شود، برعکس می توانید با خیال راحت برای هر دو کنکور آماده شوید به شرطی که بتوانید برای همه دروس زمان مطالعاتی معقول آن را بگذارید.

 

قابل توجه داوطلبانی که قصد جدی برای شرکت در کنکور ارشد ازاد  داشته اند :

کنکور ارشد آزاد نیز در اردیبهشت ماه برگزار می شود. شبیه کنکور بهداشت دوستان دروس غیرمشترک شامل روانسنجی، روانشناسی شخصیت، روانشناسی تربیتی و روانشناسی عمومی (برای کسانی که در سراسری فقط درس بالینی را مطالعه کرده اند) خواهند داشت که باید همزمان مطالعه شوند و ماه های آخر فقط دوره برای دو کنکور انجام شود. اما این نکته هم قابل ذکر است که برای مثال به طور کلی تاثیر دروس روانسنجی و روانشناسی تربیتی نسبت به بقیه دروس کمتر است و می توانیم مطالعه آنها را فعلا شروع نکنیم.

 

پس در جمع بندی دو نکته را برجسته می کنیم:

1- برنامه ریزی را طوری تنظیم کنید که پیوسته باشد، باعث خستگی نشود، در عین حال خیلی کند نباشد که شما را از دور مطالعه خارج کند، هفته هایی (مثلا آخر هر ماه) برای جمع بندی و انسجام دادن به مطالب و روزهایی برای استراحت کامل در نظر بگیرید. 

2-  با توجه به همزمان شدن با سایر کنکورها، در صورتی که قصد شرکت در کنکور دیگری را نیز دارید طوری برنامه ریزی کنید که ماه های آخر فقط و فقط دوره کنید و احیانا فقط دروسی باقی بمانند که اهمیت کمتری دارند و در بازه زمانی کمی قابل جمع کردن هستند. 

 

تغییر برنامه های سایت روان آموز:

ما هم نکات فوق را درباره تنظیم سرعت و پیوسته بودن برنامه حفظ خواهیم کرد و در تمام این ایام تا روز کنکور در اردیبهشت 95 با شما خواهیم بود. و امیدواریم با توجه به فرصت بیشتری که در اختیار داریم با خیال راحتتری خدمات بیشتری را برای شما ارایه کنیم.

با توجه به اهمیت بسیار زیاد دوران عید برای آن ایام برنامه ویژه ای جهت جمع بندی خواهیم داشت.

دوستان می توانند تا آخر تابستان برای ثبت نام در طرح تبسم مجددا اقدام کنند. دوستانی هم که در طرح شرکت کرده بودند تغییرات به اطلاع آنها خواهد رسید.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک
به من خبر بده
74 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

سلام روزتون بخیر
من از الان میخوام شروع کنم به خوندن برای کنکور ارشد و نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و منسجم دارم.
میخواستم درباره ی برنامه ریزی هاتون بدونم.
ممنون میشم برام توضیح بدید
با تشکر

باسلام من متقاضی ارشد مهندسی شیمی هستم . و متاسفانه یا خوشبختانه از اوایل تابستون جدی شروع کردم و بعضی از درس ها رو تموم کردم اما با توجه به تغییر کنکور کمی اراده ی اولیم رو از دست دادم و احساس خستگی و یکنواحتی دارم. و حس میکنم هنوز زمان زیادی باقی مونده و مطالعه من فایده ای نداره اما وقتی کم مطالعه می کنم هم استرس میگیرم. میشه راهنمایی کنید روزانه چند ساعت بخونم؟ و چیکار کنم؟

باسلام من کارشناسی علوم تربیتی دارم میخوام برای ارشد بالینی بدم میخوام بدونم اگه ارشد بالینی بگیرم بعد بهم مجوز دفتر میدن و دیگه اینکه برای شروع درس خوندن چیکار کنم ؟؟ از کجا شروع کنم

دوباره سلام .
ببخشید اگه ر.مثبت گرا بخونم و دکتری بالینی .برای هیئت علمی شدن مشکل پیش میاد؟میگن باید مدرک ارشد و دکتری یکی باشه؟
و دومی اینکه بالینی آزاد بهتره یا ر.مثبت گرا پیام نور؟
زحمته میشه لطفا به جواب های قبلیم هم پاسخ بدین

ممنون .شما راجع زمینه کارهای ر.مثبت نگر اطلاع دارین؟آیا در کلینیک های مشاوره از این رشته استفاده میشه؟من قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه علوم پزشکی هم دارم و برای این منظور باید ارشدم روانشناسی باشه .بنا بر این زمان برام خیلی مهمه.تو این بازه ی زمانی باید چند تا کار رو همزمان انجام بدم.از این دانشگاه ک مطمئن نیستم ولی اگه بدوم رشته ام بدرد بخوره میرم.اگه میشه در مورد رشته ام راهنماییم کنید.میتونم تلفنی ازتون مشاوره بگیرم؟ممنون

سلام.من زنجانی هستم و امسال پیام نور رامسر روانشناسی مثبت گرا قبول شدم،کارشناسی دانشگاه تهران بهداشت محیط بودم
حالا میخوام بدونم .فارغ التحصیل شدن از این رشته فایده ای داره؟اصلا این رشته بطور واقعی نه تئوریک .زمینه کار برا من داره؟چقدر فرق هست بین کار کردن با مدرک پیام نور و مثلا تهران؟ب ظرتون یه سالم بمونم (از طرفی من متاهل شدم و زمان اتمام درس و شروع کار برام مهمه)
لطفا راهنماییم کنید .خودتون بودین چ میکردین؟

سلام. آیا بخش اعتیاد و اختلالات جنسی از درس آسیب حذف شده؟

سلام خانم دکتر عزیز.
خدا قوت.
یه سوال داشتم: با توجه به تغییر زمان برگزاری کنکور، آیا امکانش هست که آزمونهای مدرسان هم دیرتر شروع بشن؟ شما خبر ندارید؟
ممنونم

سلام مجدد استاد…یعنی وقتی دوجلد آسیب تموم شد برم سراغ کودکان؟ یه سوال دیگه اینکه کتابای آمار،علم النفس،روش تحقیق. رشد پوران پزوهش چاپ دهه 80 یااوایل 90 بنظرتون به درد میخورن ؟!
متشکرم

خانم دکتر.خوندن کتابای میلانی وافروز برای کودکان کفایت نمیکنه؟حتمابایدکتاب گنجی روهم بگیرم؟باتوجه به اینکه ویرایش جدید چاپ شده وتغییر رشته ای هستم
بعدکی کودکان وروش تحقیق رو شروع کنم؟
ممنونم از راهنمایی همیشگی تون

سلام،خسته نباشید.آیا تغییر رشته ای ها میتوانند در کنکور وزارت بهداشت شرکت کنند؟

سلام وقت بخیر.من ورودی مهر93 هستم میخواستم بدونم که چه سالی میتونم در کنکور ارشد شرکت کنم؟و اینکه ایا زمان کنکور ثابت می مونه یا تغییرمیکنه؟

سلاموگویا فصل اعتیاد و اختلالات جنسی در آسیب شناسی حذف شده.درسته؟ممکنه حذفات رو توی یک پست جداگانه اعلام کنید؟ممنون.

سلام استاد گرامی. خسته نباشید. چند سوال داشتم که بسیار ممنون میشم زودتر جواب بفرمایین.
1) مفهوم الگوی مقایسه نیمرخ ها در فصل 5 فیرس به چه معناست؟
2) برای چه دروسی مدسان و کدام دروس پوران پژوهش را توصیه می کنین؟!
3) روش خواندن مطالعه درس آمار چگونه است؟
بی نهایت سپاس

خانم دکتر الان منابع چیه؟؟؟چی بخونیم؟

به نام خدا
سلام خانم دکتر- مواد امتحانی ازمون دکترای 95 رشته روانشناسی الان روی سایت سازمان سنجشه- میشه درباره مواد امتحانی که شامل رشد و یادگیری، شخصیت واسیب شناسی روانی و….صحبت کنید. تشکر

با سلام خانم دکتر عزیزم مثل همیشه صمیمانه و صبورانه پا ب پای ما کنکوری ها قدم بر میدارید سپاس گزارم از این همه مهربانی یب منت تون. خانم دکتر خواستم بپرسم برای درس آسیب شناسی روانی کتاب آقای گنجی 4 فصل اول از جلد 1 مهم هستند برای کنکورارشد ؟ یا از فصل 5 که اختللات شروع میشه بیشتر سوال میدن تو کنکور و اهمیتش بیشتره ؟؟؟ممنون میشم راهنمایی ام کنید

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه کنکور

دانلود دفترچه کنکور

دانلود دفترچه  کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی 1400 یکی از مهمترین منابع مطالعاتی همه ی داوطلبین کنکور ارشد روانشناسی ...
سیما عطاری
27 خرداد 1400
منابع کارشناسی ارشد علوم شناختی

منابع کارشناسی ارشد علوم شناختی

منابع کارشناسی ارشد علوم شناختی توسط خانم آقاجری، رتبه یک کارشناسی ارشد علوم شناختی سال 94 و ...
مدیر سایت
09 خرداد 1394

دانلود دفترچه سوالات ارشد روانشناسی

دانلود رایگان دفترچه سوالات کنکور ارشد روانشناسی سال 1396 دوستان عزیز، می توانید زیر این پست دانلود دفترچه ...
مدیر سایت
07 اردیبهشت 1396