3%
تخفیف ثبت نام
0% فروش رفته

فرهنگ توصیفی روانشناسی آرتور اس.ربر ترجمه کریمی

عنوان: فرهنگ توصیفی روانشناسی
نویسنده: آرتور اس.ربر
مترجم: دکتر وسف کریمی و همکاران
ناشر: رشد
چاپ: زمستان 1393
شابک: 7-51-2802-964-978

۲۹۱,۰۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

4.6/5 - (7 امتیاز)

کتاب فرهنگ توصیفی روانشناسی آرتور اس.ربر ترجمه دکتر یوسف کریمی

فرهنگ توصیفی روانشناسی نوشته آرتور اس ربر حاصل تلاش جمعي از اساتيد دانشگاه و مترجمان با سابقه از جمله دکتر یوسف کریمی، هامایاک آوادیس یانس، دکتر محمدعلی اصغری مقدم، دکتر فرزانه فرحزاد، دکتر سیامک نقشبندی، دکتر محمدرضا نیکخو، جواد طهوریان و ژاسنت صلیبی است.

انتشارت رشد این کتاب را برای اولین بار در سال 90 و پس از آن در سال 93 به چاپ رسانید. فرهنگ توصیفی روانشناسی شامل بيش از 17000 واژه روانشناسي، روان‌پزشكي و سایر حوزه های مربوطه، به عنوان منبعی جامع و کامل برای دانشجویان رشته های روان شناسی، روان پزشکی و هم چنین پزشکانِ این رشته ها شناخته شده است.

هدف کتاب فرهنگ توصیفی روانشناسی گسترش گنجینۀ واژگان روان شناسی خواننده است. یکی از کارهایی که مترجمان در این فرهنگ توصیفی انجام دادند، ترجمه واژه هایی است که در توصیف یک مدخل به آن ها ارجاع داده شده است. این کار به منظور آسان کردن کار خواننده انجام شده تا خواننده مجبور نباشد برای دانستن معنی فارسی، به مدخل های اصلی مراجعه کند.

همچنین مترجمان در مواردی که معادل فارسی یک اصطلاح در هیچ یک از منابع وجود نداشته، طبق ذوق و سلیقه شخصی معادلی فارسی برای آن انتخاب کردند. گفتنی است که در نگارش و ترجمه ی اثر مترجمان سعی کردند تا ترجمه کلمات و اصطلاحات، درست، قابل فهم و کاملاً دقیق باشند.

ویژگی های خاص این فرهنگ توصیفی نیز شامل گستره معقول لغات و اصطلاحات، الفبایی کردن بر اساس واژه کلیدی، ثبات نسبی و تداوم در پوشش دهی و بسیاری نکات ریز مفید و مثبت دیگر میباشد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فرهنگ توصیفی روانشناسی آرتور اس.ربر ترجمه کریمی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۲۹۱,۰۰۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط