3%
تخفیف ثبت نام
0% فروش رفته

تشخیص افتراقی بر اساس dsm-5 مایکل فیرست

عنوان: تشخیص افتراقی بر اساس dsm-5
نویسنده: مایکل فیرست
ترجمه: دکتر فرزین رضاعی، علی اکبر فروغی
 ناشر: ارجمند
 چاپ: پنجم، آذر 1400
شابک: 9-410-200-600-978

۱۰۱,۸۵۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

4.6/5 - (7 امتیاز)

تشخیص افتراقی بر اساس dsm-5 (معرفی کتاب):

تشخیص دادن بیماری بیماران، مستلزم توانایی استخراج اطلاعات از بیماران، شناسایی علایم و پی بُردن به الگوهای موجود، تعیین علل احتمالی، و سپس مطرح کردن نوعی تشخیص صحیح است. بالینگران باتجربه عرصه سلامت روان، دریافته اند که تشخیص افتراقی، هم علم است و هم هنر؛ آنان از آشنایی با ابزارهایی که آنان را یاری می دهند، استقبال می کنند. این کتاب با آن دسته از بالینگران و دانشجویانی که در حال فراگیری تشخیص روان پزشکی هستند، کمک می کند تا تشخیص های افتراقی جامعی را فراروی خود قرار دهند؛ این کتاب برای تحقق چنین هدفی، انواع گوناگونی از رویکردهای مختلف و از جمله چارچوب شش مرحله ای، 29 «درخت تصمیم گیری» ، و 66 جدول تشخیص افتراقی را ارائه کرده است تا پس از مطرح شدن نوعی تشخیص احتمالی، مورد استفاده قرار گیرند. در این دستنامه، طبقه بندی DSM-5 گنجانده شده است تا هم عمل کُدگذاری تسهیل شود و هم مروری بر تمامی تشخیص های DSM-5 فراهم آید که باید در هنگام مطرح کردن تشخیص های افتراقی، مدنظر قرار گیرند.

کتاب حاضر، راه حلی را برای تشخیص افتراقی ارائه داده و در این راستا، پیچیدگی شخصیت انسان و کاربردهای ساختاری طبقه بندی DSM-5 را نیز لحاظ کرده است. آن دسته از بالینگران و دانشجویانی که در حال فراگیری تشخیص های روان پزشکی بوده و با این آزمایه بسیار مهم روبرو هستند، دستنامه حاضر را بسیار مفید خواهند یافت.

دکتر مایکل ب. فرست، پزشک و استاد روان پزشکی بالینی در دانشگاه کلمبیا و روان پزشک پژوهشی در بخش پدیده شناسی بالینی مؤسسه روان پزشکی ایالتی نیویورک در شهر نیویورک است.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تشخیص افتراقی بر اساس dsm-5 مایکل فیرست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۱۰۱,۸۵۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط