3%
تخفیف ثبت نام

DSM راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی ترجمه هامایاک

۳۳۹,۵۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

4.7/5 - (6 امتیاز)

راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانیDSM انجمن روان پزشکی آمریکا ترجمه  هامایاک آوادیس

راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی هامایاک یکی از برترین و روان ترین ترجمه های DSM به زبان فارسی است . اثر عظیم و تاثیرگذاری در روانکاوی و روانشناسی است که گستره جهانی دارد . این کتاب را انجمن روان پزشکی آمریکا تالیف و گردآوری کرده است . هم اکنون ترجمه های بسیاری از DSM5 در ایران موجود است . انتشارات رشد به سرپرستی ترجمه ی هامایاک آوادیس یانس یکی از برترین ترجمه های این دستنامه را منتشر کرده است . مترجمین این اثر هامایاک آوادیس یانس ، حسن هاشمی میناباد ، داود عرب قهستانی می باشند که حسن هاشمی میناباد با همکاری فهیمه تولائیان این کتاب DSM را ویرایش کرده اند .

این کتاب دارای 1590 صفحه است و با جلد گالینگور ( جلد سخت ) عرضه می شود . ترجمه نام برده نیز ترجمه آخرین ویراست DSM5 است . در باب مشخصه های محتوایی این کتاب می توان گفت که فهرست بندی مبتنی بر اختلالات ، مشکلات و عارضه ها + طبقه بندی رسمی DSM به طور کاملی ارائه شده است . وجود واژه نامه اصطلاحات تخصصی ، مفاهیم فرهنگی آشفتگی روانی و فهرست عددی تشخیص ها و کدهای اختلالات از دیگر ویژگی های این کتاب است . از ویژگی های دیگر این کتاب این است که تیم ویراستاری سعی کرده است تا دقت ، هماهنگی و یکدستی مطالب را در کل کتاب حفظ کند

DSM چیست ؟

DSM یا همان diagnostic and statistical manual of mental disorders دستنامه تشخیصی و آماری اختلال های روانی است . به عبارت ساده تر ، DSM عصای دست روانشناسان ، روانپزشکان و مشاوران است . طبقه بندی اختلالات روانی و ملاک های تشخیص قطعی ( DSM ) در بازه های زمانی مختلفی متناوباً به روزرسانی میگردد . این طبقه بندی اختلالات و ملاک های تشخیص اختلالات روانی توسط انجمن روانپزشکی آمریکا تالیف و گردآوری می گردد . نسخه های قدیمی تری از DSM5 وجود دارد اما ملاک تشخیصی و آماری همیشه آخرین نسخه DSM می باشد . انجمن روانپزشکی آمریکا آخرین نسخه DSM را در سال 2013 ارائه داد . این کتاب همچنین به تذکراتی راجع به استفاده از DSM در زمینه های قضایی می پردازد . این کتاب DSM ، اصول اخلاقی و پژوهشی مشاورین و روانشناسان را به طور گسترده ای توضیح می دهد .

محتوای راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی DSM هامایاک چیست ؟

این کتاب دارای 1590 صفحه و 3 بخش اصلی است .
1: مبانی DSM
2: ملاک ها و کد های تشخیصی
3: مقیاس ها و مدل های جدید
پیوست ها :

 • برجسته ترین تغییرات از DSM4 به DSM5
 • واژه نامه اصطلاحات تخصصی
 • واژه نامه مفاهیم فرهنگی آشفتگی روانی
 • فهرست الفبایی-انگلیسی تشخیص ها و کد های DSM5 با معادل های فارسی
 • فهرست عددی تشخیص ها و کد های DSM5
 • واژه نامه انگلیسی-فارسی
 • واژه نامه فارسی-انگلیسی
 • نمایه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

 • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
 • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
 • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “DSM راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی ترجمه هامایاک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۳۳۹,۵۰۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط