شروع کنکور ارشد روانشناسی

 

  • نحوه شروع کنکور ارشد روانشناسی :

    شروع کنکور ارشد روانشناسی قطعا با چیزهای بزرگی صورت نمی پذیرد. در هر مرحله از زندگی وقتی قصد شروع کاری رو داریم خوبه که اول به تمام مراحل و جزئیاتش به درستی فکر کنیم. کنکور ارشد روانشناسی هم از این قاعده مستثنی نیست. داوطلبی که قصد شرکت در آزمون رو داره نباید بدون هیچ پیش زمینه ای شروع به خوندن منابع کنه. ممکنه به مرور زمان از مسیر مورد نظرش منحرف بشه. اما فرآیند درست تری برای تصمیم گیری و اجرای تصمیم وجود داره. بدین نحو که ابتدای هر کاری با خودمون فکرکنیم و ببینیم تو این مسیری که قدم گذاشتیم آیا درست هست خیر. درباره شروع کنکور ارشد روانشناسی آیا مقدمات و ابزار‎های کار را درست فراهم کرده ایم یا خیر. در ازای کاری که میخوایم انجام بدیم، چه چیزهایی رو بدست خواهیم آورد و چه چیزهایی رو از دست خواهیم داد .در‎نهایت با علم به همه این ها تصمیم مورد نظرمون رو اتخاذ کنیم.(متن مشاوره ای شروع کنکور ارشد از نگاه تینا متقی )
  • روال شروع کنکور ارشد روانشناسی:
    این روال انتخاب شاید در کنکور کارشناسی زیاد ملموس نباشه. چون در اون بازه اغلب دانش‎آموزان در مسیر مشخصی قرار دارن که جامعه و خانوادهاشون ترسیم کردن. دانش‌‎آموزان سال آخر دبیرستان کنکور میدن و بعد از اون وارد دانشگاه میشن. اما این داستان در کنکور کارشناسی ارشد متفاوت میشه. هر شخصی وقتی تصمیم میگیره برای کنکور مطالعه کنه باید خیلی صادقانه به سوالاتی پاسخ دهد. آیا در ازای چیزی که قراره بدست بیاره،حاضره چیزهایی رو هم از دست بده؟ مسلما یک کنکوری زمان هایی رو از دست میده که دوستاش دور هم هستن و اون مجبوره مشغول به درس خوندن باشه. خیلی از دورهمی ها و مهمونی ها رو از دست میده و حتی شاید برای مدتی مجبور باشه شغل و کارش رو هم کنار بذاره. اما فایده این فکرها (که اگر مکتوب هم باشه خیلی بهتره) در چیه؟ میگم واستون…
  • تله های شروع کنکور ارشد روانشناسی :
    تو این راه ممکنه زمان هایی برسه که ما خسته میشیم از ادامه دادن مسیرمون‎. کم میاریم و شاید این فکر از ذهنمون بگذره که همونجایی که هستیم بایستیم و چه بسا برگردیم‎. در این موقعیت ها مرور کردن چیزهایی که قراره بدست بیاریم خیلی خوشایند و امیدوار کنندست. از طرفی اگه روال درستی رو طی کرده باشیم . یعنی پیش از شروع کنکور ارشد روانشناسی با جنبه های ناخوشایند این راه هم آشنا شده باشیم . این سختی ها واسمون خیلی عجیب و غریب و فلج کننده نیست‎. چرا که از قبل خودمون رو برای همه این روزها آماده کرده بودیم.‎بررسی همه جانبه اهداف و مسیرآینده روشن تری را در اختیار ما خواهد گذاشت. باعث میشه فقط از روی هیجان تصمیمی نگیریم که بعدها به راحتی با اولین پستی و بلندی ازش منصرف شیم. ما هم اینجا در روان آموز آماده ایم تا در کنارتون باشیم و هر آنچه رو که لازم دارید در اختیارتون بزاریم.
  • تصمیم گیری برای شروع کنکور ارشد روان‎شناسی از نظر شما شامل چه مراحلیه؟

نویسنده : تینا متقی رتبه برتر کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی ( عمومی و بالینی )

دیدگاهتان را بنویسید