کلید سوالات دکتری روانشناسی سراسری

در این نوبت کلید سوالات دکتری روانشناسی سراسری سال های 93، 92 و 91 را در سه درس تخصصی قرار می دهیم. به زودی پاسخ تشریحی سوالات دکتری روانشناسی نیز در سایت قرار خواهد گرفت.

ما در ارایه پاسخ های تشریحی عجله نمی کنیم چرا که به دنبال اهداف زیر هستیم:

ارجاع به صفحه مربوطه در کتاب اصلی – در بسیاری از پاسخ های تشریحی می بینیم که به منبع خاصی ارجاع داده نشده یا به منبع یک موسسه یا انتشارات خاصی ارجاع صورت گرفته است. ما تلاش می کنیم که پاسخ اکثر سوالات را در منابع اصلی بیابیم تا بتوانید برای یادگیری بیشتر به آنها مراجعه کنید. گرچه همیشه این امر میسر نیست اما ما تمام تلاش خود را کرده ایم.

توضیح کافی جهت یادگیری و فهم پاسخ – در بسیاری از پاسخ های تشریحی می بینیم که صرفا پاسخ دهنده پاراگرافی از یک کتاب را کپی کرده است بدون اینکه سعی در توضیح علت انتخاب گزینه داشته باشد.  در این مجموعه ما سعی کرده ایم توضیحی کافی که گاهی لزومی به یک پاراگراف طولانی ندارد، ارایه کنیم تا خواننده به خوبی قانع شود که چرا گزینه صحیح انتخاب شده است.

سعی در انتخاب بهترین گزینه طبق منبع – گاهی دیده شده است که در کلید سازمان سنجش گزینه ای انتخاب شده که با دانش ما و منبع اصلی هماهنگ نیست. ما از این امر اجتناب کرده ایم که بخواهیم به هر طریقی گزینه سنجش را توجیه کنیم! اگر به نظر می رسیده که گزینه اشتباه است گزینه درست را جایگزین کرده ایم، و اگر در پاسخ شک داشته ایم پاسخ احتمالی را صادقانه بیان کرده ایم تا خواننده خود تصمیم بگیرد.

برای دانلود کلید سوالات دکتری روانشناسی اینجا کلیک کنید

14 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید