من در سرزمین کتاب هایم!

کتاب خواندن یکی از زیباترین لذت های دنیاست که ما را به سرزمین های بکر و دوست داشتنی می برد. درست است که در این سفر تنها هستیم، اما می توانیم دوستانمان را در کشف این سرزمین های ناشناخته کمک کنیم!

ممکن است هر سال که به نمایشگاه کتاب می رویم، یک عالم کتاب بخریم و نهایتا هیچ کدام را نخوانیم!! بنابراین دوستانی هم که به نمایشگاه نمی روند گمان نکنند که چیز عجیب و غریبی را از دست داده اند! کتاب همه جا هست خواننده اش اما …؟ امسال یک کتاب بخریم، ولی آن را بخوانیم!

شما چه کتابی را به دوستانتان پیشنهاد می کنید؟  لطفا نام، نام نویسنده و انتشارات آن را برایمان بنویسید تا خرید آن آسانتر باشد.

من هم فقط کتاب هایی که خوندم رو براتون در کانال خانه روانشناسی ایران گذاشتم. ممنون از همراهی شما

کتابهای کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی و کنکور دکترای روانشناسی اینجا مشاهده کنید

روانشناسی بالینی ۲:نظریه های روان درمانی

روانشناسی بالینی مهمترین درس در کنکور ارشد روانشناسی بالینی با ضریب ۳ است. از مشکلاتی که داوطلبان در مطالعه این درس با آن مواجه هستند، تعدد منابع و گستردگی مباحث آن است. با اینکه به دلیل ماهیت این درس و پوشش کلیه مباحث روانشناسی، مشخص کردن منبع دقیق برای این درس دشوار است؛ اما می­توان با تکیه بر چند منبع اصلی به بیشتر سوالات این درس پاسخ داد. با این حال، مطالعه منابع متعدد برای همه داوطلبان امکان­پذیر نیست و از این رو، وجود کتابی که به طور خلاصه و جامع منابع اصلی این درس را پوشش دهد، ضروری است.در مجموعه روانشناسی بالینی نشر روان ­آموز با پوشش بیش از هفت منبع این درس توانسته ایم به این هدف دست یابیم.

کتابهای کنکور علوم شناختی  اینجا مشاهده کنید .

7 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  ممنون از خلاقیت خانم دکتر برای تشویق و جذب مطالعه بسیار عالی بود این کار

  من کتاب(( درآغوش نور نویسنده بتی جین ایدی ) رو پیشنهاد میکنم برای تغییر دیدگاه در موارد فرزند پروری و مرگ به نظر بنده خیلی جالب و برای شخص بنده در حیطه مرگ خیلی تاثیر گذار بود …

 • سلام.
  1) کتاب تعبیر رویا، فروید؛ ترجمه ایرج پور باقر.
  خیلی جالبه. دیدتون رو نسبت به خواب و رویا عوض میکنه.

  2) کتاب پیامبر، جبران خلیل جبران؛ ترجمه الهی قمشه ای.
  به نظر من هر “انسانی” حداقل یک دور باید این کتاب رو بخونه.

  3) کتاب وضعیت آخر، تامس آ. هریس؛ ترجمه اسماعیل فصیح.
  مطالب جالبیه

 • یکی از بهترین بخش های زندگیه من خوندنه … من کتاب اراده قدرت فردریش نیچه رو به همه عزیزان پیشنهاد میکنم

  و فراسوی زنجیر های پندار اریک فروم … کتابی که این روزها می خونمش هم عالیه ” چرا ادبیات ؟ نویسنده : ماریو بارگاس یوسا

  به تمام خانوم های عزیز هم پیشنهاد میکنم کتاب زن بودن به نویسندگی دکتر تونی گرنت و رمان دفترچه ی ممنوع به نویسندگی آلبا دسس په دس رو مطالعه کنند .

  ممنون از دوستان بابت معرفی کتاب ها

 • سلام .من کتاب ” چرا مردها هرگز به یاد نمی آورند و زنها هرگز فراموش نمیکنند” از مارین لگاتو با ترجمه مهدی قراچه داغی از انتشارات اوحدی به ذهنم رسید که معرفی کنم . خیلی جالبه حتما بخونید حقایقی از روابط زن و مرد و ویژگیهای اونها رو به طور دقیق شرح داده …
  خوندنش رو از دست ندید . بعضی از مطالب دهنتون رو باز نگه میداره

 • سلام .من کتاب “چرا مردها هرگز به یاد نمی آورند و زنها هرگز فراموش نمیکنند” از مارین لگاتو به ترجمه مهدی قراچه داغی به ذهنم رسید معرفی کنم .اگه کتاب دیگه ای یادم اومد حتما میزارم….. منا این کتاب از انتشارات اوحدیه

 • سلام.
  خوشحالم که شما هم از خوندن کتاب لذت می برید و خوشحال تر به خاطر این ایده.
  کتابهای اروین یالوم فوق العاده هستند و خوندن اونها برای هر دانشجوی روانشناسی واجب. اول از همه برسید سراغ وقتی نیچه گریست…وااای….نمیشه بهتر از این کتاب پیدا کرد و قطعا به یکبار خوندنش قناعت نخواهید کرد!!
  رواندرمانی اگزیستانسیالیست؛ مامان و معنی زندگی و خیره به خورشید نگریستن رو هم از همین نویسنده از دست ندید.

  در بین رمانها هم پیشنهاد اولم رنج های ورتر جوان است؛ شاهکار ماندگار گوته؛ کتابی که ناپلئون ادعا کرده که بیش از هفت بار این کتاب رو خونده.

  لیستهای من طولانیه!! مابقی در فرصتی مناسب.
  پاینده باشید

دیدگاهتان را بنویسید