3%
تخفیف ثبت نام
0% فروش رفته

کاربرد آزمون روانشناختی و شخصیت حسن زاده

۷۷,۶۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

4.3/5 - (6 امتیاز)

کاربرد آزمون های روان شناسی و شخصیت دکتر رمضان حسن زاده

کتاب کاربرد آزمون های روانشناختی و شخصیت به عنوان یک کتاب درسی برای دروس مختلف میباشد. در دروسی نظیرکاربرد مقدماتی روش تشخیص بالینی، ارزشیابی شخصیت، روان شناسی هوش و سنجش، روان سنجی، نظریه ها و کاربرد آزمون های شناختی، سنجش و اندازه گیری، روان شناسی یادگیری و تربیتی و کلیه حوزه هایی که به ارزیابی و شناخت عینی و کمی افراد می پردازند، کاربرد دارد.

اعداد بخشی از زندگی ما هستند. همه ما در موارد گوناگون اعداد را به کار میبریم و این یک حقیقت است. یکی از هدف های عمده هر علم، اندازه گیری پدیده های مورد نظر و جنبه کمی داشتن آنهاست. وقتی پدیده ای را با اعداد و ارقام نشان میدهیم، به راحتی می توانیم آن طبقه بندی کنیم و درباره آن قوانینی به وجود آوریم.در روان شناسی، مجموعه روش هایی که به ما کمک میکند تا ویژگی های روانی انسان را از حالت کیفی به حالت کمی درآوریم، اصطلاحاً روش روان سنجی می نامیم. روان سنجی، در معنای وسیع کلمه، به معنی استفاده از روش آزمایشی میباشد. اما در معنای محدود کلمه، به معنی استفاده از آزمون های روانی برای اندازه گیری توانایی های ذهنی میباشد.

امروزه آزمون ها در موارد گوناگون کاربرد دارند. گسترش بیش از پیش آزمون ها و کاربرد روزافزون آن ها مسبب افزایش تعداد روان شناسانی که به تهیه و اجرای آزمون ها می پردازند، است. آزمون ها، ابزارهای جادوگر یا عجیبی نیستند، بلکه وسایلی هستند که می توانند در کنار سایر وسایل، ما را در شناسایی بهتر افراد یاری دهند.روان سنجی یک علم بین رشته ای است. در علم روان سنجی، از یک طرف به توسعه و اکتشاف نظریه های روان سنجی و از طرف دیگر تهیه و تدوین ابزارهای روانشناختی بررسی میشود.

کتاب کاربرد آزمون های روانشناختی و شخصیت شامل 2 بخش میباشد: بخش اول، چارچوب و مبانی نظری و بخش دوم آزمون ها.

در بخش اول به تعریف آزمون و اندازه گیری و ضرورت آن ها و نیز مشخصات روان سنجی آزمون ها اشاره میشود. در بخش دوم، آزمون های روان سنجی به حوزه هایی چون روان شناسی سلامت و مثبت (۲۶)، روان شناسی نابهنجاری یا آسیب شناسی روانی (۲۹) روان شناسی اجتماعی (۱۵)، روان شناسی شخصیت (۲۰)، روان شناسی خانواده (۱۵)، روان شناسی مدرسه (۱۲)، روان شناسی اسلامی (۵)، روان شناسی ورزشی (۲)، روان شناسی صنعتی و سازمانی (۸) تقسیم بندی و برای هر یک تعدادی (در مجموع ۱۳۲ آزمون) از آزمون های رایج و پرکاربرد به کار میرود.

بدیهی است که این تقسیم بندی بر اساس دیدگاه نویسندگان و برای سهولت کار خوانندگان میباشد. این آزمون ها از منابع مختلف میباشند. محققان در تحقیقات خود، برای اندازه گیری متغیرهای جمعیت شناختی (مانند سن، جنسیت، وضعيت تأهل، وضعیت تحصیلات، وضعیت شغلی، محل سکونت و از این قبیل) می توانند آن ها را به ابتدای پرسشنامه ها اضافه کنند و بعد در اختیار آزمودنی ها قرار دهند.کتاب کاربرد آزمون های روانشناختی و شخصیت شامل 645 صفحه میباشد. کتاب مفیدی برای درس روان سنجی است که آزمون های زیادی دارد. افرادی که میخواهند در تحلیل آزمون ها کار کنند این کتاب برایشان کاربردی است.نکته حائز اهمیت در کتاب کاربرد آزمون های روانشناختی و شخصیت تقسیم بندی پرسشنامه ها بر اساس حیطه کاری میباشد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کاربرد آزمون روانشناختی و شخصیت حسن زاده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۷۷,۶۰۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط