3%
تخفیف ثبت نام
0% فروش رفته

فرهنگ واژه های روانشناسی اجتماعی مجید صفاری

عنوان: فرهنگ واژه های روانشناسی اجتماعی
نویسنده: دکتر مجید صفاری، پرستو حسن زاده
 ناشر: ارجمند
 چاپ: اول، بهمن 1391
شابک: 6-198-200-600-978

۳۸,۸۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

4.7/5 - (6 امتیاز)

فرهنگ واژه های روانشناسی اجتماعی اجتماعی

کتاب فرهنگ واژه های روانشناسی اجتماعی نوشته‌ی دکتر مجید صفاری نیا و پرستو حسن زاده می‌باشد ، سبک کتاب همان گونه که از نام کتاب پیداست روان شناسی اجتماعی می‌باشد . اهمیت روان شناسی و زیر شاخه‌های آن از جمله روان شناسی اجتماعی امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست این کتاب هم در جهت کمک به کسانی که در این زمینه در ایران فعالیت دارند نوشته شده است.

چرا این کتاب را بخوانیم؟

تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی امروز کشور ما ایران، توسعه و گسترش علم روان شناسی اجتماعی در کشور را ضروری ساخته است. از این رو، تلاش برای تالیف و ترجمه کتاب های روان شناسی اجتماعی در کشور نه تنها رضایت مندی نویسندگان و مترجمان را در پی دارد، بلکه به تحقق این هدف نیز کمک می کند. فرهنگ روان شناسی اجتماعی با هدف کمک به مترجمان و مولفان کتاب های حوزه روان شناسی اجتماعی تدوین شده است. درگردآوری این کتاب از کتب مرجع انگلیسی نظیر روان شناسی اجتماعی مایرز، راجرز، بامیستر و بوشمن، برم و کازین، فرانزول و … استفاده شده است. درمعادل سازی واژه ها نیز تلاش شده از نظر مدرسان، صاحب نظران و مولفان مجرب و صاحب نام بهره گرفته و مناسب ترین واژگان فارسی انتخاب شوند.

امروزه با توجه به تحولات اجتماعی جامعه و به وجود آمدن هنجار‌های مختلف اجتماعی نیازمند متخصصان و کارشناسان در این زمینه هستیم این کتاب هم در جهت کمک به همین کارشناسان روان شناسی اجتماعی نوشته شده است تا بتوانند راحت تر و به طور کامل با اصطلاحات و کلمات این موضوع آشنا شوند در واقع این کتاب با هدف آسان کردن یادگیری و آموزش روان شناسان اجتماعی نوشته شده است. این کتاب، در دسته کتاب­های دانشگاهی، قرار دارد.

درباره‌ی نویسنده

این کتاب به قلم دکتر مجید صفاری نیا و پرستو حسن زاده نوشته شده است . دکتر صفاری نیا ، موسس رشته‌ی روان شناسی شهری در ایران هستند . علاوه بر این کتاب ایشان کتاب هایی نوشته اند که متن آن به صورت فیلم نامه است مثل کتاب‌های نهم اردیبهشت و کتاب خانه ای برای زندگی و دکتر پرستو حسن زاده نیز جزو مترجمان موفقِ متون تخصصی روان شناسی پیشرفته هستند .

مطالب و مفاهیم کتاب

مفاهیم در فرهنگ واژه های روانشناسی اجتماعی به این صورت است که اصطلاحات و کلمات مختلف در حوزه روان شناسی اجتماعی طبق حروف الفبا به ترتیب آورده شده‌اند ، هر کلمه به صورت لاتین نوشته شده و معنای آن هم به فارسی مقابل آن نوشته شده است و سپس برای هر کلمه توضیحی کوتاه داده شده است .

برای کسانی که در حوزه‌ی روان شناسی اجتماعی فعالیت دارند این کتاب یک دایره المعارف عالی به حساب می‌آید که بسیار کاربردی بوده و کار آن ها را ساده و راحت می‌کند ، با داشتن این کتاب اگر به هر واژه یا اصطلاح گنگ برخورد کنند به راحتی با مراجعه به کتاب می‌توانند به معنا و تعریف آن دست یابند. با توجه به این که این کتاب می تواند فهم مفاهیم را از کتاب های پیچیده تر، مثل حل مسئله اجتماعی و ارتکاب جرم را سهل کند.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فرهنگ واژه های روانشناسی اجتماعی مجید صفاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
0
۳۸,۸۰۰تومان
5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط