جمع بندی به زبان زهرا آقاجانی رتبه 5 کودکان استثنایی

سیما عطاری
03 تیر 1400
جمع بندی رتبه برتر کنکور
4.7/5 - (7 امتیاز)

هرچقدر  که به کنکور نزدیکتر می شیم، بیشتر احساس می کنیم که مطالبی که تا حالا خوندیم رو فراموش کردیم؛ در این موقعیت خلاصه نویسی هایی که در طول مطالعه مون داشتیم میتونه برامون یه برگه برنده باشه.

من برای جمع بندی دروس، بازه های سه الی چهار روزه در نظر می‌گرفتم و در اون چهار روز یک درس، مثلا درس رشد رو انتخاب می‌کردم و به طور کامل فصولش رو مرور می کردم. (اما چون خلاصه نویسی نداشتم کارم بسیار سخت بود، پیشنهاد می کنم حتما خلاصه نویسی از دروس مختلف تهیه کنید تا در وقتتون صرفه جویی بشه.)

بعد از اینکه درس را به طور کامل مرور می‌کردم، سراغ تست های کنکور ده سال گذشته می رفتم. تمام تست ها رو می زدم و پاسخ تشریحیشون  رو به طور کامل میخوندم.(جمع بندی به زبان زهرا آقاجانی)

وقتی که همه درس های کنکور را مرور می‌کردم دوباره اون بازه های سه الی چهار روزه را تکرار می‌کردم و این کار رو تا آخرین روز کنکور ادامه دادم، به طوری که در هفته آخر، این بازه های ۳ و ۴ روزه به بازه های  یک روزه تبدیل شدند و هر روز رو به یک درس اختصاص میدادم.

اینکار واقعا باعث تسلط من در دروس مختلف می شد و پیشنهاد میکنم که دوستان کنکوری حتما این روش رو امتحان کنند.(جمع بندی به زبان زهرا آقاجانی)

اشتراک
به من خبر بده
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مطالب مرتبط

نکته و تست روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی آمار و روش تحقیق برای پاسخ به سوال «حجم نمونه پژوهش چقدر باید باشد؟» از کدام مورد ...
سیما عطاری
02 تیر 1400
اضطراب کنکور

اضطراب کنکور

با اضطراب کنکور چه کنم؟اضطراب نوعی ناراحتی است که گاهی اوقات نشانه های آزاردهنده بدنی دارد.این نشانه ...
سیما عطاری
17 خرداد 1400
نکته و تست روانشناسی

نکته و تست روانشناسی

روانشناسیکدام مورد بیانگر دیدگاه قرآن کریم در ارتباط با «انسان و اجتماع» است؟ (کنکور 99)1) جوامع به ...
سیما عطاری
02 تیر 1400