جمع بندی به زبان زهرا آقاجانی رتبه 5 کودکان استثنایی

هرچقدر  که به کنکور نزدیکتر می شیم، بیشتر احساس می کنیم که مطالبی که تا حالا خوندیم رو فراموش کردیم؛ در این موقعیت خلاصه نویسی هایی که در طول مطالعه مون داشتیم میتونه برامون یه برگه برنده باشه.

من برای جمع بندی دروس، بازه های سه الی چهار روزه در نظر می‌گرفتم و در اون چهار روز یک درس، مثلا درس رشد رو انتخاب می‌کردم و به طور کامل فصولش رو مرور می کردم. (اما چون خلاصه نویسی نداشتم کارم بسیار سخت بود، پیشنهاد می کنم حتما خلاصه نویسی از دروس مختلف تهیه کنید تا در وقتتون صرفه جویی بشه.)

بعد از اینکه درس را به طور کامل مرور می‌کردم، سراغ تست های کنکور ده سال گذشته می رفتم. تمام تست ها رو می زدم و پاسخ تشریحیشون  رو به طور کامل میخوندم.(جمع بندی به زبان زهرا آقاجانی)

وقتی که همه درس های کنکور را مرور می‌کردم دوباره اون بازه های سه الی چهار روزه را تکرار می‌کردم و این کار رو تا آخرین روز کنکور ادامه دادم، به طوری که در هفته آخر، این بازه های ۳ و ۴ روزه به بازه های  یک روزه تبدیل شدند و هر روز رو به یک درس اختصاص میدادم.

اینکار واقعا باعث تسلط من در دروس مختلف می شد و پیشنهاد میکنم که دوستان کنکوری حتما این روش رو امتحان کنند.(جمع بندی به زبان زهرا آقاجانی)

دیدگاهتان را بنویسید