• لطفا خودتان را برای دوستان معرفی کنید

بنام حضرت دوست. میکائیل بخشش بروجنی هستم از دانشگاه خوارزمی تهران، و اولین باری است که در کنکور شرکت میکنم و رتبه 139 رو کسب کردم.

 

  • شما به عنوان شخصی که رتبه خوبی در کنکور کسب کرده اید، چه توصیه ای به سایر داوطلبان دارید؟

از ابتدا به یک مرجع مثل همین سایت خوب اعتماد کنید و در انتخاب منابع کنکوری وسواس به خرج ندید چون بیشتر دچار شک میشید تا حاصل شدن یک نتیجه مثبت و وقتی که عزم کردید مشخص کنید برای چه رتبه ای و چه هدفی تلاش میکنید که در اوقات خستگی مسیرتون رو با انگیزه ادامه بدید.

کتاب خوندن واقعا خیلی بهتر از خلاصه خوندنه و حتی از مقدمه هم نگذرید. از کتب کمک آموزشی میشه برای جمع بندی در45 روز آخر استفاده کرد. حد مفید مطالعه تون رو مشخص کنید و بیش از اون از خودتون انتظار نداشته باشید، اینجوری استرستون میاد پایین. هفته ای یک نیم روز رو حتما به تفریحات بیرون از خانه برای بالا نگه داشتن مود در نظر بگیرید. از حجم بالای مطالب نترسید چون از دور سوم سرعتتون بسیار بالا خواهد رفت و هنگام مطالعه همیشه یک دفتر و قلم کنار دسستون باشه تا هر چی از ذهنتون گذشت توش بنویسید و تمرکزتون بالا بره در حالی که ذهنتون هم خالی نگه داشته میشه برای ورود مطالب (از تکنیک های CBT).

خلاصه برداری از دور سوم مناسبه و نه زود تر. برای زبان هم هر کلمه ای رو تو هر کتابی دیدید که انگلیسیش رو بلد نیستید یادداشت کنید که من شدیدا جعبه جی 5 رو برای زبان و به همراه کتاب کیانوش هاشمیان و دیکشنری فارسی اندرویدی کینک رو پیشنهاد میکنم. همیشه طوری درس بخونید که روزی میخواهید توی یک کارگاه اونو ارائه بدید یا توی زندگی استفاده کنید، بگردید و از گوشه و کنار ذهنتون شخصیت ها و اتفاقات شبیهش رو پیدا کنید، این طوری هم درس شیرین میشه و هم مطلب در حافظه در دسترس میمونه.

 

  • ما خوشحالیم که دیگر نمی خواهید در کنکور ارشد شرکت کنید  اما فرض کنیم که به عقب برگشته ایم و دوباره می خواهید کنکور شرکت کنید. تغییری در شیوه مطالعه، منابع و برنامه ریزی تان می دهید؟

حتما زود تر از 5 ماه به مطالعه با برنامه ریزی میپردازم تا فشار کم تری در پایان راه احساس کنم وکتب مرجع رو در اولویت قرار میدم. بعد از یک دور خوندن تمامی دروس یک کنکور رو زخمی خواهم کرد تا ببینم چطوریه دید طراح و دورهای بعدی که میخونم خودم یه پا طراح باشم. برای درس آمار حتما در کارگاه شرکت می کردم که این جوری باعث افتم نشه.

 

  • از روان آموز چه خاطره ای دارید؟

بخش انگیزشیشون و راهنمایی های ساده و کارآمدی که شاید میدونستم و فقط نیاز بود یک نفر بهم یادآور بشه بسیار بهره بردم و همینجا از زحمات فراوان همکاران روان آموزی کمال تشکر رو دارم و بهترین ها رو براشون آرزو میکنم.