سوالات کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1393 تا 1401📝

سوالات کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت

سوالات کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1393 تا 1401

برای روانشناسی خواندن در مقطع ارشد، دو راه مجزا پیش پای شما قرار دارد؛ یا می‌خواهید در وزارت علوم روانشناسی را ادامه دهید یا در وزارت بهداشت. اگر تصمیمتان را گرفته‌اید و قصد دارید در کنکور ارشد بهداشت شرکت کنید، ادامه‌ی مطلب را ازدست ندهید؛ ما سوالات کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت را برایتان مهیا کرده‌ایم.

چرا باید به سوالات و پاسخنامه‌ی کنکور توجه کنیم؟

داشتن سوالات و پاسخنامه‌ی کنکور مزایای مختلفی دارد؛

آشنایی با نحوه‌ی طرح سوال: آشنایی با چگونگی طرح سوالات، ادبیات و پیچیدگی‌های موجود در سوالات به شما کمک می‌کند که در کنکور اصلی، با یک فضای جدید گیج‌کننده و ترسناک مواجه نشوید. این آشنایی قبلی به شما کمک می‌کند با آمادگی و راحتی خیال سر جلسه حاضر شوید و احتمال موفقیتتان بالاتر خواهدرفت.

آگاهی از مباحث موردتأکید طراحان کنکور: خیلی دیده شده‌است که طراحان در سال‌های مختلف، روی بعضی مباحث خاص، تأکید ویژه‌ای دارند و با احتمال بالاتری از همان مباحث سوالات مختلفی درمی‌آورند. اگر شما بدون اطلاع از تست‌های کنکور و مباحث پرتکرار، برای مطالعه‌ی بخش‌های مهم سوال‌خیز و غیرمهم به یک اندازه زمان بگذارید، نتیجه چندان رضای‌بخش نخواهدبود و بازدهی‌تان پایین می‌آید.

کمک به جهت‌گیری و برنامه‌ریزی مطالعه: بعد از دانستن مباحث پرتکرار، می‌دانید که کدام بخش‌ها باید در اولویت برنامه‌ریزی مطالعه‌تان باشند و مطالعه‌ای جهت‌مند و سودمندتر خواهیدداشت. البته باید درصدی هم برای غیرقابل‌پیش‌بینی بودن کنکور درنظر بگیرید.

وجود تست‌های مهم کمکی: حتما از اهمیت تست‌زنی در دوران مطالعه باخبرید. تست‌زنی در کنار مطالعه می‌تواند باعث پیشرفت دوچندان شما شود؛ چراکه هم نوعی شبیه‌ساز کنکور است و هم باعث مرور مطالب، تحکیم و تثبیت آن‌ها می‌شود. در دنیای تست‌های مختلف، تست‌های کنکور بیشترین فایده را دارند -حتی نسبت به تست‌های تألیفی- و مهم‌ترین همراه شما در این مسیر دشوار خواهندبود.

دانلود سوالات ارشد روانشناسی وزارت بهداشت از سال 1393 تا 1401

دانلود سوالات کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت

برای راحتی کار شما، ما مجموعه دفترچه‌های سوالات کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت را به همراه پاسخ آن‌ها گردآوری کرده‌ایم. برای دانلود سوالات وزارت بهداشت، روی لینک‌های زیر کلیک کنید؛

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1393

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1394

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1395

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1396

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1397

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1398

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1399

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت1400

دفترچه سوال‌های کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی وزارت بهداشت 1401 (بلافاصله پس از انتشار در این سایت قرار می‌گیرد)

مقایسه‌ی سوالات ارشد وزارت علوم و بهداشت

بعد از مقایسه‌ی شرایط و سوالات کنکور روانشناسی وزارت بهداشت و علوم می‌توان به نکات مختلفی پی برد؛

مقایسه سوالات کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت و علوم

  • ضرایب دروس کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت و همچنین منابع کنکور ارشد روانشناسی وزارت علوم با وزارت بهداشت متفاوت است.
  • در کنکور وزارت بهداشت، زبان عمومی مدنظر است و از زبان تخصصی سوال نمی‌شود اما وزارت علوم شامل هردو می‌شود.
  • در کنکور وزارت بهداشت، درس علم‌النفس جایی ندارد و از این درس هیچ سوالی آورده نمی‌شود. در این کنکور از دروس روانشناسی بالینی، نظریه‌های شخصیت و روان‌درمانی، روانشناسی عمومی و رشد، کلیات روانپزشکی و روانشناسی، اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان و هم چنین آمار و روش تحقیق سوال طرح می‌شود درحالی‌که کنکور وزارت علوم شامل درس علم‌النفس نیز می‌شود.
  • تعداد سوالات کنکور وزارت بهداشت کمتر از وزارت علوم است چراکه وزارت بهداشت تنها شامل گرایش‌های روانشناسی بالینی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، بهداشت روان و روانشناسی سلامت می‌شود اما وزارت علوم گرایش‌های بیشتری را پوشش می‌دهد؛ مانند روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانسنجی، روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناسی اسلامی، روانشناسی تربیتی، روانشناسی اجتماعی، علوم شناختی و روانشناسی شخصیت و بنابراین منطقی است که سوالات بیشتری نیز داشته‌باشد.
  • تنها کسانی می‌توانند در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند که مدرک کارشناسی آن‌ها مرتبط بوده‌باشد (روانشناسی یا مشاوره)، درحالی‌که این محدودیت برای وزارت علوم وجود ندارد و متقاضیان با هر مدرک کارشناسی‌ می‌توانند در آن شرکت کنند.

برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر می‌توانید با روان‌آموز در تماس باشید و از خدمات ما استفاده کنید.

منابع:

سازمان سنجش

سنجش آموزش پزشکی

32 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید