• لطفا خودتان را برای دوستان معرفی کنید

عاطفه پناهی هستم. فارغ التحصیل سال 93 رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) از دانشگاه صنعتی اصفهان. قبلا یکبار در سال 93 کنکور ارشد رشته IT شرکت کردم و دانشگاه روزانه تبریز قبول شدم اما به دلایلی ترجیح دادم انصراف بدم و چون روزانه بود یکسال از کنکور محروم بودم تا اینکه امسال در کنکور روانشناسی شرکت کردم. رتبه ام 54 بالینی هست.

  • شما به عنوان شخصی که رتبه خوبی در کنکور کسب کرده اید، چه توصیه ای به سایر داوطلبان دارید؟

بنظر من علاقه و هدف در یک کفه ترازو و اراده و پشتکار در کفه دیگه قرار میگیره هرکدوم کم باشه تعادل بهم میخوره و امکان موفقیت نیست. تجربه ای که واقعا دوست دارم اون رو با بقیه بچه ها به اشتراک بگذارم اینه که من هم تغییر رشته ای بودم؛ هم شاغل بودم و هم مشکل بزرگی داشتم. در واقع پارسال در زندگی من اتفاقی افتاد که کل زندگی و مسیر و سرنوشتم رو تحت تاثیر قرار داد اما من با وجود همه سختی ها و مشغولیت های ذهنی که تمرکزم رو بهم میزد فقط اینو تو ذهنم مرور میکردم که نباید گذاشت روزی برسه که حسرت گذشته رو خورد و همین بهم انگیزه میداد برای ادامه دادن. نمیخوام شعار بدم ولی اینو بعنوان کسی که تجربه داره به بچه ها میگم که هر اتفاقی هم بیفته اگه ما اجازه ندیم نمیتونه ما رو متوقف کنه. کسی که چیزی رو میخواد باید با تمام وجود براش تلاش کنه حتی اگه شرایط خیلی سخت باشه…

  • ما خوشحالیم که دیگر نمی خواهید در کنکور ارشد شرکت کنید  اما فرض کنیم که به عقب برگشته ایم و دوباره می خواهید کنکور شرکت کنید. تغییری در شیوه مطالعه، منابع و برنامه ریزی تان می دهید؟

اگه به عقب برمیگشتم مسلما وقت بیشتری برای درس خوندن میگذاشتم و زودتر شروع میکردم. حداقل یک کتاب اصلی برای هر درسی میخوندم (در واقع من فقط برای آسیب شناسی منبع اصلی مطالعه کردم! و برای بقیه دروس فقط کتابهای مدرسان رو خوندم)، زبان رو بهتر و بیشتر میخوندم چون زبان درسی هستش که اگه کمی روش وقت بگذاری میشه براحتی بالای 60 درصد زد و من زبان رو نخونده بودم بجز یکی دو درس از کتاب مدرسان

  • از روان آموز چه خاطره ای دارید؟

من دی ماه با سایت روان آموز آشنا شدم و چیزی که توجه من رو جلب کرد این بود که حجم بالای اطلاعات و راهنمایی ها در مورد رشته روانشناسی بصورت یکپارچه و بدون چشم داشت در این سایت عرضه میشد. از اون روز یکی از بازدیدکننده های دائمی سایت شدم. دو بار هم مشاوره با خانم دکتر خجوی داشتم که خیلی بهم کمک کرد هم در جمع بندی و هم در انتخاب رشته.