• لطفا خودتان را برای دوستان معرفی کنید

باسلام مونا پیشیار هستم کارشناسی از موسسه امین فولادشهر اصفهان. سومین کنکور ارشدم بود و امسال رتبه 78 بالینی و 82 عمومی شدم خداروشکر.

 

  • شما به عنوان شخصی که رتبه خوبی در کنکور کسب کرده اید، چه توصیه ای به سایر داوطلبان دارید؟

مهمترین توصیه ام به دوستان کنکوری، خودباوری هست؛ باور به موفقیت حتمی که قطعا عمل شما رو تحت تاثیر قرار خواهد داد. حتی ازهمین الان باور کنید که یه رتبه عالی توی کنکور کسب کردید. بعد از اون انتخاب یک سری کتاب خاص و نه صد کتاب برای یک درس خاص هست. این خیلی مهمه که از سردرگمی بین منابع خودتونو رها کنید.و در آخر صبر و همچنان ایمان به گرفتن نتیجه از خدای منان هست. راستش رو بخواین ماه های آخر واقعا کم آورده بودم، کنکورخیلی طولانی شده بود با توجه به تغییری که خیلی ناگهانی در زمان کنکور رخ داد. صبرو ارتباط موثر با دوستای موثر فراموشتون نشه.

 

  • ما خوشحالیم که دیگر نمی خواهید در کنکور ارشد شرکت کنید  اما فرض کنیم که به عقب برگشته ایم و دوباره می خواهید کنکور شرکت کنید. تغییری در شیوه مطالعه، منابع و برنامه ریزی تان می دهید؟

اتفاقا این عبارت برای من پارسال اتفاق افتاد. به دلایلی موفق نشدم در کنکور قبل. شکست خوردم! چیزی که کمکم کرد پذیرش این شکست بود. اون موقع بود که نقاط ضعفم رو پیدا کردم و با حوصله یکی یکیشو نابود کردم. برای شروع دوباره انگیزه لازم داشتم. این انگیزه رو هیشکی نمیتونه بهتون بده جز خودتون و همون خودباوری که مطرح کردم. بله قطعا برنامه ریزیم تغییر داده شد ولی منابع نه، حتی شیوه مطالعم نیاز به تغییرنداشت. صرفا باورم رو تغییر دادم.

 

  • از روان آموز چه خاطره ای دارید؟

واقعا به این تیم خداقوت میگم و صمیمانه از خانم خجوی تشکر میکنم. من از مشاوره های ایشون نهایت استفاده رو میکردم، ایشون خیلی مهربون و صمیمانه کنارم بودن. توصیه هاشون عالی بود. خانم خجوی رو از دست ندین. با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستای عزیز.