تاثیر معدل در کنکور ارشد، حداکثر دو دهم کل نمره تراز است، به اینصورت که برای محاسبه تراز آزمون میانگین وزنی درصد های هر داوطلب، تقسیم بر بالاترین میانگین می شود و در ۸۰۰۰ ضرب می شود و ۲۰۰۰ نمره دیگر از حاصلضرب معدل در ۱۰۰ به دست می آید. به این ترتیب هر ۱ نمره ی معدل، به اندازه ۱۰۰ واحد در نمره کل آزمون موثر خواهد بود.

همان طور که در نرم افزار به صورت آنلاین می توانید مشاهده نمایید، در آزمون سال ۹۳ در گرایش بالینی هرتست زبان ۶۳ نمره، هر تست درس بالینی ۱۴۳ نمره، هر تست درس های علم النفس، آمار و فیزیولوژی ۴۷ نمره و هر تست درس روانشناسی مرضی و رشد ۹۵ نمره، از ۱۰۰۰۰ نمره ی کل را به خود اختصاص می دهد.

اگر تست ها را بر اساس نمره معدل بسنجیم می بینیم که به طور مثال هر تست درس بالینی به اندازه ۱٫۴۳ نمره معدل یا هر تست درس زبان ۰٫۶۳ نمره معدل در آزمون ارزش دارند، بنابراین می بینیم که اگر فکر می کنید که معدل تان زیاد بالا نیست، جای نگرانی وجود ندارد، در مدت باقی مانده، با مرور و جمع بندی درست مطالب می توانید، با زدن یک یا دو تست بیشتر به خوبی اثر معدل را جبران نمایید.

پیروز باشید و این روزها به جز موفقیت به هیچ چیز دیگری فکر نکنید که عاقبت، انسان همان می شود که می اندیشد.

در صورتی که این مطلب را مفید می دانید با کلیک روی آیکن شبکه های اجتماعی زیر آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

اشتراک
به من خبر بده
24 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

سلام . ببخشید من در دانشگاه پیام نور با معدل ۱۶.۴۰ در رشته روانشناسی فارغ التحصیل شدم سوال من این هست که آیا میتونم در رشته روانشناسی تربیتی با این معدل قبول شوم

سلام. من تغییر رشته هستم. و می خوام اگه خدا توفیق بده بالینی شرکت کنم. طرح تبسم رو الان دیدم و قبلا اطلاعی نداشتم دربارش و متاسفانه از دست دادمش. منتهی منابع رو تهیه کردم و کار خودمو از ی ماه پیش شروع کردم و دارم میخونم. تقریبا شش ماه فرصت هست و به نظرتون واسه من که تغییر رشته هستم بهتره منابعی رو که اولویت دارن (برای مثال در درس روانشناسی بالینی فقط کتاب فیرس و ترال رو بخونم) رو کامل بخونم و بعد برم سراغ خلاصه ها ؟ یا خیر؟ و سوال دومم اینه که منبعی سراغ دارید… بیشتر »

سلام خسته نباشید. من شنیدم که دانشگاهی که فارغ التحصیل شدم تو معدل تاثیر داره .منظورم اینه که معدل ۱۶ یک دانشگاه خوب
مثل علامه برابری داره با معدل ۱۹ دانشگاه غیر انتفاعی یا آزاد و امثال اینها.میشه لطفا توضیح بدین؟

باسلام
با رشته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی میشه کنکور وزارت علوم بالینی را داد؟

با سلام و تشکر
من تغییر رشته ای هستم و نمی دونم واقعا عرف معدل بچه های روانشناسی به طور معمولا چقدر هست، با توجه به میانگین معدل سایرین داشتن حداقل چه معدلی میتونه تاثیر مثبت در رتبه داشته باشه؟ ( برای به دست آوردن رتبه خوب ، برای دانشگاه های تهران-سراسری)

ممنون.خیلی ممنون

سلام
تاثیر معدل واسه دانشگاه ازاد و سراسری به یه شکله؟

ببخشیدنمونه سوال ارشدسالهای گذشته مفید هست یانه؟ برای مدت باقی مونده؟ اگه ممکنه نمونه سوال برام ایمیل کنیدبالینکش باپاسخنامه

ببخشیدیک سوال ودیگه بااین معدل کم احتمال داره ارشدقبول شم.متاسفانه منبع خوبی نداشتم انتشارات پردازش روخوندم فقط تست خوندم آیاامیدی هست قبول شوم.

سلام من معدلم خوب نیست۱۴٫۴۱درکارشناسی علوم تربیتی بودم برای ارشدروانشناسی شرکت میکنم.نمونه سوالات ارشد روکه میخونم میتونم درست جواب بدم.زبان نخوندم آیادرسته جواب ندم؟ لطفاکمکم کنید.

سلام کسانی که تغییر رشته می دهند تاثیر معدل شون به چه شکلیه؟

تاثیر معدل برای تغییر رشته ای ها چگونه است؟

باسلام معدل های قدیم که براساس ۱و۲و۳و۴بوده چکونه محاسبه می شود آیا اشتباه کرده ایم که درفرم ثبت نام معدل را تبدیل به ۱تا ۲۰ نکرده ایم .