3%
تخفیف ثبت نام
0% فروش رفته

روانشناسی عمومی کرول وید ترجمه هامایاک آوادیس

جزییات امتیاز ها

۲۹۱,۰۰۰تومان

موجود در انبار

توضیحات

4.6/5 - (8 امتیاز)

کتاب روانشناسی عمومی کرول وید ترجمه هامایاک آوادیس

روانشناسی عمومی کرول ویدر، ویرایش چهارم کتاب  رویکرد اساسی و شیوه آموزشی ثابت است اما سه تغیر اساسی در کتاب شکل گرفته است:

  1. فصل مربوط به هیجان با فصلی پیش از آن ترکیب شد. فصل پیش از آن درباره فشار روانی و سلامت بود؛ فصل جدید (فصل ۱۱) «هیجان، فشار روانی و سلامت» نام دارد. در نتیجه، این ویرایش به جای ۱۷ فصل ۱۶ فصل دارد، عددی که بسیاری از استادان و دانشجویان بیشتر می پسندند.

۲. هر یک از مباحث پایانی در «روانشناسی در کنار شما» اینک بر «تفکر انتقادی در زندگی روزمره» تأکید دارند. این که دانشجویان محتوای هر فصل و اصول تفکر انتقادی را درباره مسائلی که آن فصل مطرح میکند چگونه وارد زندگی خود کنند.

۳. بخش دیگری را به بسیاری از فصل ها اضافه شد (فرهنگ و …) که با بخش پرطرفدار «زیست شناسی و …» موازی است.

در هر فصل، پژوهش ها را هـم بـه روز شدند تا نشان دهنده پیشرفت و اکتشافات تازه باشند. چند نمونه از بهترین بخش های جدید در این کتاب عبارت اند از:

فصل ۱ (روانشناسی چیست؟) کتاب روانشناسی عمومی کرول وید دربرگیرنده توصیه ارزشمندی برای درس خواندن است. یعنی شگرد بخوان ـ از بر بگو ـ مرور کن که در این بخش بیان میشود: «تفکر انتقادی در زندگی روزمره: روانشناسی می تواند به شما کمک کند تا نمره های بهتری بگیرید».سومین فصل (ژن ها، تکامل  و محیط زیست) کتاب روانشناسی عمومی کرول وید اینک شامل مطالبی است چون دي إن إي بـدون رمـز، ناهمانندی های ژنتیکی دوقلوهای همسان» و حوزه تازه و جالب توجه اپی ژنتیک.

چهارمین فصل (مغز: سرچشمه ذهـن و خـود) کتاب روانشناسی عمومی کرول وید دربرگیرنده پژوهش هایی است درباره آموزش میمون ها در جهت استفاده از امواج مغزی برای تسلط بر بازوی روباتیک؛ استفاده از تحریک الکتریکی برای بازگرداندن هشیاری به بیمارانی که دارای حداقل هشیاری انـد؛ استفاده از فعالیت مغزی برای تشخیص این که فرد به کدام تصاویر نگاه می کند؛ تولید سلول های پایه القاشده چندظرفیتی؛ و داروهـایی کـه کـارکرد شناختی را افزایش می دهند و خاطرات آسیب زا را بالقوه حذف میکنند  و این همه مقدمه ای است برای اخلاق عصب نگر.ششمین فصل (احساس و ادراک) کتاب روانشناسی عمومی کرول وید اینک پژوهش سوئدی جدید و جذابی را گزارش میدهد. درباره حد نهایی توهم (تعویض بدن) و بحثی مربوط به تبیینی مهم درباره درد عضو خیالی، همراه با راه جدید و جالبی برای درمان آن، فقط با استفاده از آینه ای ساده و ارزان.

دهمین فصل(حافظه) کتاب روانشناسی عمومی کرول وید شامل پژوهش های جدیدی است درباره حافظه کاری و اهمیتش برای استمرار در کار؛ درباره نقش هیپوکامپ نه تنها در شکل گیری حافظه بلکه برای یادآوری هـم؛ و درباره تأثیر انگیختگی بیش از حد بر حافظه (یکی از بررسی های میدانی در لابیرنت وحشت سیاهچال لندن).شانزدهمین فصل (رویکردهای مربوط به معالجه و درمان) کتاب روانشناسی عمومی کرول وید بحث مـوسعی دارد دربـاره معالجه اختلالات هیجانی از طریق دارو؛ ارزیابی انتقادی داروهای جدید و استفاده روزافزون از تجویز «کوکتل ها ۲»؛ و مشکلات مربوط به اصطکاک منافع، تأثیرات دارونما و سوگیری نوشته ها و نشریات در پژوهش های دارویی.

این فصل شامل مطالب جدیدی هم هست درباره تحریک مغزی عمیق و تي إم إس؛ استفاده از درمان های مجازی – حقیقی برای سربازان جنگ عراق؛ و نسل بعدی درمان شناختی – رفتاری ، که بر ذهن انبوهی ” و پذیرش تأکید میکند.کتاب روانشناسی عمومی کرول وید شامل 817 صفحه و 16 فصل میباشد که فهرست آن به صورت زیر میباشد:

1- روانشناسی چیست؟

2- روانشناسان چگونه تحقیق می کنند؟

3-  ژن ها، تکامل و محیط

4- مغز: منشا ذهن و خود

5- چرخه های بدنی و حالات روانی

6- احساس و ادراک

7- یادگیری و شزطی سازی

8- رفتار در بافت اجتماعی و فرهنگی

9- تفکر و هوش

10- حافظه

11- هیجان، فشار روانی و سلامت

12- انگیزش

13- رشد در طول دوران زندگی

14- نظریه های شخصیت

15- اختلال های روانی

16- رویکردهای درمانی و رواندرمانی

1 دیدگاه برای روانشناسی عمومی کرول وید ترجمه هامایاک آوادیس

  1. توفیق

    با سلام کتاب فوق العاده با کیفیت و عالی است طرز نگارش مطالب و چینش آن منحصر بفرد هست از مطالعه آن واقعا لذت میبرید .

قوانین دیدگاه

  • از ارسال دیدگاه های توهین آمیز پرهیز کنید
  • لطفا نظر واقعی خود را بنویسید
  • دیدگاه شما میتواند به خرید دیگران کمک کند
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امتیاز دریافتی محصول از کاربران

متوسط امتیاز ها
5.00
۲۹۱,۰۰۰تومان
5 ستاره
1
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

محصولات مرتبط